Pogański rodowód świąt

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 sty 2011, 05:48

Norbi pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Norbi pisze:
Zbyszekg4 pisze:Po prostu nie lubię, gdy ktos tak powaznie lekcewazy Biblie, ze pierwszy dzien tygodnia nazywa 7-mym


To numeracja dni tygodnia jest poważnym lekceważeniem Biblii przez chrześcijan? :roll:

Napisalem to w kontekscie, wiec nie wyrywaj...
Z błednej numeracji, wynika np., ze Jezus zmartwychwstal w poniedzialek...


A jakie to ma znaczenie czy zmartwychwstał w poniedziałek czy w czwartek?

To po co zbieracie sie w niedziele na szczegolne nabozenstwa?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 sty 2011, 05:55

Hardi pisze:Dla adwentystów ma to ogromne znaczenie nazwa dnia tygodnia, jak sami głoszą są zapieczętowani dniem tygodnia

Jestesmy zapieczetowani Duchem Świetym- jak uczy Biblia, a to o czym piszesz to sprawa przyszlosci, ktorej nie rozumiesz jeszcze, ale kiedys zrozumiesz, jesli dozyjesz...

Malgosiu masz racje-to jalowa dyskusja (ale nie popierasz chyba Hardiego w jego norweskim sposobie liczenia czasu?... odmiennym od biblijnego!)

Milego dnia :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 03 sty 2011, 12:10

Zbyszekg4 pisze:To po co zbieracie sie w niedziele na szczegolne nabozenstwa?

bo większość ma wolną niedzielę :lol:
Mnie tam cieszy że adwentyści maja nabożeństwa w sobotę, zawsze jakaś odmiana.
Jak pracujesz w niedziele a sobotę masz wolną to chociaż jakieś nabożeństwo jest odprawiane :mrgreen:


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 03 sty 2011, 15:54

Zbyszekg4 pisze:
Hardi pisze:Dla adwentystów ma to ogromne znaczenie nazwa dnia tygodnia, jak sami głoszą są zapieczętowani dniem tygodnia

Jestesmy zapieczetowani Duchem Świetym- jak uczy Biblia

wooooow, a w kazaniach, książkach itd. jakoś nic nie wspominacie o tym, za to chlubicie się, że jesteście niby zapieczętowani dniem tygodnia i wszystko się kreci wokół soboty, biblia nic nie wspomina o zapieczętowaniu dniem tygodnia

Zbyszekg4 pisze:a to o czym piszesz to sprawa przyszlosci, ktorej nie rozumiesz jeszcze, ale kiedys zrozumiesz, jesli dozyjesz...

hehehe sprawa przyszłości :?: to ciekawe bo biblia o niczym takim nic nie wspomina jak zapieczętowanie dniem tygodnia... zapewne to proroctwo tej kobietą od odwiedzającego aniołka ;) ale mnie interesuje co biblia mówi...


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 03 sty 2011, 16:05

Już raz napisałam, Zbyszku. Nie jestem legalistką. Świętuję codziennie. Na nabożeństwa chodzę też we czwartki.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 03 sty 2011, 16:49

Zbyszekg4 pisze:
Norbi pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Norbi pisze:
Zbyszekg4 pisze:Po prostu nie lubię, gdy ktos tak powaznie lekcewazy Biblie, ze pierwszy dzien tygodnia nazywa 7-mym


To numeracja dni tygodnia jest poważnym lekceważeniem Biblii przez chrześcijan? :roll:

Napisalem to w kontekscie, wiec nie wyrywaj...
Z błednej numeracji, wynika np., ze Jezus zmartwychwstal w poniedzialek...


A jakie to ma znaczenie czy zmartwychwstał w poniedziałek czy w czwartek?

To po co zbieracie sie w niedziele na szczegolne nabozenstwa?


Ależ nie tylko w niedziele :)
A niedziela jest dniem idealnym gdyż większość ludzi ma wtedy wolne od pracy.


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 03 sty 2011, 17:18

:oops: mieliśmy mówić o pogańskim rodowodzie świąt!
o sobocie i niedzieli to mamy tu dość wątków, przenieście się. A tu piszcie jak to wyszło ze świętami :roll:


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość