Ellen White: klamczuch czy prorok (wydzielone z watku oKADS)

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.

kto przysłał Ellen G. White

Czas głosowania minął 30 sty 2009, 10:31

szatan
7
47%
Bóg z miłości do swego ludu
5
33%
inne
3
20%
 
Liczba głosów: 15
Awatar użytkownika
Ptysiek
Posty: 178
Rejestracja: 05 lip 2012, 16:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ptysiek » 08 lip 2012, 15:28

cytat:<<<<nie jest to ZDROWA nauka, gdyż wprowadza zamęt w JEDYNEJ ofierze Pana na krzyżu - sugeruje nieustanną ofiarę w świątyni, która jest w niebie pomimo to jest to rzecz tak naprawdę drugo- czy trzecio- rzędna i NIE MA WPŁYWU na naszą relację z Panem Jezusem, który z Ojcem w Duchu przyszedł do nas i uczynił sobie mieszkanie - ALLLELUJA Jezus w nas!!! Chwalmy Go, niech STRUMIEŃ POPŁYNIE! Panie Jezu - PŁYŃ i zdobywaj!>>>to wszystko chore jest , ADS to kompletna dziecinada jest :)


A pytanie mam do magda, skąd Adwentyści mają naukę o sobocie?
czyżby od Baptystów dnia siódmego,
jakby nie oni nadal czcilibyście niedzielę!!
ADS zrobiłby z niedzieli znak boży,a z soboty,piatku -piętno bestii ,
śmiech na salii :lol:


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 lip 2012, 18:54

Wy tu jakoś mylicie pojęcia: Jezus jako świątynia, my jako świątynia w której mieszka Duch Święty i Świątynia w niebie o której istnieniu podałam wersety. Jeśli Paweł pisze do żydów to pisze o świątyni która jest w niebie a nie o Świątyni duchowej Jezusie. On tłumaczy żydom .Jezus jest nie tylko królem który zasiadł na tronie ale i kapłanem i to nie na chwile jednorazową a :

Hbr 7:17 bt "Dane Mu jest bowiem takie świadectwo: Ty jesteś kapłanem na wieki na wzór Melchizedeka."

Zydzi traktowali światynię literalnie jako przybytek i gdyby Paweł mówił o świątyni ciała Jezusa ,czy Świątyni Ducha Świętego w naszym ciele to by to zaznaczył . ON mówi też o kapłaństwie na wzór Melchizedeka wiecznym nie ograniczonym śmiertelnością kapłana. Nie można ograniczać roli Jezusa tylko do bycia królem jest też kapłanem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Ptysiek
Posty: 178
Rejestracja: 05 lip 2012, 16:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ptysiek » 08 lip 2012, 19:55

magda, zgadzam się z tym Jezus jest kapłanem i zbawicielem


Isa ibn Marjam(Jezus) jest Bogiem Jedynym !!!

Prorocy i Posłańcy Boga zostali zesłani w celu prowadzenia ludzkości prostą Drogą Prawdy. Celem ich objawienia było nauczanie wszystkich ludzi, aby mogli oni w godzinie śmierci, w największej czystości i świętości oraz uniezależnieni od wszystkiego, wznieść się do tronu Najwyższego. Światło, którym te dusze promieniują, odpowiedzialne jest za postęp świata i jego ludzi…
Baha’u’llah Pokłosie Pism
Awatar użytkownika
Ptysiek
Posty: 178
Rejestracja: 05 lip 2012, 16:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ptysiek » 08 lip 2012, 19:58

Ellen White i papieże według ankiety nie są szatanami,przykro mi jest że zbłądzili,szatan jest szatanem zawsze


Isa ibn Marjam(Jezus) jest Bogiem Jedynym !!!



Prorocy i Posłańcy Boga zostali zesłani w celu prowadzenia ludzkości prostą Drogą Prawdy. Celem ich objawienia było nauczanie wszystkich ludzi, aby mogli oni w godzinie śmierci, w największej czystości i świętości oraz uniezależnieni od wszystkiego, wznieść się do tronu Najwyższego. Światło, którym te dusze promieniują, odpowiedzialne jest za postęp świata i jego ludzi…

Baha’u’llah Pokłosie Pism
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 lip 2012, 20:48

Co to niby ta ankieta i z kim przeprowadzona ja nie uwazam E.White za szatana ale za osobę ,która była bardzo wierząca ufała Jezusowi ale brała swoje niektóre wymysły za wizje. Po prostu każdy sobie jakoś wyobraża jak czyta o szatanie daną sytuację np jak szatan rozmawia z Bogiem itp ale tych wyobrażeń nie uznaje za wizje , ona natomiast te wyobrażenia spisywała jako wizje.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 08 lip 2012, 21:55

magda pisze:Jeśli Paweł pisze do żydów to pisze o świątyni która jest w niebie a nie o Świątyni duchowej Jezusie.

A jaka jest różnica? która z nich jest rzeczywistością ostateczną?


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Ptysiek
Posty: 178
Rejestracja: 05 lip 2012, 16:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ptysiek » 08 lip 2012, 22:04

magda, właśnie tak samo myślimy o Pani White,
może się źle wyraziłem wcześniej,
zgadzam się z magdą,
lepszy adwentyzm niż bałwochwalczy katolicyzm


Isa ibn Marjam(Jezus) jest Bogiem Jedynym !!!



Prorocy i Posłańcy Boga zostali zesłani w celu prowadzenia ludzkości prostą Drogą Prawdy. Celem ich objawienia było nauczanie wszystkich ludzi, aby mogli oni w godzinie śmierci, w największej czystości i świętości oraz uniezależnieni od wszystkiego, wznieść się do tronu Najwyższego. Światło, którym te dusze promieniują, odpowiedzialne jest za postęp świata i jego ludzi…

Baha’u’llah Pokłosie Pism
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 lip 2012, 22:10

fantomik pisze:
magda pisze:Jeśli Paweł pisze do żydów to pisze o świątyni która jest w niebie a nie o Świątyni duchowej Jezusie.

A jaka jest różnica? która z nich jest rzeczywistością ostateczną?


Obie


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 lip 2012, 22:12

Ptysiek pisze:magda, właśnie tak samo myślimy o Pani White,
może się źle wyraziłem wcześniej,
zgadzam się z magdą,
lepszy adwentyzm niż bałwochwalczy katolicyzm


Niestety w kosciele adwentystów ludzie są niejednomyślni co do wielu rzeczy ale wszyscy przyjęli Jezusa jako swojego jedynego zbawiciela.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 08 lip 2012, 22:13

Ptysiek pisze:
lepszy adwentyzm niż bałwochwalczy katolicyzm

To może lepsi Świadkowie Jehowy niż bałwochwalczy katolicyzm czy prawosławie


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 lip 2012, 22:22

albercik pisze:
Ptysiek pisze:
lepszy adwentyzm niż bałwochwalczy katolicyzm

To może lepsi Świadkowie Jehowy niż bałwochwalczy katolicyzm czy prawosławie


Nie śJ nauczają wiele fałszywych rzeczy umniejszają Jezusa sprowadzając go do jakiegoś mniejszego Boga pisanego z małej litery. Posądzają Boga IHVEH o krętactwo,że usunął po cichu ciało Jezusa z grobu a wzbudził go w innym ciele w którym dla niepoznaki zrobił dzióry po gwoździach. Obrażają Ducha świętego mówiąc ze działanie Ducha Świętego np uzdrowienia dzieja się za pomocą demonów. Najgorsze jest to,że żeby być śJ musisz innych tego uczyć. Że już nie wspomnę o innych rzeczach jak ciagłe zmienianie swoich nauk i wyznaczanie dat końca świata. W karzdym raxie po co masz należeć do jakiejś takiej fałszywej religii i szukać co gorsze jeśli możesz przyjść do Jezusa i byc zbawionym bez tych wszystkich fałszywych rzeczy. Bądź prostolinijny .Jezus i koniec .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 08 lip 2012, 22:26

magda pisze: .Jezus i koniec .

Zatem tego się trzymajmy !


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 20 lip 2012, 08:59

magda pisze:
fantomik pisze:
magda pisze:Jeśli Paweł pisze do żydów to pisze o świątyni która jest w niebie a nie o Świątyni duchowej Jezusie.

A jaka jest różnica? która z nich jest rzeczywistością ostateczną?

Obie

Obie być nie mogą :) Ostateczna rzeczywistość jest tylko jedna, reszta to cienie. Znaczy się nie ma dwóch świątyń bo i Bóg jest jeden.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Dualista
Posty: 196
Rejestracja: 29 lip 2012, 16:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dualista » 30 lip 2012, 15:56

Ja czytałem pisma adwentystów jest pod wrażeniem mądrości Ellen White,
"Bóg z miłości do swego ludu" przysłał Pani White pewną ilość prawdy :)


humata,huchta,hwarszta
" dobre myśli, dobre słowa , dobre uczynki "
Zaratusztra
Wierze w liberalny katolicyzm(40%) i protestantyzm(40%) z elementami religii monoteistycznych(, judaizm ,islam, bahaizm,sikhizm,zaratusztrianizm,babizm,rastafari) i białobogizm
Przyjmuje że papierze i prorocy są omylni,ale uznaje papieża za biskupa jak w uni ultrehckiej
Przyjmuje również 39 artykułów anglikańskich prócz świętych obcowanie
uważam że święta żydówskie nas wciąz obowiązują a kościół powinien być bez kapłanów
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 30 lip 2012, 17:21

Dualista pisze:Ja czytałem pisma adwentystów jest pod wrażeniem mądrości Ellen White,
"Bóg z miłości do swego ludu" przysłał Pani White pewną ilość prawdy :)


Elen White napisała dużo ksiązek w których jest dużo dobrych rad co do życia chrześcijańskiego miała też wizje o których nie można zdecydować czy wszystkie były od Boga ,czy niektóre z nich to nie jej wyobrazenia pod wpływem czytania Biblii, tego nie wiemy. Dla mnie niektóre są dziwne i nie myślę że to Bóg je zesłał. Trudno jednoznacznie powiedzieć czy ona te wizje miała czy tylko sobie wyobrażała.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości