Pytanie: chronologia wydarzeń i ksiąg biblijnych

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Pytanie: chronologia wydarzeń i ksiąg biblijnych

Postautor: Psrus » 12 gru 2014, 16:16

Czy istnieje gdzieś jakieś zestawienie, które przedstawiałoby chronologię, wg której powstawały księgi Biblii (NT) lub wg której odgrywają się wydarzenia opisane w danych księgach (ST)? Szczególnie chodzi mi o Księgi Królewskie i Kronik wraz z Księgami proroków, żeby to scharmonizować, żeby np. czytać fragment z Księgi Królewskiej/Kronik a potem odpowiednią księgę prorocką dotyczącą tych czasów, a potem dalej narrację z Królewskiej/Kronik i kolejną księgę prorocką, żeby to tak zharmonizować. Myślę, że pomogłoby mi to w studiowaniu Biblii. To samo jeśli chodzi o Dzieje Apostolskie i listy.


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 12 gru 2014, 16:18

Ktos kiedys wrzucil cos podobnego na forum, niestety nie pamietam gdzie szukac...


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 12 gru 2014, 16:32

Ok, już znalazłem. :) http://biblehub.com/timeline/
Myślę, że byłoby to wspaniałą przygodą tak czytać Biblię. Zamierzam to zrobić. :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 12 gru 2014, 16:36



Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 12 gru 2014, 17:06

Zbyszekg4, dziękuję, ale i tak chyba częściej będę używał tego zestawienia z biblehub bo ma zharmonizowane ksiegi kronik z pozostałymi, a i tak za duzo pracuję bym miał czas codziennie czytać Biblię, więc takie plany "Biblia w rok" każdego dnia to raczej nie dla mnie.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 12 gru 2014, 17:29

pozytywista pisze:bo ma zharmonizowane ksiegi kronik z pozostałymi

To co podałem, też ma coś takiego


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 12 gru 2014, 21:31

Nie ma, porównaj oba zestawienia i jak ułożone są w obu rozdziały Ksiąg Kronik.



Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości