Czy Biblia zawiera cale Slowo Boga?

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czy Biblia zawiera cale Slowo Boga?

Postautor: Lash » 22 sty 2008, 14:05

Axanna pisze:
Yarpen Zirgin pisze:A czy mógłbyś zaakceptować fakt, że nie wszystko spisano w Biblii?

O! Patrzcie, i tu to samo, hehe, z tym, że zwolennicy "niewszystkiego" spisanego w Biblii, nie mogą się dogadać o tym, co z pozabiblijnych opowieści jest zgodne z prawdą. I nie ma co się dziwić, gdyż Pismo Święte stwierdza wyraźnie, iż w Biblii spisane wszystkie co do jednego słowa Boga, skierowane do ludzkości, w których między innymi są wyraźne ostrzeżenia przed naukami, pochodzącymi z innych źródeł, czego nasi oponenci za nic nie chcą wziąć pod uwagę, preferując sprzeczkę po czyjej stronie leży nieomylność i prawda - katolickiej, czy prawosławnej. Zajęci kąsaniem jedni drugich, nie mogą dostrzec, że poza Bogiem i jego Słowem nie ma żadnej prawdy :O no,no....

Wydajew mi sie ze twoje podejscie jest nie dokonca pelne :)
I nie ma co się dziwić, gdyż Pismo Święte stwierdza wyraźnie, iż w Biblii spisane wszystkie co do jednego słowa Boga, skierowane do ludzkości
Np zdanie zacytowane wyzej nie dokonca jest prawdziwe. Np do Jana skierowane sa slowa zapieczetowane i ktorych jako "czlonek ludzkosci" nie mial przekazac dalej.
Ja bym powiedzial:
w Biblii spisane wszystkie KONIECZNE i WYSTARCZAJACE Slowa Boga do:
Zbawienia
Trwania w prawdziwej wierze w Chrystusie.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Biblia zawiera cale Slowo Boga?

Postautor: jj » 22 sty 2008, 14:24

Lash
...tzn czego w Biblii jeszcze brakuje, jakich slow skierowanych do czlowieka? Czy masz na mysli proroctwo?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Biblia zawiera cale Slowo Boga?

Postautor: Lash » 22 sty 2008, 14:46

jj pisze:Lash
...tzn czego w Biblii jeszcze brakuje, jakich slow skierowanych do czlowieka? Czy masz na mysli proroctwo?
Mysle ze Biblia nie zawiera WSZYSTKIEGO CO BOG POWIEDZIAL ale zawiera to co wystarczy i jest Obowizujace wszystkoch i zawsze:
(30) I wiele innych cudów uczynił Jezus wobec uczniów, które nie są spisane w tej księdze; (31) te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego.
(Ew. Jana 20:30-31, Biblia Warszawska)
Mysle ze obecnie Bog nadal mowi do swoich owiec pierworzednie przez Slowo ale i do serc przez Ducha.
(27) Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną. (28) I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej. (Ew. Jana 10:27-28, Biblia Warszawska) Ciekawe ze Jezus nie mowil tu
Slowa - logos czy hrema ale
glosu - fone.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 22 sty 2008, 17:40

Lash pisze:
jj pisze:Lash
...tzn czego w Biblii jeszcze brakuje, jakich slow skierowanych do czlowieka? Czy masz na mysli proroctwo?
Mysle ze Biblia nie zawiera WSZYSTKIEGO CO BOG POWIEDZIAL ale zawiera to co wystarczy i jest Obowizujace wszystkoch i zawsze:
(30) I wiele innych cudów uczynił Jezus wobec uczniów, które nie są spisane w tej księdze; (31) te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego.
(Ew. Jana 20:30-31, Biblia Warszawska)
Mysle ze obecnie Bog nadal mowi do swoich owiec pierworzednie przez Slowo ale i do serc przez Ducha.
(27) Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną. (28) I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej. (Ew. Jana 10:27-28, Biblia Warszawska) Ciekawe ze Jezus nie mowil tu
Slowa - logos czy hrema ale
glosu - fone.
Oczywiscie, ze Bog mowi i przemawia wieloma sposobami, jednak Pisma sa natchnione, doskonale, kompletne i w ten sposob zamkniete. Tu nie da sie nic wiecej dodac. Tu jest wiecej, niz "wystarczajaco". Najwieksza tajemnica w formie Slowa zostala nam objawiona i zamieszkala wsrod nas! Coz wiecej mozemy wymagac? Jakiego innego objawienia pragniemy? A warto pamietac, ze najwieksze zwiedzenie w historii chrzescijanstwa przyjdzie przez falszywego proroka, ze bedzie "oparte" na Slowie Bozym i nie trzeba powtarzac za Janem, ze "wielu falszywych prorokow..." juz wyszlo na swiat. Dlatego trzeba bardzo uwazac na slowo, ktore do nas dociera i porownywac ze Slowem Bozym, ale nigdy nie stawiac znaku rownosci miedzy przekazem doskonalym, natchnionym przez Boga, a innym przekazem, moze od Boga, moze natchnionym, a moze nie...
Lepiej jest odrzucic dobra nauke, niz przyjac złą. Taka byla dewiza Zydow w Berei i my tez badzmy "szlachetniejszego usposobienia, niz owi w Tesalonice".


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 22 sty 2008, 18:00

Hmmm.... Skoro Autorem Biblii jest Bóg, to przekonana jestem, że to On i tylko On decyduje o tym, co miało być spisane, a nie zaś jakieś inne okoliczności, brak papieru, brak czasu, czy coś tam jeszcze. Ja tak wierze. Owszem, powiedzieć Bóg mógł wiele czego, na przykład i w Danielu jest, żeby nie pisał czegoś tam, jednak absolutnie jestem przekonana, że każda pozabiblijna nauka, która nie ma potwierdzenia w księdze, niechajby i nawet nie była sprzeczna ze Słowem, a tylko nie pochodziłaby z Biblii, jest fałszerstwem i kłamstwem diabelskim. Biblia ostrzega w wielu miejscach przed fałszywymi prorokami, nauczycielami, naukami i podobne. Pisze jednoznacznie, że kto naucza inaczej, niech będzie przeklęty, kto polega na człowieku, niech będzie przeklęty. A czymże byłoby słuchanie nauk pozabiblijnych i wynoszenie ich do godności Słowa Bożego, jak nie poleganiu na stworzeniu, zamiast na Stwórcy. Tylko sam ten fakt świadczy o braku możliwości dla istnienia jakichś nauk, przekazywanych drogą ustną - toż to poleganie na człowieku....i tyle. :roll:


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 sty 2008, 18:56

Odpowiem tak:
- Biblia jest Jedyna miara wiary
- Slowo Boze jest tez poza biblia.
To nie jest sprzeczne :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Soul Winner
Posty: 171
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Soul Winner » 22 sty 2008, 20:30

Lash pisze:Odpowiem tak:
- Biblia jest Jedyna miara wiary
- Slowo Boze jest tez poza biblia.
To nie jest sprzeczne :)
Biblia i tylko Biblia jest Słowm Bożym objawionym człowiekowi. Człowiek nie może ufać swoim odczuciom, wizjom, objawieniom, ani innym "olśnieniom", gdyż mogą one pochodzić od złego ducha. Bóg mówi do człowieka tylko przez Biblię. Słowa Bożego nie ma poza Biblią.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 sty 2008, 20:38

Soul Winner pisze:
Lash pisze:Odpowiem tak:
- Biblia jest Jedyna miara wiary
- Slowo Boze jest tez poza biblia.
To nie jest sprzeczne :)
Biblia i tylko Biblia jest Słowm Bożym objawionym człowiekowi. Człowiek nie może ufać swoim odczuciom, wizjom, objawieniom, ani innym "olśnieniom", gdyż mogą one pochodzić od złego ducha. Bóg mówi do człowieka tylko przez Biblię. Słowa Bożego nie ma poza Biblią.
TO jo ci zadam pytanie czy to nie bylo Slowem Bozym objawionym czlowiekowi?
(4) Skoro przemówiło siedem grzmotów, zabrałem się do pisania, lecz usłyszałem głos mówiący z nieba: Zapieczętuj to, co siedem grzmotów powiedziało, i nie pisz tego! (Apokalipsa (Objawienie) 10:4, Biblia Tysiąclecia).

Ja wierze ze bylo, jest i bedzie Slowo Boze poza Bilbia.

(13) Odziany jest w szatę we krwi skąpaną, a imię Jego nazwano: Słowo Boga. (Apokalipsa (Objawienie) 19:13, Biblia Tysiąclecia)
(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. (Ew. Jana 1:1, Biblia Tysiąclecia)
Jeszcze raz napisze.


To ze jest Slowo Boga poz Biblia nie znaczy za mamy inna miare od Bibli. Ba nawet Bog powiedzial cos takiego.

(1) Tych wszystkich rzeczy, przeze mnie nakazanych, pilnie będziesz przestrzegał, by je wykonać: niczego nie dodasz i niczego nie ujmiesz. (2) Jeśli powstanie u ciebie prorok, lub wyjaśniacz snów, i zapowie znak lub cud, (3) i spełni się znak albo cud, jak ci zapowiedział, a potem ci powie: Chodźmy do bogów obcych - których nie znałeś - i służmy im, (4) nie usłuchasz słów tego proroka, albo wyjaśniacza snów. Gdyż Pan, Bóg twój, doświadcza cię, chcąc poznać, czy miłujesz Pana, Boga swego, z całego swego serca i z całej duszy. (5) Za Panem, Bogiem swoim, pójdziesz. Jego się będziesz bał, przestrzegając Jego poleceń. Jego głosu będziesz słuchał, Jemu będziesz służył i przylgniesz do Niego. (6) Ów zaś prorok lub wyjaśniacz snów musi umrzeć, bo chcąc cię odwieść od drogi, jaką iść ci nakazał Pan, Bóg twój, głosił odstępstwo od Pana, Boga twego, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, wybawił cię z domu niewoli. W ten sposób usuniesz zło spośród siebie. (Ks. Powt. Prawa 13:1-7, Biblia Tysiąclecia)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 22 sty 2008, 21:32

Lash pisze: TO jo ci zadam pytanie czy to nie bylo Slowem Bozym objawionym czlowiekowi?
(4) Skoro przemówiło siedem grzmotów, zabrałem się do pisania, lecz usłyszałem głos mówiący z nieba: Zapieczętuj to, co siedem grzmotów powiedziało, i nie pisz tego! (Apokalipsa (Objawienie) 10:4, Biblia Tysiąclecia).

Ja wierze ze bylo, jest i bedzie Slowo Boze poza Bilbia.

Dobrze to ująłeś, Lashu - "Objawione człowiekowi", nie zaś objawione ludzkości, ani nie skierowane do ludzkości. Właściwie, to się z Tobą zgadzam - poza Biblią oczywiście jest Słowo Boże, tyle że to, które Bóg skierował bądź objawił ludzkości zamknięte jest w Biblii i tylko w Biblii. Czy teraz się zgadzamy? :-)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 sty 2008, 21:41

Axanna pisze:
Lash pisze: TO jo ci zadam pytanie czy to nie bylo Slowem Bozym objawionym czlowiekowi?
(4) Skoro przemówiło siedem grzmotów, zabrałem się do pisania, lecz usłyszałem głos mówiący z nieba: Zapieczętuj to, co siedem grzmotów powiedziało, i nie pisz tego! (Apokalipsa (Objawienie) 10:4, Biblia Tysiąclecia).
Ja wierze ze bylo, jest i bedzie Slowo Boze poza Bilbia.

Dobrze to ująłeś, Lashu - "Objawione człowiekowi", nie zaś objawione ludzkości, ani nie skierowane do ludzkości. Właściwie, to się z Tobą zgadzam - poza Biblią oczywiście jest Słowo Boże, tyle że to, które Bóg skierował bądź objawił ludzkości zamknięte jest w Biblii i tylko w Biblii. Czy teraz się zgadzamy? :-)
Pewnie tak :) Jest to o tyle istotne z niekiedy na czyms takim ktos zlapie protestanta i takie niedopatrzenie moze go zmiekczyc to do wcisniecia mu innych "poporawek".


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 24 sty 2008, 11:42

IMHO w Biblii nic nie brakuje :-)

"To, co jest zakryte, należy do Pana, Boga naszego, a co jest jawne, do nas i do naszych synów po wieczne czasy, abyśmy wypełniali wszystkie słowa tego zakonu." 5 Moj 29:28 (BW)
"Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości. Aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany." 2 Tym 3:16-17 (BW)
A jeśli czegoś nie rozumiemy nie stresujemy się i na siłę nie starajmy się zrozumieć zanim Duch Św. wyjaśni... Kto powiedział że musimy wszystko zrozumieć...?

"Ale to namaszczenie, które od niego otrzymaliście, pozostaje w was i nie potrzebujecie, aby was ktoś uczył; lecz jak namaszczenie jego poucza was o wszystkim i jest prawdziwe, a nie jest kłamstwem, i jak was nauczyło, tak w nim trwajcie." 1 J 2:27 (BW)
"Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie." Daniela 12:4 (BW)

"Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie; lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi." Jn 16:12-13



Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości