Piekło

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
stryczek
Posty: 269
Rejestracja: 25 sie 2013, 20:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: stryczek » 15 sty 2015, 16:32

KAAN pisze:
stryczek pisze:
KAAN pisze:W tym wersecie użyte jest dokładnie to samo słowo "aionios" określające wieczność.

I dokładnie to słowo aionios jest użyte tutaj...

Jud 7 jak Sodoma i Gomora i w ich sąsiedztwie [położone] miasta - w podobny sposób jak one oddawszy się rozpuście i pożądaniu cudzego ciała - stanowią przykład przez to, że ponoszą karę wiecznego ognia.

...i tutaj:

1 Dlatego pominąwszy podstawowe nauki o Chrystusie przenieśmy się do tego, co doskonałe, nie zakładając ponownie fundamentu, jaki stanowią: pokuta za uczynki martwe i [wyznanie] wiary w Boga, nauka o chrztach 2 i nakładaniu rąk, o powstaniu z martwych i sądzie wiecznym.
Właśnie tak, ogień dla grzeszników z Sodomy jest wieczny (p. bogacz w historii Łuk 16:19-31) i sąd ma wieczne działanie, osądzeni na wieczność. Nie uciekniesz przed wiecznością, to jest myślenie samobójcy, który chce uciec w śmierć przed cielesnymi problemami, ale czeka go wieczność w osądzeniu jego uczynków i wieczny stan wynikający z wyroku.


Zgadzam się. :) Nie wiem czy wierzysz w nieśmiertelność duszy, czy nie, ale i ja wierzę dokładnie tak samo. Z tym, że dla mnie ten wieczny stan wynikający z wyroku to całkowite spalenie, śmierć, nieistnienie.


Amazing Grace, how sweet the sound,
That saved a wretch like me....
I once was lost but now am found,
Was blind, but now, I see.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 16 sty 2015, 10:11

stryczek pisze:Zgadzam się. :) Nie wiem czy wierzysz w nieśmiertelność duszy, czy nie, ale i ja wierzę dokładnie tak samo. Z tym, że dla mnie ten wieczny stan wynikający z wyroku to całkowite spalenie, śmierć, nieistnienie.
Biblia mówi o egzystencji w stanie śmierci duchowej, twoje zrozumienie jest niewłaściwe i dogmatyczne. Biblia mówi o egzystencji i świadomości człowieka po śmierci ciała, a nie o unicestwieniu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
stryczek
Posty: 269
Rejestracja: 25 sie 2013, 20:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: stryczek » 16 sty 2015, 12:13

KAAN, dzordan: zanim odpowiem podajcie mi fragmenty, które mówią, że człowiek po śmierci jest świadomy i egzystuje.

A, i jeszcze jak rozumiecie kłamstwo węża "na pewno nie umrzecie" - jeśli uważacie, że mówił tylko o ciele, to uzasadnijcie czemu tak uważacie.

:)


Amazing Grace, how sweet the sound,

That saved a wretch like me....

I once was lost but now am found,

Was blind, but now, I see.
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Obserwatorek » 16 sty 2015, 12:40

E. G. White (1827-1915) i adwentyści twierdzą, że nauka o duszy nieśmiertelnej jest kłamstwem pochodzącym od szatana. Nie obchodzi ich to, że przykładowo tekst Apokalipsy 6:9-11 mówi wyraźnie o tym, że dusze:

żyją po śmierci ciała;
różne są od krwi;
wypowiadają konkretne słowa;
słyszą wypowiadane są do nich konkretne słowa;
otrzymują białą szatę
.

Ap 6:9-11 - A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli. I głosem donośnym tak zawołały: «Dokądże, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi?» I dano każdemu z nich białą szatę i powiedziano im, by jeszcze krótki czas odpoczęli, aż pełną liczbę osiągną także ich współsłudzy oraz bracia, którzy, jak i oni, mają być zabici”.

Ja się trzymam tego. A kto chce sobie to inaczej rozumieć jego sprawa.
Żadna sofistyka nie wskaże mi, że te dusze są martwe.

Nasze rozumienie Ap 6:9nn. potwierdza Tertulian (ur. 155) w pismach „O modlitwie” (5) i „Lekarstwo na ukłucie skorpiona” 12 (por. Cyprian [zm. 258] „O upadłych” 18; „O pożytku cierpliwości” 21).
Nie interesują mnie interpretacje z XIX wieku.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 16 sty 2015, 16:43

dzordan, dusze pod ołtarzem mówią... ołtarz też mówi: Ap 16:7 bw "I usłyszałem, jak ołtarz mówił: Tak, Panie, Boże Wszechmogący, prawdziwe i sprawiedliwe są twoje sądy."
Rozgawory (ros.: rozmowy) mnogie o dogmatach opartych na symbolice Apokalipsy?!?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Obserwatorek » 16 sty 2015, 19:36

Zbyszekg4 pisze:dzordan, dusze pod ołtarzem mówią... ołtarz też mówi: Ap 16:7 bw "I usłyszałem, jak ołtarz mówił: Tak, Panie, Boże Wszechmogący, prawdziwe i sprawiedliwe są twoje sądy."
Rozgawory (ros.: rozmowy) mnogie o dogmatach opartych na symbolice Apokalipsy?!?


No i lepiej tak jak ty powiedzieć, że fragment Ap 6:9-11 przeczy nauce o duszy. :thumbdown:
Albo jeszcze dodaj, że oślica przemówiła. :lol:


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 16 sty 2015, 20:14

Obserwatorek pisze:Albo jeszcze dodaj, że oślica przemówiła.

Mi wystarcza, że Ty przemawiasz...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 16 sty 2015, 21:37

Baxter to jedna z tych oszustek , ktora działa pomyślnie :cry:
zarówno wśrod tych, którzy krytycznie patrzą na Kosciol, jak i ... samych katolików
Zostawia ślad . Pochodzi z prostej linii od fałszywego proroka
Duch który nią kieruje zostanie unicestwiony w czasach ostatecznych.
Jesli ona się od niego nie odżegna,
zgodnie z proroctwem skonczy razem z nim w lawie. :oops:


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 16 sty 2015, 21:41

proponuję nie rozmawiać o niej, bo to troche jak granie w Rosyjską Ruletkę.


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 21 sty 2015, 10:21

stryczek pisze:KAAN, dzordan: zanim odpowiem podajcie mi fragmenty, które mówią, że człowiek po śmierci jest świadomy i egzystuje.
Łuk 16:19-31, Ap 7:9-15
stryczek pisze:A, i jeszcze jak rozumiecie kłamstwo węża "na pewno nie umrzecie" - jeśli uważacie, że mówił tylko o ciele, to uzasadnijcie czemu tak uważacie.
:)
Kłamał o duchu, który może być martwy mimo że człowiek w ciele jest żywy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 31 sty 2015, 21:44

Girion23 pisze:(..)
A co np. z takim muzułmaninem, młodym, który urodził się w niewłaściwym czasie i niewłaściwym miejscu, został wychowany w nienawiści do Chrystusa, manipulowany i podjudzany przez "braci" w wierze,(..)

Przecież gdyby tylko urodził się np. w Polsce, to by tego uniknął!


A czy wszyscy urodzeni w Polsce są chrześcijanami?..

Świadectwo, byłego, zagorzałego wyznawcy islamu; Khalil'a , który nienawidził Biblii i chrześcijan, i Padiny mieszkającej w Iranie, która również nienawidziła chrześcijan, ( i wiele innych, z różnych stron świata, jest dowodem na to, że nie ma znaczenia , gdzie się ktoś urodził, jeśli szuka Boga szczerze, to Chrystus mu objawi Siebie i prawdę Słowa Bożego!



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości