jak zapobiec budowaniu meczetów

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: vanity » 07 gru 2013, 14:50

Cosmo pisze:
Jesli masz problem ze zrozumieniem to zapytaj, albo nie tnij glupa zaslaniajac sie regulaminem.

Wskazanie na wymogi regulaminu przeze mnie jest chyba jednoznaczne z tym, że nie rozumiem o co ci chodziło. Ty za to zamiast wyjaśnić, próbujesz mnie obrażać.


Proponuje do regulaminu wprowadzic zapis, ze ludzie z analfabetyzmem wtornym powinni miec nick zaznaczony na np. ciemnożółto.

Pierwszy cytat pokazuje, ze Jezus zabronil zabic innowiercow, drugi, ze jest to zrozumiale poniewaz nie kazdy moze byc chrzescijaninem.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 07 gru 2013, 14:58

vanity pisze:
Cosmo pisze:
Jesli masz problem ze zrozumieniem to zapytaj, albo nie tnij glupa zaslaniajac sie regulaminem.

Wskazanie na wymogi regulaminu przeze mnie jest chyba jednoznaczne z tym, że nie rozumiem o co ci chodziło. Ty za to zamiast wyjaśnić, próbujesz mnie obrażać.


Proponuje do regulaminu wprowadzic zapis, ze ludzie z analfabetyzmem wtornym powinni miec nick zaznaczony na np. ciemnożółto.

Możesz przestać mnie obrażać? Lądujesz w ignorowanych.


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 07 gru 2013, 15:03

Piotrek. pisze:Wg Twojej interpretacji. On ma pełne prawo czuć się muzułmaninem i nikt mu tego nie odmówi. :) W takim razi gdański mufti jest jakimś heretykiem, skoro występuje przeciw ubojowi rytualnemu.


Nie według mojej. Spójrzmy na to z innej strony. Czy dla Ciebie, chrześcijanin-gej, to osoba wierząca, czy karykatura chrześcijaństwa? Tak samo jest z muzułmanami, mogą się nazywać muzułmanami, ale to karykatura islamu, bo Koran jest przeciwko gejom. Tak samo karykaturą chrześcijaństwa są kościoły w, których palą żywcem ludzi. Niech nazywa się muzułmaninem, ale jest nim tylko z nazwy (szczególnie gej, bo to jest szczyt hipokryzji).

Piotrek. pisze:Zacznijmy najpierw od określenia, kim jest "normalny" muzułmanin. Dla mnie to taki, którego zasady nie przeczą porządkowi powszechnie przyjętemu w świecie zachodnim. A Ty jaką definicję proponujesz? Tylko bez dzielenia na "muzułmanów" i "nie-muzułmanów".


Normalny muzułmanin, to ten, który przestrzega tego co jest napisane w Koranie, analogiczna sytuacja, że chrześcijaninem jest ten, który przestrzega i wierzy tego co jest zapisane w Biblii.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 07 gru 2013, 16:51

Dragonar pisze:To wyklucza ortodoksyjny islam.


Nareszcie w samo sedno sprawy. Podpisuję się pod tym obiema rękami. :)

Dragonar pisze:Problem w tym, że islam jest sprzeczny z demokracją


Tradycjonalizm katolicki również. Opowiada się on za monarchią absolutną z jedyną uprawnioną religią - rzymskim katolicyzmem w wersji ortodoksyjnej. Myślę, że dałoby się znaleźć jeszcze nie jedno antydemokratyczne wyznanie.

Effata pisze: Niech nazywa się muzułmaninem, ale jest nim tylko z nazwy (szczególnie gej, bo to jest szczyt hipokryzji).


Dla mnie taki ktoś może nazywać siebie nawet Latający Potwór Spaghetti. :D Oby tylko nie był wrogi wobec wiary mojej i innych oraz powszechnie przyjętych zasad.

Effata pisze:Normalny muzułmanin, to ten, który przestrzega tego co jest napisane w Koranie


Która denominacja islamska jest tą "jedyną właściwą"? Czy mógłbyś mi ją wskazać?

King Me pisze:islam islamowi nierówny.

To tak jak muzułmanie mieliby oceniać chrześcijaństwo po zachowaniu amerykańskich fundamentalistów protestanckich.

Poczytaj o sufich i innych nurtach w islamie.

Zobacz jak muzułmanie żyją w Bośni jak żyli przed wojną w Czeczeni, itp.

Nie można wrzucać ich wszystkich do jednego worka.


Dokładnie. Nie jestem znawcą islamu, by dzielić osoby przyznające się do tej religii na "prawdziwych" i "fałszywych" muzułmanów. Toleruję tych pokojowo nastawionych i nie widzę powodu, żeby przypinać im łatkę terrorystów.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 07 gru 2013, 20:52

King Me pisze: Ja nie słyszałem aby na tym forum ktoś potępił fanatyków i ekstremistów protestanckich.


Ja słyszałem. Niestety te głosy należały do rzadkości


I owoc żywota Twojego je ZUS
King Me
Posty: 784
Rejestracja: 13 kwie 2013, 18:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: King Me » 08 gru 2013, 08:40

Effata pisze:Normalny muzułmanin, to ten, który przestrzega tego co jest napisane w Koranie, analogiczna sytuacja, że chrześcijaninem jest ten, który przestrzega i wierzy tego co jest zapisane w Biblii.
Tak, chrześcijanie postępują według Biblii z tym że mamy tysiące interpretacji i kościołów.

Nie wiem dlaczego mielibyśmy odmawiać tego muzułmanom, a już szczególnie dlaczego mieliby to robić protestanci.


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 08 gru 2013, 16:55



"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark



"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr



Ku refleksji.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 08 gru 2013, 17:44

King Me, chodziło mi o podstawowe prawdy biblijne i normy opisane w Biblii. Temat interpretacji różnych zagadnień biblijnych to inna sprawa. Myślę, że każdy normalny chrześcijanin nie będzie palił czarownic jak ci w Afryce, każdy normalny chrześcijanin nie będzie kradł, zabijał czy cudzołożył lub popierał gejów i im podobnych, inaczej mamy do czynienia z karykaturą chrześcijaństwa.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 08 gru 2013, 19:24

Jak zapobiegać? Nie wpisywać na listę wyznań.
Sprawa jest prosta. Żyjemy w chrześcijańskim kraju u trzeba zapobiegać wpływom ludzi którzy nienawiścią chrześcijan. Ale dopóki do głosu dochodzą nacje antychrześcijańskie to jest jak jest.
Moim zdaniem zapobieganie szerzeniu nienawiści i nietolerancji religijnej to powinność rządu który jest wybierany. W chrześcijański dekalog jest wpisana miłość do bliźniego a więc nie powinno być tolerancji dla ugrupowań mających w swoich księgach nienawiść i kłmstwa o Bogu.

Protestantyzm przez stulecia był nietolerowany w Polsce i prześladowany więc trochę się dziwię że z tak otwartymi rękami dziś mówi się o Islamie.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 08 gru 2013, 20:45

Wrócę do obrazka Hardiego. Okazuje się że to nie takie proste.
W takim przypadku wystarczy wykopać świnię, obmyć ziemię zwykłym szlauchem i odmówić modlitwę, by teren został oczyszczony.


I owoc żywota Twojego je ZUS
DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 08 gru 2013, 23:14

Piotrek. pisze:Wolałbym mieć koło siebie meczet spokojnych i nienarzucających się nikomu muzułmanów


Fantazjujesz. W Europie się przewraca. Muzułmanie stają sie problemem we Francji, również w Skandynawii. Niemcy , to 3 mln muzułmanów.

Nowoczesna Europa ze swoją tolerancją gloryfikuje obce kultury , jednocześnie planowo degradując własną historię , tradycję, religię, kulturę. To jak piłowanie gałęzi na której się siedzi.


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 09 gru 2013, 00:37

DARK pisze:Nowoczesna Europa ze swoją tolerancją gloryfikuje obce kultury , jednocześnie planowo degradując własną historię , tradycję, religię, kulturę. To jak piłowanie gałęzi na której się siedzi.


Mylisz się. UE dba o kultywowanie tradycji. To dzięki niej sztucznie utrzymuje się przy życiu niemal wymarły folkor i naucza regionalnych języków, których na co dzień prawie nikt nie używa. Swoją drogą, jest to niezły biznes - np. dotacje na naukę kaszubskiego są znacznie wyższe niż te dla innych przedmiotów.. (nie bez powodu Ślązacy przekonują o swojej odrębności) Natomiast we wschodnich Niemczech podobnie ma się sprawa ze zgermanizowanymi Łużyczanami, którym stara się przypomnieć ich słowiańskie korzenie.

Teza o degradacji własnej kultury też zdaje się być nietrafiona, bowiem min. w Skandynawii czy Francji ludzie powszechnie odczuwają dumę z własnego państwa i kultury. Więc jak widać, nawet ponadpółwieczna przynależność do UE nie zdołała ich tego pozbawić.

Odnośnie religii - neutralność nie oznacza wrogości. Mimo ogólnego spadku religijności, nawet w Polsce niektóre Kościoły w stałym tempie pozyskują nowych wiernych. :) Może przyczyna leży zupełnie gdzie indziej :?:

DARK pisze:Niemcy , to 3 mln muzułmanów.


No dobra, a teraz błyśnij wiedzą i powiedz mi jaki % z tych 3 milionów muzułmanów sprawia kłopoty. :?: Żyjąc w Polsce bardziej obawiam się dojścia do władzy fanatycznych katolików, którzy wprowadzą czysto katolickie zasady i tym samym pozbawią wielu pewnej wolności.

DARK pisze:również w Skandynawii


Zdaje się, że największym skandynawskim zbrodniarzem jest obecnie biały skrajny konserwatysta. A po słynnej "akcji" Breivika media z automatu wskazały na muzułmanów. Ehh.. :roll:


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark



"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr



Ku refleksji.
DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 09 gru 2013, 22:24

Piotrek. pisze:Odnośnie religii - neutralność nie oznacza wrogości. Mimo ogólnego spadku religijności, nawet w Polsce niektóre Kościoły w stałym tempie pozyskują nowych wiernych. :) Może przyczyna leży zupełnie gdzie indziej :?:

DARK napisał/a:
Niemcy , to 3 mln muzułmanów.


No dobra, a teraz błyśnij wiedzą i powiedz mi jaki % z tych 3 milionów muzułmanów sprawia kłopoty. :?: Żyjąc w Polsce bardziej obawiam się dojścia do władzy fanatycznych katolików, którzy wprowadzą czysto katolickie zasady i tym samym pozbawią wielu pewnej wolności.

DARK napisał/a:
również w Skandynawii

Zdaje się, że największym skandynawskim zbrodniarzem jest obecnie biały skrajny konserwatysta. A po słynnej "akcji" Breivika media z automatu wskazały na muzułmanów. Ehh.. :roll:


Piszesz o folklorach i dotacjach na kaszubski. Nie o to mi biega. Mówisz, że boisz się katolików.
Luknij na filmik do czego prowadzi postęp , lewactwo i pseudo wolność. W tym widzę zagrożenia . Szturm feministek, działaczy homo na katedrę . Wolność.

www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s& ... 2919,d.bGE

Nie mów o religijnej tolerancji, bo chyba nie dostrzegasz, że kultura chrześcijańska jest stopniowo eliminowana z przestrzeni publicznej. Nie robią tego muzułmanie , ale Ci, którzy tępią chrześcijaństwo jako takie.
Mniejszość pod pretekstem tolerancji eksponuje i narzuca swój pogląd większości. Nietolerancja w imię tolerancji.

Wracając do muzułmanów.

Regularne bitwy , palenia sklepów itp - Francja

Nie tak dawno spikerka z norweskiej tv poniosła konsekwencje noszenia krzyżyka, który był widoczny na jej szyi. ZAprotestowali oburzeni muzułmanie. Kobieta poniosła konsekwencje.

W Brukseli zabroniono eksponowania okazałego protestanckiego wynalazku jakim jest choinka. Powód - zbyt związana z chrześcijańskim świętem. Muzułmanie urażeni.

Francja - facet dostaje baty w autobusie od muzułmanów pow czasie podróży jadł kanapkę z szynką. ;-) To tylko takie tam przykłady, efekty pewnych działań.


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 09 gru 2013, 22:47

DARK pisze:Nie mów o religijnej tolerancji, bo chyba nie dostrzegasz, że kultura chrześcijańska jest stopniowo eliminowana z przestrzeni publicznej. Nie robią tego muzułmanie , ale Ci, którzy tępią chrześcijaństwo jako takie.
Mniejszość pod pretekstem tolerancji eksponuje i narzuca swój pogląd większości. Nietolerancja w imię tolerancji.


- Po pierwsze, co ma Argentyna do europejskiej rzeczywistości?
- Po drugie, w wielu państwach o faszystowsko-klerykalnej przeszłości KK naturalną siłą rzeczy stracił poważanie i zabieranie przez niego głosu może u części społeczeństwa wywoływać niesmak.

DARK pisze:Nie tak dawno spikerka z norweskiej tv poniosła konsekwencje noszenia krzyżyka, który był widoczny na jej szyi. ZAprotestowali oburzeni muzułmanie. Kobieta poniosła konsekwencje.


Prostujemy propagandę. ;)

Sprawa Sællmann trafiła już do mediów zagranicznych, w tym polskich, ale niekoniecznie w sposób rzetelny. Można tam przykładowo przeczytać, że prezenterka została za noszenie krzyżyka zwolniona, co nie jest prawdą, gdyż kierownictwo stacji poprosiło ją tylko o niezakładanie krzyżyka, kiedy występuje na antenie. Pisano też, że rzekome zwolnienie nastąpiło na skutek masowych protestów okolicznych muzułmanów, co również nie jest zgodne z prawdą.

http://www.mojanorwegia.pl/czytelnia/ni ... wizji.html

DARK pisze:Francja - facet dostaje baty w autobusie od muzułmanów pow czasie podróży jadł kanapkę z szynką. To tylko takie tam przykłady, efekty pewnych działań.


A tutaj polskie podwórko - w piątki w pewnej zachodniopomorskiej szkole sprawdza się dzieciom zawartość kanapek. (czy nie mają mięsa!) Ponadto obowiązuje przymus katolickiej modlitwy!

http://kobieta.onet.pl/dziecko/modlitwa ... atki/xy2q3

Katolicy też nie gorsi od muzułmańskich ekstremistów. :D Teraz chyba już rozumiesz, dlaczego obawiam się dojścia do władzy katolickich fanatyków. :D

Ciekawe na ile prawdziwa jest ta informacja, bo jakoś o tym francuskim przypadku wspominają tylko krajowe media. :?:

Tak na marginesie, są muzułmanie, którzy nie stronią od wieprzowiny w postaci panierowanych kotletów, bo uważają, że wtedy "Allah nie widzi". :D Na podobnych akrobacjach opiera się min. bankowość w świecie arabskim, bo jak wiadomo, islam zakazuje prowizji i lichwy.

DARK pisze:W Brukseli zabroniono eksponowania okazałego protestanckiego wynalazku jakim jest choinka.


W ubiegłym roku w miejsce tradycyjnej miejskiej choinki postawiono elektryczną instalację w kształcie choinki. (!) Zakaz eksponowania to przesadne określenie, bo nikt nie zabronił umieszczania choinek gdzie indziej. Coś choinkopodobnego też nie pasuje do zakazu. :]


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark



"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr



Ku refleksji.
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 18 gru 2013, 15:02



"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark



"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr



Ku refleksji.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości