Pismo Święte to fikcja literacka ?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fryderyk » 14 lut 2015, 15:47

Janek pisze:Masz do kogo się modlić. Gdy jest naprawdę źle, świat wali ci się na głowę, masz kogoś do kogo możesz się zawsze zwrócić. Ktoś kto cię wysłucha i nie będzie chciał niczego w zamian.


To samo oferuje mi np. św Mikołaj, wróżka, niewidzialny przyjaciel czy bóg z jakiejś innej niż Twoja religii.
Zdaję sobie sprawę, że wiara w nadprzyrodzoną osobę, która się o nas troszczy i nas słucha może mieć pozytywne skutki dla ludzkiej psychiki. Może nieść ukojenie.

Chodzi o to, że nie poszukuję środków kojących tylko prawdę...


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 15 lut 2015, 05:11

poszukuję środków kojących tylko prawdę...

Raczej ja odrzucasz ...17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa.


mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 15 lut 2015, 08:51

nesto pisze:mjsystem, nie udowodni się twierdzenia tym samym twierdzeniem, ale innym sprawdzonym i prawdziwym. Podobnie Biblii nie podpieraj treścią Biblii bo to błąd logiczny.
Szukając w sposób naukowy - masz rację.
Ale dla nas, wierzących,
http://www.biblia-internetowa.pl/Hebr/11/1.html
A wiara jest gruntem tych rzeczy, których się spodziewamy i dowodem rzeczy niewidzialnych.
Dlatego po co podważać raz już doświadczony stan bliskości Boga?


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 15 lut 2015, 09:04

nesto pisze:KAAN, czytać jedną książkę w kółko, to strata czasu.
Więc porzuć "Przeminęło z wiatrem" i zacznij czytać Biblię, może znajdziesz sens swojego istnienia i drogę dokąd zmierzasz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 15 lut 2015, 09:08

fryderyk pisze:Wracając do tych nieszczęsny gwałtów to sprawa w Biblii wygląda następująco:

- zgwałcisz mężatkę to dostajesz czapę,
- zgwałcisz pannę, to dostajesz ją za żonę.

Wniosek:
Prawo ST nie piętnuje gwałtów, piętnuje cudzołóstwo!
Piętnuje rozpustę i reguluje sprawy małżeńskie. Prawo mojżeszowe w swoich szczegółach działało w kompletnie odmiennych warunkach kulturowych i prawnych. Prawo było bardzo dobre, dokładnie dostosowane do czasu i warunków.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 15 lut 2015, 21:10

KAAN pisze:dokładnie dostosowane do czasu i warunków


Ja uważam ze i teraz tak ogromny liberalizm w sprawach moralnych już nam pomieszał w głowie i wydaje nam sie tamto prawo zbyt ostre a jednak na przykład jakiś gościu prześpi sie z dziewczyną to powinien być jej mezem bo stał sie z nią lednym ciałem , nam to sie smiesznym wydaje bo przecież panienka moze chciec paru sobie przelecieć a chłopaczek tez , dla nas w tych czasaach to w sumie normalne a nie powinno być akceptacji tego i taki luz w sprawach sexu. Teraz tez takie samo prawo powinniśmy mieć.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 16 lut 2015, 08:58

magda pisze: Teraz tez takie samo prawo powinniśmy mieć.
Nie zgadzam się z ta tezą. I to jako protestant. Dlaczego? Bo do wolności powołał nas Bóg.
Jeśli chcesz wprowadzić komuś jarzmo to i musisz wydać winnego na karę. Chcesz być sędzią?
"Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie»."
(Łk 6,37-38

Wola Jezusa:
Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. (Mk 13.31)
tak więc nie mamy wpływu na to, że świat się zawali w swoim grzechu ;-)
Nie zrozum mnie źle, ale boję się tez alternatywy powrotu do prawa Mojżeszowego w czasie łaski.


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 16 lut 2015, 11:26

Żle to ujęłam , nie prawo czyli zbrodnia i kara ale prawo wolności że nie robisz takich złych rzeczy nie dlatego ze boisz się kary a dlatego ze kochasz bliźniego i że jesteś na obraz i podobieństwo Boze. Facet nie przelatuje sobie panienek bo je kocha i nie chce ich bezcześcić i kocha Boga i chce tak sie zachowywać jak się Bogu podoba a te kobiety czują ze są na obraz i podobieństwo BOże i Jezus w nich mieszka i nie zechcą być ponizane jakimiś przygodnymi stosunkami . Tak ja to rozumiem prawo wolności, nie Mojzeszowe z wiszaca nad nami karą.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 16 lut 2015, 12:05

magda pisze:
KAAN pisze:dokładnie dostosowane do czasu i warunków


Ja uważam ze i teraz tak ogromny liberalizm w sprawach moralnych już nam pomieszał w głowie i wydaje nam sie tamto prawo zbyt ostre a jednak na przykład jakiś gościu prześpi sie z dziewczyną to powinien być jej mezem bo stał sie z nią lednym ciałem , nam to sie smiesznym wydaje bo przecież panienka moze chciec paru sobie przelecieć a chłopaczek tez , dla nas w tych czasaach to w sumie normalne a nie powinno być akceptacji tego i taki luz w sprawach sexu. Teraz tez takie samo prawo powinniśmy mieć.
Prawo mojżeszowe dotyczyło wyłącznie Izraela, świat nie był rozliczany z prawa mojżeszowego, ale według objawienia ogólnego i sumienia. Świadectwo Biblii mówi, że ludzie od zawsze mieli poznanie co do moralności poprzez sumienie, i według tego sumienia będą rozliczani. Ciekawą rzeczą ze prawo mojżeszowe było zgodne z "prawem sumienia" :

List do Rzymian 2:14 Skoro bowiem poganie, którzy nie mają zakonu, z natury czynią to, co zakon nakazuje, są sami dla siebie zakonem, chociaż zakonu nie mają;
15 Dowodzą też oni, że treść zakonu jest zapisana w ich sercach; wszak świadczy o tym sumienie ich oraz myśli, które nawzajem się oskarżają lub też biorą w obronę;
16 Będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa.

Moralność jest efektem słuchania głosu Boga, niemoralność jest głuchotą duchową która czasami bywa karą za odstępstwo:

Rz 1:23 I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy;
24 Dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą,
25 Ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.
26 Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze,
27 Podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę.
28 A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi;
29 Są oni pełni wszelkiej nieprawości, złości, chciwości, nikczemności, pełni są również zazdrości, morderstwa, zwady, podstępu, podłości;
30 Potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, wynalazcy złego, rodzicom nieposłuszni;
31 Nierozumni, niestali, bez serca, bez litości;
32 Oni, którzy znają orzeczenie Boże, że ci, którzy to czynią, winni są śmierci, nie tylko to czynią, ale jeszcze pochwalają tych, którzy to czynią.

Moralność jest naturalną cechą człowieka wierzącego, słuchającego Boga, kto nie słucha Boga z pewnością ma utrudnioną drogę do zachowywania norm moralnych.

A co do spania z kimś, to regulacje prawa mojżeszowego dotyczące tej sprawy pokazywały odpowiedzialność człowieka za rozpoczęcie współżycia, i według mojego rozeznania moralnego, tak powinno być praktykowane, że jeśli ktoś decyduje się na współżycie to tylko z myślą o małżeństwie; "sankcja" w postaci obowiązku małżeństwa dla takich osób jest według mnie dobra i wychowująca, przecinająca łańcuch grzechu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 16 lut 2015, 15:01

Żle to ujęłam
No :)
magda pisze:nie robisz takich złych rzeczy nie dlatego ze boisz się kary a dlatego ze kochasz bliźniego i że jesteś na obraz i podobieństwo Boze

No :)
magda pisze:Facet nie przelatuje sobie panienek bo je kocha
Wzajemnie
:)
KAAN pisze: co do moralności poprzez sumienie, i według tego sumienia będą rozliczani.
Dokładnie.
Każdemu życzę świętego życia. Ale nikt nie jest bez grzechu. Tylko łaska daje nam zbawienie od grzechu.


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 16 lut 2015, 17:44

KAAN, skąd pomysł, że Biblia wyjaśnia sens istnienia? jaki jest ów sens wg Biblii?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 16 lut 2015, 19:07

nesto pisze:KAAN, skąd pomysł, że Biblia wyjaśnia sens istnienia? jaki jest ów sens wg Biblii?
To nie pomysł tylko fakt, tylko w Biblii możesz znaleźć odpowiedź na pytanie o sens istnienia ponieważ twórcą Biblii jest najbardziej kompetentna osoba w materii istnienia.
Sensem istnienia wszystkiego jest Bóg, On wyznaczył miejsce każdemu istnieniu i stworzył wszystko na swoją chwałę i dla swojego Syna.

List do Kolosan 1:16 Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 16 lut 2015, 23:59

nesto pisze:skąd pomysł, że Biblia wyjaśnia sens istnienia? jaki jest ów sens wg Biblii?


To życie i ten świat to rzeczy tymczasowe i jedynym sensem tego życia jest osiągnięcie tego prawdziwego świata gdzie nic nie będzie tymczasowe a wszystko wieczne musimy się okazać godni przyszłego wieku wiecznego życia i prawdziwego świata gdzie" sakwy, które nie niszczeją, skarb niewyczerpany w niebie, gdzie złodziej nie ma przystępu, ani mól nie niszczy.""

Ap 3:4 bw "Lecz masz w Sardes kilka osób, które nie skalały swoich szat, więc chodzić będą ze mną w szatach białych, dlatego że są godni."

Masz całe życie żeby okazać sie godnym przyszłego życia , masz łaskę od Boga , masz Jezusa co cię oczyścił i zbawił trwaj w nim a będziesz wtedy godny tego przwdziwego życia. To jest sens tego co tu mamy oczywiscie to życie to próba i będziesz miał kamienie rzucane pod nogi, grałes chyba w jakieś tam gry wideo wiec wiesz ze trzba przejsć różności i dostajesz na tą droge rózne dary od Boga w Biblii są nazywane talentami i idziesz ,

Jk 1:2 bw "Poczytujcie to sobie za najwyższą radość, bracia moi, gdy rozmaite próby przechodzicie,"

No jak w grze komputerowej przejdziesz wygrasz , nie przejdziesz polegniesz na prbach , nie podniesiesz sie , zwątpisz to skucha i nie dostaniesz życia wiecznego. Jak idziesz bez Jezusa to na pewno nie przejdziesz i po tobie. Na końcu jezioro ognia jak z Jezusem to na końcu nowe życie wieczne. To graj bo i tak musisz tylko wybieraj właściwie bo jestes w tym matryxie i masz szanse wygrać Bóg ci ja dał i Jezus ci ją ułatwił .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hmhmm » 17 lut 2015, 13:01

magda
Zostaw ich, szkoda Twojego zdrowia. Ateista zawsze ma wątpliwości. Nie ma tylko pojęcia od kogo one pochodzą, wydaje mu się, że to jego własne myśli. Jego rozum jest zawsze najwyższy. Taki zawsze Ci powie: "Dokąd będziesz mnie trzymać w niepewności? Jeśli Chrystus jest Mesjaszem powiedz mi otwarcie!" Mówisz im o swoim uzdrowieniu, o objawieniach, a oni ciągle nie wierzą. Innymi słowy przypisują Ci kłamstwo. Tobie, mnie i całej masie innych ludzi. Tylko po to, żeby na koniec przyjść do Ciebie i prosić o pokazanie znaku z Nieba. A choćby i to dostali, to też znajdą naukowe wytłumaczenie. Albo powiedzą, że je znajdą, po prostu teraz jeszcze jest to niemożliwe.

Grzech jest jak nałóg, zawsze ktoś jest winny, oczywiście najbardziej rodzice (patrz "psychologia") zawsze jest za mało dowodów, ciągle jest za mało środków i wiecznie jest za trudno, żeby się z nim rozstać. Chrystus o tym mówił, jednak nigdy to do nich nie dociera. Ateista nie chce chodzić w świetle Słońca, będzie w nie patrzył, aż oślepnie, tylko po to, żeby na koniec mówić, że żadnego Słońca nie ma.

To taka zabawa, robienie sobie jaj naszym kosztem. Naszym doczesnym, ich wiecznym. Trochę posłuchają Ciebie, trochę Hitchensa, trochę Dawkinsa i trochę diabła, a lgną najbardziej do tego ostatniego.

I tak się miotają, trochę tu, tu trochę tam. Bo przecież wyznać Chrystusa przed ludźmi to taki wstyd, poczekają do końca. Tuż przed śmiercią się nawrócą, jakby co. Nigdy chyba nie widzieli umierającej osoby i nie zdają sobie sprawy, że takie nawrócenie tuż przed śmiercią jest praktycznie niemożliwe. Bo śmierć przychodzi znienacka. O dniu i godzinie, której się człowiek nie spodziewa. Wczoraj tacy byli, dziś tacy są i jutro też tacy będą.

Zauważ, że gdy dzieje się zło na świecie, to według ateisty winny jest Bóg. Nie ludzie. Z drugiej strony, twierdzą że powinniśmy brać odpowiedzialność za swoje życie. I że żadnego Boga nie ma.
Przypatrz się uważnie, a zobaczysz jak ateista dodaje kłamstwo do kłamstwa. I jak ogromna jest rozbieżność między tym co mówi, a tym co robi. Chce dowodów, chce wierzyć, tak mówi, jednak gdy dostaje choćby argumenty, to natychmiast je neguje. Nie może uderzyć w Boga, więc uderza w Jego wyznawców.

Jak to się mówi jaki ojciec taki syn, jakim człowiekiem może być osoba, która ma diabła za ojca?

Wiedz, że dla świata jesteśmy po prostu bandą klaunów, z których to świat ma ubaw po pachy.

Nigdy nie zrozumieją dlaczego tylko przy wierze w Chrystusa pojawiają się najsilniejsze wątpliwości. Można robić całą masę bezsensownych i szkodliwych rzeczy. Można wierzyć w najbardziej niedorzeczne historie i nie ma nawet połowy tych wątpliwości.


Awatar użytkownika
killwithpower
Posty: 542
Rejestracja: 16 lip 2011, 21:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: killwithpower » 17 lut 2015, 14:39

fryderyk pisze:KAAN,

Oto dowody MUZUŁMANÓW na Boskie pochodzenie Koranu:

Cuda Koranu cz1:
https://www.youtube.com/watch?v=Q8sbgrVRE1c

Cuda Koranu cz2:
https://www.youtube.com/watch?v=8qGJW_z1wFc

Cuda Koranu cz3:
https://www.youtube.com/watch?v=jNNMnP3WHLk

W powyższych filmach zawarta jest TREŚĆ.


KAŻDA powtarzam KAŻDA religia ma swoje "cuda", "świadectwa", "dowody" etc. etc.

Katolicy, protestanci, muzułmanie, hindusi, mormoni, żydzi - WSZYSCY to mają.

Najgorsze jest to, że każda z tych grup uważa te rzeczy za "dowody" i "dowody" każdej z tych grup przeczą wszystkim innym.


Muzułmanie uważają, że chrześcijańskie cuda to bzdury, protestanci uważają, że katolickie cuda to nonsens, katolicy uważają, że mormoni to szaleńcy etc. etc. i jednocześnie WSZYSCY są przekonani, że to właśnie ich wersja jest jedynie słuszna i prawdziwa.


Biblijna moralność. ZABIJ:

- Homosekusalistów (Kpł 20:13)
- Wróżbitów (Kpł 20:27)
- Czarownice (wyjścia 22:17)
- Ateistów (1 kronik 15:12-13)
- Wyznających inne religie (wyjścia 22:19)
- Za wyzywanie rodziców (Kpł. 20:9)
- Za códzołustwo (Kpł. 20:10)
- Za pracę w szabat (Wyjścia 31:12-15)
- Za Niesłuchanie Kapłana (KPP 17:12)
- Za Uderzenie ojca (Wyjścia 21:15)

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości