1 List Piotra 4,18

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 27 lut 2015, 17:52

Czekoladowy, mnie się wydaje, że nie chcesz zrozumieć o czym mówię ;-)

Czekoladowy pisze:Słowo "wszystko" nie pozwala wcale na to, by włączyć do niego cokolwiek, co przyjdzie do głowy. A już na pewno ten werset nie mówi o tym, że człowiek stał się idealny w swoim postępowaniu

Nie użyłam słowa "idealny". Sama tez idealna nie jestem. Mówię o tym, że człowieka narodzonego na nowo od człowieka nienarodzonego rózni "natura". Sam fakt, że coraz więcej widzisz grzechu, a kiedyś byś nie dostrzegł, sam fakt, że nie podoba Ci się on, a kiedyś zanurzyłbyś sie w nim....i mógłyś długo mnożyć.

Nie wiem do czego dążysz polemizując ze mną, ogólnie mówiąc, tej kwestii. Serio. Wyraźnie się z czymś nie zgadzasz, a ja nie wiem z czym. Ale cieszę się z dialogu, naturalnie.

(6) To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. (7) Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić.
I tu zapytam: narodziłeś się z Ducha? Co to oznacza? Jakie są tego owoce? I tu ja proszę o odpowiedź.......w kontekście tego tematu. Może się okazać że się zgadzamy.
Jeżeli tak to w czym mamy rozdźwięk?

kontousunięte1 pisze:Wydaje mi się,że mówimy wszyscy o tym samym tylko tylko różnymi słowami. Wiadomo,że nadal grzeszne ciało posiadamy,że jesteśmy wystawiani na pokusy,że walczymy z grzechami,upadamy i Jezus nas podnosi. Jednocześnie nasza natura jest nowa, a więc grzechu nie mamy,bo Jezus już zapłacił za przeszłe i przyszłe grzechy.

Tak też to widzę. Tylko ja próbuję skonkretyzować jak w praktyce co to znaczy że natura jest nowa. Za dużo teorii. Doświadczyłam przemiany takiej, że długo byłam w szoku. Potem przyszedł ten, który próbował pozbawić mnie radości z bycia dzieckiem Bożym.

Robi to ciągle.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 27 lut 2015, 18:03

Czekoladowy pisze: To stara natura i ciało ma pociąg do grzechu.

Widzisz. Ja oddzielam od siebie pojęcia: "stara natura" i "ciało, które ma pociąg do grzechu"
Dlaczego?
Bo to co było grzeszne w mojej starej grzesznej naturze zniknęło. Po prostu, "zwyczajnie", w jeden dzień. Do dziś nie dowierzam temu....jaka byłam. Nie włożyłam żadnej pracy by pozbyć się tych grzechów. Nie mogłam, bo podobały mi się. Otrzymałam łaskę.

Ciało. Owszem, jest, ale samo niczego się nie domaga. To robot sterowany odgórnie. Jezus powiedział: miejcie czyste myśli.....A myśli są tym czym należy należy zarządzać i....próbuję :]


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 27 lut 2015, 18:08

To w takim razie nie rozumiem o co Ci chodziło.

Polemizuje jedynie z nauką, którą można sprowadzić do stwierdzenia, że jeśli człowiek musi opierać się grzechowi, to nie jest narodzony na nowo.
Tak to zrozumiałem z tego stwierdzenia:
Widzisz, musiałabyś zatrzymać się nad znaczeniem sformułowania: nowa natura.
Przemyśleć co to znaczy, skoro nadal musisz opierac się "starym" pokusom. Skoro MUSISZ OPIERAC SIĘ TO ZNACZY, że ona nadal.....żyje.

Ja nie muszę walczyc z pokusą postawienia tarota, bo w nowej naturze takie rzeczy, jakimi się zajmowałam mogą wywołac u mnie jedynie wybuch śmiechu. Tego już nie ma.

Podobnie - szukałam związku. Po zmianie, to że ktoś się do mnie zaleca wywołuje u mnie emocje takie jak zeszloroczny śnieg. Tego już nie ma.

I tak mogę wymieniać wiele.


No ale okazuje się, że nie miałaś tego na myśli, to nie wiem o co chodzi w takim razie.


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 27 lut 2015, 18:25

Czekoladowy pisze:Polemizuje jedynie z nauką, którą można sprowadzić do stwierdzenia, że jeśli człowiek musi opierać się grzechowi, to nie jest narodzony na nowo.

Eh.
Już widzę skąd to nieporozumienie.
Otóż moje wypowiedzi w tym wątku wzięły się z tego, że pojawiła się kwestia walki ze starymi grzechami....(bez wnikania w szczegóły).
Jeśli ten grzech, np homoseksualizm, nadal istnieje w postaci pokusy, to znaczy, że nie nastąpiło uwolnienie.
Niechętnie o tym piszę, bo kocham ludzi, w tym przedmówczynię, ale ufając w prawdę biblijną o narodzeniu z Ducha,l weszłam w polemikę wskazując czym nowo narodzenie skutkuje. Jest mi przykro, że fajna dziewczyna dobre rady i naukę traktuje jak atak.

Z resztą. Nie dziwię się jej. Powinniśmy się pomodlić.

To tyle w kwestii starej natury.

Nigdy nie stwierdziłam, że człowiek, który musi opierać się grzechowi nie jest narodzony na nowo.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 27 lut 2015, 18:49

KAAN pisze:
W Psalmie 51 pisze czarno na bialym, wers 11: "Nie odrzucaj mnie z przed oblicza Twego i nie odbieraj mi Twego Ducha Swietego". Po hebrajsku:

Al taszlikeni milepaneka we RUACH KADSZEKA

RUACH KADSZEKA= Twoj Duch Swiety
To są czasy starego przymierza i pisane w konkretnym kontekście, używasz wyrwanych z kontekstu całej Biblii wersetów, aby stworzyć własną religię. Robisz dokładnie to co mi zarzucasz. Różnica pomiędzy nami polega na tym że ja opieram się o nowe przymierze w Panu Jezusie a ty wyciągasz sprawy starego przymierza które straciło ważność.
Poza tym po co sie modlic o to zeby Bog nas nie odrzucil z przed oblicza swojego jesli to nawet nie jest mozliwe?
Bo to były czasy starego przymierza i Izrael był wielokrotnie odrzucany i przyjmowany znowu, to nie ma nic wspólnego z czasem łaski. Wpólne jest przesłanie, ze tylko Bóg moze rozwiązać problem upadłego człowieka i rozwiązał przez Pana Jezusa.

Co do mojego nawrocenia, zaufalam Panu Jezusowi, polozylam moja nadzieje w Nim, ale potem odpadlam. Kim ty jestes zeby oceniac serce drugiego czlowieka jesli tylko Bog wie co jest w sercu i Bog wie ze szczerze zalowalam za moje grzechy, szczerze przyjelam Pana Jezusa, szczerze Mu zaufalam, ale gdy przyszly przesladowania - odpadlam.
Ja jestem sługą Pańskim, który przejął się prawdą Słowa Bożego i usiłuje pokazać cudowne przesłanie z niego płynące. A znając to Słowo mogę ci wskazać drogę do prawdy, abyś ominęła rafy oszustwa szatańskiego, który chce zniszczyć działo Pańskie deprecjonując jego moc. Używasz słowa "odpadłam" to bardzo niebezpieczne stwierdzenie w stosunku do samej siebie, bo Słowo mówi:

Hebr 6:4 Jest bowiem rzeczą niemożliwą, żeby tych którzy raz zostali oświeceni i zakosztowali daru niebiańskiego, i stali się uczestnikami Ducha Świętego,
5 I zakosztowali Słowa Bożego, że jest dobre oraz, cudownych mocy wieku przyszłego
6 Gdy odpadli, powtórnie odnowić i przywieść do pokuty, ponieważ oni sami ponownie krzyżują Syna Bożego i wystawiają go na urągowisko.

Ja wierzę, że nie byłaś wierzącą osobą, nie nawróciłaś się wtedy, bo gdyby to było prawdą była byś przegraną osobą, skazaną na piekło. Ale ja nie jestem tobie nieprzychylny, nie chciałbym aby te słowa ciebie dotyczyły. Czy rozumiesz o czym piszę? Ja nie chciałbym abyś była w grupie osób odpadłych od wiary, bo nie jest możliwe nawrócenia takich!!!

Tak, uspakaj grzesznikow, utwierdzaj ich w ich grzechach.
Nie robię tego, jesteś rozgoryczona swoją sytuacją i przypisujesz mi coś czego nie robię. Przeciwnie do twoich zarzutów wskazuję, że człowiek zbawiony trwa w dobrych uczynkach i nie moze trwać w grzechu. cytowałem ci:

I List św. Jana 5:18 Wiemy, że żaden z tych, którzy się z Boga narodzili, nie grzeszy, ale że Ten, który z Boga został zrodzony, strzeże go i zły nie może go tknąć.

Wycisz się w modlitwie i na nowo rozmyślaj o zbawieniu w Panu Jezusie, poproś o zbawienie, jełsi masz najmniejsze wątpliwości co do swojego zbawienia i wzrastaj potem w Panu.


Powiem ci tak. Nie zamierzam dac sie sprowokowac do grzechu klotni i slownych przepychanek ani grzechu pychy, bo i mi sie zdarzalo lechtac wlasne ego na tym forum, ale ja nie zamierzam juz grzeszyc w ten sposob i nie bede dalej tutaj dyskutowac. Nie pierwszy raz jestem na czatach i forach "chrzescijanskich" wiec nie jestem juz nawina co do uzytkownikow takich portali. To jest internet, a ja tez nie jestem Bogiem zeby wiedziec co kto ma w sercu, ale jesli ktos nazywa siebie samego dzieckiem Bozym i wmawia innym ze wykazuje owoce Ducha Swietego a lamie przykzania Pana Jezusa: Nie osadzaj, nie wywyzszaj sie, nie mow do brata ty bezbozniku, zachowuje sie jak faryzeusz. Jak pobielany grob. A ty wlasnie to zrobiles. Wydales o mnie sad, wywyzszyles sie nade mna nazywajac mnie osoba nienawrocona czyli osoba niemajaca Ducha Swietego, zatem bezboznikiem, choc nawet nie wiesz czy w zyciu prywatnym nie prowadze lepszego zycia od ciebie.

Przytoczyles list do Hebrajczykow 6:4 i napisales: "Ja nie chciałbym abyś była w grupie osób odpadłych od wiary, bo nie jest możliwe nawrócenia takich!!!" czym pzyznales ze mozliwe jest utracenie zbawienia i przyznales mi racje ze mozna odpasc. Rozgoryczona nie jestem i nie wiem czym mialabym byc? Kazdy zda sprawe za samego siebie. Twoje grzechy, twoja sprawa.

Tak jak napisal Czkoladowy im wiecej sie modle, im wiecej czytam, im bardziej sie zblizam do Boga tym bardziej czuje ze potrzebuje sie obmyc z grzechow, tym brudniejsza sie czuje, a jesli ty sadzisz ze wykazujesz owoce Ducha swietego to masz wysokie o sobie mniemanie. Ja nawet gdy wykazuje owoce Ducha Swietego nie mam odwagi wydac o sobie takiej oceny bo sadze ze tylko Bog wie czy ja prawdziwie wykazuje owoce Ducha Swietego. Zapobiegawczo siadam w ostatniej lawce zeby nie byc zawstydzona na Dniu Sadu. Nie ma nic gorszego niz pycha, dlatego prostytutki i celnicy weszli do Nieba a faryzeusze zostali poza nim, bo mimo ze przestrzegali idealnie Prawa to przez pyche osadzili Najwyzszego i skazali Go na smierc ze zloczyncami bo mowili: Nie jest z Boga bo nie przestrzega szabatu. Rozgoryczona? Nie. Smutna z waszego powodu.
Tutaj koncze rozmowe. Bede sie za was modlic.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 27 lut 2015, 18:58

kontousunięte1 pisze:
KAAN pisze:Cytat:
Ja jestem osoba ktora kilka razy zdradzila Pana Jezusa, dwa razy sie Go wyrzeklam przy czym za drugim razem gdy zbluznilam przeciwko Niemu i wykrzyknelam w myslach zeby odszedl ode mnie, czego wstydze sie dzis i zaluje, odszedl ode mnie i skonczyloby sie to samobojstwem gdyby nie Jego wielka litosc nade mna i milosc wzgledem mnie.
Jeśłi odeszłaś od Pana Jezusa, to nigdy w rzeczywistości nie miałaś zbawienia, musisz zaufać Panu Jezusowi a da ci zbawienie wieczne.
Coś tu motasz KAAN. Ona wyznała,że popełniła grzech, powiedziała,że Jezus ma odejść. Ale potem żałowała i jak widać, Bóg jej nie opuścił. Ty piszesz,że zbawienia nie można utracić,a jednocześnie twierdzisz,że nie była zbawiona. Pogubiłam się w twoim tłumaczeniu.
To bardzo poważna sprawa, człowiek, który wierzy we wszystko co napisano w Biblii, jest przekonany o grzechu i prawdziw, zna drogę zbawienia a mimo to odrzuca świadomie zbawienie jest winien nieprzebaczalnego grzechu niewiary.
Cytowałem Hebr 6:4

Hebr 6:4 Jest bowiem rzeczą niemożliwą, żeby tych którzy raz zostali oświeceni i zakosztowali daru niebiańskiego, i stali się uczestnikami Ducha Świętego,
5 I zakosztowali Słowa Bożego, że jest dobre oraz, cudownych mocy wieku przyszłego
6 Gdy odpadli, powtórnie odnowić i przywieść do pokuty, ponieważ oni sami ponownie krzyżują Syna Bożego i wystawiają go na urągowisko.

Wszystkie rzeczy wymienione w wersetach 4 i 5 są udziałem człowieka, który jest postawiony przed decyzją, czy idę za Jezusem czy nie.
Werset 6 mówi, że człowiek który doświadczył wszystkiego i odpada od wiary nie jest w stanie nigdy powrócić do tego punktu decyzji, on sam podeptał zbawienie w Panu Jezusie i ma udział w drwinach tych, którzy krzyżowali Pana.

Dlatego nie chcę wierzyć, że ktokolwiek był w takiej sytuacji, bo to jest straszna rzecz, zawsze wolę powiedzieć, że nigdy ktoś nie uwierzył i z głupoty odrzucił Pana Jezusa, bez głębi poznania takiej jaka pokazana jest w powyższym cytacie. Moje słowa oceny wiary nie są potępieniem, ale podyktowane są troską aby człowiek nigdy nie znalazł się w sytuacji bez wyjścia.

Zbawienie jest nieutracalne, dane z łaski, darmo, zapieczętowane samym Bogiem, powodujące zmianę człowieka starego upadłego w dziecko Boże, nowe stworzenie, mające życie wieczne, a nie chwilowe.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 27 lut 2015, 19:04

PanJestMocaMoja pisze:Przytoczyles list do Hebrajczykow 6:4 i napisales: "Ja nie chciałbym abyś była w grupie osób odpadłych od wiary, bo nie jest możliwe nawrócenia takich!!!" czym pzyznales ze mozliwe jest utracenie zbawienia i przyznales mi racje ze mozna odpasc. Rozgoryczona nie jestem i nie wiem czym mialabym byc? Kazdy zda sprawe za samego siebie. Twoje grzechy, twoja sprawa.
Nie napisałem tego, przekręcasz moje słowa, oskarżasz fałszywie o niecne motywy, nie bedę rozmawiał z tobą w ten sposób, jak widać nie potrafisz zastanowić się nad sobą, łatwiej ci osądzić innych. Niech się Bóg zlituje nad tobą.

Temat uważam za skończony.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 27 lut 2015, 19:10

kontousunięte1 pisze:
KAAN pisze:Tu nie wystarcza wiara w Jezusa, ale trzeba człowiekowi wiary i zaufania Jezusowi, tylko wtedy człowiek może być zabawiony.

Trochę to brzmi, jak wiara nie wystarczy, jeszcze dodać zaufanie,które nie wystarczy,więc ktoś dorzuci plus owoce plus uczynki +++++ i mamy kogel mogel. Kalwinizm jest błędną nauką i nie wciskaj jej każdemu.
Ja nie głoszę kalwinizmu, tylko uczę tego co Bóg w swoim Słowie mówi o zbawieniu. Wiara w istnienie Boga, Pana Jezusa nie zbawia, nawet przekonanie że Biblia jest prawdą i wiedza o całej drodze zbawienia nie zbawia. Jakub napisał:

List św. Jakuba 2:19 Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz; demony również wierzą i drżą.

Wiedza jest wiarą demoniczną jeśli nie jest połączona z wiarą w sensie zaufania, oddania się we władanie Panu Jezusowi. Przekonanie nie stanowi podstawy do zbawienia, ale osobiste całkowite zaufanie Panu Jezusowi tak.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 27 lut 2015, 19:10

PanJestMocaMoja,
Kocham Cię. Naprawdę. Jesteś osobą dla której Jezus jest drogą.

Czujesz gniew. Mnie się to rzadko zdarza. Toteż trudno by nam się rozmawiało.
Jesteś w moich modlitwach.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 27 lut 2015, 19:45

kruszynka pisze:PanJestMocaMoja,
Kocham Cię. Naprawdę. Jesteś osobą dla której Jezus jest drogą.

Czujesz gniew. Mnie się to rzadko zdarza. Toteż trudno by nam się rozmawiało.
Jesteś w moich modlitwach.


Widzisz Kruszynko. To jest wlasnie wynik nauki ktorej cie tu nauczycili. Wyznajesz cos ustami a czynami pokazujesz tego odwrotnosc. Ustami starasz sie wykazac owoce Ducha Swietego a czynami zaprzeczasz temu co starasz sie udowodnic, jako ze atakujesz mnie w swoich wypowiedziach gdy tylko masz okazje i nawet z tym szczegolnie sie nie kryjesz. Nie musisz mnie lubic, bo rozumiem ze dalam sie na forum poznac jako osoba arogancka i pyszna ale chociaz mnie nie klam i nie mow: Kocham Cie. Bylam juz swiadkiem tego samego na amerykanskich czatach "chrzescijanskich" kiedy "dzieci Boze" mowily do muzulmanow: Jezus Cie kocha, My kochamy was a potem mowili ze USA powinno zbombardowac muzulmanska "dzicz". I oczywiscie ze sie uwazali za dzieci Boze, naczynia chwaly i pszenice. Dlatego lepiej juz milczec niz klamac.

Co do ostatniego postu to nie pisalam go z gniewem. Tak, wybuchalam gniewem wczesniej w dyskusjach z kalwinistami, ale dzisiaj pisalam raczej z niedowierzaniem i smutkiem, wiec odebralas zle wrazenie.


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 27 lut 2015, 19:55

PanJestMocaMoja,
Kompletnie się nie rozumiemy.
Trudno.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 27 lut 2015, 20:15

kruszynka pisze:
Czekoladowy pisze:Polemizuje jedynie z nauką, którą można sprowadzić do stwierdzenia, że jeśli człowiek musi opierać się grzechowi, to nie jest narodzony na nowo.

Eh.
Już widzę skąd to nieporozumienie.
Otóż moje wypowiedzi w tym wątku wzięły się z tego, że pojawiła się kwestia walki ze starymi grzechami....(bez wnikania w szczegóły).
Jeśli ten grzech, np homoseksualizm, nadal istnieje w postaci pokusy, to znaczy, że nie nastąpiło uwolnienie.
Niechętnie o tym piszę, bo kocham ludzi, w tym przedmówczynię, ale ufając w prawdę biblijną o narodzeniu z Ducha,l weszłam w polemikę wskazując czym nowo narodzenie skutkuje. Jest mi przykro, że fajna dziewczyna dobre rady i naukę traktuje jak atak.

Z resztą. Nie dziwię się jej. Powinniśmy się pomodlić.

To tyle w kwestii starej natury.

Nigdy nie stwierdziłam, że człowiek, który musi opierać się grzechowi nie jest narodzony na nowo.


Sorry, ze pisze tak dlugie posty i przez to nie macie czasu nawet przeczytac ich ze zwrozumieniem. Ja pisalam o mojej walce z homoseksualizmem i o tym ze musialam rozpoczac ja dzialaniem. To nie bylo tak ze po tym jak Pan mnie uwolnil szatan zostawil mnie w spokoju. Sama widzialas co dzialo sie na forum gdy Grazyna zostala zbawiona, jak szatan sie o nia upominal. Ze mna bylo tak samo. Po uwolnieniu, nie bylo tak, ze Pan wsadzil mnie do wielkiej plastikowej kuli aby uchronic mnie przed wplywami swiata a ja przemieszczalam sie w niej z miejsca na miejsce, a slonce swiecilo, ludzie grali na gitarach Kumbaja i od tamtej pory oppieczetowano mnie na Dzien Sadu i szatan juz mnie nie kusil. Nie, to bylo tak, ze szatan nagle stawial na mojej drodze kobiety piekne ktore patrzyly mi sie gleboko w oczy, podrywaly mnie i uwodzily.

Co w tym dziwnego? Tak dziala szatan. To co raz zadzialalo moze i drugi raz zadziala. Pan pozbawil mnie popedu wobec kobiet ale moje kompleksy, potrzeba milosci i akceptacji pozostala. Homoseksualizm to nie tylko zniewolenie cielesne. To zniewolenie cielsne bierze sie z potrzeb ducha, z urazow i traum. To ze czulam sie kuszona kobietami po moim nawroceniu nie bralo sie wylacznie z ciala, ale z chceci akceptacji. Nie wiem skad wy bierzecie te swoje teorie. To co? Jesli seksoholik po nawroceniu jest kuszony kobietami to znaczy ze nigdy nie byl nawrocony? Ze nie zostal od tego uwolniony? Nie, to znaczy tylko to ze byl seksoholikiem i szatan o tym wie i stara sie go zwiesc na numer ktory zadzialal kiedys, na jego slabosc. Naprawde juz nie chce mi sie pisac bo to nie ma sensu.


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 27 lut 2015, 20:16

kruszynka pisze:2Kor 5:17 bw "Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe."

WSZYSTKO STAŁO SIĘ NOWE.


:D Ciekawi mnie jak rozumiesz te słowa :) Literalnie? Może inaczej? Napisz proszę :)


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 27 lut 2015, 20:35

PanJestMocaMoja pisze:Sorry, ze pisze tak dlugie posty i przez to nie macie czasu nawet przeczytac ich ze zwrozumieniem.

Zobacz: od razu obrażasz.
PanJestMocaMoja pisze:alam o mojej walce z homoseksualizmem i o tym ze musialam rozpoczac ja dzialaniem. To nie bylo tak ze po tym jak Pan mnie uwolnil szatan zostawil mnie w spokoju.

Ja mam potrzebę dzielenia sie świadectwem.Moje świadectwo jest takie, że Pan zwyciężył.
Nie musiałam włączyć żadnej swojej aktywności.
PanJestMocaMoja pisze:Sama widzialas co dzialo sie na forum gdy Grazyna zostala zbawiona, jak szatan sie o nia upominal. Z


W jej świadectwie nie zauważyłam uwolnienia.
W pewnej grupie dyskusyjnej, fejsbukowej, pewien gość przedstawił się i nawymyślał ludziom. Przedstawił się.Niestety, wskazało to przedstawienie na jej męża, a to co on propagował na stronie zawiera się w: szataństwo. Sorry, ale tak jest. Czemu ona się nie odzywa? Też się martwię.
PanJestMocaMoja pisze:Po uwolnieniu, nie bylo tak, ze Pan wsadzil mnie do wielkiej plastikowej kuli aby uchronic mnie przed wplywami swiata


U mnie tak było.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 27 lut 2015, 20:41

PanJestMocaMoja pisze: Nie zamierzam dac sie sprowokowac do grzechu klotni i slownych przepychanek ani grzechu pychy, bo i mi sie zdarzalo lechtac wlasne ego na tym forum, ale ja nie zamierzam juz grzeszyc w ten sposob i nie bede dalej tutaj dyskutowac.


To jest bardzo dobra myśl!
Odpuść sobie... Na jakiś czas.
Sympatyczna i niewątpliwie szczera dziewczyna jesteś- do duże zalety.
Ale jesteś też przewrotna jak chorągiewka na wietrze :/ Sama chyba do końca nie wiesz o co Ci w życiu chodzi (piszę tak oceniając Twoje wylewne wpisy).
Generalnie Twoja twórczość forumowa wygląda tak, że raz na pewien czas musisz komuś nawrzucać od sługów szatna etc. Preferencje zmieniasz co jakiś czas i "wróg" zmienia się w zależności od tego co w danym czasie "Bóg Ci pokazuje".

Moja rada jest taka- zostaw religie, teologie i ich rodzaje... bo i tak niewiele z tego rozumiesz :/
Skup się tylko i wyłącznie na Panu Jezusie. Poświęć Mu 100% czasu, który poświęcasz na tematy związane z wiarą...
Posłuchasz mojej rady???



Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości