Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 04 paź 2021, 16:40

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Do powstałego ciała w łonie Marii wniknął Duch Boga nazywany Jehowah, który będąc już w ciele człowieczym otrzymał nowe imię: Jehoszuah. Duch Boga, to osoba (Ew.Jana 4,24). Duch Boga, to Bóg (Ew.Jana 4,24).
Nie pisz o rzeczach których nie rozumiesz, tego co tu napisałeś nie objawiono w Biblii, a to są tak ukryte przed człowiekiem sprawy, że żaden z ludzi nie wie jak to było w szczegółach.


Zostało mi to objawione.

Ale zastanów się KAAN: Czym różnił się Jan Chrzciciel od Jezusa?

Jan Chrzciciel był napełniony Duchem Świętym już w łonie matki (Ew.Łuk.1,15), Jezus dopiero w czasie chrztu wodnego w Jordanie (Ew.Jana 1,32).

Jan Chrzciciel miał ludzkiego ducha z grzeszną naturą i dodatkowo otrzymał Ducha Świętego. Jezus również; miał swojego Ducha, i tak jak Jan, Ducha Boga Ojca od chwili chrztu w Jordanie.

Jan miał początek istnienia, a Jezus go nie miał (Hebr.7,3; Ew.Jana 1,3).

Ciało Jana miało początek, ciało Jezusa też miało początek.

Patrząc na Jezusa, dochodzimy do wniosku, że człowiek to tylko zewnętrzna 'skorupa' , 'naczynie' w którym znajduje się duch człowieka ze swoją świadomością istnienia, wolną wolą, pragnieniami i uczuciami.

Jeżeli duch Jana, czyli on, ze swoją grzeszną naturą, przeszkadzał Duchowi Boga w wypełnianiu wszystkich przykazań, wypełnieniu woli Boga Ojca, to w przypadku Jezusa, ciało przygotowane w łonie Marii nie otrzymało ludzkiego ducha stworzonego w chwili poczęcia, bo Jezus miałby początek istnienia w chwili poczęcia w łonie Marii, ale to Duch Boga w tym ciele zamieszkał i mógł swobodnie, bez liczenia się z wolną wolą grzesznego człowieka (jak w przypadku nas napełnionych Duchem Świętym) wypełniać wolę Boga Ojca w całej pełni.

Tym Duchem Boga, który zamieszkał w poczętym dziecku Marii, był Duch Święty, czyli Duch Jezusa (Dz.Ap.16,6-7).

Jezus po prostu zawsze był Bogiem. Gdy przebywał w ludzkim ciele, był w całości Bogiem w ciele, bo nie było w nim ludzkiego ducha który ma początek istnienia (1Tym.3,16: "...Ten, który objawił się w ciele."
I to jeszcze:
Hebr.9,24-26:

"24. Albowiem Chrystus nie wszedł do świątyni zbudowanej rękami, która jest odbiciem prawdziwej, ale do samego nieba, aby się wstawiać teraz za nami przed obliczem Boga;
25. i nie dlatego, żeby wielekroć ofiarować samego siebie, podobnie jak arcykapłan wchodzi do świątyni co roku z cudzą krwią,
26. gdyż w takim razie musiałby cierpieć wiele razy od początku świata; ale obecnie objawił się On jeden raz u schyłku wieków dla zgładzenia grzechu przez ofiarowanie samego siebie."


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 04 paź 2021, 16:56

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Do powstałego ciała w łonie Marii wniknął Duch Boga nazywany Jehowah, który będąc już w ciele człowieczym otrzymał nowe imię: Jehoszuah. Duch Boga, to osoba (Ew.Jana 4,24). Duch Boga, to Bóg (Ew.Jana 4,24).
Nie pisz o rzeczach których nie rozumiesz, tego co tu napisałeś nie objawiono w Biblii, a to są tak ukryte przed człowiekiem sprawy, że żaden z ludzi nie wie jak to było w szczegółach.

Zostało mi to objawione.
Nie wierzę ci, nie ma w czasie łaski objawień.

Ale zastanów się KAAN: Czym różnił się Jan Chrzciciel od Jezusa?
Pan Jezus jest Mesjaszem, a Jan nie.

Jan Chrzciciel był napełniony Duchem Świętym już w łonie matki (Ew.Łuk.1,15), Jezus dopiero w czasie chrztu wodnego w Jordanie (Ew.Jana 1,32).
Pan Jezus jest Bogiem, to on posyła Ducha.

Ewangelia św. Jana 15:26 Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca wychodzi, złoży świadectwo o mnie;
Ewangelia św. Jana 16:7 Lecz Ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym Ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was.


Jan Chrzciciel miał ludzkiego ducha z grzeszną naturą i dodatkowo otrzymał Ducha Świętego. Jezus również; miał swojego Ducha, i tak jak Jan, Ducha Boga Ojca od chwili chrztu w Jordanie.
Nieprawda, Duch Święty zstąpił na Pana Jezusa w cielesnej postaci, a nie napełnił Pana Jezusa.
Ewangelia św. Łukasza 3:22 I zstąpił na niego Duch Święty w postaci cielesnej jak gołębica, i odezwał się głos z nieba: Tyś jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.

Patrząc na Jezusa, dochodzimy do wniosku, że człowiek to tylko zewnętrzna 'skorupa' , 'naczynie' w którym znajduje się duch człowieka ze swoją świadomością istnienia, wolną wolą, pragnieniami i uczuciami.
Człowiek jest cały; ciało, dusza i duch, dlatego każdy zmartwychwstanie w ciele.
...ciało przygotowane w łonie Marii nie otrzymało ludzkiego ducha stworzonego w chwili poczęcia, bo Jezus miałby początek istnienia w chwili poczęcia w łonie Marii...
Biblia tego nie uczy.

Jezus po prostu zawsze był Bogiem.
I był też człowiekiem kiedy narodził się z Marii.
Gdy przebywał w ludzkim ciele, był w całości Bogiem w ciele, bo nie było w nim ludzkiego ducha który ma początek istnienia
To nieprawda, Pan Jezus był w pełni człowiekiem, nie udawał człowieka. To co głosisz jest podobne do doketyzmu, jednej z herezji chrystologicznych.

I List do Tymoteusza 2:5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 06 paź 2021, 07:25

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Jan Chrzciciel miał ludzkiego ducha z grzeszną naturą i dodatkowo otrzymał Ducha Świętego. Jezus również; miał swojego Ducha, i tak jak Jan, Ducha Boga Ojca od chwili chrztu w Jordanie.

Nieprawda, Duch Święty zstąpił na Pana Jezusa w cielesnej postaci, a nie napełnił Pana Jezusa.
Ewangelia św. Łukasza 3:22 I zstąpił na niego Duch Święty w postaci cielesnej jak gołębica, i odezwał się głos z nieba: Tyś jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.

Jeżeli myślisz, że widzialna postać gołębicy, symbolu Ducha Świętego, zstępująca na Jezusa w czasie chrztu w Jordanie, miała ciało, krew i kości, to się mylisz. Duch Święty nie ma ciała, bo jest duchem. Tak powiedział Pan Jezus: Ew.Łuk.24,39: " Spójrzcie na ręce moje i nogi moje, że to Ja jestem. Dotknijcie mnie i popatrzcie: Wszak duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam. "

Teraz, czy Jezus został wtedy napełniony Duchem Świętym, czy też nie? Jeżeli nie został napełniony, to jest jeszcze łatwiej wykazać, że to On, Jezus, jest Bogiem Ojcem, bo o Duchu który w nim mieszkał mówił: Mój Ojciec jest we mnie. Ew,Jana 14,11: "Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie było, to dla samych uczynków wierzcie. "


KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:...ciało przygotowane w łonie Marii nie otrzymało ludzkiego ducha stworzonego w chwili poczęcia, bo Jezus miałby początek istnienia w chwili poczęcia w łonie Marii...

Biblia tego nie uczy.

Biblia właśnie tego uczy: Hebr.7,3: "...nie mający ani początku dni, ani końca życia,..."


KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Gdy przebywał w ludzkim ciele, był w całości Bogiem w ciele, bo nie było w nim ludzkiego ducha który ma początek istnienia

To nieprawda, Pan Jezus był w pełni człowiekiem, nie udawał człowieka.

Każdy człowiek jest w chwili poczęcia stworzonym duchem ludzkim, czyli ma stworzonego ludzkiego ducha w którym przebywa jego "ego".
Zaprzeczasz więc KAAN sam sobie: Twierdzisz, że Jezus jest Bogiem (to prawda; Bóg jest duchem nie mającym początku ani końca istnienia), i jednocześnie twierdzisz, że Jezus stworzył sam siebie, bo był ludzkim duchem w ciele.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2021, 07:29 przez Jeremiasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 06 paź 2021, 07:36

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:Nie pisz o rzeczach których nie rozumiesz, tego co tu napisałeś nie objawiono w Biblii, a to są tak ukryte przed człowiekiem sprawy, że żaden z ludzi nie wie jak to było w szczegółach.

Zostało mi to objawione.
Nie wierzę ci, nie ma w czasie łaski objawień.


W czasie łaski nie ma Objawień? To nie prawda! Właśnie teraz w czasie łaski Bóg ze swojej łaski, objawia nam samego siebie i swoje Słowo.
Ew.Jana 16,13:

"Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie; 13. lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, ..."


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 06 paź 2021, 09:21

Jeremiasz pisze:Teraz, czy Jezus został wtedy napełniony Duchem Świętym, czy też nie?
Pan Jezus jest tym samym Bogiem co Duch Święty, nie musiał być napełniany bo Duch jest zawsze z Nim.
to jest jeszcze łatwiej wykazać, że to On, Jezus, jest Bogiem Ojcem,
Nie jest Ojcem, bo np. modlił się do Niego w J17.
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:...ciało przygotowane w łonie Marii nie otrzymało ludzkiego ducha stworzonego w chwili poczęcia, bo Jezus miałby początek istnienia w chwili poczęcia w łonie Marii...
Biblia tego nie uczy.
Biblia właśnie tego uczy: Hebr.7,3: "...nie mający ani początku dni, ani końca życia,..."
Nie uczy o duchu ludzkim Pana Jezusa, wymyślasz nieistniejące związki.
Każdy człowiek jest w chwili poczęcia stworzonym duchem ludzkim, czyli ma stworzonego ludzkiego ducha w którym przebywa jego "ego".
Znowu piszesz definicje rzeczy których nie rozumiesz, skąd wiesz o tym "ego"?
Zaprzeczasz więc KAAN sam sobie: Twierdzisz, że Jezus jest Bogiem (to prawda; Bóg jest duchem nie mającym początku ani końca istnienia), i jednocześnie twierdzisz, że Jezus stworzył sam siebie, bo był ludzkim duchem w ciele.
Piszesz niespójnie ze Słowem, napisano że Pan Jezus został poczęty z Ducha Świętego, to Duch stwarza ducha ludzkiego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 06 paź 2021, 09:24

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Zostało mi to objawione.
Nie wierzę ci, nie ma w czasie łaski objawień.


W czasie łaski nie ma Objawień? To nie prawda! Właśnie teraz w czasie łaski Bóg ze swojej łaski, objawia nam samego siebie i swoje Słowo.
Ew.Jana 16,13:

"Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie; 13. lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, ..."
I przyszedł i objawił, jak objawienie się skończyło to całe Słowo zostało zakończone. Jeśli masz jakieś objawienia to nie pochodzą z Ducha Świętego, bo wtedy złamany byłby zakaz dodawania lub ujmowania za Słowa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 07 paź 2021, 08:03

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:Nie wierzę ci, nie ma w czasie łaski objawień.


W czasie łaski nie ma Objawień? To nie prawda! Właśnie teraz w czasie łaski Bóg ze swojej łaski, objawia nam samego siebie i swoje Słowo.
Ew.Jana 16,13:

"Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie; 13. lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, ..."
I przyszedł i objawił, jak objawienie się skończyło to całe Słowo zostało zakończone. Jeśli masz jakieś objawienia to nie pochodzą z Ducha Świętego, bo wtedy złamany byłby zakaz dodawania lub ujmowania za Słowa.


Mówisz: Nie ma objawienia zrozumienia Słowa Bożego w czasie łaski, nie ma objawienia osoby Pana Boga w czasie łaski.

Nie zgadzam się z tym.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 07 paź 2021, 08:19

Jeremiasz pisze:Mówisz: Nie ma objawienia zrozumienia Słowa Bożego w czasie łaski, nie ma objawienia osoby Pana Boga w czasie łaski.
Nie zgadzam się z tym.
Nie mówię "zrozumienia" ale "nowego objawienia", to co piszesz to nowe objawienie, bo tego co piszesz, w Biblii nie znajdziesz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 07 paź 2021, 10:02

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:...ciało przygotowane w łonie Marii nie otrzymało ludzkiego ducha stworzonego w chwili poczęcia, bo Jezus miałby początek istnienia w chwili poczęcia w łonie Marii...

Biblia tego nie uczy.



KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Biblia właśnie tego uczy: Hebr.7,3: "...nie mający ani początku dni, ani końca życia,..."

Nie uczy o duchu ludzkim Pana Jezusa, wymyślasz nieistniejące związki.

Dokładnie, Biblia nic nie mówi o tym, by Pan Jezus miał ludzkiego ducha. Ja od Ciebie usłyszałem, że Jezus ma stworzonego w chwili poczęcia ducha ludzkiego:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Gdy przebywał w ludzkim ciele, był w całości Bogiem w ciele, bo nie było w nim ludzkiego ducha który ma początek istnienia

To nieprawda, Pan Jezus był w pełni człowiekiem, nie udawał człowieka. To co głosisz jest podobne do doketyzmu, jednej z herezji chrystologicznych.

I List do Tymoteusza 2:5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,






KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Każdy człowiek jest w chwili poczęcia stworzonym duchem ludzkim, czyli ma stworzonego ludzkiego ducha w którym przebywa jego "ego".

Znowu piszesz definicje rzeczy których nie rozumiesz, skąd wiesz o tym "ego"?

Powiedz KAAN, czym jest duch człowieka? Czy jest on mocą życiodajną, siłą, a może indywidualną odrębną osobą człowieka? Słowo "ego" z języka łacińskiego znaczy "ja".
Jeżeli duch człowieka jest mocą człowieka, albo siłą, a nie tym człowiekiem, jego osobą, to dlaczego apostoł Paweł chce się modlić o człowieka aby chociaż jego duch został zbawiony? 1Kor.5,5: "...oddajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, aby duch był zbawiony w dzień Pański. "

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Zaprzeczasz więc KAAN sam sobie: Twierdzisz, że Jezus jest Bogiem (to prawda; Bóg jest duchem nie mającym początku ani końca istnienia), i jednocześnie twierdzisz, że Jezus stworzył sam siebie, bo był ludzkim duchem w ciele.

Piszesz niespójnie ze Słowem, napisano że Pan Jezus został poczęty z Ducha Świętego, to Duch stwarza ducha ludzkiego.

:) Odstąp KAAN od błędnych nauk, słuchaj co do Ciebie mówi Duch Pana.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 07 paź 2021, 12:30

Jeremiasz pisze:Dokładnie, Biblia nic nie mówi o tym, by Pan Jezus miał ludzkiego ducha.
I nie mówi o tym, że nie miał ducha ludzkiego. To jest zakryte przed człowiekiem
Powiedz KAAN, czym jest duch człowieka? Czy jest on mocą życiodajną, siłą, a może indywidualną odrębną osobą człowieka? Słowo "ego" z języka łacińskiego znaczy "ja".
Biblia uczy że człowiek ma ducha i duszę (ruach i nefesz), Cały człowiek jest "JA".
Jeżeli duch człowieka jest mocą człowieka, albo siłą, a nie tym człowiekiem, jego osobą, to dlaczego apostoł Paweł chce się modlić o człowieka aby chociaż jego duch został zbawiony? 1Kor.5,5: "...oddajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, aby duch był zbawiony w dzień Pański. "
Źle cytujesz, ten werset nie odnosi się bezpośrednio do istoty człowieka. Nie ma w Biblii nauki o tym że duch ludzki jest jego mocą albo siłą i w rezultacie osobą. Tworzysz nieistniejące relacje.
KAAN pisze:Piszesz niespójnie ze Słowem, napisano że Pan Jezus został poczęty z Ducha Świętego, to Duch stwarza ducha ludzkiego.
:) Odstąp KAAN od błędnych nauk, słuchaj co do Ciebie mówi Duch Pana.
Odstąp Jeremiaszu od podszeptów fałszywego ducha. Ja słucham co Duch mówi do minie przez Słowo a nie ludzką filozofię.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 08 paź 2021, 08:20

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Jeżeli duch człowieka jest mocą człowieka, albo siłą, a nie tym człowiekiem, jego osobą, to dlaczego apostoł Paweł chce się modlić o człowieka aby chociaż jego duch został zbawiony? 1Kor.5,5: "...oddajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, aby duch był zbawiony w dzień Pański. "[/b[
Źle cytujesz, ten werset nie odnosi się bezpośrednio do istoty człowieka. Nie ma w Biblii nauki o tym że duch ludzki jest jego mocą albo siłą i w rezultacie osobą. Tworzysz nieistniejące relacje.


Pokaż mi, w którym miejscu ja piszę, tworzę nieistniejące relacje, jakoby duch ludzki był mocą albo siłą człowieka i w rezultacie jego osobą?

Dokładnie to ja mówię: Nie ma w Biblii nauki o tym, że duch ludzki jest mocą człowieka albo jego siłą.
W Biblii jest nauka, że duch ludzki jest osobą, bo ap.Paweł nie modliłby się o zbawienie ducha ludzkiego (1Kor.5,5: [b]"...aby duch był zbawiony..."
) i Pan Jezus nie poszedłby do otchłani by głosić duchom ludzi zmarłych zbawienie przez wiarę w Niego (1Piotra 3,18-20: "...poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu...").

Rozmowa KAAN, jest zakończona. Przeciwstawiasz się czemuś, czemu nie musisz się przeciwstawiać.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 08 paź 2021, 09:41

Jeremiasz pisze:Pokaż mi, w którym miejscu ja piszę, tworzę nieistniejące relacje, jakoby duch ludzki był mocą albo siłą człowieka i w rezultacie jego osobą?
Fragment 1Kor.5,5 nie mówi bezpośrednio o duchu człowieka. Ten fragment mówi o trudnej sprawie dyscypliny zborowej, nie ma związku z tematem jaki jest przedmiotem dyskusji.
Dokładnie to ja mówię: Nie ma w Biblii nauki o tym, że duch ludzki jest mocą człowieka albo jego siłą.
Zrozumiałem, że chcesz udowodnić tezę przeciwną, pisz jaśniej bo trudno cię czasami zrozumieć.
W Biblii jest nauka, że duch ludzki jest osobą, bo ap.Paweł nie modliłby się o zbawienie ducha ludzkiego (1Kor.5,5: "...aby duch był zbawiony...") i Pan Jezus nie poszedłby do otchłani by głosić duchom ludzi zmarłych zbawienie przez wiarę w Niego (1Piotra 3,18-20: "...poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu...").
Wysuwasz nieuprawnione tezy, bo cytujesz zdania nie rozważając tego w kontekście całej Biblii i stosujesz uogólnienie szczegółów. Z cytowanych fragmentów nie wynika, że osobowość człowieka jest tylko w duchu ludzkim; stan duchowy jest stanem przejściowym dla człowieka po śmierci ciała i każdy zmartwychwstanie jako pełny człowieka z duchem duszą i ciałem. Co z fragmentami które mówią o martwym duchu? A przecież w takim stanie człowiek nadal jest osobą. W studiowaniu Biblii powinniśmy ograniczać się do poszukiwania prawdziwego przekazu a nie słuchać niewiadomego pochodzenia podszeptów, sugestii, sprzecznych twierdzeń. Nie wolno wychodzić poza to co jest przedmiotem nauczania Słowa.

Jeremiasz pisze: Przeciwstawiasz się czemuś, czemu nie musisz się przeciwstawiać.
Muszę, bo mętne twierdzenia i filozoficzne wywody są źródłem herezji, podziałów, odstępstwa i upadku. Nawet zdawało by się mały błąd może doprowadzić do ogromnej w skutkach herezji. Przykładem jest twoja wiara w objawienie o obecnym czasie. Ta wiara doprowadziła do powstania głównych odstępczych ruchów historycznego kościoła; m. in. we wczesnym średniowieczu katolicyzmu, a dzisiaj charyzmatyzmu. Nie wolno z Bożego objawienia w Słowie robić filozofii, albo kanwy dla osobistych fantazji. Jeremiaszu, kiedy pisałeś o boskości Pana Jezusa akceptowałem to i nie reagowałem ani słowem, ale kiedy zacząłeś pisać filozoficzne wnioski o sprawach, które nie są objawione w Biblii musiałem zareagować. Twoja wiara w twoje osobiste objawienie z pewnością poprowadzi cię na bezdroża wiary, powinieneś to porzucić, to moja dobra rada dla ciebie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 09 paź 2021, 13:21

KAAN pisze: Nie wolno z Bożego objawienia w Słowie robić filozofii, albo kanwy dla osobistych fantazji. Jeremiaszu, kiedy pisałeś o boskości Pana Jezusa akceptowałem to i nie reagowałem ani słowem, ale kiedy zacząłeś pisać filozoficzne wnioski o sprawach, które nie są objawione w Biblii musiałem zareagować.

Nawet jeżeli są to fantazje szerszego grona? Ja myślę że tak, nie wolno czynić fantazji i zwodniczych dogmatów nie mających poparcia w Biblii.
Szerokie grono ustaliło wyznanie wiary nicejsko-konstantynopolitańskie, ale czy jest ono prawdziwe w całości? Dlaczego wcześniejsze wyznania - tak zwany Skład Apostolski - różnią się od niego?

Szeroka i przestronna jest droga prowadząca na zatracenie, a wąska prowadząca do żywota wiecznego Ew.Mat.7,13:
"13. Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą."
Gal.1,9:
"Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty! "
Dlatego nawet jeżeli cały świat będzie głosił ewangelię odmienną która została nam przedstawiona, nie wolno iść za ich podszeptami.

Mówię o sprawach które są objawione w Biblii, ale których najwyraźniej nie rozumiesz np. ciągłość egzystencji Jezusa Chrystusa.

Nie rozumiesz słów Jezusa dotyczących przysłania Ducha Świętego. Ew.Jana 16,7-8:
"7. Lecz ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was. A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie;"

Nie rozumiesz, dlaczego Bóg jest jeden, skoro jest Bóg Ojciec i Syn Boży Ew.Marka 12,36:
"Wszak sam Dawid powiedział w Duchu Świętym: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół twoich podnóżkiem stóp twoich?"

Nie rozumiesz, dlaczego Żydzi nigdy nie uważali Ducha Świętego za drugą osobę Bożą, chociaż był im dany 4Moj.11,24-26:
" 24. Mojżesz wyszedł i opowiedział ludowi słowa Pana. Potem zgromadził siedemdziesięciu mężów ze starszych ludu i kazał im stanąć wokół namiotu.
25. I zstąpił Pan w obłoku, i przemówił do niego. Wziął też nieco z ducha, który był w nim, i złożył na siedemdziesięciu starszych mężach. A gdy duch spoczął na nich, prorokowali, co im się potem już nie zdarzyło.
26. Lecz w obozie pozostali dwaj mężowie; jeden nazywał się Eldad, a drugi Medad; na nich także spoczął duch, gdyż i oni byli wśród wyznaczonych, ale nie wyszli ku namiotowi. Oni też prorokowali, lecz w obozie."


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 09 paź 2021, 17:03

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze: Nie wolno z Bożego objawienia w Słowie robić filozofii, albo kanwy dla osobistych fantazji. Jeremiaszu, kiedy pisałeś o boskości Pana Jezusa akceptowałem to i nie reagowałem ani słowem, ale kiedy zacząłeś pisać filozoficzne wnioski o sprawach, które nie są objawione w Biblii musiałem zareagować.
Nawet jeżeli są to fantazje szerszego grona?
Tak, np. katolicy to grono chyba z miliard ludzi, nie oznacza to że oni mają racje.
Ja myślę że tak, nie wolno czynić fantazji i zwodniczych dogmatów nie mających poparcia w Biblii.
Szerokie grono ustaliło wyznanie wiary nicejsko-konstantynopolitańskie, ale czy jest ono prawdziwe w całości? Dlaczego wcześniejsze wyznania - tak zwany Skład Apostolski - różnią się od niego?
Ja nie opieram się o wyznania, ale o Słowo Boże, ty też powinieneś. Nie możesz swoich subiektywnych "objawień" stawiać ponad przekazem Słowa.
Dlatego nawet jeżeli cały świat będzie głosił ewangelię odmienną która została nam przedstawiona, nie wolno iść za ich podszeptami.
Tak, zgadzam się, dlatego muszę reagować na fałsz.

Mówię o sprawach które są objawione w Biblii, ale których najwyraźniej nie rozumiesz np. ciągłość egzystencji Jezusa Chrystusa.
Raczej ty nie rozumiesz kim jest Pan Jezus, próbujesz skonstruować własny model filozoficzny zamiast powiedzieć "nie wiem, zamilknę" kiedy spotykasz rzecz zakrytą.

Nie rozumiesz słów Jezusa dotyczących przysłania Ducha Świętego. Ew.Jana 16,7-8:
"7. Lecz ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was. A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie;"
Rozumiem, dlatego jestem chrześcijaninem

Nie rozumiesz, dlaczego Bóg jest jeden, skoro jest Bóg Ojciec i Syn Boży Ew.Marka 12,36:
"Wszak sam Dawid powiedział w Duchu Świętym: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół twoich podnóżkiem stóp twoich?"
Rozumiem, dlatego wierzę w troistego jedynego Boga: Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Nie rozumiesz, dlaczego Żydzi nigdy nie uważali Ducha Świętego za drugą osobę Bożą, chociaż był im dany 4Moj.11,24-26:
Rozumiem, Żydzi byli odstępcami nie wierzącymi Bożemu objawieniu. O Duchu Świętym świadczy cała Biblia:

1M1:2 A ziemia była pustkowiem i chaosem; ciemność była nad otchłanią, a Duch Boży unosił się nad powierzchnią wód.
...
26 Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.
27 I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Realista » 30 paź 2021, 19:59

KAAN pisze:Rozumiem, dlatego wierzę w troistego jedynego Boga: Ojca, Syna i Ducha Świętego.

To inaczej niż nauczał Jezus "A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa" Jan 17.3


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości