Nadziemskie władze i zwierzchności

Inne zagadnienia biblijne
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Nadziemskie władze i zwierzchności

Postautor: Velure » 01 sty 2018, 20:24

W Nowym Testamencie wielokrotnie przewijają się terminy: nadziemskie władze i zwierzchności. Chociażby i w poniższym fragmencie:
"Rozbroił nadziemskie władze i zwierzchności, i wystawił je na pokaz, odniósłszy w nim triumf nad nimi." Kol. 2,15
Moje pytania dotyczące tych pojęć :
1. Czym dokładnie są nadziemskie władze?
2. Czym dokładnie są nadziemskie zwierzchności?
3. Różnica między nadziemską władzą i zwierzchnością?
4. Na czym dosłownie polegało rozbrojenie nadziemskich władz i zwierzchności przez Pana Jezusa Chrystusa?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nadziemskie władze i zwierzchności

Postautor: magda » 02 sty 2018, 01:14

Rz 8:38 ubg "Jestem bowiem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani zwierzchności, ani moce, ani teraźniejsze, ani przyszłe rzeczy;"
1P 3:22 ubg "Który, poszedłszy do nieba, jest po prawicy Boga, a zostali mu poddani aniołowie, zwierzchności i moce."

Sa wymienione kilka razy te terminy ale niewiele o nich wiadomo bo niewiele w ogóle wimy o sprawach niebieskich o aniołach i innych mieszkańcach nieba , wydaje sie z tych wersetów ze są to jakieś zwierchnosci tych upadłych aniołow ale to tylko domysły , jest o tym po prostu za mało w Biblii zeby odpowiedzieć na te pytania , Bóg widocznie uznał ze nie musimy tego wiedzieć.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nadziemskie władze i zwierzchności

Postautor: Velure » 02 sty 2018, 23:21

Dzięki Magdo za głos. Szkoda, że nikt więcej nie ma poznania w tej kwestii i nie podjął wysiłku aby wyjaśnić niejasności ...
Dodam jeszcze jeden fragment:
"Aby teraz nazdziemskie władze i zwierzchności w okręgach niebieskich poznały różnorodność Bożą." Efez. 3, 10


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nadziemskie władze i zwierzchności

Postautor: diedmaroz » 03 sty 2018, 21:45

W czasach gdy zajmowałam się okultyzmem "potrafiłam" wszystko wyczytać z układu planet na dzień urodzenia osoby oraz konfiguracji pomiędzy nimi. Pewna osoba opowiedziała mi też dokładnie moje życie jednak nie umiała spojrzeć dalej niż do czasu, w którym poznałam Pana Jezusa. Potem miała zasłonięte wszystko.
Nie mówię, że to o to chodzi, to tylko moje przemyślenia na temat nadziemskich i tajemnych spraw. Teraz się tym w ogóle nie zajmuję, Bóg czuwa nad moim życiem i ma je w swoich rękach, nie muszę już sama niczego planować, przewidywać i na nic wpływać :)


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nadziemskie władze i zwierzchności

Postautor: Velure » 04 sty 2018, 09:55

Dziękuję za wypowiedź Dziadku Mrozie /mniemam, że pochodzenie Twojego nicku jest rosyjskie :P, lepszy jest inny, ten angielskawy ;) /
Twoje doświadczenia w tej materii kolejny dowód na to, że Bóg dopuścił aby równolegle istniał inny świat duchowy. Do czasu, jak wiemy. I też kolejny dowód, ze Bóg Nasz jest ponad wszystko i tylko on wyznacza granice innym mocom i bytom. Bez Jego zgody nic się nie może dziać i wszystkie duchy są mu poddane. Niestety pewni ludzie wolą odstawić na bok Stwórcę Wszechrzeczy i zwracają się w swoim zwiedzeniu ku duchom służalczym, których koniec nastąpi rychło.
Jednak nadal frapują mnie zagadnienia postawione na początku wątku, na które nie znam odpowiedzi :(


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nadziemskie władze i zwierzchności

Postautor: kontousunięte1 » 04 sty 2018, 10:55

Odkąd założyłaś temat przymierzam się, aby coś sensownego napisać. Ale tylko "gdybologię" mam w głowie.
Pomyślałam, że taką jedną z zwierzchności mogą być aniołowie. Niekoniecznie tylko ci upadli, czy demoniczne siły, ale mamy w Biblii aniołów pomagających, anioł Izraela jest w prorockiej księdze wspomniany (nie pamiętam w której w ST). Sąd nad narodami ma być i tam (o ile się nie mylę) też występują aniołowie. Czy nie u Jeremiasza? Izajasza?


Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nadziemskie władze i zwierzchności

Postautor: Velure » 04 sty 2018, 20:43

kontousunięte1, no właśnie zastanawiam się czy te zwierzchności i władze w okręgach niebieskich to aniołowie czy jeszcze inne inszości bytowe? Zarówno ci po dobrej jak i po złej stronie? Niewątpliwie wśród janiołów jest hierarchia. No i są nawet książęta anielscy, chyba pełniący owe, wymienione "role władcze", zajrzyjmy do księgi Daniela, 10,13:
"Lecz książę anielski królestwa perskiego sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia jeden dni, lecz oto Michał, jeden z pierwszych książąt anielskich przyszedł mi na pomoc ..."
Na podstawie tego fragmentu można wnioskować, że chyba jest hierarchia wśród dobrych i upadłych aniołów. Jeżeli się mylę - poprawcie.
I cały czas wracam do punktu wyjścia czy zwierzchności i władze w okręgach niebieskich to jedno i to samo co aniołowie?
A i jeszcze okręgi niebieskie? Zwrócmy uwagę na liczbę mnogą. Cóż to za przestrzeń wielopłaszczyznowa?
Bez wiedzy na ten temat nie umrę w niedosycie i konwulsjach ;) Ale skoro zrodziły się pytania, warto popytać. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? :)


saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nadziemskie władze i zwierzchności

Postautor: saracen » 04 sty 2018, 20:48

Do przemyślenia.

Czy osoba pisząca w księdze Daniela o niebie żyła w świecie zhierarchizowanym, czy nie?
Jeśli to pierwsze, to ewentualnie podpowiedź, dlaczego tak a nie inaczej widziałaby również "w niebie". ;)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nadziemskie władze i zwierzchności

Postautor: magda » 05 sty 2018, 02:02

Te nadziemskie władzem są złe , pewnie to hierarcha zastępów djabelskich bo jest takie coś w Biblii że Jezus ich rozbroił

2:13 I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił, odpuściwszy nam wszystkie grzechy;
2:14 Wymazał obciążający nas list dłużny, który się zwracał przeciwko nam ze swoimi wymaganiami, i usunął go, przybiwszy go do krzyża;
2:15 Rozbroił nadziemskie władze i zwierzchności, i wystawił je na pokaz, odniósłszy w nim triumf nad nimi.

Jezus odniósł triumf nad djablem i jego poplecznikami i widocznie to jakaś hierarhia djabelska bo i jest naposane że mogą próbować odłączyć nas od Jezusa
Rz 8:38-39
38 I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, 39 ani co wysokie14, ani co głębokie15, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

Czyli można się domyśkić ze mogą próbować .

Co do tych ksiąząt anielskich to to są aniołowie Bozy jakaś też hierarcha .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości