Ellen White: klamczuch czy prorok (wydzielone z watku oKADS)

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.

kto przysłał Ellen G. White

Czas głosowania minął 30 sty 2009, 10:31

szatan
7
47%
Bóg z miłości do swego ludu
5
33%
inne
3
20%
 
Liczba głosów: 15
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 mar 2014, 11:35

Czy kobieta moze miec dar proroctwa chyba tak. Ale ona nie miala to bujna wyobraznia no i chyba chec zablysniecia w kosciele.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 04 mar 2014, 11:40

Crussing pisze:1 Tym. 2:12 ''Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam.''

Jeden werset pokazuje, że Ellen White była fałszywym prorokiem.

Wiesz, tak z pamięci, o czyich córkach mowa? (taki mini konkurs biblijny):
Dz 21:9 bw "A miał on cztery córki, dziewice, które prorokowały."
Czy prorokowanie to nauczanie? Jak myślisz?...

PS. To co zacytowałeś nie mogło mieć charakteru ogólnokoscielnego "przykazania", a tylko lokalne, związane z jakimś "problemem" (w przeciwnym razie te 4 córki z woli Bożej robiły coś złego...)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 04 mar 2014, 11:51

Crussing pisze:1 Tym. 2:12 ''Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam.''

Jeden werset pokazuje, że Ellen White była fałszywym prorokiem.


Crussing, to też mi przyszło do łba, choć nie chciałam zwolennikom White dać argumentu, że w Biblii opisany jest przypadek prorokini Anny - NT - jak Maria i Józef wchodzą z Panem Jezusem do świątyni i jest tam prawy starzec Symeon, któremu Duch Święty powiedział, że nie umrze, dopóki nie zobaczy Zbawiciela i Anna - staruszka.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 04 mar 2014, 11:58

Specjalnie dla Zbyszka:
to z Wiki
Zniekształcanie Biblii[edytuj | edytuj kod]
Powszechnie zarzuca się Ellen White poprawianie Biblii i jej nadinterpretację. Jej zdaniem Judasza wybrał na apostoła nie Jezus, lecz uczniowie. Plan zbawienia powstał po upadku, kuszenie Ewy przedstawiła w sposób niezgodny z Biblią, ludy sprzed potopu spółkowały ze zwierzętami, Jezus Chrystus nie był prawdziwym Bogiem; odkupienie grzechu dokonało się nie na krzyżu, rozpoczęło się dopiero w roku 1844. Krew Chrystusa miała uwalniać od potępienia, ale nie od „grzechu samego w sobie”. Ostateczną karę za każdy grzech poniesie nie Chrystus, lecz szatan. Kontrowersyjnym zdaniem jest: „Bóg nie może przyjąć do Nieba niewolników” (Early Writings, s. 276). „Szabat, o którym mowa w czwartym przykazaniu to właśnie pieczęć Boga żywego” (Great Controversy, s. 640). Zdaniem White, Herod, który brał udział w procesie Jezusa był tym samym Herodem, który skazał na śmierć Jakuba (Spiritual Gifts, t. 1, s. 71.)[8]. Chrześcijański dogmat Trójcy Świętej sprowadzała w swych pismach do tryteizmu[a].


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4





Grażyna
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 mar 2014, 11:59

Ja tam kiedys przeczytalam prawie wszystko dostepne w bibliotece adwentystow na foksal w w-wie i chyba trzeba rozroznic proroctwo od nauki i nauczania . E. White czasem pisze jak proroctwo i zaznacza ze jej to pokazano i ze cos zobaczyla a tez jest wiele publikacji gdzie ewidentnie naucza i do tego robi to w sposob odgorny i jest mocno krytyczna i potepiajaca . Z reszta to ona chyba prowadzila kosciol i z tego co wiem to nie znosila sprzeciwu no raczej to widac ze nie od boga to pochodzi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 04 mar 2014, 12:09

Specyficzna strategia złego i jego niewolników: między kłamstwa wmieszać trochę prawdy, aby były pozory prawdomówności, a wyznawców trzymać krótko za pyski i zero sprzeciwu. Tak mi się skojarzyło. O tym, co wyprawiano w Anglii w tzw., pfu, kościołach satanistycznych znajdziecie w książce Nawrócona czarownica. Wśród wyznawców w Polsce współczesnej jest to samo. Pranie mózgu i bezwzględne posłuszeństwo. Mówię o satanistycznych grupkach. Przemoc fizyczna na porządku dziennym.
Porównuję tylko tyranię duchową i psychiczną. Nie chcę, aby ktokolwiek pomyślał, że zarzucam zwolennikom White, że jej zwolennicy byli bici.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4





Grażyna
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 mar 2014, 13:14

No KDS to nie to nie ma przymusu nikt nikogo nie prześladuje i jest trochę osób co mają inne poglady i nikt z tego nie robi problemu, pastor rozmawia i t p. Raczej tak to jest u świadków J z tego co wiem to oni właśnie są w strachu zeby się nie narazić nie moga mieć wątpliwosci nie mają prawa czytać literatury krytykującej świadków, musza głosić i to z wymienieniem w raporcie nawet czasu głoszenia. To co piszesz to do swiadków pasuje nie do KDS.

Wysłałam wam te ksiażki rzuć okiem na maila czy przyszło i mi daj znać


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości