Eucharystia

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Eucharystia

Postautor: Dezerter » 16 paź 2015, 21:46

madelinka pisze:Kamień z serca:)
Niestety wiem, że to prawda. Bardzo wielu protestantów "nawraca się" na katolicyzm. Inną sprawą jest to, że eucharystia jest również propagowana w Nowopowstającym Kościele- no cóż jedna światowa religia jest coraz bliżej...

ja tam widzę odwrotny proces u nas coraz więcej katolików się "protestantyzuje" włącznie z księżmi - pozostając jednocześnie w strukturach KRK


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Eucharystia

Postautor: madelinka » 17 paź 2015, 18:34

Noemi pisze:Nowopowstający Kosciół to gdzie bo chyba jeszcze nie powstał , a co do ekumenii niedobra to rzecz sie dzieje ,2 Piotra 2:22


Głównie w Stanach, przywódcy to:Rob Bell, Brian McLaren, Doug Paggit; najwięcej informacji po angielsku, ale znalazłam też coś po polsku:
http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/artyk ... m-kosciele

a jako ciekawostkę podaję stronkę Doug Paggita (jak to u nich wygląda):
http://www.solomonsporch.com/

Tak więc co do ekumenii, to zgadzam się w 100%. Miał słuszność nasz Pan pytając czy znajdzie jeszcze wiarę, jak przyjdzie :cry:


madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Eucharystia

Postautor: madelinka » 17 paź 2015, 18:37

Dezerter pisze:ja tam widzę odwrotny proces u nas coraz więcej katolików się "protestantyzuje" włącznie z księżmi - pozostając jednocześnie w strukturach KRK


Tak i to jest obrzydliwe w oczach Pana!


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Eucharystia

Postautor: Noemi » 17 paź 2015, 22:08

madelinka pisze:
Noemi pisze:Nowopowstający Kosciół to gdzie bo chyba jeszcze nie powstał , a co do ekumenii niedobra to rzecz sie dzieje ,2 Piotra 2:22


Głównie w Stanach, przywódcy to:Rob Bell, Brian McLaren, Doug Paggit; najwięcej informacji po angielsku, ale znalazłam też coś po polsku:
http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/artyk ... m-kosciele

a jako ciekawostkę podaję stronkę Doug Paggita (jak to u nich wygląda):
http://www.solomonsporch.com/

Tak więc co do ekumenii, to zgadzam się w 100%. Miał słuszność nasz Pan pytając czy znajdzie jeszcze wiarę, jak przyjdzie :cry:

dziękuję za informację forum UP znam ,z angielską będzie troszke gorzej ale może jakos poradzę


Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Eucharystia

Postautor: Dezerter » 23 paź 2015, 22:09

madelinka pisze:
Dezerter pisze:ja tam widzę odwrotny proces u nas coraz więcej katolików się "protestantyzuje" włącznie z księżmi - pozostając jednocześnie w strukturach KRK


Tak i to jest obrzydliwe w oczach Pana!

obrzydliwe to jest to co ty napisałaś ...
zmianę w dobrym kierunku nazywasz obrzydliwością i jeszcze boga w to mieszasz - ogarnij się bo coś cię zaślepia i przysłania zdroworozsądkowy osąd sytuacji
:-?


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Eucharystia

Postautor: magda » 24 paź 2015, 03:21

Ciekawa sprawa.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Eucharystia

Postautor: madelinka » 30 paź 2015, 23:19

Dezerter pisze:
madelinka pisze:
Dezerter pisze:ja tam widzę odwrotny proces u nas coraz więcej katolików się "protestantyzuje" włącznie z księżmi - pozostając jednocześnie w strukturach KRK


Tak i to jest obrzydliwe w oczach Pana!

obrzydliwe to jest to co ty napisałaś ...
zmianę w dobrym kierunku nazywasz obrzydliwością i jeszcze boga w to mieszasz - ogarnij się bo coś cię zaślepia i przysłania zdroworozsądkowy osąd sytuacji
:-?


Dezerter, wiem, że boli Cię to to napisałam (choć nie było to wymierzone w Ciebie), ale w walce o nasze życie z Chrystusem, nasze uczucia muszą często odejść na bok (uwierz mi, ja też wiele łez wylałam czytając Biblię i porównując jej treść do nauki KK, w którym spędziłam aktywnie 20 lat). Jeśli chcesz poznać Prawdę, otwórz Biblię, najlepiej ST. Co do ekumenii:"Znam twoje uczynki: nie jesteś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący. A tak, ponieważ jesteś letni i ani zimny, ani gorący, wypluję cię z moich ust."Ap.3, 15:16


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Eucharystia

Postautor: magda » 31 paź 2015, 10:22

madelinko katolicy są zaslepieni i po prostu nie rozumieją ze nie mozna dwum panom służyc , a zaslepia ich to na co stawia RK a mianowicie na nastrój i emocje. Nie ma w KRK prawdy Biblijnej to stwarzaja atmosferę świetości niewinności i pozory , byleby wierny czół się dobrze i chiał wrócic . Niestety wielu to odpowiada , nie szukaja prawdy i żyją w takim oszołomieniu . My już z katolikami przestalismy gadać , wszyscy jesteśmy w dziale dla protestantów . to nie są nowi katolicy sa tu od dawna i wiedza te wszystkie rzeczy a obstaja przy swoim i niczego nie chcą sie nauczyć czy przemysleć wiec nie ma co do nich mówić bo to grochem oscianę.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
21112
Posty: 312
Rejestracja: 20 kwie 2010, 21:38
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Eucharystia

Postautor: 21112 » 01 lis 2015, 22:39

madelinka pisze:
Dezerter pisze:
madelinka pisze:
Tak i to jest obrzydliwe w oczach Pana!

obrzydliwe to jest to co ty napisałaś ...
zmianę w dobrym kierunku nazywasz obrzydliwością i jeszcze boga w to mieszasz - ogarnij się bo coś cię zaślepia i przysłania zdroworozsądkowy osąd sytuacji
:-?


Dezerter, wiem, że boli Cię to to napisałam (choć nie było to wymierzone w Ciebie), ale w walce o nasze życie z Chrystusem, nasze uczucia muszą często odejść na bok (uwierz mi, ja też wiele łez wylałam czytając Biblię i porównując jej treść do nauki KK, w którym spędziłam aktywnie 20 lat). Jeśli chcesz poznać Prawdę, otwórz Biblię, najlepiej ST. Co do ekumenii:"Znam twoje uczynki: nie jesteś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący. A tak, ponieważ jesteś letni i ani zimny, ani gorący, wypluję cię z moich ust."Ap.3, 15:16

Tak na świeżo - miałam okazję być na spotkaniu po premierze książki o Franciszku. Przypadkowo oczywiście. Franciszek, wiadomo, modli się z ewangelikalnymi etc, etc. Był na tym spotkaniu bp Ryś - dosyć ważna postać w Polskim Kościele. Wiecie jak to skomentował? "Takie właśnie sytaucje dowodzą, że jedynie kościół katolicki jest wstanie wszystkich zjednoczyć". Taki właśnie wygląda protestantyzacja katolików. To nic dobrego. Oczywiście u podstaw wydaje się być to ok - wielu ludzi poznaje Chrystusa we wspólnotach katolickich o zabarwieniu protestanckim. Ale co potem? Zostają i prowadzą uwielbienia Maryjne etc. A papież na wysokościach dąży do wchłonięcia ewangelikalnych...


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Eucharystia

Postautor: Noemi » 01 lis 2015, 22:49

a potem będzie jeden rzad jedna religia itd reszta wiadomo jak sie potoczy


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Eucharystia

Postautor: magda » 02 lis 2015, 00:59

I wybiją połowę ludnoeści swiata


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Eucharystia

Postautor: magda » 10 lis 2015, 12:24

dzisiaj słuchałam jak gada ten ksiądz profesor ten pokrętny co często gada w TV Trwam i , cczęsto kłamie i nawet przerabia wersety biblijne, wiec on znów pokrętnie mówił jakie sa wspólne rzeczy w Judaixmie islamie i "chrzescijaństwie" dałam w cudzysłowie bo myślał o katolikach, i to było aż zenujące jak kręcił żeby wyszło ze np Żydzi czy islamisci odrzucajacy Jezusa wyszli na niemalze jednośc z chrześcijaństwem, gościu jest inteligętny i tak kręci ze az zadziwia jak mu to dobrze idzie z białoego robi czarne a z czarnego białe tak łatwo jak to robi sam szatan, az podziwiałam kunszt w krętactwie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości