Ellen White: klamczuch czy prorok (wydzielone z watku oKADS)

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.

kto przysłał Ellen G. White

Czas głosowania minął 30 sty 2009, 10:31

szatan
7
47%
Bóg z miłości do swego ludu
5
33%
inne
3
20%
 
Liczba głosów: 15
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 lut 2014, 06:04

magda pisze:No pisala tylko jak o tym mowa to adwentysci milcza i nie odpowiadaja

Ja bym nie milczał, tylko bym poprosił o podanie źródła tej wypowiedzi: jakieś namiary z tytułem i stroną...
Jeśli faktycznie to napisała (sam jestem ciekawy gdzie?), to pewnie bezrefleksyjnie zacytowała myśl czasów w jakich żyła. Wtedy do głosu zaczęła dochodzić teoria ewolucji, i tego typu wierzenia o gorszych początkach ras nie białych ludzi, było pewnie na porządku dziennym (wszak wierzono też, że Murzyni nie mają duszy).

PS. Magdo, jeśli jednak nie podasz wiarygodnego źródła tej ponoć wypowiedzi, to powstrzymaj się od jej dalszego rozpowszechniania, bo zapewne słyszałaś jak czasem przypisywane komuś wypowiedzi, okazywały się nieprawdziwe i ci co je szerzyli po prostu zniesławiali ludzi.
Chyba nie chcesz być kimś takim?!

Ale jeśli podasz ten cytat w szerszym kontekście, to sam chętnie Ci podziękuję bo jestem ciekawy czy to fakt czy mit...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
AniDia
Posty: 129
Rejestracja: 27 lip 2011, 12:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: AniDia » 11 lut 2014, 10:12

Sama jestem ciekawa internet nic mi nie chce na ten temat wypluć.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 11 lut 2014, 10:39

Ellen White była przekonana, że pisała tą książkę pod przewodnictwem Ducha Świętego. No i chyba o to wszystko się rozbija. Bo gdybyśmy czytali tą książkę jako zwyczajną książkę czytelnik mógłby uznać błędy jakie popełniła. Czasami na społeczności ktoś mówi i zaczyna "Duch Święty mnie przekonuje" albo "sądzę że Duch Święty mnie o tym przekonuje". To jest jakby lepsza forma niż podawanie swoich przemyśleń w oczekiwaniu że ktoś będzie uznawał je za natchnione na równi z Pismem Świętym.
W kościołach jest masa takich książek o pochwyceniu, eschatologii w których też jest przemieszana prawda z fałszem ale skoro nie są proroctwami to czytelnik może sam to ocenić.

Wiecie, poselstwo trzech aniołów z Objawienia to nie czasy adwentystyczne. Tak samo zwierzę z ziemi to nie Stany Zjednoczone. Takich pomyłek pewnie było by więcej stąd moje wątpliwości aby uważać tą książkę za proroctwo. Myślę, że są to po prostu zebrane nauki adwentystyczne z dodatkiem swoich przemyśleń. Gdyby nie uważać tą książkę za natchnioną niektóre przemyślenia są całkiem niezłe.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 11 lut 2014, 10:48

Niestety nie jestem w stanie podac juz gdzie to przeczytalam. E. White napisala duzo ksiazek a ja teraz mam tylko wielki boj i zadnej innej ale bylo to w ksiazce gdzie opisywala genezis i nie pamietam gdzie niestety. Moj maz byl muzynem i dlatego mnie to utkwilo w pamieci. Sprobuje znalesc ale to szybko nie bedzie. Moze mi podpowiesz w ktorej ksiazce ona pisze o poczatkach zycia na ziemi to mi bedzie latwiej.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 lut 2014, 16:09

magda pisze:Niestety nie jestem w stanie podac juz gdzie to przeczytalam. E. White napisala duzo ksiazek a ja teraz mam tylko wielki boj i zadnej innej ale bylo to w ksiazce gdzie opisywala genezis i nie pamietam gdzie niestety. Moj maz byl muzynem i dlatego mnie to utkwilo w pamieci. Sprobuje znalesc ale to szybko nie bedzie. Moze mi podpowiesz w ktorej ksiazce ona pisze o poczatkach zycia na ziemi to mi bedzie latwiej.

Nie mam pojęcia! Od Ciebie po raz 1-szy o tym słyszę. A ponieważ internet nic nie podaje (sprawdzałem), to mam spore wątpliwości co do autentyczności...
Szukaj! Chętnie poznam cytat w szerszym kontekście...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
7adwent
Posty: 163
Rejestracja: 09 mar 2011, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: 7adwent » 24 lut 2014, 15:21

Nie boimy się niczego wyjaśniać tylko nie warto dyskutować z ludźmi którzy z założenia podważają wszystko co na ten temat się powie tylko dlatego, że sa Adwentystami. Odpowiedź na kwestie pochodzenia ras znajduje się na płycie DVD wydanej przez Kościół Adwentystów w roku 2013 p.t. E.G. White prorocze natchnienie dostępnej w wydawnictwie Znaki czasu, ale jak znam życie przemądrzali apologeci i "znawcy Biblii" z tego forum alergicznie nie lubiący Adwentystów i to zakwestionują wiec szkoda czasu na jakiekolwiek dyskusje z nimi. Ja mogę powiedzięć jedno byłem przez wiele lat członkiem Kościoła Baptystów i poznałem nauczanie wielu tzw. ewangelicznie wierzących kościołów rożnej orientacji łącznie z charyzmatycznymi i dzięki łasce Bożej Słowu Bożemu oraz Duchowi Świętemu zrozumiałem, że ludzi Ci nie nauczają zgodnie ze Słowem bożym dlatego odszedłem z tego Kościoła i dziś jestem w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego. Nie oznacza to, że gardzę innymi kościołami chrześcijańskimi,ale wiem, że wielu kwestiach błędnie nauczają.
Oto przykłady tych błędnych doktryn:

-nieśmiertelność ludzkiej duszy
-istnienie czegoś takiego jak dusza potrafiąca samodzielnie egzystować po śmierci
człowieka.
- Wiecznie płonące piekło.
-Wiara w sekretne pochwycenie kościoła lub dwuetapowe przyjście Jezusa.
-Zbawienie z uczynków w czasach Starego testamentu.
- Wielki Ucisk po czasie łaski i tzw. pochwyceniu Kościoła. Nauka o zbawieniu przez nie przyjecie znamienia bestii (de fakto z uczynków) w czasie wielkiego ucisku dla tych którzy nie zostali pochwyceni wraz z reszta kościoła.
-Ekstatyczny bełkot nazywany darem językow z Dz.Ap. 2.
-Nauczanie, że mały Róg z proroctwa Dan 7 i 8 to Antioch IV Epifanes.
- Nauka o drugiej szansie dla Izraela w tysiącleciu.
- Nauczanie , że Pan Jezus przez swoja śmierć oczyścił nieczyste pokarmy.
- Nauczanie, że jeśli ktoś uważa że jego kościół posiada prawdę to znaczy, że jest sekciarzem.
- Nauczanie, że dekalog został dany tylko dla Żydów.
- Twierdzenie, że identyfikacja Jezusa z Archaniołem Michałem zaprzecza wierze w Bóstwo Jezusa.
Wszystkie pytania i zarzuty postawione Adwentystom Dnia Siódmego zostały opublikowane i są dostępne w Książce Questions on Doctrine dostępnej również w internecie.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2014, 15:41 przez 7adwent, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 24 lut 2014, 15:53

7adwent pisze:Odpowiedź na kwestie pochodzenia ras znajduje się na płycie DVD wydanej przez Kościół Adwentystów w roku 2013 p.t. E.G. White prorocze natchnienie

A nie zechciałbyś napisać co tam jest nagrane?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 24 lut 2014, 18:26

Nagrane jest pewnie co innego niz ja czytalam w starym wydaniu pewnie poprawione nie mogliby nagrac tego co napisala e.w. bo by byl to ogromny opciach. Chcielabym znalesc ta publikacje co czytalam to bylo stare wydanie moze jeszcze nie poprawiane. Ja moj drogi bylam adwentystka i z czystym sumieniem nie moge odrzucic 1 i 2 punkt bo jest taki werset w apokalipsie ktory mowi ze stoja dusze zabitych dla chrystusa i wolaja do boga dlaczego sie nie msci za ich smierc na mieszkancach ziemi czyli jak widzisz dusze zmarlych sa po smierci calkiem swiadome i zywe. Dalej bog im mowi zeby poczekaly az inni tez beda zabici dla slowa bozego czyli jak widzisz ludzie sa zywi na ziemi a dusze swiadome i zywe w niebie ..apokalipsa rozdzial 6:9-11 no i zastanow sie nad tym wersetem czy aby ty dobrze rozumiesz. Raczej widze ze to ty masz jakas uraze do ludzi co poszukuja i dyskutuja.[scroll]w ogole to dobrze by bylo zebys dal jakiegos linka do tej plyty lub dokladny tytul. Bede wdzieczna[/scroll]
Ostatnio zmieniony 24 lut 2014, 18:31 przez magda, łącznie zmieniany 1 raz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
7adwent
Posty: 163
Rejestracja: 09 mar 2011, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: 7adwent » 24 lut 2014, 18:31

Magdo najpierw obejrzyj i posłuchaj a później gdybaj.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2014, 18:36 przez 7adwent, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 24 lut 2014, 18:33

Do kogo pisales o tym gdybaniu. Ja ci pisze ze czytalam w ksiazce e.w. o tych rasach.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 24 lut 2014, 18:35

Ja nie gdybam bo na razie jestem calkiem przytomna i wiem co czytalam


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
7adwent
Posty: 163
Rejestracja: 09 mar 2011, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: 7adwent » 24 lut 2014, 18:38

A ja odpowiadam, że wyjasnienie tej kwestii znajduje sie na płycie E.G. White prorocze natchnienie. Wiec kłamstwem jest to że adwentyści ukrywają tę sprawę.


Gdyż nie mam upodobania w śmierci grzesznika, mówi Wszechmocny Pan. Nawróćcie się, a żyć będziecie! Ezechiel 18:32

Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, chociaż niektórzy uważają, że zwleka, lecz okazuje Cierpliwość względem was, bo nie chce by ktokolwiek zginął, lecz chce aby wszyscy przyszli do upamiętania" 2 Piotra 3:9

A Duch i oblubienica mówią przyjdź, a kto słyszy niech powie przyjdź, a ten kto pragnie niech przychodzi, a kto chce niech darmo weźmie wodę żywota. Obj. Jana 22:17
7adwent
Posty: 163
Rejestracja: 09 mar 2011, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: 7adwent » 24 lut 2014, 18:41

A nie zechciałbyś napisać co tam jest nagrane? Proponuję obejrzenie całego filmu


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 24 lut 2014, 18:51

7adwent pisze:A nie zechciałbyś napisać co tam jest nagrane? Proponuję obejrzenie całego filmu

Ojej, a to już napisać nie możesz?? Wiesz, że nikt tego tu nie będzie kupował i jeśli nie napiszesz co tam jest, to dalej bedzie to powielane co o rasach ponoć mówiła...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
7adwent
Posty: 163
Rejestracja: 09 mar 2011, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: 7adwent » 24 lut 2014, 18:54

Magdo Tytuł Płyty E.G. White Prorocze natchnienie. Płyta jest dostępna w wydawnictwie Znaki Czasu.
A co do Apokalipsy 6:9-10 kontekst wskazuje na to, że Twoje rozumienie tego fragmentu jest błędne ponieważ jest to symbolika związana z 7 pieczęciami. całość tej wizji to symboliczne ukazanie 7 okresów Historii Kościoła z perspektywy wewnątrzkościelnych walk na przestrzeni stuleci od czasów apostoła Jana, aż do powtórnego przyjścia Jezusa. Gdybym miał uraz do poszukujących nie traciłbym czasu na polemikę ta bzdurną krytyką adwentyzmu.


Gdyż nie mam upodobania w śmierci grzesznika, mówi Wszechmocny Pan. Nawróćcie się, a żyć będziecie! Ezechiel 18:32



Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, chociaż niektórzy uważają, że zwleka, lecz okazuje Cierpliwość względem was, bo nie chce by ktokolwiek zginął, lecz chce aby wszyscy przyszli do upamiętania" 2 Piotra 3:9



A Duch i oblubienica mówią przyjdź, a kto słyszy niech powie przyjdź, a ten kto pragnie niech przychodzi, a kto chce niech darmo weźmie wodę żywota. Obj. Jana 22:17

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości