Potomstwo kobiety i potomstwo węża

Inne zagadnienia biblijne
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Potomstwo kobiety i potomstwo węża

Postautor: Chcę wierzyć » 11 wrz 2013, 15:58

1 Mojż 3:15 - I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę.

Podoba mi się ta wykładnia o tym, że w tych słowach Bóg przewidział upadek szatana. Właściwie się z tym zgadzam ale w pewien sposób to proroctwo wypełniło się jakby dosłownie.

1 Mojż 6:1 - A kiedy ludzie zaczęli rozmnażać się na ziemi i rodziły im się córki,
6:2 - ujrzeli synowie boży, że córki ludzkie były piękne. Wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które sobie upatrzyli.
6:3 - I rzekł Pan: Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem. Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat.
6:4 - A w owych czasach, również i potem, gdy synowie boży obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi, których im one rodziły. To są mocarze, którzy z dawien dawna byli sławni.

Tylko czy ród olbrzymów to to samo co potomstwo węża?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 25 gru 2013, 00:42

Potomstwo węza to konkol a potomstwo niewiasty to przenica, potomstwo węza to kozły a potomstwo niewiasty to owce.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości