Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 16 sty 2022, 09:20

klara pisze:Ten narod znal tylko prawo nadane przez Jehowah , ktore uniemozliwialo poznanie Prawdy i dlatego zostalo przez Syna Bozego przeklete.

Przykazania Boga Jehowah, ojca Jezusa Chrystusa, nigdy i nigdzie nie zostały przez Jezusa przeklęte.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 16 sty 2022, 09:44

klara pisze:Gdyby Jehowah rzeczywiscie byl Ojcem, ktorego Chrystus objawia, misja Syna Bozego bylaby zbedna.
Jest dokładnie odwrotnie, Bóg jest jeden i Pan Jezus był przeznaczony do wykonania odkupienia przed założeniem świata:

I List św. Piotra 1:18 Wiedząc, że nie rzeczami znikomymi, srebrem albo złotem, zostaliście wykupieni z marnego postępowania waszego, przez ojców wam przekazanego,
19 Lecz drogą krwią Chrystusa, jako baranka niewinnego i nieskalanego.
20 Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was,
21 Którzy przez niego uwierzyliście w Boga, który go wzbudził z umarłych i dał mu chwałę, tak iż wiara wasza i nadzieja są w Bogu.


Klaro jeśli coś piszesz to uzasadnij to na podstawie Słowa Bożego, inaczej wszystko co piszesz to będą puste słowa.



To, ze imie Jezus znaczy dla Zydow "Jehowah jest zbawieniem", wcale nie swiadczy ze to Prawda.
To nie Żydzie wymyśłili, ale jest to napisane w ST, że JHVH jest zbawieniem.

Księga Psalmów 21:2 Panie!(JHVH) Król raduje się mocą twoją I weseli się bardzo zbawieniem twoim!

Księga Psalmów 27:1 Dawidowy. Pan (JHVH) światłością moją i zbawieniem moim: Kogóż bać się będę? Pan ochroną życia mego: Kogóż mam się lękać?


Jest takich wersetów w ST ok 20.

Chwala boga przedstawiajacego sie jako Jehowah jest tak samo ograniczona jak chwala ludzi, noszacych imie Jezus.
Przekonasz się na sądzie Bożym, bo twoje słowa są bluźnierstwem.
Prosiłem żebyś wskazała skąd takie pomysły powstały w twojej głowie? Jaka wspólnota głosi takie filozofie?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 16 sty 2022, 10:30

klara pisze:
KAAN pisze:
klara pisze:Z zadnej nauki Jezusa nie da sie wyciagnac takich wnioskow.
Da się:

J 1:1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.




Ja temu nie zaprzeczam.
Tyle tylko, ze Slowo bylo "bogiem", a nie "Bogiem".

Słowo mogło być "bogiem" z małej litery, to znaczy stworzone jeszcze przez kogoś innego?
Niestety wszystko co zostało stworzone, zostało stworzone przez "Słowo" czyli Jehoszuah, więc nie ma mowy o tym aby ktoś inny jeszcze go stworzył, albo aby On sam siebie stworzył. Ew.Jana 1,3: "Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało." Tak więc Jehoszuah jest wiecznie żyjącym Bogiem, jest nieśmiertelny, tak, że nawet śmierć go nie pokonała na krzyżu Golgoty.

klara pisze: Poza tym z tresci biblijnych wynika, ze przy stwarzaniu mogli byc obecni jeszcze inni bogowie (elohim).

Przy stworzeniu nie było innych bogów, bo nie istnieją inni Bogowie jak tylko jeden Bóg, ale objawiający się w trzech osobach; Boga Ojca JHWH, jego Syna Jehoszuah (JHWH JEST ZBAWIENIEM), którzy są jednym Duchem.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 16 sty 2022, 12:14

Jeremiasz pisze:... którzy są jednym Duchem.
... i Ducha Świetego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: klara » 16 sty 2022, 15:35

Jeremiasz pisze:
klara pisze:Ten narod znal tylko prawo nadane przez Jehowah , ktore uniemozliwialo poznanie Prawdy i dlatego zostalo przez Syna Bozego przeklete.

Przykazania Boga Jehowah, ojca Jezusa Chrystusa, nigdy i nigdzie nie zostały przez Jezusa przeklęte.


Jeremiaszu, masz racje i szczerze ci ja przyznaje.
Zastosowalam pewien skrot myslowy i wyrazilam sie nieprecyzyjnie.
Jezus Chrystus rzeczywiscie nie przeklina doslownie prawa lecz uswiadamia nam, ze prawo samo w sobie jest przeklenstwem i wybawia nas spod tego przeklenstwa.
Prawo wg Chrystusa obnaza "grzech" i sprawia, ze ten "grzech" dopiero przez prawo poznajemy.

Ojcu, ktory kierujac sie Miloscia, przyslal nam Zbawiciela i Ducha Prawdy chodzi o to, zeby nasze "grzechy" zakryc, a nie "obnazyc".
Gdyby Syn Bozy nie wydal swiadectwa Prawdzie, pomarlibysmy beznadziejnie w swoich "grzechach", nieswiadomi, kim jestesmy i jak cenne jest nasze zycie dla Ojca i Syna.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 17 sty 2022, 09:31

klara pisze:
Jeremiasz pisze:
klara pisze:Ten narod znal tylko prawo nadane przez Jehowah , ktore uniemozliwialo poznanie Prawdy i dlatego zostalo przez Syna Bozego przeklete.

Przykazania Boga Jehowah, ojca Jezusa Chrystusa, nigdy i nigdzie nie zostały przez Jezusa przeklęte.


Jeremiaszu, masz racje i szczerze ci ja przyznaje.
Zastosowalam pewien skrot myslowy i wyrazilam sie nieprecyzyjnie.
Jezus Chrystus rzeczywiscie nie przeklina doslownie prawa lecz uswiadamia nam, ze prawo samo w sobie jest przeklenstwem i wybawia nas spod tego przeklenstwa.
Prawo wg Chrystusa obnaza "grzech" i sprawia, ze ten "grzech" dopiero przez prawo poznajemy.

Ojcu, ktory kierujac sie Miloscia, przyslal nam Zbawiciela i Ducha Prawdy chodzi o to, zeby nasze "grzechy" zakryc, a nie "obnazyc".
Gdyby Syn Bozy nie wydal swiadectwa Prawdzie, pomarlibysmy beznadziejnie w swoich "grzechach", nieswiadomi, kim jestesmy i jak cenne jest nasze zycie dla Ojca i Syna.


Jazus tak powidział:
Ew.Mat.5,17-18
". 17. Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.
18. Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie."


O przykazaniach swojego Ojca, Boga Jehowah (JHWH), Jezus również tak mówił:
Ew.Mat.19,16-21
"16. A oto pewien człowiek podszedł i zapytał go: Nauczycielu dobry, co dobrego mam czynić, aby mieć życie wieczne?
17. Lecz on mu odpowiedział: Dlaczego nazywasz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden - Bóg. A jeśli chcesz wejść do życia, przestrzegaj przykazań.
18. I zapytał go: Których? Jezus odpowiedział: Nie będziesz zabijał, nie będziesz cudzołożył, nie będziesz kradł, nie będziesz mówił fałszywego świadectwa;
19. Czcij swego ojca i matkę oraz będziesz miłował swego bliźniego jak samego siebie.
20. Powiedział mu młodzieniec: Tego wszystkiego przestrzegałem od mojej młodości. Czego mi jeszcze brakuje?
21. Jezus mu odpowiedział: Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za mną. "[b]
Jak widzisz Klaro, Jezus zachęca do przestrzegania przykazań swojego Ojca, Boga JHWH (Jehowah).

Apostoł Paweł o przykazaniach Boga JHWH (Jehowah) tak mówi:
Rzym.7,7-13

[b]". 7. Cóż więc powiemy? Że prawo jest grzechem? Nie daj Boże! Przeciwnie, nie poznałem grzechu jak tylko przez prawo, bo i o pożądliwości nie wiedziałbym, gdyby prawo nie mówiło: Nie będziesz pożądał.

8. Lecz grzech, gdy zyskał okazję przez przykazanie, wzbudził we mnie wszelką pożądliwość. Bez prawa bowiem grzech jest martwy.

9. I ja żyłem kiedyś bez prawa, lecz gdy przyszło przykazanie, grzech ożył, a ja umarłem.

10. I okazało się, że przykazanie, które miało być ku życiu, jest mi ku śmierci.

11. Grzech bowiem, gdy zyskał okazję przez przykazanie, zwiódł mnie i przez nie mnie zabił.

12. A tak prawo jest święte i przykazanie jest święte, sprawiedliwe i dobre.

13. Czy więc to, co dobre, stało się dla mnie śmiercią? Nie daj Boże! Przeciwnie, grzech, aby okazał się grzechem, sprowadził na mnie śmierć przez to, co dobre, żeby grzech stał się niezmiernie grzesznym przez przykazanie. "


Zastanów się Klaro na listem do Hebrajczyków 1,1-4.
Hebrajczyk pisze list do Hebrajczyków i mówi im o Bogu który w dawnych czasach przemawiał do ich ojców przez proroków na różne sposoby.
Jakie jest imię Boga Hebrajczyków? Jakie jest imię Boga który przez proroków przemawiał do Hebrajczyków?

Mojżesz mówi, że tym imieniem Boga jest imię Jehowah.
2Moj.6,2-3
"2. Odezwał się Bóg do Mojżesza i rzekł: Jam jest Pan.
3. Objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, lecz imienia mojego Jehowah im nie objawiłem. "


2.Moj.3,13-14
" 13. A Mojżesz rzekł do Boga: Gdy przyjdę do synów izraelskich i powiem im: Bóg ojców waszych posłał mnie do was, a oni mnie zapytają, jakie jest imię jego, to co im mam powiedzieć?
14. A Bóg rzekł do Mojżesza: Jehowah (JHWH). I dodał: Tak powiesz do synów izraelskich: Jehowah (JHWH) posłał mnie do was! "


"4. Kto wstąpił na niebiosa i zstąpił? Kto zebrał wiatr w swoje dłonie? Kto owinął wody płaszczem? Kto stworzył wszystkie krańce ziemi? Jakie jest jego imię? Jakie jest imię jego syna? Czy wiesz?"
Księga Przysłów 30:4

Czy wiesz Klaro, że Syn Boży jest odbiciem istoty Boga Jehowah (JHWH)?
Hebr.1,3: "On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty..."
Jest odbiciem Boga Jehowah w którym nie ma żadnego grzechu, nawet chwilowego zaćmienia, bo jest święty (Obj.Jana 4,8: " 8.A każda z tych czterech postaci miała po sześć skrzydeł, a wokoło i wewnątrz były pełne oczu; i nie odpoczywając ani w dzień, ani w nocy śpiewały: Święty, święty, święty jest Pan, Bóg Wszechmogący, który był i który jest, i który ma przyjść. 9. A gdy postacie oddadzą chwałę i cześć, i złożą dziękczynienie temu, który siedzi na tronie, który żyje na wieki wieków, ).
Tak o Nim mówi Żyd Jakub:
List Jakuba 1,17:
" 16. Nie błądźcie, umiłowani bracia moi.
17. Wszelki datek dobry i wszelki dar doskonały zstępuje z góry od Ojca światłości; u niego nie ma żadnej odmiany ani nawet chwilowego zaćmienia. "

Tak więc, jaki jest Bóg Ojciec Jehowah - święty, bez żadnego najmniejszego grzechu, taki jest Jego Syn, Jezus Chrystus, bez żadnego grzechu, bo Jezus jest odbiciem istoty Boga Jehowah (Hebr.1,3).


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 17 sty 2022, 09:50

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:... którzy są jednym Duchem.
... i Ducha Świetego.


Objawienie Boga, nie przychodzi w jednej chwili, i nie jest dane każdemu. Jedni, znali Jezusa jako syna cieśli, inni jako Syna Bożego, inni jako Boga wiecznego, Stwórcę wszystkiego, a pewni ludzi prześladujący Go, w rękach trzymający kamienie, gotowi go ukamienować, otrzymali odpowiedź według której doszli do przekonania, że Jezus jest Bogiem tylko z nazwy Ew.Jana 10,31-33:
"31. Żydzi znowu naznosili kamieni, aby go ukamienować.
32. Odrzekł im Jezus: Ukazałem wam wiele dobrych uczynków z mocy Ojca mego; za który z tych uczynków kamienujecie mnie?
33. Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem. "


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 17 sty 2022, 11:00

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:... którzy są jednym Duchem.
... i Ducha Świetego.

Objawienie Boga, nie przychodzi w jednej chwili, i nie jest dane każdemu.
Objawienie Pana Boga zostało na obecny czas w pełni objawione, to objawienie zostało przekazane przez proroków pod natchnieniem Ducha Świętego. Jeśli oczekujesz nowego objawienia to błądzisz. Lepiej poznać to objawienie, które zostało dane, a to objawienie jasno naucza o osobowości Ducha Świętego i odrębności jako osoby od Ojca i Syna.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: klara » 18 sty 2022, 06:25

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:... którzy są jednym Duchem.
... i Ducha Świetego.


Objawienie Boga, nie przychodzi w jednej chwili, i nie jest dane każdemu. Jedni, znali Jezusa jako syna cieśli, inni jako Syna Bożego, inni jako Boga wiecznego, Stwórcę wszystkiego, a pewni ludzi prześladujący Go, w rękach trzymający kamienie, gotowi go ukamienować, otrzymali odpowiedź według której doszli do przekonania, że Jezus jest Bogiem tylko z nazwy Ew.Jana 10,31-33:
"31. Żydzi znowu naznosili kamieni, aby go ukamienować.
32. Odrzekł im Jezus: Ukazałem wam wiele dobrych uczynków z mocy Ojca mego; za który z tych uczynków kamienujecie mnie?
33. Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem. "


Jeremiaszu,objawienie Boga to ten moment, kiedy Bog moca swego Ducha sprawia, ze czuje i uswiadamiam sobie swoja prawdziwa tozsamosc i nature dziecka bozego. Chrystus zaczyna zyc we mnie i powoduje, ze staje sie podobienstwem mojego Ojca, Boga, ktory stwarza mnie w tym momencie "na nowo", na swoj "obraz i podobienstwo".

Byc obrazem Boga, ktory wyraza podobienstwo do Ojca, oznacza, ze moje cialo stanowi tylko rame tego obrazu.

Istote podobienstwa do Ojca stanowi Milosc, wlana w moje serce w chwili powolania mnie (objawienie Boga) do zycia duchowego i widoczna tak bardzo, ze staje sie znakiem rozpoznawczym dla innych ludzi, szukajacych prawdy i sensu zycia("Po tym was wszyscy poznaja, zescie uczniami moimi")
Dla tych natomiast, ktorzy tkwia w smierci duchowej, jestem kandydatka do "ukamienowania", bo widoczna we mnie iskra boskiego Swiatla staje sie dla nich razacym plomieniem nie do zniesienia i nie do pokonania inaczej, jak tylko przez pozbawienia mnie zycia w ciele. Oczywiscie tacy ludzie nie maja pojecia, ze zabijajac moje cialo, niszcza tylko rame obrazu, wyrazajacego Boga Ojca, no i o tym, ze moje nowe zycie zawiera sie w Duchu, ktory jest poza ich zasiegiem i mozliwosciami.

Piotr rozpoznaje w Jezusie Chrystusa, Syna Boga Zywego. Inni tego nie widza i jest im to obojetne, a jeszcze inni, fanatycy falszywego boga( w tym przypadku Zydzi, nadgorliwi wyznawcy i sludzy Jehowah), postanawiaja zabic "bluznierce".

Zydzi, podporzadkowani prawu Jehowah, znali tylko "grzech", czyli "dobro i zlo", bo prawo tak dziala i taka jest jego wykladnia, ze cos jest "dobre" albo "zle".
Dlatego Pawel w swoim "rachunku sumienia"(ktory przytaczasz w innym poscie) dokonuje mistrzowskiej psychoanalizy wlasnego grzechu i prawa, dzieki ktoremu dane mu bylo poznac ten grzech.

I o to tutaj chodzi w naszej ziemskiej egzystencji, zebysmy wszyscy okazali sie "grzesznikami", czyli zebysmy na wlasnej skorze doswiadczyli dobra i zla, zebysmy ten proces zrozumieli i "stali sie jak Bog", czyli abysmy stali sie swiadomymi dziecmi swojego Ojca i przestali dzielic rzeczywistosc stworzona przez Ojca na "dobro i zlo", bo w Prawdzie jest tak, ze wszystko, co Bog stworzyl, jest "dobre".

Ziemia nie jest naturalnym miejscem dla zycia dzieci Boga Ojca. W Biblii czytamy, ze dla czlowieka, Bog przygotowal (wydzielil) "ogrod w Edenie".

Na ziemi czlowiek znalazl sie dopiero wtedy, gdy zdecydowal sie "poznac dobro i zlo", wiedzac jednoczesnie, ze cena , jaka musi za to zaplacic, jest doswiadczenie smierci, ktore to doswiadczenie w ogrodzie Eden bylo niemozliwe.

Bog Ojciec umozliwia swoim dzieciom rozne doswiadczenia, obdarzajac je wspanialomyslnie wolna wola.
Dzieci , jak to dzieci, probuja wszystkiego. Czasami te proby staja sie bardzo niebezpieczne, czasami zagrazaja zyciu, a nawet koncza sie smiercia, tak jak w przypadku tych, ktore postanowily opuscic Dom, w poszukiwaniu mocnych wrazen (przypowiesc o synu marnotrawnym).

Swiat to spolecznosc ludzi poznajacych "dobro i zlo", albo inaczej zbiorowisko uczniow w "szkole zycia"

Jakie to szczescie, ze Ojciec, powodowany Miloscia, organizuje nam ratunek w osobie Syna, ktory przynosi nam Swiatlo niezbedne w ciemnoscach duchowych panujacych na ziemi i obdarza nas zyciem duchowym i sila potrzebna do przejscia przez brame tajemniczej smierci.

Wszyscy musimy przez te brame przejsc w ramach "poznania dobra i zla". Musimy sie zestarzec, chorowac i umrzec.

Jestem bardzo wdzieczna mojemu Ojcu, Bogu, ze pozwolil mi dowiedziec sie prawdy o Nim, o mnie, o mojej "szkole zycia" na ziemi i o tym, jak sie z tej szkoly wydostac i wrocic do rodzinnego Domu.
Jestem Mu wdzieczna za Milosc, ktora wypelnil moje serce i pozwolil zobaczyc siebie w kazdym innym czlowieku na ziemi, ktory przyszedl tu "na nauki", tak jak i ja.

Prawo Jehowah jest przeklenstwem dla czlowieka, bo czlowiek w swojej prawdziwej naturze (duchowej) nie podlega prawu.

Dobre i potrzebne jest to prawo do wychowywania w szkole zycia, ktora czlowiek sobie wybral w celu studiowania "dobra i zla" i "stawania sie jak Bog".
Kazda szkola sie konczy, otrzymujemy odpowiednie dyplomy i wracamy do domu.
Dla mnie znaczy to w tym momencie, ze mentalnie opuszczam "swiat".
Fizycznie wciaz w nim bywam, az skonczy sie moj wyznaczony przez Ojca czas.

Jeremiaszu, czy cos jest nie tak z moim objawieniem?

Czy kwalifikuje sie do ukamienowania?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 18 sty 2022, 10:52

klara pisze:...objawienie Boga to ten moment, kiedy Bog moca swego Ducha sprawia, ze czuje i uswiadamiam sobie swoja prawdziwa tozsamosc i nature dziecka bozego. Chrystus zaczyna zyc we mnie...
.
To fałszywa ideologia sprzeczna z objawieniem biblijnym. Nigdy nie poznałaś Pana Jezusa, nie jesteś dzieckiem Bożym z powodu niewiary. Dzieckiem Bożym człowieka staje się kiedy zostaje zbawiony, a to dzieje się po uwierzeniu, upamiętaniu, wyznaniu grzechu.


Ef 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9 Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.
10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.

J 3:14 I jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy,
15 Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
17 Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
18 Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 18 sty 2022, 11:44

klara pisze:
Jeremiasz pisze:
klara pisze:
Gdyby Jehowah rzeczywiscie byl Ojcem, ktorego Chrystus objawia, misja Syna Bozego bylaby zbedna.

Dlatego bo ludzie od razu przestaliby grzeszyć i ofiara za grzech nie byłaby potrzebna?
(...)


Ta ofiara nie byla potrzebna Ojcu, lecz Jehowah, ktorego egzystencja zalezna byla od krwi zwierzat i ludzi(!), bo jak wiadomo z Biblii, "zycie jest we krwi".
Ojciec jest zrodlem zycia i nie trzeba skladac mu zadnych ofiar.


KAAN już cytował słowa apostoła Pawła z listu do Rzymian 3,21-26:
"21. Ale teraz niezależnie od zakonu objawiona została sprawiedliwość Boża, o której świadczą zakon i prorocy,
22. i to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy,
23. gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,
24. i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie,
25. którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego,
skuteczną przez wiarę, dla okazania sprawiedliwości swojej przez to, że w cierpliwości Bożej pobłażliwie odniósł się do przedtem popełnionych grzechów,
26. dla okazania sprawiedliwości swojej w teraźniejszym czasie, aby On sam był sprawiedliwym i usprawiedliwiającym tego, który wierzy w Jezusa. "[/b]
Bóg Jehowah ustanowił Jezusa jako ofiarę przebłagalną już od założenia świata:
1Piotra 1,18-21
"18. Wiedząc, że nie rzeczami znikomymi, srebrem albo złotem, zostaliście wykupieni z marnego postępowania waszego, przez ojców wam przekazanego,
19. lecz drogą krwią Chrystusa, jako baranka niewinnego i nieskalanego.
20. Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was,
21. którzy przez niego uwierzyliście w Boga, który go wzbudził z umarłych i dał mu chwałę, tak iż wiara wasza i nadzieja są w Bogu."


Mówisz Klaro, że nie wierzysz w wielobóstwo?
Bóg Jehowah, stwórca świata, przeznacza swojego Syna Jezusa Chrystusa na ofiarę przebłagalną za grzechy całego świata, a Ty mówisz że jest jeszcze inny Bóg, Ojciec Jezusa, który nie potrzebuje ofiar krwawych?

To ciekawe, bo Żydzi twierdzili, że to ich Bóg, Jehowah, wskrzesił z martwych Jezusa Dz.Ap.13,32-33:" 32. I my zwiastujemy wam dobrą nowinę. Tę obietnicę, którą dał ojcom, 33. wypełnił teraz Bóg dzieciom ich przez wzbudzenie nam Jezusa, jak to napisano w psalmie drugim: Synem moim jesteś, Dzisiaj cię zrodziłem. "

klara pisze:Jezus o tym wiedzial i dlatego z pelnym zaufaniem pelnil swoja misje na ziemi, bo od tej misji zalezy los "grzesznikow", ktorzy chcac poznac "dobro i zlo" zapuscili sie w odmety ciemnosci , gdzie obowiazywalo prawo[u] wielu roznych, mniej lub bardziej okrutnych bogow, np. egipskich, ktorzy wybierali sobie "narody", ktore musialy im sluzyc.
Jehowah wybral sobie rowniez swoj "narod" i jak kazdy z bogow-egoistow nadal temu narodowi swoje prawo,obejmujace m.in. krwawe ofiary.

Wszyscy bogowie tej kategorii nadawali sobie imiona i konkurowali ze soba o ziemskie wplywy. Zniewolone przez nich narody stanowily armie i musialy walczyc w imie swoich boskich "mocarzy" na smierc i zycie.


Ciekawe to co piszesz Klaro, ale Bóg Izraela, Jehowah, powiedział, że nie ma żadnych innych Bogów oprócz Niego, więc według tego co mówi Bóg Izraela, Jehowah, nie ma również twojego "Boga Ojca" w którego wierzysz.

O innych Bogach, Bóg Jehowah wypowiedział się w księdze Izajasza 46,3-10:
"3. Słuchajcie mnie, domu Jakuba i cała resztko domu Izraela, których noszę od urodzenia, których piastuję od poczęcia!
4. Pozostanę ten sam aż do waszej starości i aż do lat sędziwych będę was nosił; Ja to uczyniłem i Ja będę nosił, i Ja będę dźwigał i ratował.
5. Z kim mnie porównacie i z kim zestawicie albo do kogo upodobnicie, abyśmy byli sobie równi?
6. Wysypują złoto z worka, a srebro ważą na szalach, wynajmują złotnika, aby z tego zrobił bożka, przed którym się pochylają i któremu pokłon oddają.
7. Biorą go na ramiona, noszą go i stawiają na swoim miejscu, gdzie stoi i skąd się nie rusza, a gdy się woła do niego, nie odpowiada, nikogo nie może wyrwać z jego niedoli.
8. Pamiętajcie o tym i przyznajcie się do winy, weźcie to do serca, wy odstępcy!
9. Wspomnijcie na sprawy dawne, odwieczne, że Ja jestem Bogiem i nie ma innego, jestem Bogiem i nie ma takiego jak Ja.
10. Ja od początku zwiastowałem to, co będzie, i z dawna to, co jeszcze się nie stało. Ja wypowiadam swój zamysł, i spełnia się on, i dokonuję wszystkiego, czego chcę. "


klara pisze:Opisy takich walk znajdujemy w Biblii.

Jezus Chrystus, jako Slowo (rzecznik) swojego Ojca,konfrontuje Jehowah i jego prawo z Prawda, nazywajac zydowskiego boga "diablem", jego prawo "przeklenstwem", a zydowskich teologow "plemieniem zmijowym", ktore ludziom szukajacym Prawdy zamykalo droge do Krolestwa Ojca, ktore- mimo zbladzenia (grzechu)"dzieci"- nadal jest jedynym prawdziwym ich Domem, przygotowanym dla nich "od zarania swiata".

Autorem "przekletego" przez Jezusa Chrystusa prawa nie jest Ojciec Prawdy, lecz "ojciec klamstwa"

Kombinacje judeochrzescijanskie, majace na celu pogodzenie tych dwoch postaci, wydaly wlasnie swoj "owoc" w biegu 2000 lat znanej wszystkim historii, poprzedzonej 4000 lat historii "narodu wybranego" przez Jehowah, ktora to historia zahacza o historie innych "narodow wybranych" przez konkurentow Jehowah.
klara pisze:Gdyby "Jehowah" bylo imieniem Ojca, Jezus Chrystus by to potwierdzil.
A jednak On temu zaprzeczyl, mowiac: "Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich." (J 17, 26)

"Jehowah" to imie, ktore znali wszyscy Zydzi, czyli, ze nie trzeba bylo tego imienia nikomu objawiac.

Natomiast Objawienie Imienia Ojca to proces, ktory nigdy nie zostal zakonczony, jak to wynika z powyzszego wersetu.


Słusznie zauważyłaś, że imię Boga "Jehowah" było znane Żydom i nie trzeba było go na powrót objawiać. Jezus objawia nowe imię Boga, znanego pod imieniem JHWH. Teraz jego imię to "Jehowah jest zbawieniem" czyli imię które nosił jego Syn, Jehoszuah, znany w Polsce jako Jezus.
W objawieniu Jezusa nie rozchodzi się tylko o imię, ale przede wszystkim o charakter Boga JHWH (Jehowah), o jego prawdziwy wizerunek zakryty przez kłamstwa diabelskie. O tym mówił autor listu do Hebrajczyków 1,2: " On (Jezus), który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty (Boga JHWH) i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy,..."wiac: "Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich." (J 17, 26)



To, ze imie Jezus znaczy dla Zydow "Jehowah jest zbawieniem", wcale nie swiadczy ze to Prawda.

Jeżeli wierzysz w innego Boga niż Bóg Jehowah...?
Bóg Jehowah powiedział, że tylko On jest zbawieniem - Izajasz 43,11: "Ja, jedynie Ja, jestem Panem, a oprócz mnie nie ma wybawiciela." Jezus naprawdę jest zbawicielem świata 1Jana 2,2: "On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata. " Ew.Mat.1,21:A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego. "

klara pisze:Piotr, rozpoznajac w Jezusie "Chrystusa, Syna Boga Zywego", zupelnie pomija Jego ziemskie imie, podobnie jak Ojciec, ktory w chwili chrztu w Jordanie nazywa Go swoim "Synem umilowanym".

Jezus to bardzo popularne imie w biblijnych regionach, tak jak u nas np. Andrzej czy Anna, ktore tez maja swoje znaczenia i ktore w swietle Prawdy nic nie znacza.


Rzeczywiście, szczególnie dzisiaj, pojawili się ludzie nadający swoim dzieciom imię Jezus (szczególnie w krajach hiszpańskojęzycznych jest to zauważalne)
Aby nasza wiara była prawidłowa należy znać Tego który nas zbawia, oraz znać jego Ojca.
Jezus powiedział że tylko On jest drogą do Ojca i drzwiami do Nieba. Kto w niego nie wierzy, lecz w inny sposób chce się tam dostać jest złodziejem i zbójcą.
Czyli można się powoływać na imię Jezus, ale jeżeli ojcem tego Jezusa nie jest Bóg Jehowah, to powołujemy się na jakiegoś innego Jezusa, zwykłego człowieka nie dającego zbawienia.
Ew.Jana 10,1:
1. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto nie wchodzi przez drzwi do owczarni, lecz w inny sposób się tam dostaje, ten jest złodziejem i zbójcą.
2. Kto zaś wchodzi przez drzwi, jest pasterzem owiec.
3. Temu odźwierny otwiera i owce słuchają jego głosu, i po imieniu woła owce swoje, i wyprowadza je.
4. Gdy wszystkie swoje wypuści, idzie przed nimi, owce zaś idą za nim, gdyż znają jego głos.
5. Za obcym natomiast nie pójdą, lecz uciekną od niego, ponieważ nie znają głosu obcych.
6. Tę przypowieść powiedział im Jezus, lecz oni nie zrozumieli tego, co im mówił.
7. Wtedy Jezus znowu powiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, Ja jestem drzwiami dla owiec.
8. Wszyscy, ilu przede mną przyszło, to złodzieje i zbójcy, lecz owce nie słuchały ich.
9. Ja jestem drzwiami; jeśli kto przeze mnie wejdzie, zbawiony będzie i wejdzie, i wyjdzie, i pastwisko znajdzie. "


klara pisze:Imie to forma, ograniczajaca tresc. Kazdy czlowiek i kazdy bog nosi jakies imie, z ktorym sie utozsamia, pielegnujac swoje ego i pograzajac sie coraz bardziej w duchowej smierci.

To nie przypadek, ze Jezus Chrystus nie objawia Ojca z imienia w ludzkim pojeciu.

Proby nazywania Boga Ojca jakimkolwiek imieniem, to tworzenie falszywego obrazu Boga na wzor ograniczonego czlowieka.

Ap. Pawel od chwili zdarzenia w Damaszku nigdy nie mowil o Jehowah. To, co sugerujesz w swojej wypowiedzi, ze niby zdaniem Pawla ,Jezus jest odbiciem chwaly Jehowach, to w swietle Prawdy ohydne klamstwo. Prawda natomiast jest to, co tam jest rzeczywiscie napisane, bez kombinacji z imionami Jehowah i Jezus.

To Chrystus jest odbiciem chwaly Boga Ojca i to Pawel nam przekazuje.

Imie "Jezus" znaczy wg Zydow , "Jehowah jest zbawieniem", a "Chrystus" znaczy wg Slowa "Ja jestem droga, prawda i zyciem"

Chwala boga przedstawiajacego sie jako Jehowah jest tak samo ograniczona jak chwala ludzi, noszacych imie Jezus.


Apokalipsa 14,1: "I widziałem, a oto Baranek stał na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy mieli wypisane jego imię na czole i imię jego Ojca."

Przyp.30,4: "Kto wstąpił na niebiosa i zstąpił? Kto zebrał wiatr w swoje dłonie? Kto owinął wody płaszczem? Kto stworzył wszystkie krańce ziemi? Jakie jest jego imię? Jakie jest imię jego syna? Czy wiesz? "


klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: klara » 18 sty 2022, 20:06

KAAN pisze:
klara pisze:...objawienie Boga to ten moment, kiedy Bog moca swego Ducha sprawia, ze czuje i uswiadamiam sobie swoja prawdziwa tozsamosc i nature dziecka bozego. Chrystus zaczyna zyc we mnie...
.
To fałszywa ideologia sprzeczna z objawieniem biblijnym. Nigdy nie poznałaś Pana Jezusa, nie jesteś dzieckiem Bożym z powodu niewiary. Dzieckiem Bożym człowieka staje się kiedy zostaje zbawiony, a to dzieje się po uwierzeniu, upamiętaniu, wyznaniu grzechu.


Ef 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9 Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.
10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.

J 3:14 I jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy,
15 Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
17 Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
18 Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.


Ja zgadzam sie z kazdym slowem, ktore zacytowales i pojac nie moge, gdzie ty widzisz jakies sprzecznosci z tym , co ja pisze.
Przeciez "wierze, upamietalam sie i wyznalam grzech".Dlaczego mnie tak surowo osadzasz, skoro nawet Syn Bozy tego nie robi(cytat). Skoro wierzysz, ze Syn Bozy to ten sam Bog co Ojciec, to Ojciec rowniez nie bedzie mnie sadzil., bo sad jest dla tych, ktorzy podlegaja prawu. Ja juz nie podlegam.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 18 sty 2022, 23:43

klara pisze:Ja zgadzam sie z kazdym slowem, ktore zacytowales i pojac nie moge, gdzie ty widzisz jakies sprzecznosci z tym , co ja pisze.
Nie ma znaczenie czy sie zgadzasz czy nie, ważne jest to co piszesz, a piszesz całkowite sprzeczności z Biblią. kolejny raz piszę ci, że piszesz jaką ideologię świadomości podobną do hinduistycznych religii.
Przeciez "wierze, upamietalam sie i wyznalam grzech".
Nie wierzysz prawdziwą wiarą, wyznajesz fałszywego boga, innego niż ten Biblijny. Wiara która prowadzi do zbawienia to nie wiara w cokolwiek, a wyznanie grzechu komuś innemu niż prawdziwy Pan Bóg nic ci nie pomoże. Prawdziwy Bóg opisany w Biblii to ten, który objawił się Abrahamowi, Jakubowi i Mojżeszowi.

Dlaczego mnie tak surowo osadzasz, skoro nawet Syn Bozy tego nie robi(cytat).
Ja ciebie nie osądzam, ale słowa Pana Jezusa.

J 12:48 Kto mną gardzi i nie przyjmuje słów moich, ma swego sędziego: Słowo, które głosiłem, sądzić go będzie w dniu ostatecznym;

Pan Jezus powiedział:

Ewangelia św. Mateusza 22:32 Jam jest Bóg Abrahama i Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba! Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych.

klara pisze: Skoro wierzysz, ze Syn Bozy to ten sam Bog co Ojciec, to Ojciec rowniez nie bedzie mnie sadzil., bo sad jest dla tych, ktorzy podlegaja prawu. Ja juz nie podlegam.
Nadal podlegasz prawu, które zostało nadane przez JHVH - Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 23 sty 2022, 00:53

Wy jesteście moimi świadkami - mówi Pan, Bóg, JHWH (Jehowah) - i moimi sługami, których wybrałem, abyście poznali i wierzyli Mi, i zrozumieli, że to Ja jestem, że przede Mną Boga nie stworzono i po Mnie żadnego nie będzie.
(Księga Izajasza 43:10)
Jezus objawił imię Boga, JHWH, Mojżeszowi i nadal objawia coraz większej liczbie tych którzy mają być zbawieni. Coraz więcej ludzi wie, że Bóg o imieniu JHWH, jest Bogiem jedynym i najwyższym.

Natomiast, mało kto wie, że nowym imieniem Boga, jest imię: JHWH jest zbawieniem (Jehoszuah).

"Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich."(J 17, 26)

Imię Syna Bożego nie było przypadkowe, zostało nadane przez Boga JHWH, jak to widzimy w Ew.Mat.1,21:"A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus (Jehoszuah); albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego. "
Jezus, Tego który nadał mu imię Jehoszuah, nazywał swoim Ojcem, a był to Bóg JHWH (Jehowah). Pierwszy raz, Jezus bezpośrednio nazywa Boga JHWH swoim Ojcem, gdy jako dwunastoletni chłopiec zatrzymał się w świątyni Boga JHWH w Jerozolimie Ew.Łuk.2,46-50:
"46. A po trzech dniach znaleźli go w świątyni, siedzącego wpośród nauczycieli, słuchającego i pytającego ich.
47. A zdumiewali się wszyscy, którzy go słuchali, nad jego rozumem i odpowiedziami.
48. I ujrzawszy go, zdziwili się. I rzekła do niego matka jego: Synu, cóżeś nam to uczynił? Oto ojciec twój i ja bolejąc szukaliśmy ciebie.
49. I rzekł do nich: Czemuście mnie szukali? Czyż nie wiedzieliście, że w tym, co jest Ojca mego, Ja być muszę?
50. Lecz oni nie rozumieli tego słowa, które im mówił."


Drugi raz, Jezus bezpośrednio nazwał Boga JHWH (Jehowah) swoim Ojcem, gdy wypędzał przekupniów ze świątyni w Jerozolimie Ew.Jana 2,13-16:
"13. A gdy się zbliżała Pascha żydowska, udał się Jezus do Jerozolimy.
14. I zastał w świątyni sprzedających woły i owce, i gołębie, i siedzących wekslarzy.
15. I skręciwszy bicz z powrózków, wypędził ich wszystkich ze świątyni wraz z owcami i wołami; wekslarzom rozsypał pieniądze i stoły powywracał,
16. a do sprzedawców gołębi rzekł: Zabierzcie to stąd, z domu Ojca mego nie czyńcie targowiska."


Nieznany światu, Bóg Izraelitów, JHWH (Jehowah), objawił się w Jezusie (Jehoszuah) Rzym.10,20: " A Izajasz waży się nawet powiedzieć: Dałem się znaleźć tym, którzy Mnie nie szukali, objawiłem się tym, którzy o Mnie nie pytali."
Ew.Jana 17,6:"Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata; Twoimi byli i Mnie ich dałeś, i strzegli słowa Twojego."

Odrębność Boga Ojca JHWH (Jehowah) od Syna Bożego Jehoszuah, jest bezspornie w ewangeliach ukazana. Mówimy więc to co wiemy i w co wierzymy, widząc jedynie mały wycinek tego co potrafimy dostrzec swoim duchem i umysłem. Jeżeli jest inaczej, Bóg nam to objawi.


klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: klara » 23 sty 2022, 10:45

Jeremiasz pisze:Wy jesteście moimi świadkami - mówi Pan, Bóg, JHWH (Jehowah) - i moimi sługami, których wybrałem, abyście poznali i wierzyli Mi, i zrozumieli, że to Ja jestem, że przede Mną Boga nie stworzono i po Mnie żadnego nie będzie.
(Księga Izajasza 43:10)
Jezus objawił imię Boga, JHWH, Mojżeszowi i nadal objawia coraz większej liczbie tych którzy mają być zbawieni. Coraz więcej ludzi wie, że Bóg o imieniu JHWH, jest Bogiem jedynym i najwyższym.


Tak, JHWH(JA Jestem), to prawdziwe imie prawdziwego, Boga, ktore na dzien dzisiejszy znamy, nie majac pojecia, jak sie tak zapisana forme wymawia.
To takze imie Syna.
Alfa i Omega(Poczatek i Koniec) to rowniez imie Boga, Chrystusa. Chrystus Jest istota kazdego z Nich, Prawda, Miloscia i tym Wszystkim, co Istote Boga Prawdziwego charakteryzuje..
Jezus bez Chrystusa nie jest Bogiem, lecz "martwym", nieswiadomym wlasnej, prawdziwej tozsamosci czlowiekiem, a Ojciec bez Syna w jednosci Chrystusa nie jest zupelnym Bogiem, ktory tak naprawde jest "Wszystkim we Wszystkim".


Znowu niepotrzebnie kombinujesz z "Jehowah", mimo, ze w odniesieniu ani do Ojca, ani do Syna, nie mamy nigdzie potwierdzenia, ze chodzi tu o prawdziwe, objawione imie jedynego Boga.

Jehowa(h) to zupelnie inna postac, znana jako ktos zupelnie inny, niepodobny ani do Ojca, ani do Syna.



Natomiast, mało kto wie, że nowym imieniem Boga, jest imię: JHWH jest zbawieniem (Jehoszuah).

"Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich."(J 17, 26)



Imię Syna Bożego nie było przypadkowe, zostało nadane przez Boga JHWH, jak to widzimy w Ew.Mat.1,21:"A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus (Jehoszuah); albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego. "
Jezus, Tego który nadał mu imię Jehoszuah, nazywał swoim Ojcem, a był to Bóg JHWH (Jehowah). Pierwszy raz, Jezus bezpośrednio nazywa Boga JHWH swoim Ojcem, gdy jako dwunastoletni chłopiec zatrzymał się w świątyni Boga JHWH w Jerozolimie Ew.Łuk.2,46-50:
"46. A po trzech dniach znaleźli go w świątyni, siedzącego wpośród nauczycieli, słuchającego i pytającego ich.
47. A zdumiewali się wszyscy, którzy go słuchali, nad jego rozumem i odpowiedziami.
48. I ujrzawszy go, zdziwili się. I rzekła do niego matka jego: Synu, cóżeś nam to uczynił? Oto ojciec twój i ja bolejąc szukaliśmy ciebie.
49. I rzekł do nich: Czemuście mnie szukali? Czyż nie wiedzieliście, że w tym, co jest Ojca mego, Ja być muszę?
50. Lecz oni nie rozumieli tego słowa, które im mówił."


Drugi raz, Jezus bezpośrednio nazwał Boga JHWH (Jehowah) swoim Ojcem, gdy wypędzał przekupniów ze świątyni w Jerozolimie Ew.Jana 2,13-16:
"13. A gdy się zbliżała Pascha żydowska, udał się Jezus do Jerozolimy.
14. I zastał w świątyni sprzedających woły i owce, i gołębie, i siedzących wekslarzy.
15. I skręciwszy bicz z powrózków, wypędził ich wszystkich ze świątyni wraz z owcami i wołami; wekslarzom rozsypał pieniądze i stoły powywracał,
16. a do sprzedawców gołębi rzekł: Zabierzcie to stąd, z domu Ojca mego nie czyńcie targowiska."


Nieznany światu, Bóg Izraelitów, JHWH (Jehowah), objawił się w Jezusie (Jehoszuah) Rzym.10,20: " A Izajasz waży się nawet powiedzieć: Dałem się znaleźć tym, którzy Mnie nie szukali, objawiłem się tym, którzy o Mnie nie pytali."
Ew.Jana 17,6:"Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata; Twoimi byli i Mnie ich dałeś, i strzegli słowa Twojego."


Super argumenty podajesz, nie do podwazenia, pod warunkiem, ze pominie sie to, co dodales od siebie do zapisu biblijnego. Tego nie wolno robic, bo Prawda objawiona w tej Ksiedze staje sie klamstwem.

Odrębność Boga Ojca JHWH (Jehowah) od Syna Bożego Jehoszuah, jest bezspornie w ewangeliach ukazana. Mówimy więc to co wiemy i w co wierzymy, widząc jedynie mały wycinek tego co potrafimy dostrzec swoim duchem i umysłem. Jeżeli jest inaczej, Bóg nam to objawi.


Ja nie widze zadnej odrebnosci miedzy Ojcem i Synem w Jednosci Chrystusa ("Trojca Sw".).
Problem stanowi tutaj tylko Jehowa(h), ktory do tej "Trojki" nie nalezy.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości