Pogański rodowód świąt

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 29 gru 2010, 01:35

marcinek pisze:Także Hardi, opowiedz się czy jesteś za chaosem świata czy za porządkiem bożym

nie wiem co to ma wspólnego z tym tematem, oczywiście, że jestem za Bożym porządkiem, ale chaos jest na świecie i nie poradzę na to... najbardziej przykre dla mnie jest to, że również w tak wielu kościołach denominacji w której jesteśmy nie ma tego Bożego porządku, np. modlitwa na językach wszystkich na raz bez wykładu :-/ jak to dobrze, że jestem w zborze, w którym nie ma tego chaosu i jest Boży porządek, mamy 4 osoby z darem wykładania i modlitwy są po kolei i TYLKO z wykładem :-)

Zbyszekg4 pisze:Hardi, powiedz: w jakim dniu tygodnia Jezus zmartwychwstał?
Jaki dzien poprzedzal dzien Jego zmartwychwstania? (jak sie nazywal, jaki mial numer w numeracji od 1 do 7 ?).

pierwszego dnia tygodnia zmartwychwstał, dzień siódmy poprzedzał dzień Jego zmartwychwstania, a musiał umrzeć piątego dnia, za to nauki kościoła powszechnego uczą inaczej :-/ według ich nauk Jezus był w grobie krócej bo 2 noce, a nie 3... nie rozumiem tego dlaczego nawet protestanci przyjmują te nauki... :-/


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 29 gru 2010, 08:36

Hardi pisze:pierwszego dnia tygodnia zmartwychwstał

Czyli Jezus zmartwychwstał w poniedzialkowy poranek?! (bo w Twoim norweskim kalendarzu poniedzialek jest pierwszym dniem tygodnia).

Czy ktos jeszcze tak mysli, jak Hardi?- prosze pisac śmiało...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 29 gru 2010, 08:39

Hardi pisze:w PL jak i wielu innych krajach sabat przypada na niedziele, ponieważ dzień o tej nazwie jest obecnie uznawany za siódmy dzień tygodnia

Aha, czyli nie liczy sie co Bog o tym mowi, ale wazne jest to, co ludzie uznaja... Bardziej sluchasz zatem ludzi niz Boga??!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 29 gru 2010, 08:44

Hardi pisze:tu gdzie mieszkam jest tylko jeden kalendarz w którym to niedziela jest siódmym dniem tygodnia.

A gdybys mieszkal w USA, to co bys napisał? O ile wiem, oni w swych kalendarzach niedzielę maja jako pierwszy dzien tygodnia!...

Hardi pisze:chodzi mi o biblijne dowody

Dowody na co? Na to, ze sabat jest siódmym dniem tygodnia? Na to, ze sabat przypada na naszą sobotę? Na to, ze niedziela jest 1-szym dniem tygodnia?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Nowy
Posty: 63
Rejestracja: 27 lut 2010, 11:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Nowy » 29 gru 2010, 13:53

marcinek pisze:Nowy, a o jakie pogańskie zwyczaje ci dokładnie chodzi?


W sumie takie, że te święta wyglądały dokładnie tak samo przed Chrystusem, jak i po Chrystusie. I tu i tu ozdabiano domy, nawet podobnymi ozdobami, oświetlano je żeby odpędzić złe moce, wkładano siano pod obrus, żeby plony były obfitsze, przynoszono do domu drzewko, nie pracowano, ucztowano, zapraszano do domu gości, dawano sobie prezenty, śpiewano tradycyjne pieśni o nowo narodzonym bogu - słońcu, obchodzono domy z podobizna owego bożka, wieszano jemiołę na szczęście... Robiono to nawet tego samego dnia. Po prostu zastanawiam się, czy jeśli robimy dokładnie to samo co nasi pogańscy przodkowie przed wiekami, tylko w imię Chrystusa, to czy nie ma to żadnych konsekwencji duchowych, bo jakoś mi to śmierdzi.


Szukam drogi do światła...
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 29 gru 2010, 16:45

Zbyszekg4 pisze:
Hardi pisze:pierwszego dnia tygodnia zmartwychwstał

Czyli Jezus zmartwychwstał w poniedzialkowy poranek?! (bo w Twoim norweskim kalendarzu poniedzialek jest pierwszym dniem tygodnia).

Czy ktos jeszcze tak mysli, jak Hardi?- prosze pisac śmiało...

przekładając to na dzisiejszy kalendarz można przyjąć, że tak 8-) czy ty przyjmujesz tą niebiblijną naukę, która mówi, że umarł w piątek, a w zmartwychwstał w niedzielę :?: czyli, że był w grobie 2 noce, a nie 3 :?:

Zbyszekg4 pisze:
Hardi pisze:w PL jak i wielu innych krajach sabat przypada na niedziele, ponieważ dzień o tej nazwie jest obecnie uznawany za siódmy dzień tygodnia

Aha, czyli nie liczy sie co Bog o tym mowi, ale wazne jest to, co ludzie uznaja... Bardziej sluchasz zatem ludzi niz Boga??!

a gdzie Bóg ustalił nazwy dni tygodnia :?: gdzie Bóg ustalił, że np. 1 stycznia 2011 to siódmy dzień tygodnia czy szósty :?:

Zbyszekg4 pisze:
Hardi pisze:tu gdzie mieszkam jest tylko jeden kalendarz w którym to niedziela jest siódmym dniem tygodnia.

A gdybys mieszkal w USA, to co bys napisał? O ile wiem, oni w swych kalendarzach niedzielę maja jako pierwszy dzien tygodnia!...

ale nie mieszkam... 8-) ja nie mam problemów z dostosowanie się do kalendarza

Zbyszekg4 pisze:
Hardi pisze:chodzi mi o biblijne dowody

Dowody na co? Na to, ze sabat jest siódmym dniem tygodnia? Na to, ze sabat przypada na naszą sobotę? Na to, ze niedziela jest 1-szym dniem tygodnia?

u mnie niedziela jest siódmym dniem tygodnia, podobnie jest w PL i wielu innych krajach :!: zrozum to wreszcie :!: chce biblijne dowody, że mam przyjąć żydowską i katolicką tradycję :!:


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 29 gru 2010, 17:12

i jeszcze jedno pytanie: przyjmujesz to jak świat, który mówi, że sobota zaczyna się w piątek po północy, czy w piątek po zachodzie słońca :?: Bóg mówił, że słońce i księżyc wyznaczają pory, i tak też robią żydzi którzy przestrzegają szabat, nie patrzą się na zegarki tylko na słońce 8-)

w Skandynawii i północnych częściach świata mają przechlapane bo latem słońce świecie nawet przez 3 miesiące bez przerwy :mrgreen:


marcinek
Posty: 143
Rejestracja: 08 gru 2010, 10:24
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marcinek » 29 gru 2010, 18:10

Hardi pisze:
marcinek pisze:Także Hardi, opowiedz się czy jesteś za chaosem świata czy za porządkiem bożym



nie wiem co to ma wspólnego z tym tematem, oczywiście, że jestem za Bożym porządkiem, ale chaos jest na świecie

Myślisz, że Bóg nie policzyłby sobie? Że okłamał swój lud? Jestem w 100% przekonany - i na dzień dzisiejszy nie znalazłem dowodu na to, że jest inaczej, - że sabat jest 7 dniem tygodnia. Ta ciągłość jest zachowana u Żydów i mimo, że zmuszeni są datować np. listy urzędowe wg kalendarza gregoriańskiego to mają zachowany swój kalendarz. To jest to co wyróżnia ten lud spośród innych ludów.
Hardi pisze:według ich nauk Jezus był w grobie krócej bo 2 noce, a nie 3...

dwie noce ale 3 dni
zmarł w piątek przed zachodem słońca i tego dnia złożono go do grobu (1 dzień)
cały sabat leżał w grobie (2 dzień)
w niedzielę ukazuje się żywy swoim uczniom (3 dzień)
wg kalendarza naszego jakbyś umarł o 23 np w piątek i o 1 w nocy został wskrzeszony to nieżywy byłeś 2 dni a nie 2 doby[/quote]


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 29 gru 2010, 19:50

marcinek, dzieki za to, co napisales. Niestety z Hardim nie sposob sie dogadac w tym temacie (dla niego to swiecki kalendarz norwesko-polski, a nie Biblia jest decydująca).

Pozdrowko :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Nowy
Posty: 63
Rejestracja: 27 lut 2010, 11:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Nowy » 29 gru 2010, 21:34

A może tak zostawimy sabat w spokoju i wrócimy do tematu?


Szukam drogi do światła...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 29 gru 2010, 21:38

Nowy pisze:A może tak zostawimy sabat w spokoju i wrócimy do tematu?

Dobry pomysl, ale szkoda Hardiego, bo za jakis czas znow bedzie sie upierał, ze o tym, kiedy wypada sabat decyduje nie Biblia i Bog, ale kalendarz norweski, albo polski...
Moze Ty, Nowy, mu pomozesz bo to wszak Twoj brat w wierze...

Pozdrowko :-D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 30 gru 2010, 00:06

marcinek pisze:Myślisz, że Bóg nie policzyłby sobie? Że okłamał swój lud? Jestem w 100% przekonany - i na dzień dzisiejszy nie znalazłem dowodu na to, że jest inaczej, - że sabat jest 7 dniem tygodnia. Ta ciągłość jest zachowana u Żydów i mimo, że zmuszeni są datować np. listy urzędowe wg kalendarza gregoriańskiego to mają zachowany swój kalendarz. To jest to co wyróżnia ten lud spośród innych ludów.

Bóg nakazał odpoczywać siódmego dnia, ale nigdzie nie podał jakiegoś kalendarza, dlaczego ja mieszkając w Norwegii, mam przyjmować kalendarz Hebrajski co do którego i tak jest wiele niejasności, bo gdybyś się bardziej zainteresował tematem, to byś wiedział, że były kiedyś pewne błędy skrybów, i przez to ten kalendarz nie jest dokładny, może mieć błędy +/- 3-4 lata, niektórzy historycy nawet uważają, że 8-10 lat i to tylko na podstawie błędów o jakich wiadomo, a ile jest jeszcze nieznanych tego nikt nie wie, tak naprawdę nie wiadomo, jaki jest teraz dokładnie rok, miesiąc, a tym bardziej dzień...

marcinek pisze:dwie noce ale 3 dni
zmarł w piątek przed zachodem słońca i tego dnia złożono go do grobu (1 dzień)
cały sabat leżał w grobie (2 dzień)
w niedzielę ukazuje się żywy swoim uczniom (3 dzień)
wg kalendarza naszego jakbyś umarł o 23 np w piątek i o 1 w nocy został wskrzeszony to nieżywy byłeś 2 dni a nie 2 doby

odnośnie dni to ja wiem, ale co z trzecią nocą? bo od piątku popołudnia do niedzieli ranka za chiny nie ma trzech nocy, więc albo umarł w czwartek i zmartwychwstał w niedzielę, albo w piątek, ale zmartwychwstał w poniedziałek, ale na pewno nie był w grobie tylko od piątku do niedzieli jak uczą kościoły, tradycje itd.

"Albowiem jak Jonasz był w brzuchu wieloryba trzy dni i trzy noce, tak i Syn Człowieczy będzie w łonie ziemi trzy dni i trzy noce" Mat. 12.40

Zbyszekg4 pisze:marcinek, dzieki za to, co napisales. Niestety z Hardim nie sposob sie dogadac w tym temacie (dla niego to swiecki kalendarz norwesko-polski, a nie Biblia jest decydująca).

Pozdrowko :-)

a gdzie biblia podaje kalendarz :?:

kiedy zarzynasz szabat :?: o zachodzie słońca jak żydzi czy inaczej :?:


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 30 gru 2010, 00:42

Hardi pisze:kiedy zarzynasz szabat :?:


Obrazek


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 30 gru 2010, 01:36

no co, r jest podobne do c, miałem na dole drobić większy haczyk Obrazek


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 30 gru 2010, 03:16

Bóg nakazał odpocząć siódmego dnia, nie powiedział, że w dzień który jest między piątkiem, a niedzielą, ale że w siódmy dzień, wiec nie kapuję dlaczego niektórzy upierają się, że to chodzi o dzień między piątkiem a niedzielą. Skoro odpoczywam siódmego dnia według mojego kalendarza (Bóg nigdzie nie narzucił jakieś kalendarza, biblia o niczym takim nie pisze) i np. robię to systematycznie to w czym problem :?: Niestety, ale zauważyłem, że dla wielu sobotników itd. liczy się nie to, po co jest ten dzień wolny, ale liczy się to, który jest to dzień, co jest całkowitym wypatrzeniem. Nie chcę nikogo urazić, ale widzę dość mocne podobieństwo do tego co wyprawiali faryzeusze, oni też nie pamiętali po co tak naprawdę jest ten dzień za to skupiali swoją uwagę wokół tradycji, którą Jezus piętnował. Bóg nakazał pracować 6 dni, a siódmego odpocząć i poświęcić ten dzień Jemu, mieć w ten dzień wyjątkową społeczność z Nim i ja też tak robię :-)



Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości