Raz zbawiony, zbawiony na zawsze.

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Raz zbawiony, zbawiony na zawsze.

Postautor: Samolub » 06 wrz 2016, 16:50

Czemu zbytecznego? A dlaczego apele i pouczenia uznajesz za zle?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Raz zbawiony, zbawiony na zawsze.

Postautor: jj » 06 wrz 2016, 16:58

Zbyszekg4 pisze:jj, ale Paweł kieruje wyraźne apele do Tymoteusza, wiec nie filozofuj, ale odpowiedz: Po co to robił, skoro - jak twierdzisz - nic, absolutnie nic [tak NIC a NIC] nie groziło mu?!?
Po co marnował atrament i pióro tępił na pisanie czegoś zbytecznego?!

Po to, zeby Tymoteusza pouczyc, jak postepowac z innymi.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Raz zbawiony, zbawiony na zawsze.

Postautor: Samolub » 06 wrz 2016, 17:14

Tak tak Zbyszek, po co marnować atrament, po co coś robić skoro mieli zbawienie mogli zacząć rżnąć ludziom głowy... Bo to tacy obłudnicy przestrzegają przed tym by nie popaść w zbawienie bo sami produkują martwe uczynki żeby ludziom się podobać? Po co, po co, wlasnie po nic

po co matka troszczy się o dziecko, po co się zeniłeś z żona, po co piszesz do niej smsy czy z nia rozmawiasz Zbyszku? Po co chodzisz do Zboru?

Paweł powinnien napisać do Tymoteusza - leszczu szkoda atramentu? Twoje myslenie Zbyszek jest takie czysto organizacyjne jakby wszystko co nie bylo wymogiem bylo jakąś chorobą.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Raz zbawiony, zbawiony na zawsze.

Postautor: Zbyszekg4 » 06 wrz 2016, 17:14

jj pisze:
Zbyszekg4 pisze:jj, ale Paweł kieruje wyraźne apele do Tymoteusza, wiec nie filozofuj, ale odpowiedz: Po co to robił, skoro - jak twierdzisz - nic, absolutnie nic [tak NIC a NIC] nie groziło mu?!?
Po co marnował atrament i pióro tępił na pisanie czegoś zbytecznego?!

Po to, zeby Tymoteusza pouczyc, jak postepowac z innymi.

Błąd! Wczytaj się, a zobaczysz, że Paweł apeluje DO Tymoteusza - dbając o jego duchową kondycję [a dopiero w dalszej kolejności można widzieć innych]. Ponawiam pytanie: po co to robi, skoro nie ma opcji odejścia Tymoteusza od wiary?!?

Samolub pisze:Czemu zbytecznego? A dlaczego apele i pouczenia uznajesz za zle?

Czytaj uważniej... Pisałem przecież z punktu widzenia tych, co uważają, że wiara jest nieutracalna - gdy się ją już ma, a Tymoteusz ją miał - więc po co jeszcze apelować o toczenie dobrego boju wiary, o zabieganie o wiarę, skoro już to jest "jak w banku" pewne?!?
W tym sensie pisałem o zbyteczności, rozumiesz?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Raz zbawiony, zbawiony na zawsze.

Postautor: Zbyszekg4 » 06 wrz 2016, 17:31

Właśnie zakończyłem lekturę LISTU DO KOLOSAN w tym wydaniu: https://vocatio.com.pl/pl/p/List-do-Kolosan/1010
Pozwolę sobie (dla dobra tej dyskusji to robię; może to zachęci kogoś do zakupienia i Wydawnictwo nie będzie stratne, że coś tu podaję. Naprawdę warto mieć całość - zarówno treść Listu, jak i przypisy oraz komentarze są godne uwagi! Wydatek 5 zł to żaden koszt, a nawet ewangelizacyjnie można to potraktować i komuś kupić...), na zacytowanie z Komentarzy jakie są na końcu tego wydania Listu do Kolosan umieszczone, jednego hasła oraz fragmentu innego.
Hasło:
Pewność zbawienia w Chrystusie
Zbawienie (uwolnienie od mocy, wpływu, konsekwencji i obecności grzechu) jest
nierozłącznie związane z Jezusem Chrystusem, i tylko z Nim. ZBAWIENIE JEST TYLKO
W NIM i TYLKO ON JEST ZBAWIENIEM! Wynika z tego, że poza Nim nie ma zbawienia.
Nie można się poczęstować zbawieniem jak czymś w delikatesach. Nie ma możliwości,
żeby skorzystać ze zbawienia poza Jezusem albo wziąć je od Niego, a potem odejść na
bok i mieć je dalej zagwarantowane. Tylko aktywne TRWANIE W CHRYSTUSIE jest
absolutną gwarancją zbawienia! I nie chodzi tu o pełnienie tzw. dobrych uczynków ani
o zapracowywanie sobie w jakikolwiek inny sposób na zbawienie, ale o trwanie w relacji
z Jezusem objawiającej się ufnym posłuszeństwem w stosunku do Niego jako Boga (takie
jest znaczenie słowa wiara). Jezus sam zresztą dał tego najlepszy wzór, gdy żył na ziemi.
Ta prawda jest kluczowa dla właściwego zrozumienia przesłania całej Biblii. Wynika ona
ze wszystkich wypowiedzi Jezusa (patrz np. Mt 7,21-23) i Jego Apostołów (np. 1 P 5,14;
1 J 2,6; 1 J 2,28; Ap 1,9). Zbawienie nie jest „posiadaniem Chrystusa”, „zapraszaniem
Chrystusa”, „spożywaniem Chrystusa”, jak jest to czasem głoszone przez różnych
kaznodziejów (por. Rz 14,17), lecz polega na TRWANIU W CHRYSTUSIE. Nie można
traktować zbawienia jako jakiejś samodzielnej wartości w przyszłości, jako swoistego
niebiańskiego Disneylandu albo kuponu bonusowego czy biletu do nieba, jako czegoś, co
można sobie na zapas w ten czy inny sposób pozyskać od Chrystusa, a następnie bez
rzeczywistego trwania w Nim (wrastania w Niego) kiedyś zrealizować. Bez faktycznej
koinonii (wspólnoty) z Duchem i Słowem Chrystusa nikt nie ma i mieć nie będzie udziału
w Jego zbawieniu (uwolnieniu od grzechu).


A z hasła Zbawienie, ostatnie zdania z bardzo obszernego opracowania:

W środowiskach teologicznych gorąco dyskutowany jest pogląd zwany „pewnością
zbawienia”. Jeszcze większe emocje wzbudza jednak dyskusja na temat „Czy zbawienie
można utracić?”. Często w ferworze tych rozpraw ludzie tracą jednak właściwą perspektywę
całości tego zagadnienia. Przypomnijmy więc raz jeszcze, że zbawienie jest w swej
istocie UWOLNIENIEM od mocy, wpływu, konsekwencji i obecności grzechu. Pismo
św. wyraźnie pokazuje, że ponad wszelką wątpliwość zbawienie JEST ABSOLUTNIE
PEWNE W CHRYSTUSIE. Jednak poza Chrystusem nie ma mowy ani nawet szansy
na jakiekolwiek zbawienie. Nie ma bowiem zbawienia poza Chrystusem. Chociaż ta
prawda jasno wynika z przekazu Nowego Testamentu, to mimo wszystko wielu teologów
twierdzi, że zbawienie jest kategorią samą w sobie, wartością wyodrębnioną, niezależną
nagrodą w przyszłości, którą można sobie nabyć w określony sposób (zależny od tego, jaki
prąd teologiczny reprezentuje nauczyciel) i stać się jej właścicielem (posiadaczem).
Jest to jednak zwodnicze nauczanie. Zbawienie to proces realizowany przez Boga
W CHRYSTUSIE i jeśli ktoś chce już mówić o prawie własności zbawienia, to tylko
Chrystus jest jego właścicielem. Odwieczne i nieskończone Boże ŻYCIE jest w Nim i staje
się ono udziałem człowieka o tyle, o ile trwa on W CHRYSTUSIE. W tym kontekście
dyskusja o utracalności czy nieutracalności zbawienia jest dyskusją bezprzedmiotową,
gdyż od podstaw związana jest z błędnym paradygmatem, w którym ludzie są przekonani
(nawet głęboko w to wierzą), iż jakimś zachowaniem, modlitwą czy postawą mogą
pozyskać na własność Boże zbawienie. Na ZBAWIENIE W CHRYSTUSIE trzeba patrzeć
całościowo, gdyż nie można oderwać zbawienia od osoby Chrystusa. Nie ma więc
najmniejszego sensu rozważanie tego, czy ktoś może czy nie może utracić czegoś, czego
tak naprawdę nie jest właścicielem. Należy raczej skoncentrować się na kluczowym
zagadnieniu, jakim jest trwanie w Chrystusie.


Każdą ręką podpisuję się pod w/w zdaniami i na tym bym zakończył dyskusję ze swej strony bo bicie piany i spory o słowa nie są warte czasu, który by można na bliskość z Chrystusem przeznaczyć!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Raz zbawiony, zbawiony na zawsze.

Postautor: Samolub » 06 wrz 2016, 17:35

A czemu nie zabiegać Zbyszku?

Jeszcze mozesz przeczytać Rzymian 13: 8-14 zresztą gdzie pewność zbawienia nakazuje Ci porzucenie wiary z powodu zbawienia? Zbyszku co Ty za herezję opowiadasz, a czemu Aniołowie zwiastowali ? Nie musieli... Zbyszku to jest myslenie starego człowieka który wszystko robi żeby się ludziom i Bogu podobać w zamian za coś. Człowiek Nowo Narodzony nie robi niczego już dla zbawienia ale pełni uczynki dla Boga.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Raz zbawiony, zbawiony na zawsze.

Postautor: Zbyszekg4 » 06 wrz 2016, 17:41

Samolubie, od początku nie czytam dokładnie Twoich postów bo piszesz jakimś dziwnym dla mnie językiem, co potwierdzają powyższe Twoje wpisy. Dlatego pozwól, że nie będę z Tobą dyskutował.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Raz zbawiony, zbawiony na zawsze.

Postautor: jj » 06 wrz 2016, 17:45

Zbyszekg4 pisze: Nie ma więc
najmniejszego sensu rozważanie tego, czy ktoś może czy nie może utracić czegoś, czego
tak naprawdę nie jest właścicielem. Należy raczej skoncentrować się na kluczowym
zagadnieniu, jakim jest trwanie w Chrystusie.

Każdą ręką podpisuję się pod w/w zdaniami i na tym bym zakończył dyskusję ze swej strony bo bicie piany i spory o słowa nie są warte czasu, który by można na bliskość z Chrystusem przeznaczyć!


:eek: Zbyszek,to ty? :-D


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Raz zbawiony, zbawiony na zawsze.

Postautor: Zbyszekg4 » 06 wrz 2016, 17:50

Ale, że co?! Ja! Co za oczy robisz jj?... :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Raz zbawiony, zbawiony na zawsze.

Postautor: Samolub » 06 wrz 2016, 17:52

Paweł też dla Cb dziwnym językiem pisze do Tymoteusza. Skoro nie rozumiesz Biblii to po co innych przekonujesz, od wiary odwodzisz, negujesz zbawienie z łaski, po co ta ciągła gadka o uczynkach. Po co zbawiać się z mówienia o uczynkach? Ja widzę że ludzie którzy mówią że trzeba te uczynki pełnić nie pełnia, a Ci którzy mówią że do zbawienia są nie potrzebne mimo to pełnią dobre uczynki. Znaczy ktos tu żyje w obłudzie i mowi rzeczy wzniosłe żeby się sobie, Bogu i innym podobać. Ale za tym uczynki nie idą, ani zbawienia z łaski nie ma.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Raz zbawiony, zbawiony na zawsze.

Postautor: Zbyszekg4 » 06 wrz 2016, 17:56

Samolub!! dałbym Ci w g..ę za to, co piszesz, cytuję: "Skoro nie rozumiesz Biblii to po co innych przekonujesz, od wiary odwodzisz, negujesz zbawienie z łaski, po co ta ciągła gadka o uczynkach."

*Za ten post otrzymujesz punkt karny.
MrSponge


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Raz zbawiony, zbawiony na zawsze.

Postautor: Samolub » 06 wrz 2016, 18:22

Bo nie rozumiesz i opowiadasz dyrdymały.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Raz zbawiony, zbawiony na zawsze.

Postautor: Zbyszekg4 » 06 wrz 2016, 18:38

Samolub pisze:Bo nie rozumiesz i opowiadasz dyrdymały.

vice versa

PS. Nie miej żalu za tę g..ę, ale wcale nie zrozumiałeś, co chciałem przekazać, a jednocześnie oczerniasz mnie! Nie wchodźmy sobie w drogę, ok? Żyj w pokoju i innym daj żyć...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Raz zbawiony, zbawiony na zawsze.

Postautor: Samolub » 06 wrz 2016, 18:47

To napisz krótko co chcesz przekazać i nie owijaj w bawełnę.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Raz zbawiony, zbawiony na zawsze.

Postautor: Zbyszekg4 » 06 wrz 2016, 18:51

Człowieku! a cofnij się trochę w postach, a się dowiesz! Ile razy mam pisać to samo??? Dajmy sobie spokój z dyskusją bo i tak sie nie zrozumiemy


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości