Strona 1 z 1

Nadziemskie władze i zwierzchności

: 01 sty 2018, 20:24
autor: Velure
W Nowym Testamencie wielokrotnie przewijają się terminy: nadziemskie władze i zwierzchności. Chociażby i w poniższym fragmencie:
"Rozbroił nadziemskie władze i zwierzchności, i wystawił je na pokaz, odniósłszy w nim triumf nad nimi." Kol. 2,15
Moje pytania dotyczące tych pojęć :
1. Czym dokładnie są nadziemskie władze?
2. Czym dokładnie są nadziemskie zwierzchności?
3. Różnica między nadziemską władzą i zwierzchnością?
4. Na czym dosłownie polegało rozbrojenie nadziemskich władz i zwierzchności przez Pana Jezusa Chrystusa?

Re: Nadziemskie władze i zwierzchności

: 02 sty 2018, 01:14
autor: magda
Rz 8:38 ubg "Jestem bowiem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani zwierzchności, ani moce, ani teraźniejsze, ani przyszłe rzeczy;"
1P 3:22 ubg "Który, poszedłszy do nieba, jest po prawicy Boga, a zostali mu poddani aniołowie, zwierzchności i moce."

Sa wymienione kilka razy te terminy ale niewiele o nich wiadomo bo niewiele w ogóle wimy o sprawach niebieskich o aniołach i innych mieszkańcach nieba , wydaje sie z tych wersetów ze są to jakieś zwierchnosci tych upadłych aniołow ale to tylko domysły , jest o tym po prostu za mało w Biblii zeby odpowiedzieć na te pytania , Bóg widocznie uznał ze nie musimy tego wiedzieć.

Re: Nadziemskie władze i zwierzchności

: 02 sty 2018, 23:21
autor: Velure
Dzięki Magdo za głos. Szkoda, że nikt więcej nie ma poznania w tej kwestii i nie podjął wysiłku aby wyjaśnić niejasności ...
Dodam jeszcze jeden fragment:
"Aby teraz nazdziemskie władze i zwierzchności w okręgach niebieskich poznały różnorodność Bożą." Efez. 3, 10

Re: Nadziemskie władze i zwierzchności

: 03 sty 2018, 21:45
autor: diedmaroz
W czasach gdy zajmowałam się okultyzmem "potrafiłam" wszystko wyczytać z układu planet na dzień urodzenia osoby oraz konfiguracji pomiędzy nimi. Pewna osoba opowiedziała mi też dokładnie moje życie jednak nie umiała spojrzeć dalej niż do czasu, w którym poznałam Pana Jezusa. Potem miała zasłonięte wszystko.
Nie mówię, że to o to chodzi, to tylko moje przemyślenia na temat nadziemskich i tajemnych spraw. Teraz się tym w ogóle nie zajmuję, Bóg czuwa nad moim życiem i ma je w swoich rękach, nie muszę już sama niczego planować, przewidywać i na nic wpływać :)

Re: Nadziemskie władze i zwierzchności

: 04 sty 2018, 09:55
autor: Velure
Dziękuję za wypowiedź Dziadku Mrozie /mniemam, że pochodzenie Twojego nicku jest rosyjskie :P, lepszy jest inny, ten angielskawy ;) /
Twoje doświadczenia w tej materii kolejny dowód na to, że Bóg dopuścił aby równolegle istniał inny świat duchowy. Do czasu, jak wiemy. I też kolejny dowód, ze Bóg Nasz jest ponad wszystko i tylko on wyznacza granice innym mocom i bytom. Bez Jego zgody nic się nie może dziać i wszystkie duchy są mu poddane. Niestety pewni ludzie wolą odstawić na bok Stwórcę Wszechrzeczy i zwracają się w swoim zwiedzeniu ku duchom służalczym, których koniec nastąpi rychło.
Jednak nadal frapują mnie zagadnienia postawione na początku wątku, na które nie znam odpowiedzi :(

Re: Nadziemskie władze i zwierzchności

: 04 sty 2018, 10:55
autor: kontousunięte1
Odkąd założyłaś temat przymierzam się, aby coś sensownego napisać. Ale tylko "gdybologię" mam w głowie.
Pomyślałam, że taką jedną z zwierzchności mogą być aniołowie. Niekoniecznie tylko ci upadli, czy demoniczne siły, ale mamy w Biblii aniołów pomagających, anioł Izraela jest w prorockiej księdze wspomniany (nie pamiętam w której w ST). Sąd nad narodami ma być i tam (o ile się nie mylę) też występują aniołowie. Czy nie u Jeremiasza? Izajasza?

Re: Nadziemskie władze i zwierzchności

: 04 sty 2018, 20:43
autor: Velure
kontousunięte1, no właśnie zastanawiam się czy te zwierzchności i władze w okręgach niebieskich to aniołowie czy jeszcze inne inszości bytowe? Zarówno ci po dobrej jak i po złej stronie? Niewątpliwie wśród janiołów jest hierarchia. No i są nawet książęta anielscy, chyba pełniący owe, wymienione "role władcze", zajrzyjmy do księgi Daniela, 10,13:
"Lecz książę anielski królestwa perskiego sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia jeden dni, lecz oto Michał, jeden z pierwszych książąt anielskich przyszedł mi na pomoc ..."
Na podstawie tego fragmentu można wnioskować, że chyba jest hierarchia wśród dobrych i upadłych aniołów. Jeżeli się mylę - poprawcie.
I cały czas wracam do punktu wyjścia czy zwierzchności i władze w okręgach niebieskich to jedno i to samo co aniołowie?
A i jeszcze okręgi niebieskie? Zwrócmy uwagę na liczbę mnogą. Cóż to za przestrzeń wielopłaszczyznowa?
Bez wiedzy na ten temat nie umrę w niedosycie i konwulsjach ;) Ale skoro zrodziły się pytania, warto popytać. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? :)

Re: Nadziemskie władze i zwierzchności

: 04 sty 2018, 20:48
autor: saracen
Do przemyślenia.

Czy osoba pisząca w księdze Daniela o niebie żyła w świecie zhierarchizowanym, czy nie?
Jeśli to pierwsze, to ewentualnie podpowiedź, dlaczego tak a nie inaczej widziałaby również "w niebie". ;)

Re: Nadziemskie władze i zwierzchności

: 05 sty 2018, 02:02
autor: magda
Te nadziemskie władzem są złe , pewnie to hierarcha zastępów djabelskich bo jest takie coś w Biblii że Jezus ich rozbroił

2:13 I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił, odpuściwszy nam wszystkie grzechy;
2:14 Wymazał obciążający nas list dłużny, który się zwracał przeciwko nam ze swoimi wymaganiami, i usunął go, przybiwszy go do krzyża;
2:15 Rozbroił nadziemskie władze i zwierzchności, i wystawił je na pokaz, odniósłszy w nim triumf nad nimi.

Jezus odniósł triumf nad djablem i jego poplecznikami i widocznie to jakaś hierarhia djabelska bo i jest naposane że mogą próbować odłączyć nas od Jezusa
Rz 8:38-39
38 I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, 39 ani co wysokie14, ani co głębokie15, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

Czyli można się domyśkić ze mogą próbować .

Co do tych ksiąząt anielskich to to są aniołowie Bozy jakaś też hierarcha .

pytania pomoc randka