Strona 1 z 1

Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

: 11 sty 2018, 23:15
autor: mzmuda96
Nie ma czegoś takiego jak piekło - miejsce wiecznych tortur zadawanych ludziom przez demony...
Biblia nigdzie nie mówi, że dusza ludzka jest nieśmiertelna i że nie można jej unicestwić.
Polecam wszystkim zapoznanie się z tym: https://badaczebiblii.pl/w-co-wierzymy/ ... em-tortur/
Po zrozumieniu tego mam wrażenie, jakbym na nowo poznał Boga.
Bóg jest Bogiem miłości, nie Bogiem sadystą, który wrzuca dusze na wieki w miejsce niewyobrażalnych mąk.
Jedyne, co Bóg chce ci dać, to życie wieczne w niebie, a nie życie wieczne w piekle z demonami...
Argumenty na te tezy w powyższym linku.
Dajcie znać, jakie wysnuliście wnioski po przeczytaniu tego.
PS Ja sam wierzyłem kiedyś w takie piekło, o jakim mówi chociażby kościół katolicki.
Dziękuję Bogu za ludzi, którzy ze zrozumieniem studiują Biblię i dzielą się swoimi przemyśleniami z innymi

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

: 12 sty 2018, 03:58
autor: magda
Czy to jakiś odłam Świadków J. Za kogo uważacie Jezusa?

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

: 12 sty 2018, 07:06
autor: Efendi
Najwiekszy sukces szatana kiedy ludzie neguja pieklo a potem szatana ;)

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

: 12 sty 2018, 11:05
autor: magda
Najlepiej by było żeby taka osoba przedstawiła sie i swj kościół , bo z pezedstawicielami niektórych ugrupowań religijnych w ogóle nie da sie gadać i szkoda czasu jak na świadków bo nic do nich nie dociera a też poznaje się kosciół po tym jak traktuja Jezusa czy to chrześcijanie czy ateiści czy djabelska sekta , no bo onna rozmowa jest z chrześcijaninem a inna z kimś kto uważa Jezusa za np anioła czy tylko człowieka.

mzmuda96 może napiszesz coś na te pytania ,które zadałam.

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

: 12 sty 2018, 14:39
autor: ZbiMacz
Jeśli ktoś doświadczy pełnej Bożej miłości, a jej przedsmak mam dzięki Duchowi Świętemu to łatwo sobie wyobrazić czym jest wieczne życie w niewyobrażalnej samotności i braku Bożej miłości. Zapewne będziemy odczuwać ból duchowy, samotność, odrzucenie, żal ale wcześniej odczujemy choć przez chwilę radość bycia z Bogiem do której będziemy całą wieczność tęsknić i opłakiwać.

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

: 12 sty 2018, 16:46
autor: mzmuda96
magda pisze:Czy to jakiś odłam Świadków J. Za kogo uważacie Jezusa?

Raczej nie. I ja nie jestem jednym z twórców tej strony. :D
Pod nagłówkiem witryny jest napisane "Chrześcijański zbór w Bydgoszczy".
W tym artykule np. https://badaczebiblii.pl/swiadkowie-jeh ... -za-adama/ wypowiadają się na temat Świadków Jehowy w trzeciej osobie l.mn. (tzn. "oni"). Gdyby byli Świadkami Jehowy, pisaliby po prostu "my".
Poza tym wiem, że ludzie z panicznym lękiem i dużym dystansem podchodzą do nauk, które głoszą Świadkowie Jehowy, bo rzeczywiście niektóre ich teorie są wzięte znikąd i jeśli ktoś nie zna Biblii, to mogą one namieszać mu w głowie. Jednakże nie można zaprzeczyć, że wbrew pozorom w wielu aspektach Świadkowie Jehowy są o wiele bliżej prawdy niż, powiedzmy, katolicy czy nawet pewne denominacje protestanckie.
Nie tylko Świadkowie Jehowy nie wierzą w istnienie piekła - miejsca, gdzie dusze grzeszników są męczone w nieskończoność ogniem i innymi mękami. Doskonale rozumiem wasze wątpliwości. Też na początku nie mogłem uwierzyć, że przez tyle lat wpajano mi coś, co nie jest prawdą, ale jak zapoznałem się z paroma artykułami i filmikami, to to naprawdę ma sens.
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/pieklo.htm
http://www.zbawienie.com/pieklo.htm

Efendi pisze:Najwiekszy sukces szatana kiedy ludzie neguja pieklo a potem szatana ;)

Też mi się kiedyś tak wydawało, ale wychodzi na to, że jest zupełnie odwrotnie. Polacy bazują głównie na polskich tłumaczeniach Biblii. W dodatku nie czytają ich ze zrozumieniem tylko powierzchownie. Największym propagatorem definicji piekła jako stanu, w którym dusza odbywa wieczny wyrok za swe postępowanie, jest kościół katolicki. I później nawet jeśli ktoś jest ateistą, to i tak oprócz takiej wersji kary dla potencjalnych dusz po śmierci nie zna żadnej innej, bo mimowolnie nauki najpopularniejszego wyznania na świecie obijają mu się o uszy i jest zmuszany do ich słuchania. Jedynie garstce osób chce się docierać do źródła (przekładu w oryginalnym języku) i sprawdzać, co tam jest. Gdy większość wierzy w powszechnie narzucane pojęcie piekła, szatan się cieszy, ponieważ ludzie w tym momencie przypisują Bogu cechy diabła - sadysty. A Bóg wcale nie jest Bogiem tortur.
Zastanówcie się przez chwilę. Szatan zbuntował się przeciwko Bogu, namówił do tego samego 1/3 aniołów, za co został zrzucony z nieba na ziemię (no właśnie, na ziemię, nie do piekła). Teraz kusi i zwodzi cały świat. I po tym wszystkim miałby jeszcze żyć wiecznie w swoim własnym królestwie, w którym mógłby gnębić ludzkie dusze po wsze czasy? To by była dla niego nagroda, nie kara.
Biblia nigdzie nie mówi, że dusza jest nieśmiertelna. Za to kościół katolicki - już tak (por. Główne Prawdy Wiary).
Nie mówię, że nie ma kary dla wszeteczników. Mówię, że nie jest nią trwające na wieki wieków piekło, gdzie demony miałyby dręczyć nieustannie ludzkość.
W polskich przekładach Biblii słowo "piekło" przetłumaczono z hebrajskiego "sheol" i dwóch greckich: hades i Gehenna.
Sheol/hades to kraina śmierci, gdzie idzie dusza człowieka, gdy ten umiera. Tam czeka na swoje zmartwychwstanie.
Gehenna natomiast to grecki sposób wymawiania hebrajskiego słowa Gehinnom, które oznacza Dolinę Hinnom.
Ta dolina wyznaczała w czasach starożytnych granice Jerozolimy. Palono w niej śmieci, odpady, a także zwłoki przestępców oraz tych, którym odmówiono z różnych względów normalnego pogrzebu.

Jezus w N.T. nawiązywał do Gehenny, aby zobrazować wieczne i kompletne zniszczenie niegodziwców. Karą więc nie jest przebywanie przez wieczność w ciągle palącym się ogniu tylko wieczne zniszczenie przez ten ogień. W Biblii ogień oznacza zniszczenie, a wieczny ogień symbolizuje wieczne zniszczenie.
Przypomnijcie sobie przypowieść o kąkolu z Biblii:
"A nieprzyjaciel, który go posiał, to diabeł, a żniwo, to koniec świata, żeńcy zaś, to aniołowie. Jak tedy zbiera się kąkol i pali w ogniu, tak będzie przy końcu świata". (Mt 13, 39-40)
Karą za niewiarę i za grzechy jest śmierć, a nie życie wieczne w piekle!
"Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne".
Gdyby istniało takie piekło, w jakie wierzycie, to dlaczego nie napisano "[...] aby każdy, kto w Niego wierzy, nie żył wiecznie w piekle, ale w niebie"?
Sodoma i Gomora również zostały zniszczone wiecznym ogniem.
"[...] jak Sodoma i Gomora i w ich sąsiedztwie [położone] miasta - w podobny sposób jak one oddawszy się rozpuście i pożądaniu cudzego ciała - stanowią przykład przez to, że ponoszą karę wiecznego ognia". (Jud 1, 7)
Ogień się już w miejscach, gdzie leżały Sodoma i Gomora, nie pali, ale miast już nigdy nie odbudowano!
Teraz rozumiecie?

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

: 12 sty 2018, 17:07
autor: Efendi
mzmuda96 pisze:Doskonale rozumiem wasze wątpliwości. Też na początku nie mogłem uwierzyć, że przez tyle lat wpajano mi coś, co nie jest prawdą

Ale ja nie mam zadnych watpliwosci. Bo wiele razy uz slyszalem teorie ze pieklo nie istnieje itp. nawet na tym forum wiele razy toczuly sie tego typu dyskusje. Ale wiem ze pieklo istnieje :) I nie mam co do tego zadnych watpliwosci.

Polacy bazują głównie na polskich tłumaczeniach Biblii. W dodatku nie czytają ich ze zrozumieniem tylko powierzchownie.

Ale przeciez to nie Polacy wymyslili pieklo ;) Wiec nie wiem co to ma do rzeczy? Myslisz ze w Ameryce ludzie nei wierza w pieklo?

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

: 12 sty 2018, 17:20
autor: mzmuda96
Efendi pisze:Ale przeciez to nie Polacy wymyslili pieklo ;) Wiec nie wiem co to ma do rzeczy? Myslisz ze w Ameryce ludzie nei wierza w pieklo?


Nie o to chodzi. Korzenie kościoła katolickiego też przecież nie wywodzą się z Polski tylko z Cesarstwa Rzymskiego. A jednak teraz jest to bardzo wypływowa ogólnoświatowa instytucja. :)

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

: 12 sty 2018, 18:37
autor: magda
mzmuda96 pisze: Świadkowie Jehowy są o wiele bliżej prawdy niż, powiedzmy, katolicy czy nawet pewne denominacje protestanckie.


Nie istnieje ktoś dalej od prawdy niz świadkowie , oni wręcz sprawiaja ze nikt z nic nie będzie zbawiony. Mają innego Jezusa nie tego syna Bożego a archanioła , nie należą do Jezusa a chrześcijanin musi do Jezusa należeć , bo oni nie chcę zmartwychstać w pierwszym zamartwychstaniu z tymi co do Jezusa należą drugie natomiast nie jest tak jak oni twierdzą do zycia na ziemi a jest to zmartwychwstanie niesprawiedliwych na sąd, wiec nie istnieje zmartwychwstanie takie jak oni głoszą. Robią z Jezusa djabla, bo żaden anioł czy człowiek nie może przyjmować chołdów od kogokolwiek a Jezus przyjmował , Jedyna osoba co taki chołd przyjmuje o to chętnie to djabeł a wedłóg nich archanioł czyli jakis upadły anioł. Będąc świadkiem jestes zmuszony popełnic grzech przeciwko Duchowi Świetemu którego nigdy nie da sie wybaczyć , oni robią dokładnie to co robili faryzeusze kiedy Jezus mówił o tym grzechu a mianowicie w wypadku cudów uzdrowień itp mówią ze to działanie sił nieczystych bo nie Ducha Bozego , też nazywaja Dicha Bozego mocą siłą odbieraja mu osobowość i ponizają w ten sposób nie będę tu wszystkiego wymieniać ale wiedz ze oni są najbardziej djabelska sektą z tyc istniejących , no moze papiestwio ich przebija ale nie jestem pewna kto gorszy.

Piekło to wielokrotnie tłumaczenie słowa grób. piekło będzie wrzucone do Jeziora ognia wiec nie będzie istnieć ale problem czym jest jezioro ognia .

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

: 12 sty 2018, 20:00
autor: mzmuda96
Nie zrozumiałem dokładnie, o co ci chodzi, Magda, ale co do Dnia Sądu i Sądu Ostatecznego, polecam ten artykuł, też na ich stronie: http://badaczebiblii.pl/sad-ostateczny- ... -a-biblia/, jak by ci się nudziło.

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

: 12 sty 2018, 20:45
autor: Sebek
Powyższa strona opiera się na nauczaniu Charlesa T. Russella założyciela świadków jechowy. Lekko mówiąc zalecam ostrożność ;)

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

: 12 sty 2018, 21:08
autor: mzmuda96
Oni po prostu analizują Biblię i na jej podstawie opisują różne zagadnienia. Póki co nie znalazłem tam nic podejrzanego.

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

: 13 sty 2018, 06:38
autor: mzmuda96
mzmuda96 pisze:Zastanówcie się przez chwilę. Szatan zbuntował się przeciwko Bogu, namówił do tego samego 1/3 aniołów, za co został zrzucony z nieba na ziemię (no właśnie, na ziemię, nie do piekła). Teraz kusi i zwodzi cały świat. I po tym wszystkim miałby jeszcze żyć wiecznie w swoim własnym królestwie, w którym mógłby gnębić ludzkie dusze po wsze czasy? To by była dla niego nagroda, nie kara.


Teraz się zorientowałem, że prawdopodobnie źle się wyraziłem. Szatan chyba nie od razu został wyrzucony z nieba tylko dopiero jak Chrystus umarł na krzyżu za nasze grzechy. Bo zanim ukrzyżowano Chrystusa, szatan jeszcze miał dostęp do nieba i oskarżał ludzi przed Bogiem. Jednak gdy Chrystus poświęcił Swoje życie dla naszego zbawienia, nasze grzechy zostały przybite do krzyża razem z Nim i oskarżenia szatana już i tak na nic by się nie zdały. Teraz jedyne, co nam pozostaje, to zaufać Chrystusowi i powierzyć Mu swoje życie. To by miało sens.
Jak coś źle mówię, to mnie poprawcie. ;]

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

: 13 sty 2018, 07:22
autor: Riddick
Sebek pisze:Powyższa strona opiera się na nauczaniu Charlesa T. Russella założyciela świadków jechowy. Lekko mówiąc zalecam ostrożność ;)

Tak technicznie biorąc to nie Russell założył Świadków Jehowy, ale to offtop i na marginesie

Re: Czym tak naprawdę jest piekło wg Biblii?

: 13 sty 2018, 09:20
autor: mzmuda96
mzmuda96 pisze:
mzmuda96 pisze:Zastanówcie się przez chwilę. Szatan zbuntował się przeciwko Bogu, namówił do tego samego 1/3 aniołów, za co został zrzucony z nieba na ziemię (no właśnie, na ziemię, nie do piekła). Teraz kusi i zwodzi cały świat. I po tym wszystkim miałby jeszcze żyć wiecznie w swoim własnym królestwie, w którym mógłby gnębić ludzkie dusze po wsze czasy? To by była dla niego nagroda, nie kara.


Teraz się zorientowałem, że prawdopodobnie źle się wyraziłem. Szatan chyba nie od razu został wyrzucony z nieba tylko dopiero jak Chrystus umarł na krzyżu za nasze grzechy. Bo zanim ukrzyżowano Chrystusa, szatan jeszcze miał dostęp do nieba i oskarżał ludzi przed Bogiem. Jednak gdy Chrystus poświęcił Swoje życie dla naszego zbawienia, nasze grzechy zostały przybite do krzyża razem z Nim i oskarżenia szatana już i tak na nic by się nie zdały. Teraz jedyne, co nam pozostaje, to zaufać Chrystusowi i powierzyć Mu swoje życie. To by miało sens.
Jak coś źle mówię, to mnie poprawcie. ;]


W sumie to nawet nie jak umarł na krzyżu, ale jeszcze później... Dopiero jak zmartwychwstał.

pytania pomoc randka