Przypadek

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 09 paź 2014, 17:18

Chcę wierzyć, Ty to tak poważnie piszesz, czy dla jaj?... :lol:
Żuk bombardier OPRACOWAŁ mieszankę...
Geniusz!! :idea:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 09 paź 2014, 17:34

Piotrek. pisze: Jednak zarówno rzekoma "pomyłka" żuka, jak i wspomniane nieprawidłowości należą do historii typu sci-fi. :D
Więc wytłumacz na podstawie ewolucji jak mógł wyglądać szlak ewolucyjny oczywiście poparty odniesieniem do odpowiednich genów kodujących system chemicznego działa.
Podpowiem ci, żaden człowiek tego nie dokona, ponieważ ewolucja to sci-fi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 09 paź 2014, 22:10

josta, a czy ziemia wie, że ma przyciągać ludzi, aby nie odlecieli w kosmos?
Nie wie?
Ach to znaczy, że zaplanował to Bóg...
Pioruny - Zeus.
Morze - Posejdon
i co jeszcze?
Nie wiemy wiele rzeczy.
Prymitywni ludzie zawsze tłumaczyli wszystko Bogiem.
Tymczasem mamy juz wiele wyjaśnień "bez Boga" - nauka poszła do przodu i gdy grzmi, nie myslisz już, że to "Bóg się gniewa".


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 09 paź 2014, 22:20

Pioruny - Zeus.
Morze - Posejdon

Nie porównuj Boga żywego do takich bóstw, religie starożytne to imaginacje bożków będących personifikacjami sił natury, jedne i drugie powyłaniały się z chaosów czy pian morskich, jedno z drugiego. To prototeoria ewolucji na miarę wiedzy tamtych czasów. A Bóg jest Bogiem i piorunów, i burz, i wiatrów, i morza i wszystkich innych rzeczy. Udowodnił to uspokajając wichurę. Nie potrzeba mi tysiąca bożków, dziś też macie bożki tylko się nazywają inaczej, na przykład dobór naturalny albo fluktuacja kwantowa, czytać podręcznik o pochodzeniu to jak czytać greckie mity.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 09 paź 2014, 22:35

pozytywista pisze:Udowodnił to uspokajając wichurę.

A Zeus gorszy? Ma większe osiągnięcia..
I nie zabijał dzieci, bo przezywały jego proroków... więc jest bardziej miłosierny :mrgreen:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 09 paź 2014, 22:57

I nie zabijał dzieci, bo przezywały jego proroków

Bo Bóg miał swoich proroków bo jest Bogiem, a Zeus nie miał proroków bo jest bożkiem, a jak miał, to byli to jacyś nawiedzeni sataniści, dziś nikt już w Zeusa nie wierzy, a w Boga tak. Ci prorocy Boży w Biblii świadczą przeciwko twoim grzechom więc się nawróć do Boga prawdziwego i nie spełniaj na sobie słów Rzymian 1,21-23.


josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 09 paź 2014, 23:06

nesto pisze:josta, a czy ziemia wie, że ma przyciągać ludzi, aby nie odlecieli w kosmos?
Nie wie?
Ach to znaczy, że zaplanował to Bóg...
Pioruny - Zeus.
Morze - Posejdon
i co jeszcze?
Nie wiemy wiele rzeczy.
Prymitywni ludzie zawsze tłumaczyli wszystko Bogiem.
Tymczasem mamy juz wiele wyjaśnień "bez Boga" - nauka poszła do przodu i gdy grzmi, nie myslisz już, że to "Bóg się gniewa".



Ech, ale ja mówiłam o "dążeniu do doskonalości" "zmienianiu się w okreslonym celu" - o procesie a nie o własciwościach ... Żeby do czegoś dążyć, trzeba znać cel, żeby go znać trzeba być istotą rozumną. Grawitacja, przyciąganie niczego nie "tworzy" tak jak przypisuje się to ewolucji jakby była myślącą istotą.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 09 paź 2014, 23:36

KAAN pisze:
Piotrek. pisze: Jednak zarówno rzekoma "pomyłka" żuka, jak i wspomniane nieprawidłowości należą do historii typu sci-fi. :D
Więc wytłumacz na podstawie ewolucji jak mógł wyglądać szlak ewolucyjny oczywiście poparty odniesieniem do odpowiednich genów kodujących system chemicznego działa.
Podpowiem ci, żaden człowiek tego nie dokona, ponieważ ewolucja to sci-fi.


Proponuję udać się na dowolny wydział biologii i zadać to pytanie pracownikowi naukowemu.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 10 paź 2014, 00:02

Zbyszekg4 pisze:Chcę wierzyć, Ty to tak poważnie piszesz, czy dla jaj?... :lol:
Żuk bombardier OPRACOWAŁ mieszankę...
Geniusz!! :idea:


No właśnie. Jeszcze można zrozumieć zależność pomiędzy dwoma organizmami w przypadku rozmnażania ale jak wytłumaczyć ten przypadek albo tej Muchołapki Amerykańskiej gdzie obydwa organizmy należą do innej grupy. Jeszcze pewnie by trzeba wspomnieć z tysiąc warunków, które musiały jednocześnie zaistnieć aby powstało życie na ziemi.

Czekam jeszcze na inne przypadki. Może symbioza trzech organizmów?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 10 paź 2014, 05:35

Piotrek., eee, noooo Piotrku, liczyłem na to, że napiszesz w jaki sposób żuk bombardier stał się takim żuczkiem?... a tu nic nie piszesz!
Zawiodłeś mnie...
Można by tego żuka nazwać też saperem, bo jak saper nie mógł się ani raz pomylić, gdy na drodze ewolucji powstawał, bo buuum jednak by go zabiło, albo poparzyło śmiertelnie...
Piszesz, że to błędne myślenie, wiec czekam na to właściwe!

Jak na drodze ewolucji powstał żuk bombardier?!? Wyjaśnisz mi to?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 10 paź 2014, 08:13

josta pisze: Żeby do czegoś dążyć, trzeba znać cel, żeby go znać trzeba być istotą rozumną.

Czyli, aby się kształcić trzeba znać mądrość absolutną :roll:
A pies nie jest "istotą rozumną" albo - jeśli uważasz, że jednak jest, to musi również znać "mądrość absolutną" wg tego co piszesz.

Ewolucja to proces, a nie istota rozumna.
Ten proces jednak może być "sterowany" przez wieczną mądrość - którą nazywam Bogiem.
Dlatego wg mnie mówienie o Bogu jak o "osobie" jest naiwne.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
liberator
Posty: 937
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: liberator » 10 paź 2014, 08:58

Protestanci, coś słabo u Was z wyobraźnią. W tym artykule macie wyjasnione krok po kroku jak mogło dojść do wytworzenia wybuchowego mechanizmu u żuka bombardiera:

http://www.talkorigins.org/faqs/bombardier.html

Bo niewidzialna moc ewolucji, to jest selekcja prze dobór naturalny. Może być od powstania życia oglądana w jej dziełach i poznana umysłem, tak iż nic nie macie na swoją obronę.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 10 paź 2014, 10:44

Piotrek. pisze:
KAAN pisze:
Piotrek. pisze: Jednak zarówno rzekoma "pomyłka" żuka, jak i wspomniane nieprawidłowości należą do historii typu sci-fi. :D
Więc wytłumacz na podstawie ewolucji jak mógł wyglądać szlak ewolucyjny oczywiście poparty odniesieniem do odpowiednich genów kodujących system chemicznego działa.
Podpowiem ci, żaden człowiek tego nie dokona, ponieważ ewolucja to sci-fi.
Proponuję udać się na dowolny wydział biologii i zadać to pytanie pracownikowi naukowemu.
Twoja propozycja jest funta kłaków warta, nie ma takiego naukowca co to potrafi, nigdzie nie ma takiego opracowania i nie będzie ponieważ jest to niewykonalne. Takie rzeczy są ilustracją tego co napisano:

Rz 1:19 Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił.
20 Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę,

Umysł może poznać palec Boży w stworzeniu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 10 paź 2014, 10:55

liberator pisze:Protestanci, coś słabo u Was z wyobraźnią. W tym artykule macie wyjasnione krok po kroku jak mogło dojść do wytworzenia wybuchowego mechanizmu u żuka bombardiera:

http://www.talkorigins.org/faqs/bombardier.html

Bo niewidzialna moc ewolucji, to jest selekcja prze dobór naturalny. Może być od powstania życia oglądana w jej dziełach i poznana umysłem, tak iż nic nie macie na swoją obronę.
Artykuł pełen pobożnych życzeń (właściwie bezbożnych), w zadnym punkcie nie wykazano jak cały układ przestrzenny i funkcjonalny mógł powstać w procesie ewolucji. Związki chemiczne typu chinonów nie wystarczają do funkcjonowania całego działa chemicznego, potrzebna jest skomplikowana struktura nie możliwa w ewolucyjnym procesie.
Nie ma w artykule żadnych kroków, tylko stwierdzenia że coś gdzieś istnieje np że mrówki mają mechanizm sikający cieczą, a gdzie mrówce do bomardiera :) . Artykuł niczego nie dowodzi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
liberator
Posty: 937
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: liberator » 10 paź 2014, 11:06

KAAN pisze: Artykuł niczego nie dowodzi.


Po Twoim wpisie widać, że albo nie przeczytałeś całego artukułu, albo go niezrozumiałeś albo jedno i drugie.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości