Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: agnieszkaa » 16 lut 2016, 13:20

akurz pisze:FATAKNA PROBA MANIPULACJI!!!
PRZECIEZ EN WERSET TAK NIE BRZMI!
Ty napisalas:
Nie słabnijcie więc
i NIE wzywajcie do pokoju
kiedy jesteście górą.
Bóg jest z wami.
On nie zniweczy waszych dzieł.

A prawdziwy weeaet brzmi:
Nie słabnijcie więc
i wzywajcie do pokoju,
kiedy jesteście górą.
Bóg jest z wami.
On nie zniweczy waszych dzieł.

Na tym przykladzie widac jak probujesz mna manipulowac, jednak ie wyszlo
Teraz powinno być Ci WSTYD!


Rzeczywiscie , rowniez Twoj przyklad, Arielo z niechecia pojscia do kina i ogladania filmu, jest chybiony, wobec nawolywania , by "nie slabnac i wzywac do pokoju"..., trzeba uczciwie przyznac.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Ariela » 16 lut 2016, 13:40

Akurz, no wiesz. U mnie w Szwecji znajdziejsz mnostwo ludzi ktorzy mieszkaja tutaj po 10 lat a nadal nie rozumieja co sie do nich mowi, wiec to ze mieszkales w San Diego czy Kaliforni i rozmawiales tam angielskim ala Artur Szpilka, nie czyni cie dobrym w tym jezyku, bo jak widac biegle nie mowisz. Nie rozumiesz angielskich tlumaczen Koranu wiec biegly nie jestes. Moj drogi, nie ma ani jednego Araba ktory podzielal by twoje tlumaczenie tego wersu. Prosze napisz do tego goscia, dalam ci link. Idz i sie osmiesz z twoja zarowno znajomoscia angielskiego jak i arabskiego.

Agnieszko Moj przyklad jest dobry, a jezyk polski dziala inaczej niz angielski. W polskim musisz uzyc dwoch zaprzeczen zeby zaprzeczy obie frazy w tym wersie, a w jezyku angielskim nie musisz. Szczegolnie jesli kontekst jest tak wyrazny. Bo pomysl sobie jaki to ma sens "placzcie o pokoj gdy bedziecie gora"? Ale po co plakac o pokoj jak jest sie u wladzy? I czemu plakac? :D Jak juz to " szukajcie pokoju" a nie "placzcie o pokoj". Trzeba byc imbecylem zeby dojsc do takiego wniosku dlatego muzulmanie bardzo wstydza sie tego wersu bo wiedza jakie jest prawidlowe tlumaczenie i dlatego czesto przeklamuja i w ogole usuwaja czesc "gdy jestescie gora" zeby niby pokazac ze to tylko w sytuacjach przegranych nie wolno im prosic o pokoj tylko zaufac Allahowi.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: konto skasowane » 16 lut 2016, 13:56

Właśnie, problem z akurz jest taki, że kto dużo mówi, mało mleka daje. Taka wiara na pokaz, bez uczynków, bez dowodów, sama gadanina. Nie chce się zarejestrować na dużym forum dla muzułmanów i założyć tam wątek, że jako islamista z Polski sprzeciwia się łamaniu praw człowieka na świecie przez innych muzułmanów, że sprzeciwia się gwałtom na kobietach w każdym jednym przypadku i zabijania chrześcijan także w każdym jednym przypadku, a usprawiedliwianie się koranem to zło. akurz, tego nie zrobi.


.
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: agnieszkaa » 16 lut 2016, 14:16

A prawdziwy weeaet brzmi:
Nie słabnijcie więc
i wzywajcie do pokoju,

kiedy jesteście górą.
Bóg jest z wami.
On nie zniweczy waszych dzieł.


ja rozumiem ten werset tak, ze druga czesc wynika z pierwszej.
Pierwsza nawoluje do nieslabniecia i wzywania do pokoju, a druga mowi , ze taka postawa jest gora i Bog jest w tym.

ale jakkolwiek sa piekne zawolania , a nawet postawy, to niestety one same zbawienia nie dadza, niestety.
Zbawienie jest tylko w Panu Jezusie Chrystusie.
Kto ma Syna, ma życie, kto nie ma Syna Bożego, nie ma życia. 1 J 5:12.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
akurz
Posty: 48
Rejestracja: 14 lut 2016, 17:39
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród (far, far away...)
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: akurz » 16 lut 2016, 14:21

[quote="Ariela"]Akurz, no wiesz. U mnie w Szwecji znajdziejsz mnostwo ludzi ktorzy mieszkaja tutaj po 10 lat a nadal nie rozumieja co sie do nich mowi, wiec to ze mieszkales w San Diego czy Kaliforni i rozmawiales tam angielskim ala Artur Szpilka, nie czyni cie dobrym w tym jezyku, bo jak widac biegle nie mowisz. Nie rozumiesz angielskich tlumaczen Koranu wiec biegly nie jestes. Moj drogi, nie ma ani jednego Araba ktory podzielal by twoje tlumaczenie tego wersu. Prosze napisz do tego goscia, dalam ci link. Idz i sie osmiesz z twoja zarowno znajomoscia angielskiego jak i arabskiego.[quote]


A za to wyobraz sobie ze w arabskim rowniez trzeba uztyc podwojnego zaprzeczenia a w oryginale tego drugiego zaprzeczenia nie ma!
Chyba oryginal jest wiarygodniejszy niz twoj inglisz werszyn.


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Ariela » 16 lut 2016, 14:40

agnieszkaa pisze:
ale jakkolwiek sa piekne zawolania


Ahahahahahaha :D "piekne zawolania" bo Bielawski wlasnie chcial zebys tak ten wers zrozumiala ale w Koranie po arabsku jest odwrotnie. Napisalam juz do Christian Prince'a, mam nadzieje ze odpowie, bo wiadomosci to on dostaje codzien miliardy. Jak odpowie to padnie ze smiechu, ale bedzie polewka.

Akurz, kolejny konwertyta-beton :rotfl:

Moj drogi. Ty nie rozumiesz jak dzialaja jezyki semickie, tu nie potrzeba podwojnego zaprzeczenia bo tlumaczenie prawdopodobnie jest "Nie slabnijcie, placzac o pokoj" Tym bardziej ze mowimy o jezyku arabskim z 7 wieku kochany w dialekcie kurajszytow z masa obcych niearabskich slow, a nie o twoim nowoczesnym arabskim "beginner lesson 1". Takich zdan dla porownania w hebrajskiej Biblii jest tysiace, ale Zyd rozkmini o co chodzi bo mysli w jezyku hebrajskim. To samo jest z jezykiem arabskim, bo to jezyki niemalze identyczne. U nich potrafi byc napisane tak, jak by to wziazc na polski: "Slon sikac drzewo spacer isc" a znaczenie moze byc "Slon wysikawszy sie na drzewo poszedl na spacer" ale rownie dobrze "Slon sikal, a drzewo poszlo na spacer.". Bo u nich nie ma takiej gramatyki jak u nas, ich gramatyka to zupelnie inna bajka. Jesli ktos nie mysli w jezyku arabskim to nie bedzie wiedzial jakie tlumaczenie jest poprawne wiec nie kombinuj, bo nawet po latach nauki dalej bedzie ci trudno myslec w tym jezyku a ty teraz sie wziales za tlumaczenie jak ty kilku slowek sie dopiero co nauczyles.


akurz
Posty: 48
Rejestracja: 14 lut 2016, 17:39
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród (far, far away...)
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: akurz » 16 lut 2016, 17:08

Ariela pisze:
agnieszkaa pisze:
ale jakkolwiek sa piekne zawolania


Ahahahahahaha :D "piekne zawolania" bo Bielawski wlasnie chcial zebys tak ten wers zrozumiala ale w Koranie po arabsku jest odwrotnie. Napisalam juz do Christian Prince'a, mam nadzieje ze odpowie, bo wiadomosci to on dostaje codzien miliardy. Jak odpowie to padnie ze smiechu, ale bedzie polewka.

Akurz, kolejny konwertyta-beton :rotfl:

Moj drogi. Ty nie rozumiesz jak dzialaja jezyki semickie, tu nie potrzeba podwojnego zaprzeczenia bo tlumaczenie prawdopodobnie jest "Nie slabnijcie, placzac o pokoj" Tym bardziej ze mowimy o jezyku arabskim z 7 wieku kochany w dialekcie kurajszytow z masa obcych niearabskich slow, a nie o twoim nowoczesnym arabskim "beginner lesson 1". Takich zdan dla porownania w hebrajskiej Biblii jest tysiace, ale Zyd rozkmini o co chodzi bo mysli w jezyku hebrajskim. To samo jest z jezykiem arabskim, bo to jezyki niemalze identyczne. U nich potrafi byc napisane tak, jak by to wziazc na polski: "Slon sikac drzewo spacer isc" a znaczenie moze byc "Slon wysikawszy sie na drzewo poszedl na spacer" ale rownie dobrze "Slon sikal, a drzewo poszlo na spacer.". Bo u nich nie ma takiej gramatyki jak u nas, ich gramatyka to zupelnie inna bajka. Jesli ktos nie mysli w jezyku arabskim to nie bedzie wiedzial jakie tlumaczenie jest poprawne wiec nie kombinuj, bo nawet po latach nauki dalej bedzie ci trudno myslec w tym jezyku a ty teraz sie wziales za tlumaczenie jak ty kilku slowek sie dopiero co nauczyles.


Po pierwsze hebrajski i arabski są zna ząco rozne.
A to z ta gramatyka to pomylilo ci sie z chinskim.
Nie trafilas, bo koncze kurs b2 arabski i tam sie uzywa PPDWOJNEGO zaprzeczenia.
znowu nic nie wiesz ale probujesz sie bronic zeby nie wyszlo ze jeates ofermą...


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Ariela » 16 lut 2016, 18:06

Kochanie, to ty glupa ewidentnie palisz. Hebrajski i arabski sa jak polski i czeski. Nawet twoi bracia w wierze sie na to powoluja probujac, jak na razie bez rezultatu, znalezc w hebrajskiej Biblii wzmianki o Muhammedzie. Slowa sa bardzo podobne. Gramatyka rowniez. Ja uczylam sie hebrajskiego na poziomie poczatkujacym i sluchajac Arabow potrafie zrozumiec niektore slowa. Oba te jezyki maja alfabet nie posiadajacy prawie wcale spolglosek dlatego uzywaja znakow diakrytycznych, maja takie same litery, oczywiscie tylko inny zapis. W obu jezykach slowa sa tworzone z tak zwanych "korzeni" i szukajac w slownikach slow idziesz wedlug korzenii a nie alfabetycznie jak u nas. Nie wiem co ty wyskosczyles z tym chinskim, mam wrazenie ze przerosl cie ten temat i sie zagubiles.

Ty mowisz o chinskiej pisowni, ja mowie o gramatyce jezykow semickich. Dla przykladu podam ci fargment pewnego wersu z ksiegi Sedziow z Biblii (Jesli jestes ciekaw, to podam ci pozniej o jaki chodzi)

"Wajhi ahare mot Jehoszua wajiszalu bene Jisrael YHVH [...]" I masz teraz takie zdanie jak to w tlumaczeniu: "Stalo sie po smierc Jeszua pytac (czas przeszly) dzieci Izrael Bog" No i co? Tlumacz mi, jesli nie jestes Zydem. Powiedz bez patrzenia na translacje co autor mial na mysli. My w jezyku polskim nie mamy tego typu gramatyki . Wiec nie rob ze mnie glupka bo sam na niego wychodzisz jak na razie.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Samolub » 16 lut 2016, 21:08

Ariela jest mądralińska co =D
Marnujesz sie jako agnostyczka, właściwie wytłumacz czemu Protestantyzm ale taki Ewangeliczny wyłaczajac skrajne odchyly, ewangelie sukcesu jest taki be

Szkoda patrzeć jak Polska wypluwa takich ludzi na smieszna emigracje bez mozliwosci studiow bo potencjal historyczny, spoleczny, jezykoznastwo, kulturoznastwo itp. masz lepiej opanowany niz pseudo magisterki w kraju

Tylko jak chcesz sie przysłużyć spoleczenstwu i jak utrzymac sie z tego co chcesz robic? Czy tylko hobby ?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Ariela » 16 lut 2016, 22:35

E tam, przesadzasz... =P Jakbys nie mial przyjaciol jak ja i ludzie by cie nie lubili jak mnie, mialbys prace na kilka godzin i bylbys czesciej bezrobotny niz zatrudniony, nie ukonczyl zadnych studiow ani kursow jak ja, mial nieudane zycie milosne bez perspektyw na przyszlosc, to tez bys z rozpaczy i nadmiaru wolnego czasu psztykal debaty na Youtube'ie i uciekal w czytanie ksiazek. Wiesz dziekuje za to co napisales, bo tak szczerze ci powiem, ze w zyciu prywatnym jestem totalna fujara, nic mi sie nie udaje i do niczego sie nie nadaje. A jesli masz wrazenie ze cos o czyms wiem, to pewnie jest to wynik tych triliardow studiow i kursow ktore zaczynalam i konczylam po kilku tygodniach. A swoja droga, to z kursu gotowania o ktorym kiedys pisalam, juz mnie wyrzucili :) Kariere kucharska tez juz skonczylam po trzech miesiach hahaha. Ale przynajmniej bede miec cos do powiedzenia, rowniez w temacie o gastronomi uahahah :D


artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: artur403 » 16 lut 2016, 23:14

Trzeba się przede wszystkim zorganizować w obronie przed islamem.
Już kilka organizacji powstało.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Samolub » 16 lut 2016, 23:47

Czyli wszechstronnie uzdolniona hah =D Szczerze, zawsze wyrzucaja ludzi ktorzy mowia co mysla. Mam swoje spostrzezenia rozne i skoro nie ukonczylas zadnych studiow etc to jest duzy plus, dlaczego to juz moja sprawa, nic tłumaczyc nie mam zamiaru

Zapewne żyjesz z glowa w chmurach, czesto się spozniasz i jesteś roztrzepana a przynajmniej tak ludzie sądzą?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Ariela » 17 lut 2016, 00:23

Artur403, masz racje. Dlatego wkurza mnie wiekszosc ateistow, bo walcza z pokojowym chrzescijanstwem, a bronia islamu. Czytalam forum polskich ateistow i tam ktos napisal cos w stylu "Jak zniszczyc islam?" to sie na niego rzucili ze chrzescijanstwo trzeba zniszczyc. Ja nie wiem co z nimi nie tak...

Samolub pisze:Zapewne żyjesz z glowa w chmurach, czesto się spozniasz i jesteś roztrzepana a przynajmniej tak ludzie sądzą?


No, wlasnie tak, ale ludzie tak nie tylko sadza, tak po prostu ze mna jest :D


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: konto skasowane » 17 lut 2016, 08:36

Offtop


.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: artur403 » 18 lut 2016, 18:30

No dobra, wracając do islamu: z tego systemu można wyjść. Opowiada o tym książka "Son of Hamas" i powstały film "The Green Prince" (Zielony książę).
www.sonofhamas.com


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości