Ellen White: klamczuch czy prorok (wydzielone z watku oKADS)

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.

kto przysłał Ellen G. White

Czas głosowania minął 30 sty 2009, 10:31

szatan
7
47%
Bóg z miłości do swego ludu
5
33%
inne
3
20%
 
Liczba głosów: 15
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 sie 2012, 17:44

PawełSz pisze:magda, tu jest odpowiedz co do dziesięciny : http://epifania.pl/literatura/broszury_ ... d=16&typ=B


Przeczytałam


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: PawełSz » 20 sie 2012, 18:02

magda, no i dziesięcina jest biblijna czy nie?


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 sie 2012, 18:32

Wymuszona ,obowiązkowa nie


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
cezary
Posty: 343
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cezary » 21 sie 2012, 07:22

magda pisze:a już nie jestem zainteresowana tworzeniem nowego kościoła bo wiem że kościół to wszyscy co należą do Jezusa. Dziś byłam w Kościele Chrystusowym i też mi się podobało więc chodzę i na grupę domową i będę chodzić do tego kościoła. Mogę też chodzić do karzdego który uważa Jezusa za Zbawiciela i ,który uważa Biblię za słowo Boze i tego sie trzyma. Po co tworzyć nowe kościoły i tak już jest ich dużo , chrześcijanie muszą być jednością i do tego trzeba dażyć.


AMEN


dzielenie sie dzieci Bożych to zamysł :evil: szatana, cieszmy się zamieszkujacym w nas Chrystusem i wyslawiajmy Go w duchu z innymi wierzącymi, nie dajmy się wciągnąć w dyskusje i spory, które prowadzą na monowce i bezdroża, JEDEN jest PAN wszystkich i wyznawców religii rzymskiej i adwentystycznej i charyzmatycznej i itd..

Jedynie Ci którzy przeczą OJCU i SYNOWI i DUCHOWI nie są z nas, ale z ducha anty-chrystusowego :cry:

ciesz sie 'magdo' Panem Jezusem i rozkoszuj wolnością w Nim i Duchem Ożywiajacym, którym Jest, a zamiast o tzw. 'dziesięcinach' pamiętajmy o ubogich, chorych i nie-zbawionych...
nie pozwól by religia znów odebrała ci ŻYWEGO PANA :mrgreen:

my jako część CIALA spotykamy się w społeczności na gruncie naszej miejscowości w Piotrkowie tryb. i fundamencie Pana Jezusa, chwaląc Go i żyjąc Nim bez religii i jej organizacji, radujemy się Nim jako naszym pokarmem i napojem - ALLELUJA ZA CHRYSTUSA !!! Tak dzieje się w zwyczajnym życiu kościoła, bez liturgii, pastora, nadzorcy czy innego najemnika, TYLKO PAN i Jego łaska :-D

David kiedyś żyl w przekonaniu o swojej sprawiedliwości - Ps.15, potem zrozumiał kim jest - Ps. 51, a potem zostało mu tylko JEDNO: Ps.150 i te 3 psalmy Ci dedykuję na twoją drogę w Panu Jezusie


Jezus żyje w nas.
Awatar użytkownika
cezary
Posty: 343
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cezary » 21 sie 2012, 07:26

Dzik, Hej to do wszystkich którzy opuścili Kościół Adwentystów- zbudujmy własny kościół adwentystyczny bez dziesięciny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
„Kościół Chrystusa na ziemi, w swej istocie, intencji i strukturze, jest jeden. Należą do niego wszyscy, gdziekolwiek się znajdujący, którzy wyznają swoją wiarę w Chrystusa i są Mu posłuszni we wszystkim, zgodnie z Pismem, co manifestuje się zarówno w ich charakterze, jak i w postępowaniu; i nikt więcej, gdyż nikogo poza tym nie można szczerze i uczciwie nazwać chrześcijaninem”Thomas Campbell :)

Jestem binitarianistą - odmawiam Boskości Duchowi Świętemu


HEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kim jesteś, ze odmawiasz Duchowi Świętemu? :lol: :roll: :lmao:

może raczej nie uznajesz Ducha jako Boga? tak jak "prawdziwi adwentyści pionierzy", którzy jeszcze w latach 40-tych też "odmawiali"...

a co do pomysłu "nowego własnego KADSu" :puppyeyes: :puppyeyes: :sweet: to przecież takich "nowych" KADSów jest dziesiątki, nawet istnieje homo-KADS .............. :rotfl:

Niech PAN DUCH ci pomoże!


Jezus żyje w nas.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 21 sie 2012, 10:42

jj pisze:
magda pisze:
cezary pisze:
magda pisze:nie mogę dalej być adwentystką i należeć do tego koscioła ,który wymaga uznania jej pism za natchnione przez Boga. Dlatego proszę moderatorów żeby wpisali mi że nie mam obecnie denominacji. Zdecydowałam się na to bo nie mogłabym uczciwie twierdzić że ona jest prorokiem bo już w to nie wierzę.

Jak pasterz troszczy się o swoją trzodę, gdy jest pośród swoich rozproszonych owiec, tak Ja zatroszczę się o moje owce i wyratuję je z wszystkich miejsc, dokąd zostały rozproszone w dniu chmurnym i mrocznym. Wyprowadzę je spomiędzy ludów i zbiorę je z ziem; przyprowadzę je znowu do ich ziemi i będę je pasł na górach izraelskich, w dolinach i na wszystkich równinach kraju. Będę je pasł na dobrych pastwiskach i ich błonie będzie na wysokich górach izraelskich. Tam będą odpoczywać na dobrym błoniu i będą się paść na tłustych pastwiskach na górach izraelskich. Ja sam będę pasł moje owce i Ja sam ułożę je na ich legowisku - mówi Wszechmocny Pan. Będę szukał zaginionych, rozproszone sprowadzę z powrotem, zranione opatrzę, chore wzmocnię, tłustych i mocnych będę strzegł, i będę pasł sprawiedliwie. (Jer.34.12nn)


- na początek wolności od zagrody na pastwisku Pana
:powodzenia:


No czuję sie wolna . Wystarczy mi Jezus i Biblia. Myślę ,że już dawno chciałam coś z tym zrobić.


AMEN!!! :-D

Tak jest, Jezus i Biblia, Pan i jego slowo. Coz wiecej potrzeba do zycia?


Kościoła :)
Ostatnio zmieniony 28 sie 2012, 11:57 przez Lash, łącznie zmieniany 1 raz.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: PawełSz » 21 sie 2012, 19:23

cezary, nie ma czegoś takiego jak jeden kościół rzymski,czy protestancki ,
są tylko ludzie wierzący bądź nie w różnych kościołach


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
cezary
Posty: 343
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cezary » 26 sie 2012, 20:21

PawełSz pisze:nie ma czegoś takiego jak jeden kościół rzymski,czy protestancki ,
są tylko ludzie wierzący bądź nie w różnych kościołach


ok., tzw kościół rzymski ;-)


Jezus żyje w nas.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 sie 2012, 21:27

cezary pisze:
Dzik, Hej to do wszystkich którzy opuścili Kościół Adwentystów- zbudujmy własny kościół adwentystyczny bez dziesięciny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
„Kościół Chrystusa na ziemi, w swej istocie, intencji i strukturze, jest jeden. Należą do niego wszyscy, gdziekolwiek się znajdujący, którzy wyznają swoją wiarę w Chrystusa i są Mu posłuszni we wszystkim, zgodnie z Pismem, co manifestuje się zarówno w ich charakterze, jak i w postępowaniu; i nikt więcej, gdyż nikogo poza tym nie można szczerze i uczciwie nazwać chrześcijaninem”Thomas Campbell :)

Jestem binitarianistą - odmawiam Boskości Duchowi Świętemu


HEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kim jesteś, ze odmawiasz Duchowi Świętemu? :lol: :roll: :lmao:

może raczej nie uznajesz Ducha jako Boga? tak jak "prawdziwi adwentyści pionierzy", którzy jeszcze w latach 40-tych też "odmawiali"...

a co do pomysłu "nowego własnego KADSu" :puppyeyes: :puppyeyes: :sweet: to przecież takich "nowych" KADSów jest dziesiątki, nawet istnieje homo-KADS .............. :rotfl:

Niech PAN DUCH ci pomoże!



gdzie to można przeczytać o tym homo?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 30 sie 2012, 20:58

PawełSz pisze:Dzik, Hej to do wszystkich którzy opuścili Kościół Adwentystów- zbudujmy własny kościół adwentystyczny bez dziesięciny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeśli to dziesięcina jest dla Ciebie najważniejszym problemem to kościół, który zbudujesz wcale nie będzie lepszy niż KADS.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 31 sie 2012, 16:39

Hej cezary jeszcze raz cię pytam skąd to wziąłeś o tym homo-KADS i gdzie to można przeczytać????????????????????????????????????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
cezary
Posty: 343
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cezary » 31 sie 2012, 19:35

magda pisze:homo-KADS i gdzie to można przeczytać??
hej, trochę byłem zajęty ;-)

Seventh-day Adventist Kinship International
provides a safe spiritual and social community to lesbian, gay, bisexual, transgender & intersex current and former Seventh-day Adventists around the world.

link: http://sdakinship.org/

oraz

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dz ... C3%B3dmego


Jezus żyje w nas.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 31 sie 2012, 22:36

cezary pisze:
magda pisze:homo-KADS i gdzie to można przeczytać??
hej, trochę byłem zajęty ;-)

Seventh-day Adventist Kinship International
provides a safe spiritual and social community to lesbian, gay, bisexual, transgender & intersex current and former Seventh-day Adventists around the world.

link: http://sdakinship.org/

oraz

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dz ... C3%B3dmego


No proszę a przeciętny wierny nic o tym nie wie!!!!!!!!!!!!!!!!


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: PawełSz » 01 wrz 2012, 01:22

Przyznać sie ładnie bez bicia : kto mówił że elen white to szatan? Ja sobie tą kobiecine bardzo cenię może bardziej niż papieża,ale papież też jest spoko


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: PawełSz » 01 wrz 2012, 01:27

magda, każdego człowieka należy traktować dobrze, a homo nie są tu wyjątkiem. Bóg również kocha gejów i imim współczuje, to nie znaczy że grzesznik jest zły ale grzech


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości