Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Dragonar » 20 sty 2018, 17:19

Motyl pisze:Owszem ,jestem swiadoma czym sa tego typu przeklenstwa....To ewangelia nienawisci i zniszczenia, stojaca w sprzecznosci z ewangelia MILOSCI I ZYCIA gloszona przez Jezusa i Jego uczniow :)

Widzę, Motyl, że całkowicie pocięłaś Słowo Boże na kawałki, uznając jedynie jego części, które dobrałaś sobie zgodnie z własnymi, subiektywnymi kryteriami. Aż przykro patrzeć. :/

A kryterium odrzucenia danego zestawu przekonań tylko na podstawie tego, że osoby te przekonania wyznające zachowują się karygodnie, jest niedorzeczne. Na tej podstawie można odrzucić prawdziwość każdej filozofii, religii i każdego systemu wierzeń. Jest mnóstwo dobroczyńców wśród protestantów czy katolików, ale to nie oznacza, że protestantyzm lub katolicyzm jest prawdziwy. Podobnie, jest mnóstwo złoczyńców wśród protestantów czy katolików, ale to nie oznacza, że protestantyzm lub katolicyzm jest fałszywy. :roll:

Pan Jezus:

Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. (Mt 10:28 BW)

O kogo tutaj chodzi?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: kontousunieteMtl » 20 sty 2018, 17:44

Dragonar pisze:Widzę, Motyl, że całkowicie pocięłaś Słowo Boże na kawałki,


Nie Slowo Boze pocielam, lecz Biblie, do ktorej Krk rosci sobie prawa redaktorskie, autorskie i wlasnosciowe..... ;)

uznając jedynie jego części, które dobrałaś sobie zgodnie z własnymi, subiektywnymi kryteriami
.

Dokladnie tak zrobilam...w zgodzie z wlasnym sumieniem oddzielilam w Biblii ziarno od plewy..... :)

Aż przykro patrzeć. :/


Wiesz, jestem nawet sklonna uwierzyc w szczerosc twoich intencji, Dragonarze....Byc moze rzeczywiscie jest ci przykro.... :->

Coz....mnie rowniez jest przykro, kiedy probujesz przekazac mi to, w co mocno wierzysz... a ja nie moge tego przyjac, poniewaz moje serce protestuje..... :->


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Dragonar » 20 sty 2018, 19:14

Motyl pisze:Coz....mnie rowniez jest przykro, kiedy probujesz przekazac mi to, w co mocno wierzysz... a ja nie moge tego przyjac, poniewaz moje serce protestuje..... :->

Serce Hitlera uznało Żydów za gorszy i niegodny życia naród. Serce radykalnego muzułmanina każde mu atakować chrześcijan. Serce liberalnego teologa każe mu odrzucić natchnienie i autorytet dużych fragmentów Biblii. Serce katolika każe mu bronić kultu maryjnego, a serce protestanta każe mu kult maryjny obalać, jako kult absorbujący chwałę należną Chrystusowi. Czyje więc serce stanowi o obiektywnej prawdzie? Oczywiste jest, że serce nie może stanowić kryterium w kwestii obiektywnej prawdy, ponieważ opinie oparte o osąd serca są różne, często nawet sprzeczne ze sobą. Czy to nie jest dla Ciebie jasne?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: kontousunieteMtl » 20 sty 2018, 19:49

Dragonar pisze: Oczywiste jest, że serce nie może stanowić kryterium w kwestii obiektywnej prawdy, ponieważ opinie oparte o osąd serca są różne, często nawet sprzeczne ze sobą.



Jesli nie serce, na ktorym Ojciec moj wypisal mi swoje PRAWA, to co jest wedlug ciebie tym kryterium PRAWDY...?


Przykladowe osoby, ktore wymieniles, nie kierowaly sie tym Prawem wypisanym na "tablicy serca".....

To indoktrynacja, religia i proces wychowania tych osob wytworzyly u nich falszywe "ja"....ego, ktore zaslonilo prawdziwa nature tych osob....nature dzieci Bozych..... :->

Cale Objawienie sprowadza sie do tego, aby stac sie ponownie dzieckiem ....narodzic sie na nowo i zyc SWIADOMIE na chwale Boga, kierujac sie jego prawem wypisanym w sercu....

Tylko w takim naturalnym stanie Duch Bozy moze rozlewac w sercach milosc, aby czlowiek mogl wydawac owoce Ducha Swietego.... :)


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Dragonar » 20 sty 2018, 21:15

Motyl pisze:Jesli nie serce, na ktorym Ojciec moj wypisal mi swoje PRAWA, to co jest wedlug ciebie tym kryterium PRAWDY...?

W sprawach wiary i moralności jedynym nieomylnym i hierarchicznie najwyższym autorytetem jest Objawienie Boże, które - jak wierzę - jest wyrażone w składającym się z 66 ksiąg Piśmie Świętym Starego i Nowego Testamentu. Serce i rozum człowieka są przydatnymi narzędziami w poznawaniu prawdy, jednak nie są autonomiczne i nie stanowią źródła prawdy.

Motyl pisze:Przykladowe osoby, ktore wymieniles, nie kierowaly sie tym Prawem wypisanym na "tablicy serca".....

To indoktrynacja, religia i proces wychowania tych osob wytworzyly u nich falszywe "ja"....ego, ktore zaslonilo prawdziwa nature tych osob....nature dzieci Bozych..... :->

Nie widzisz, że zarzucając tym ludziom błąd, unosisz się pychą i stawiasz osąd swojego serca ponad osądami ich serc? Jeżeli kryterium prawdy jest Twoje własne serce, nie możesz odrzucić czyichś osądów serca tylko z tego powodu, że Twoje serce mówi Ci, że się mylą - to absurd. Musi istnieć autorytet poza Twoim sercem, inaczej wszelka prawda pozostaje wyłącznie subiektywna.


Motyl pisze:Cale Objawienie sprowadza sie do tego, aby stac sie ponownie dzieckiem ....narodzic sie na nowo i zyc SWIADOMIE na chwale Boga, kierujac sie jego prawem wypisanym w sercu....

Tylko w takim naturalnym stanie Duch Bozy moze rozlewac w sercach milosc, aby czlowiek mogl wydawac owoce Ducha Swietego.... :)

Skąd to wiesz? Kto Ci to powiedział? Gdzie to jest zapisane?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Realista » 21 sty 2018, 00:09

Dragonar pisze:Serce liberalnego teologa każe mu odrzucić natchnienie i autorytet dużych fragmentów Biblii.

Nie serce, ale rozum. Nie w oparciu o emocje, ale ważkie przesłanki. Zresztą co robią fundamentaliści? Dokonują akrobacji egzegetycznych żeby na siłę "uzgodnić" tekst w miejscach gdzie zachodzi rażąca sprzeczność. Gdy im nie odpowiada tekst literalnie bawią się w alegorezę.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: chwat » 21 sty 2018, 03:31

Dragonar pisze: Serce katolika każe mu bronić kultu maryjnego, a serce protestanta każe mu kult maryjny obalać, jako kult absorbujący chwałę należną Chrystusowi.


Czy człowiek miłując swojego bliźniego, nie oddaje bliźniemu czegoś, co mógłby w tym czasie oddawać Bogu?
Czemu Bóg nie jest o to zazdrosny?
Czemu Bóg nie traci chwały, jeśli miłość wychodząca z nas, kieruje się do człowieka obok, a nie do Boga?


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: kontousunieteMtl » 21 sty 2018, 11:44

Dragonar pisze:
Motyl pisze:Cale Objawienie sprowadza sie do tego, aby stac sie ponownie dzieckiem ....narodzic sie na nowo i zyc SWIADOMIE na chwale Boga, kierujac sie jego prawem wypisanym w sercu....

Tylko w takim naturalnym stanie Duch Bozy moze rozlewac w sercach milosc, aby czlowiek mogl wydawac owoce Ducha Swietego.... :)

Skąd to wiesz? Kto Ci to powiedział? Gdzie to jest zapisane?



Np. tu:



“(1) Synu mój! Nie zapominaj mojej nauki, a twoje serce niech przestrzega moich przykazań, (2) bo one przedłużą ci dni i lata życia oraz zapewnią ci pokój. (3) Niech cię nie opuszcza łaska i prawda, zawiąż je sobie na szyi, wypisz je na tablicy swojego serca! (4) Wtedy znajdziesz życzliwość i uznanie w oczach Boga i ludzi. (5) Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie! (6) Pamiętaj o Nim na wszystkich swoich drogach, a On prostować będzie twoje ścieżki!”

Przypowieści 3.


i tu:


1 W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: «Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?» 2 On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: 3 «Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. 4 Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim.

Mat. 18, 1-4




Pytasz skad o tym wiem...

Otoz deaktywujac SWIADOMIE program, ktory zainstalowano mi na poczatku mojego zycia, stalam sie ponownie jak dziecko, zanim jeszcze ow program zaczal dzialac....moj umysl byl znowu jasny i otwarty na przyjecie Prawdy Objawienia.....Zaczelam wlasnie wtedy bezblednie rozpoznawac glos mojego Ojca....i uswiadamiac sobie moja zaleznosc od Niego pod kazdym wzgledem....zaczelam inaczej widziec drugiego czlowieka i odrozniac NATURALNA rzeczywistosc Boza od swiata fikcji utworzonego przez ludzi, ktorzy polegajac na wlasnym rozumie i kierujac sie niskimi pobudkami podporzadkowali sobie ten swiat i ...zaprogramowali ludzkosc na NIEWOLNICTWO.... :-(


Jezus swoim zyciem i nauka, jaka glosil, dal SWIADECTWO PRAWDZIE....Powiedzial, ze TA PRAWDA ma moc wyzwolic czlowieka z niewoli systemu stworzonego przez czlowieka i opartego na klamstwie....I za te PRAWDE zaplacil zyciem...Byl przeciez wrogiem nr 1. dla systemu...

Takim wrogiem jest kazdy czlowiek, ktory przyjmuje te PRAWDE i staje po jej stronie....Swiat zaczyna go nienawidziec....Szczegolnie swiat religii opartej na falszu....

Przywodcy religijni, podobnie jak za czasow Jezusa, uczeni w Pismie...egzegeci i apologeci na uslugach systemow religijnych...wszyscy ci liczacy sie w swiecie religii reprezentanci ojca klamstwa probuja wszelkimi sposobami wyeliminowac PRAWDE ze swojego swiata, a tym samym ludzi, ktorzy te PRAWDE osmielaja sie glosic.....

Falszowanie Pisma i proba wymieszania Slowa Bozego ze slowem zaklamanego czlowieka jest jednym ze sposobow eliminacji KROLESTWA BOZEGO.....ktore tak naprawde jest w nas..... :)




Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. (Mt 10:28 BW)


O kogo tutaj chodzi?




Zadales to pytanie, Dragonarze i chcesz uslyszec moja odpowiedz....


Zanim zdeaktywowalam stary program, myslalam zawsze, ze to Bog skazal mnie na pieklo...i bardzo sie Go balam.....
Nie znalam wtedy Ojca....ani tego, ktorego On poslal, zeby dal SWIADECTWO PRAWDZIE.....

Teraz znam ICH obu i wiem, ze kochajacego Ojca nie nalezy sie bac....ani tez nie wiedzacych co czynia ludzi....zabijajacych cialo.....


Bac nalezy sie tego, ktory trzymajac mnie w ciemnosciach duchowych odcina mnie od pokarmu duchowego (prawdy) i od swiatla ewangelii zycia ....A wiec bac nalezy sie ojca klamstwa i jego klamstw, ktore zabijaja dusze....w piekle oczywiscie....bo ojciec klamstwa stworzyl i dysponuje pieklem zatracajac w nim " dusze zyjace"....

[i]Cały świat podlega mocy niegodziwca

Jana 5:19



Niech umarli grzebią umarłych swoich,
lecz ty idź i głoś Królestwo Boże

Mateusza 8.21-22



Do swiata niegodziwca nalezy rowniez caly zorganizowany system religijny, wciskajacy nam klamstwa o Bogu MILOSCI...

Caly ten system stal sie kryjowka ducha nieczystego....dlatego trzeba go natychmiast opuscic, chcac uniknac zatracenia duszy w piekle


Bog stwarzajacy czlowieka w AKCIE MILOSCI nie stworzyl nigdy ani piekla, ani niegodziwca....ani tez nigdy nikogo nie wtraca do piekla, ktore nie istnieje w Jego rzeczywistosci....



To dzielo "ducha nieczystego" ukrywajacego sie w falszywej religii i gloszonego w ewangelii zniszczenia i strachu przed pieklem...ktore to pieklo jest rowniez dzielem tegoz ducha....


Dlatego opuscilam "babilon wielki"....bo bardzo sie balam, ze "niegodziwiec" moglby odebrac mi tam moje ZYCIE, ktore nalezy przeciez do Tego, ktory mi je dal, abym odzwierciedlala Jego pelna MILOSCI NATURE..... :)

Swiat niegodziwca to swiat klamstwa i fikcji...i pieklo, w ktorym czlowiek traci bezpowrotnie ZYCIE , jesli nie przyjmie PRAWDY SLOWA BOZEGO zapisanego na tablicach naszych serc i ... w Biblii, ktora rowniez zawiera te PRAWDE.... :)
Ostatnio zmieniony 21 sty 2018, 11:52 przez kontousunieteMtl, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Dragonar » 21 sty 2018, 11:51

Motyl pisze:“(1) Synu mój! Nie zapominaj mojej nauki, a twoje serce niech przestrzega moich przykazań, (2) bo one przedłużą ci dni i lata życia oraz zapewnią ci pokój. (3) Niech cię nie opuszcza łaska i prawda, zawiąż je sobie na szyi, wypisz je na tablicy swojego serca! (4) Wtedy znajdziesz życzliwość i uznanie w oczach Boga i ludzi. (5) Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie! (6) Pamiętaj o Nim na wszystkich swoich drogach, a On prostować będzie twoje ścieżki!”

Przypowieści 3.

i tu:


1 W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: «Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?» 2 On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: 3 «Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. 4 Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim.

Mat. 18, 1-4

Dlaczego to jest Słowo Boże, a Pisma Apostoła Pawła nim nie są? Proszę o krótkie uzasadnienie, nie emocjonalny wywód. Ile ksiąg zawiera Twój kanon Nowego Testamentu?

Motyl pisze:Zadales to pytanie, Dragonarze i chcesz uslyszec moja odpowiedz....

Tak, odpowiedź, nie ezoteryczno-mistyczne rozważania. Przecież wyraźnie jest tam napisane, że to Bóg jest podmiotem, który może zatracić człowieka w piekle. Poza tym, mówisz o Bogu jako Ojcu, ale Bóg jest Ojcem wyłącznie dla swoich dzieci, a więc tych, którzy oddali życie Jego Synowi - reszta to tylko stworzenia Boże, nie zaś dzieci Boże, a Bóg nie jest ich Ojcem. W piekle nie będzie dzieci Bożych.

Motyl pisze:A wiec bac nalezy sie ojca klamstwa i jego klamstw, ktore zabijaja dusze....w piekle oczywiscie....bo ojciec klamstwa stworzyl i dysponuje pieklem zatracajac w nim " dusze zyjace"....

To niebiblijne nauki, szatan nie ma realnej władzy nad niczym, jest jedynie marnym buntownikiem przeciwko prawdziwemu Władcy, który może go zlikwidować jednym swoim słowem. Każde działania szatana jest możliwe tylko dlatego, że Bóg na nie zezwolił, jednak w ostateczności ziemia, piekło, niebo i każde stworzenie jest pod bezpośrednim panowaniem Bożym. Smutny byłby świat, w którym chrześcijanie musieliby drżeć ze strachem przed szatanem, jak gdyby ten mógł czynić coś bez Bożej wiedzy, by zatracić Boże dzieci.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: kontousunieteMtl » 21 sty 2018, 12:25

Dragonar pisze:Dlaczego to jest Słowo Boże, a Pisma Apostoła Pawła nim nie są? Proszę o krótkie uzasadnienie, nie emocjonalny wywód. Ile ksiąg zawiera Twój kanon Nowego Testamentu?



SLOWA BOZEGO, ktore jest PRAWDA, nie da sie zamknac w ludzkich kanonach i podporzadkowac systemowi, lezacemu w mocy niegodziwca .... :)


Slowa Pawla nie sa Slowem Bozym...to chyba oczywiste powinno byc dla dzieci Bozych.... :?:

Bog Ojciec przemawia bezposrenio do swoich dzieci, ktore pozostaja z Nim w relacji.....czasami za pomoca swojego Slowa zapisanego w Biblii.... :)

Przecież wyraźnie jest tam napisane, że to Bóg jest podmiotem, który może zatracić człowieka w piekle.


Gdze jest to zapisane....? ...wskaz, prosze , to miejsce i slowa....


Poza tym, mówisz o Bogu jako Ojcu, ale Bóg jest Ojcem wyłącznie dla swoich dzieci, a więc tych, którzy oddali życie Jego Synowi - reszta to tylko stworzenia Boże, nie zaś dzieci Boże, a Bóg nie jest ich Ojcem.


Tak....przyjmujac PRAWDE stalam sie wolnym dzieckiem Bozym...duchowa siostra Jezusa Chrystusa, ktory byl (i jest) rowniez wolnym dzieckiem Bozym i objawiajac nam PRAWDE, kazal siebie nasladowac..... :)




W piekle nie będzie dzieci Bożych.



Oczywiscie, ze nie bedzie tam dzieci Bozych....Natychmiast po narodzeniu na nowo z Ducha podlegaja one opiece tegoz Ducha, ktory wlasnie po to zostal przyslany na ziemie... po tym, jak Jezus wrocil do swojego OJCA..... :)

Dzieci Boze przebywaja bezpiecznie w Kosciele....ktory nie nalezy do swiata, wyposazonego w pieklo.... :)


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: kontousunieteMtl » 21 sty 2018, 12:48

Dragonar pisze:
Motyl pisze:A wiec bac nalezy sie ojca klamstwa i jego klamstw, ktore zabijaja dusze....w piekle oczywiscie....bo ojciec klamstwa stworzyl i dysponuje pieklem zatracajac w nim " dusze zyjace"....

To niebiblijne nauki, szatan nie ma realnej władzy nad niczym, jest jedynie marnym buntownikiem przeciwko prawdziwemu Władcy, który może go zlikwidować jednym swoim słowem. Każde działania szatana jest możliwe tylko dlatego, że Bóg na nie zezwolił, jednak w ostateczności ziemia, piekło, niebo i każde stworzenie jest pod bezpośrednim panowaniem Bożym. Smutny byłby świat, w którym chrześcijanie musieliby drżeć ze strachem przed szatanem, jak gdyby ten mógł czynić coś bez Bożej wiedzy, by zatracić Boże dzieci.



To jest Slowo Boze, zawarte rowniez w Biblii :

Cały świat podlega mocy niegodziwca

Jana 5:19



W swiecie, w ktorym przyszlo nam zyc nie z naszej woli dominuje klamstwo i rzadzi jego ojciec..... :-(

To teren poza ogrodem Eden, na ktory zostal wyrzucony czlowiek, ktory ulegl klamstwu o BOGU MILOSCI.....Swiat, w ktorym trzeba umierac.....


Jezus przyszedl po to, aby te klamstwa o naszym Ojcu zdementowac i wskazac nam Droge powrotna do DOMU przygotowanemu dla nas od poczatku stworzenia.... :)


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: diedmaroz » 21 sty 2018, 14:00

Motyl pisze:
Slowa Pawla nie sa Slowem Bozym...to chyba oczywiste powinno byc dla dzieci Bozych.... :?:

Bog Ojciec przemawia bezposrenio do swoich dzieci, ktore pozostaja z Nim w relacji.....czasami za pomoca swojego Slowa zapisanego w Biblii.... :)



A głównie to za pomocą czego Bóg do nas mówi? Za pomocą emocjonalnych nauczycieli new age nazwanych małymi bogami? Czy za pomocą tak popularnych ostatnio proroków?
Oczywiste jest dla nas to, że słowa Pawła nie są jego słowami tylko Słowem Bożym spisanym przez Pawła tak jak Ewangelia Jana jest Słowem Bożym spisanym przez Jana.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: kontousunieteMtl » 21 sty 2018, 15:00

diedmaroz pisze:A głównie to za pomocą czego Bóg do nas mówi?



Bog mowi do swoich dzieci za pomoca swojego Ducha, ktory byl specjalnie po to przyslany na ziemie, aby Jego dzieci zostaly w ten sposob" doprowadzone do calej PRAWDY".....

Oczywiste jest dla nas to, że słowa Pawła nie są jego słowami tylko Słowem Bożym spisanym przez Pawła



Prawdziwi apostolowie Jezusa glosza Ewangelie Zycia....

Pawel glosi ewangelie smierci...a do tego, przeklina kazdego, kto glosi ewangelie inna niz on i jego zwolennicy....






tak jak Ewangelia Jana jest Słowem Bożym spisanym przez Jana.



Jan, umilowany uczen Jezusa pisze i glosi Ewangelie Zycia....

To wlasnie jego Ewangelia zawiera slowa Prawdy, wyrazajace prawdziwa istote Boga, naszego Ojca, ktory bedac MILOSCIA, pozwolil umrzec swojemu umilowanemu Synowi aby wyrwac nas ze swiata "pograzonego w mocy niegodziwca".... :)


W slowach tych zawiera sie cala kwintesencja Objawienia:

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne.

Jan 3, 16


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: kontousunieteMtl » 21 sty 2018, 15:43

diedmaroz pisze:Znienawidzony Paweł z Tarsu już ponad 2 tysiące lat temu przewidział co się stanie.

„Przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom” (2 Tm 4, 3-4).

„A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich (1Tym 4,1)





Tak...Pawel uwazal, ze tylko jego ewangelia jest prawdziwa....Dlatego pozostale ("inne") zostaly przez niego przeklete....

Na jego ewangelii powstal krk....skupiajacy przytlaczajaca wiekszosc tzw. "chrzescijan"....ktory to krk rozpadl sie ... aby moc przybrac znow " postac aniola swiatlosci" w formie protestantyzmu i nadal "zwodzic cala zamieszkala ziemie ".....

To nie jest przypadek, ze Marcin Luter, ktorego poglady byly zbiezne z pogladami Adolfa Hitlera... ze wlasnie ten czlowiek jest inicjatorem protestantyzmu....tak jak Adolf Hitler prekursorem ruchu ekumenicznego..... :eek:


Otworz oczy, dziewczyno.....Przyjrzyj sie blizej swoim autorytetom....byc moze rozpoznasz w nich "synow zatracenia"....?

...o ktorych- jak na ironie- wspomina Pawel w swoim liscie do Tymoteusza.... ;-)

Zauwaz, ze protestantyzm kontynuuje gloszona przez krk ewangelie smierci..... :eek:


Wersety, ktore cytujesz, sa przebiegla manipulacja faryzeusza, zakwalifikowanego przez Jezusa do "wezy"...do " plemienia zmijowego"


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Dragonar » 21 sty 2018, 16:16

Motyl - Nie da się z Tobą dyskutować. Z całym szacunkiem, ale kierujesz się typem duchowości ezoterycznej, Twoim kryterium jest tylko Twoje własne serce i subiektywne odczucia, a poprzez swoje przekonania teologiczne (o ile Twoje serce nie wskaże Ci jutro, że Boga nie ma) stawiają Cię poza tym, co powszechnie określa się jako chrześcijaństwo. Przyjmij proszę jakiś zestaw stałych, obiektywnych kryteriów związanych z autorytetem i poznaniem religijnym - wtedy jakakolwiek wymiana poglądów będzie możliwa. Życzę Chrystusowego błogosławieństwa i uczciwego, uporządkowanego poszukiwania Prawdy.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości