Ellen White: klamczuch czy prorok (wydzielone z watku oKADS)

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.

kto przysłał Ellen G. White

Czas głosowania minął 30 sty 2009, 10:31

szatan
7
47%
Bóg z miłości do swego ludu
5
33%
inne
3
20%
 
Liczba głosów: 15
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 01 cze 2011, 16:16

KAAN pisze:Ideologia adwentyzmu jest bardzo niebezpieczna w głównym temacie chrzescijaństwa - boskości Syna Bozego, Pana Jezusa - tego który wszystko stworzył razem z Ojcem i Duchem i który wszystko podtrzymuje swoją mocą.

Aha, czyli Ty uwazasz, ze adwentysci nie wierza w Boskość Jezusa? No coz, słów mi brak...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 11
Rejestracja: 30 lis 2010, 14:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » 03 cze 2011, 19:29

Z tego co wiem to Jezus jest Bogiem dla adwentystów, i to nie mniejszym niż Ojciec czy Duch Boży. Więc to zwykłe oszczerstwo i pomówienie.

Osobiście uważam że Adwentyści są blisko prawdy i Słowa Bożego, choć nie uważam ich za ideał bo nie ma takich. Nie widzę mniej odstępczego kościoła niż Adwentyści.

Natomiast bardzo ciekawi mnie dzisiejsze podejście Adwentystów do Millera, który się pomylił w obliczeniach. Co o nim sądzą, czy uważają go za odstępcę?

Prosiłbym o odpowiedź jakiegoś Adwentystę :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 cze 2011, 20:11

Arek pisze:Z tego co wiem to Jezus jest Bogiem dla adwentystów, i to nie mniejszym niż Ojciec czy Duch Boży. Więc to zwykłe oszczerstwo i pomówienie.

No widzisz, a KAAN'owi nie drgnela nawet reka (chyba) by takie oszczerstwo rzucic w eter! Ech...

Arek pisze:Natomiast bardzo ciekawi mnie dzisiejsze podejście Adwentystów do Millera, który się pomylił w obliczeniach. Co o nim sądzą, czy uważają go za odstępcę?

Prosiłbym o odpowiedź jakiegoś Adwentystę

Nie uwazamy go za odstepce.

Pozdrawiam


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 11
Rejestracja: 30 lis 2010, 14:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » 03 cze 2011, 20:15

Ale czy warto się zapoznawać z jego dziełami skoro nie mówił prawdy


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 cze 2011, 20:35

Arek pisze:Ale czy warto się zapoznawać z jego dziełami skoro nie mówił prawdy

Gorąco pragnał ujrzec powracajacego Pana Jezusa- moze tego pragnienia i nam potrzeba?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 11
Rejestracja: 30 lis 2010, 14:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Arek » 03 cze 2011, 21:46

Tak w ogóle temat dotyczy Ellen White a nie Millera, który pomylił sie w obliczeniach, no ale to też był tylko człowiek i miał prawo się pomylić :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 04 cze 2011, 05:47

ann_in_grace, ja, jesli chcesz wiedziec, nie czytalem nic z Millera.
A czy juz jestes gotowa przeprosic za zarzut rozdwojenia jaźni, w zwiąku ze stroną "zbawienie.com" ?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
cezary
Posty: 343
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cezary » 03 lip 2011, 17:06

Samo pytanie wydaje się źle postawione, tzw. widzenia E.White wcale nie muszą pochodzić od Boga ani od szatana, mogą one być po prostu wytworem wyobraźni lub wynikiem złej diety. Zapewne Ellen była szczera w swoim wyznaniu wiary, budowanie jednak wokół niej religii przez jej męża i współpracowników doprowadziło do powstania kolejnej córki wielkiego Babilonu. Mimo poczucia wyjątkowości i odrębności w samym KADS nie rożni on się wiele od kościoła, który sam nazywa wielkim Babilonem - i tu i tam wyznawcy opierają swą wiarę na innym człowieku i nie jest wcale istotne jaki tytuł on nosi, czy papież czy generalna konferencja, tak samo jak widzenia i proroctwa maryjne, tak widzenia Ellen posłużyły do zbudowania swoistego kultu, gdzie sam Pan jest traktowany instrumentalnie. Co do tęsknoty za powrotem Pana: wielu chrześcijan tęsknie spogląda w niebo, ale nieliczni pełni pychy wyznaczają sobie daty - jak np.: W.Miller - to po nich zostają rozbitkowie w wierze, jak 17-letnia Ellen... smutne jest to że takie błędy co róż pojawiają się w kościołach - np. teraz 26 maja. Czynienie zaś z kogokolwiek "proroka" i kształtowanie na podstawie "widzeń" wyobrażeń o Panu nie jest miłe, sama zaś religia która powstała z ruchu W.Millera i nazwała się KADS służy tak samo człowiekowi, nie Bogu, jak inne religie w tym K.Rz-Kat. i to jest smutne, choć i tu i tu są szczerzy wyznawcy Pana Jezusa, ale i tu i tu są cyniczni "duchowni" i "urzędnicy" którzy w tego tupu zcentralizowanych denominacjach czują się jak ryba w wodzie - im najbardziej zależy na "podtrzymaniu autorytetu Ellen White", np.: poprzez zręczne manipulacje jej tekstami i ich "unowocześnianie". Jest masa informacji o fatalnym rozumieniu Pisma przez małżeństwo White, o zmianach w ich spojrzeniu np.: na Pana Jezusa, który długo pozostawał dla adwentystów bogiem, nie Bogiem, czy Duchu, który był mocą, nie Osobą itd. itp. ale wcale nie można wyrokować że szatan podsuwał widzenia E.White, tak samo nie można narzucać jej poglądów jako pochodzących od Boga, jak czynią adwentyści. Ufam Panu że bez względu na "widzenia" Ellen i jej wyznawcy mają taki sam dostęp do Tronu jak wszyscy wyznający Imię Jezus.


Jezus żyje w nas.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 lip 2011, 11:16

Dzieki Cezary za ten głos rozsądku :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Noe777
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2011, 16:21
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Noe777 » 15 sie 2011, 16:41

ann_in_grace pisze:
tomaszADS pisze:Powiedzcie mi Ile ksiazek E.White przeczytaliscie w całosci?

Czy czytanie ksiazek E.White jest obowiazkowe w ADS? Czy mozna zostac czlonkiem ADS BEZ czytania ksiazek tej pani?


Nie zgadzam się z pismami Ellen G. White.
W książce "Ewangelizacja " napisała że Lud wybrany to są Adwentyści Dnia Siódmego Oczywiście Biblia mówi w Liście do Rzymian 3 rozdział ,że Lud wybrany to Izrael ( nie duchowy ) ,W książce "Doświadczenia i Widzenia " Na Stronie 34 w punkcie 40 / 12 linijka od puntu 40 i 6 słowo w poziomie pisze Ellen White tak " Następnie zostałam przeniesiona do świata , który posiadał siedem księżyców , Tam zobaczyłam sędziwego Enocha " \

Pytanie Czy to zgodne ze Słowem Bożym ?
Odpowiedź otóż nie ponieważ Biblia nic nie mówi , że Enoch jest w świecie , posiada siedem księżyców.
Natomiast Biblia mówi ,że Enoch Nie oglądał śmierci gdyż zabrał go Bóg .


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 15 sie 2011, 20:28

Noe777

:welkome:

Napisz coś o sobie w dziale Przywitaj się :)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 18 sie 2011, 10:24

Noe777 pisze:Nie zgadzam się z pismami Ellen G. White.
W książce "Ewangelizacja " napisała że Lud wybrany to są Adwentyści Dnia Siódmego Oczywiście Biblia mówi w Liście do Rzymian 3 rozdział ,że Lud wybrany to Izrael ( nie duchowy )

W mojej biblii nie mam tego w nawiasie, jakiś wybrakowany egzemplarz widać mam chyba :/

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Noe777
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2011, 16:21
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ellen White: klamczuch czy prorok (wydzielone z watku oK

Postautor: Noe777 » 18 sie 2011, 13:29

chrześcijanin pisze:zgodnie z sugestia KAAN - wydzielam tematy ktore odnosnie ADS nalezy oddzielnie przedyskutowac
Prosze odnosic sie tylko do tematu Ellen G. White - jej osoby i jej pogladow - jej roli w adwentyzmie w ogole i jej roli w KADS i jej roli w calym chrzescijanstwie jesli takowy zauwazacie.
Na poczatek - na zachete link:
http://ellenwhite.dekalog.pl/
a z niego jeden cytat:
"...była: albo zwiedzioną przez demona fałszywą prorokinią, albo osobą niespełna rozumu, albo miała prawdziwego 'ducha proroctwa'. Albo była największą zwodzicielką w historii chrześcijaństwa lub jednym z największych chrześcijańskich proroków: Ktoś, kto twierdzi, że w widzeniu został zabrany do innych światów i rozmawiał z ich mieszkańcami, to kłamie, albo jest szaleńcem, albo prorokiem, przez którego Pan zsyła światło prawdy, a żadne objawienie od czasów apostolskich nie może się z nim równać."

"..albo autorka opisywała to co ukazano jej za pośrednictwem ducha proroctwa, albo była zwodzicielką dopuszczającą się największego zwiedzenia od czasu, gdy magiczne okulary Josepha Smitha rzekomo pozwoliły mu przetłumaczyć tekst zapisany na złotych tablicach, dzięki czemu miała powstać Księga Mormona."

"Ellen White oświadczyła, że jej pisma 'albo pochodzą od Boga, albo od szatana'. Który z nich inspirował powyższe wypowiedzi?

Na pewno są tacy, którzy wyrywają z kontekstu fragmenty pism Ellen White, by udowodnić to, z czym ona nigdy by się nie zgodziła. Na pewno ci, którzy stoją zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie wszelkich sporów - czy to w kwestii natury Chrystusa, czy przyjmowania leków, czy spożywania pieprzu - gromadzą cytaty z pism Ellen White, by dowieść słuszności swojego stanowiska. Na pewno jej pisma były używane, by wywierać taki nacisk na ludzi, aż w końcu nie mogli już ich czytać. Na pewno niektórzy wywyższają pisma Ellen White tak bardzo, iż wielu innych odrzuciło jako natchnione, gdyż w ich mniemaniu zawiodły ich oczekiwania. Niektórzy opierają swoją wiarę na pismach Ellen White zamiast na Biblii. Dla niektórych Ellen White jest ostatecznym autorytetem we wszystkich sprawach. Na pewno jej pisma były niewłaściwie wykorzystywane, błędnie interpretowane i przekręcane na setki sposobów..."

Powyższe cytaty pochodzą z książki Clifford'a Goldstein'a "Ostatki" wydanej przez Chrześcijański Instytut Wydawniczy "Znaki Czasu" Warszawa 2001, ze stron 63-65.


Zgadzam się z Tobą , Sam Byłem Adwentystą i pisma Ellen G. White nie są zgodne z Pismem Świętym.


Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 974
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dzik » 23 cze 2012, 11:52

E.G. White była prorokiem, lecz na razie jej żadne proroctwo się nie spełniło. Duch proroctwa
jaki niewątpliwie maja jej pisma wykorzystali do niecnych zarobkowych celów edytorzy jej pism. Sami zresztą a oceńcie. Paczka książek chrześcijańskich zawiera kilkanaście jej dzieł do pobrania stąd (znalezione w sieci):

http://wrzucacz.pl/file/8341340392790/P ... nskich.zip



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości