Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: magda » 25 lut 2016, 11:26

Taka dyskusja nic nie wnosi do życia chrześcijanina jest napuszona i bezcelowa nie budujaca nie lubie takich dyskusji bez Jezusa , Tu ludzie giną idą na zatracenie cały kosciół katolicki jest zwodzony przez papiestwo i trzeba ich wyrywać z rąk djabła otwierać im oczy a nie czytać i głupoty gadać na temat islamu . Tak wielu ludzi biegnie szeroką drogą zwodzonych przez kłamstwa papiestwa ze szkoda czasu na takie cos.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Ariela » 25 lut 2016, 23:44

Arvinger pisze:Ależ bzdury ten człowiek opowiada, kim on w ogóle jest?


Pytasz sie: Kim on w ogole jest? Wiesz, wstydzilbys sie zadac takie pytanie. To tak jakby ktos udzielajacy sie w temacie o sztuce, zadal pytanie: Kim w ogole jest ten Leonardo Da Vinci? Jak juz pisalam, Christian Prince jest chrzescijaninem arabskiego pochodzenia. Studiowal islam w swoim kraju. Napisal dwie ksiazki z ktorych uczy sie nawet Sam Shamoun. Zna Koran i Hadisy i caly islamski material w oryginale i to hadisy o ktorych istnieniu White nie ma pojecia. Zaden muzulmanin nie wygral z nim jeszcze debaty i wiele z prfesjonalnych debatorow islamskich ucieka przed debata z nim. Jak dzwoni do deen Show to odkladaja sluchawke, bo sie boja. Pod jego wplywem masa ludzi odeszla od islamu, a ty sie pytasz kim on jest? :-/

Co do zarzutow James'a White'a, to odznacza sie niesamowita ignorancja. Christian Prince odniosl sie do tego w jeszcze jednym filmiku. Powiedzial w nim ze muzulmanscy Arabowie i chrzescijanscy, sa zupelnie odmienni, wiec argument o tym jakoby kulturowy aspekt odgrywal tu role jest totalna kompromitacja ze strony White'a. Christian Prince powiedzial mniej wiecej tak: My arabscy chrzescijanie ubieramy sie inaczej niz muzulmanie, mamy zupelnie inne szkoly, rozmawiamy w zupelnie inny sposob, jemy zupelnie co innego, nasze kobiety wygaldaja inaczej, nawet po dialekcie potrafie rozpoznac ze ktos jest muzulmaninem. Tym bardziej ze jak podkreslil apostolowie i Jezus sami byli z Bliskiego Wschodu, a jakos tu watek kulturowy nie odgrywa roli i White nie mowi: Tu nie mozemy brac na powaznie Biblii, bo wypowiedz Jezusa jest tu wynikiem jego blisko-wschodniej mentalnosci. Rozumiesz glupote w tym co powiedzial White?

Nie wiem poza tym jak Amerykanin nieznjacy jezyka arabskiego i mieszkajacy w kraju sekularnym o chrzescijanskiej wiekszosci, moze miec wiecej do powiedzenia od kogos kto urodzil sie i zyl w islamskim kraju, mowi biegle po arabsku i ma wyksztalcenie w tej dziedzinie. Przeciez tlumaczenia Koranow nie maja nic wspolnego z oryginalem, wiec co White moze wiedziec? Co? Tyle co wie od chrzescijanskich Arabow. Dlatego White trzesie portami i odmawia debaty z Christian Prince'em bo wie ze polegnie. Posluchaj sobie jakas jego debate, to bedziesz wiedzial kim jest.

A teraz zapytam sie ciebie? Ilu muzulmanow James White nawrocil? Akurat muzulmanie udostepniaja jego filmiki zeby udowadniac wlasne racje w debatach z chrzescijanami. Jest takim pozytecznym idiota. To tyle na ten temat ;)

PS: Dukac w nowoczesnym arabskim, a mowic biegle w jezyku arabskim zarowno nowoczensym jak i koranicznym, to dwie zupelnie rozne sprawy. Juz pisalam o tym wczesniej. I zajmowanie sie islamem 20 lat, a studiowanie go cale zycie w jezyku arabskim w kraju muzulmanskim to tez zupelnie co innego.


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Ariela » 25 lut 2016, 23:58

A i jeszcze jedno; a nazywanie ludzi glupimi i mowienie ze ktos rozmawia w jakis sposob bo jest z Bliskiego Wschodu to nie argumenty ad hominem? White nie odniosl sie do niczego z tego co Christian Prince mowi, nie zacytowal ani jednego wersu, tylko powiedzial ze Christian Prince jest taki i owaki bo jest Arabem.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Samolub » 26 lut 2016, 01:05

Ariela wyluzuj i się w czyjes glupawe sprzeczki nie wciagaj


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Arvinger
Posty: 384
Rejestracja: 04 sty 2015, 21:35
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Arvinger » 26 lut 2016, 02:08

Ariela pisze:Pytasz sie: Kim on w ogole jest? Wiesz, wstydzilbys sie zadac takie pytanie. To tak jakby ktos udzielajacy sie w temacie o sztuce, zadal pytanie: Kim w ogole jest ten Leonardo Da Vinci?


Człowiek napisał dwie mało znane książki pod pseudonimem, wrzuca filmiki na youtube, i to czyni go kimś kogo muszę znać? W jakich oficjalnych, moderowanych debatach z muzułmańskimi apologetami brał udział?

Ariela pisze:Jak juz pisalam, Christian Prince jest chrzescijaninem arabskiego pochodzenia. Studiowal islam w swoim kraju. Napisal dwie ksiazki z ktorych uczy sie nawet Sam Shamoun. Zna Koran i Hadisy i caly islamski material w oryginale i to hadisy o ktorych istnieniu White nie ma pojecia. Zaden muzulmanin nie wygral z nim jeszcze debaty i wiele z prfesjonalnych debatorow islamskich ucieka przed debata z nim. Jak dzwoni do deen Show to odkladaja sluchawke, bo sie boja. Pod jego wplywem masa ludzi odeszla od islamu, a ty sie pytasz kim on jest? :-/


Nie oceniam jego wiedzy o islamie ani wykształcenia, nie wiem kim jest (byli już tacy szarlatani jak Ergun Caner, który też prezentował się jako chrześcijański znawca islamu i były islamski terrorysta który wychował się na Bliskim Wschodzie, po czym okazało się, że cały jego życiorys był zmyślony), wiem natomiast, że w filmikach które wrzuciłaś opowiada takie rzeczy, że głowa boli, w ogóle nie rozumie argumentów White'a, wyrywa jego stwierdzenia z kontekstu (stwierdzenie, że teksty muzułmańskie nie wykazują zażenowania wiekiem Aishy w czasie małżeństwa nazywa obroną Mahometa, a słuszne stwierdzenie, że trzeba dokonywać rozróżnień między muzułmanami nazywa "obroną islamu"), do tego oskarża go o bycie w skrytości muzułmaninem :rotfl:. To wszystko podlane tanimi atakami ad hominem o rzekomym braku władz umysłowych White'a, twierdzeniami, że popieranie White'a to popieranie ISIS :rotfl: etc. Nie dziwię się, że White nie poświęca zbyt wiele czasu odpowiadając na tak dziecinne zaczepki.

Facet zupełnie się kompromituje kiedy krytykuje White'a za wskazywanie, że islam nie jest monolitem, są jego różne nurty (prawda) i aby być uczciwym trzeba to uwzględniać w apologetyce (prawda), na co ten mówi że prawdziwy islam to ISIS i że szyici nie są prawdziwymi muzułmanami (podczas gdy White'owi nie chodzi o to, kto ma rację wśród muzułmanów, bo to w ogóle fałszywa religia, tylko że istnieją jej różne odmiany), i dlatego White jest rzekomo "idiotą". Swoją droga, nie dziwię się liberalnym muzułmanom (tak, są tacy) - wymaga się od nich, żeby potępili ISIS, a kiedy to robią, tacy jak Christian Prince mówią, że skoro nie popierają ISIS to nie są muzułmanami więc ich głos się nie liczy. Na ten problem wskazuje słusznie White.

Szkoda więcej pisać.

Ariela pisze:Co do zarzutow James'a White'a, to odznacza sie niesamowita ignorancja. Christian Prince odniosl sie do tego w jeszcze jednym filmiku. Powiedzial w nim ze muzulmanscy Arabowie i chrzescijanscy, sa zupelnie odmienni, wiec argument o tym jakoby kulturowy aspekt odgrywal tu role jest totalna kompromitacja ze strony White'a. Christian Prince powiedzial mniej wiecej tak: My arabscy chrzescijanie ubieramy sie inaczej niz muzulmanie, mamy zupelnie inne szkoly, rozmawiamy w zupelnie inny sposob, jemy zupelnie co innego, nasze kobiety wygaldaja inaczej, nawet po dialekcie potrafie rozpoznac ze ktos jest muzulmaninem. Tym bardziej ze jak podkreslil apostolowie i Jezus sami byli z Bliskiego Wschodu, a jakos tu watek kulturowy nie odgrywa roli i White nie mowi: Tu nie mozemy brac na powaznie Biblii, bo wypowiedz Jezusa jest tu wynikiem jego blisko-wschodniej mentalnosci. Rozumiesz glupote w tym co powiedzial White?


W tamtej wypowiedzi White mówił konkretnie o Walidzie Shoebacie (który był muzułmaninem i nawrócił się na chrześcijaństwo), a nie o wszystkich ludziach Bliskiego Wschodu czy wszystkich chrześcijanach, więc cała tyrada jest zupełnym niezrozumieniem tego, co powiedział White. A porównywanie społeczności Bliskiego Wschodu z I w. n.e., sześć wieków przed muzułmańskim podbojem, z obecnymi to kiepski historyczny żart.

Ariela pisze:Nie wiem poza tym jak Amerykanin nieznjacy jezyka arabskiego i mieszkajacy w kraju sekularnym o chrzescijanskiej wiekszosci, moze miec wiecej do powiedzenia od kogos kto urodzil sie i zyl w islamskim kraju, mowi biegle po arabsku i ma wyksztalcenie w tej dziedzinie.


Nieprawda, White umie czytać po arabsku.

Ariela pisze:Przeciez tlumaczenia Koranow nie maja nic wspolnego z oryginalem, wiec co White moze wiedziec? Co? Tyle co wie od chrzescijanskich Arabow. Dlatego White trzesie portami i odmawia debaty z Christian Prince'em bo wie ze polegnie. Posluchaj sobie jakas jego debate, to bedziesz wiedzial kim jest.


Każdy odmówiłby debaty z kimś kto by nagrał takie wypowiedzi jak te w filmikach które wrzuciłaś, bo nie da się tego traktować poważnie i na pewno nie jest to zachowanie godne chrześcijanina. Zresztą wrzucenie jego pseudonimu w google pokazuje, że muzułmańscy apologeci tacy jak Sami Zaatari chcieli z nim debatować i twierdzą, że się wycofał (on może twierdzić inaczej, nie wiem jak jest).

Ariela pisze:A teraz zapytam sie ciebie? Ilu muzulmanow James White nawrocil? Akurat muzulmanie udostepniaja jego filmiki zeby udowadniac wlasne racje w debatach z chrzescijanami. Jest takim pozytecznym idiota. To tyle na ten temat ;)


Filmiki takie udostępnia może MuslimByChoice i prawie każdy taki filmik skierowany przeciwko White'owi udowadnia jego rację i wykazuje niekonsekwencje muzułmanów (np. ostatni, gdzie White daje muzułmanom zadanie - ustalcie historyczną metodologię, która pozwoli wam przyjąć jako prawdziwe słowa Jezusa z Koranu, a za sfabrykowane wypowiedzi Jezusa z Nowego Testamentu, muzułmańska odpowiedzi potwierdziła oczywiście, że nie da się tego zrobić i White ma rację). Shabir Ally, Ayoob Karim, Yusuf Ismail, Adnan Rashid, Sami Zaatari i inni czołowi muzułmańscy apologeci regularnie przegrywają debaty z White'm praktycznie na każdy temat, a jego argumenty z książki "What Every Christian Should Know About the Quran" do dziś nie zostały odparte przez muzułmanów w żadnej z debat na te tematy.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2016, 02:36 przez Arvinger, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Samolub » 26 lut 2016, 02:33

Mało wam polskiej polityki. Takie głupie bicie się o teologa roku i młota na muzuman ?

Ariela i Arvinger skonczcie i nie powielajcie tych dzieciecych kłotni. Takie przechwalanki i klotnie niczemu nie sluza. Ja tego nawet nie czytam, takich rzeczy i ludzi sa setki wiec ja was nie rozumien czemu tak się angazujecie zamiast poswiecic czas i energie na dobre owoce.

Mozemy prowadzic kampanie informacyjną i rozmowy z muzumanami na anglojezycznych forach. Wiele ciekawych rzeczy a nie pol zycia się klocic ze cale zycie się nigdy nie kloca tylko Ewangelizują.

Sprawy nie znam, ale im wiecej krowa muczy tym mniej mleka daje


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Arvinger
Posty: 384
Rejestracja: 04 sty 2015, 21:35
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Arvinger » 26 lut 2016, 02:48

Samolub pisze:Mało wam polskiej polityki. Takie głupie bicie się o teologa roku i młota na muzuman ?

Ariela i Arvinger skonczcie i nie powielajcie tych dzieciecych kłotni. Takie przechwalanki i klotnie niczemu nie sluza. Ja tego nawet nie czytam, takich rzeczy i ludzi sa setki wiec ja was nie rozumien czemu tak się angazujecie zamiast poswiecic czas i energie na dobre owoce.

Mozemy prowadzic kampanie informacyjną i rozmowy z muzumanami na anglojezycznych forach. Wiele ciekawych rzeczy a nie pol zycia się klocic ze cale zycie się nigdy nie kloca tylko Ewangelizują.

Sprawy nie znam, ale im wiecej krowa muczy tym mniej mleka daje


W sumie masz rację, rzeczywiście strata czasu.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Samolub » 26 lut 2016, 03:48

Ja tak pobierznie patrze i widzę ze Ariela znow doniesieniami internetowymi się zafascynowala i wkrecila w jakis spór. A czas zweryfikuje

Dla mnie bez sensu klocic się o glupoty
Co powiecie na prowadzenie rozmów z muzumanami zamiast podpierania się nazwiskami i ludzmi ? Zazwyczaj Polacy i Polki mają tendencje podpierac się innymi zamiast pracy wlasnej czy tworczej musi nadac im rytm Francuz, Amerykanin czy Arab bo tendencja jest ogladania się za innymi i angazowanie w juz wytyczone sciezki. Jeśli chodzi o Ewangelizacje i przyblizenie ukrytych prawd Chrzescijanskich dzis internet to globalne narzedzie.

Ja tam szczerze widzę prosci Amerykanie, Brytyjczycy podejmuja się roznych rzeczy bez ogladania się na to co powie BBC i CNN bo to nikogo nie obchodzi. Tez nie wiem czemu mialbym się podpierac schematem narzuconym przez media.

Ewangelie znam i potrafie przekazac, z tym ze Ewangelia to nie teologia, okraszanie i mowienie co to nie ja, a zwykle zycie i przekaz Chrystusowy otwiera oczy nawet zagorzalym muzunanom.

Z glupoty mozna się posmiac, stwierdzic, ale nie widzę sensu w krytyce takiej dazacej do tego by ktoś się do niej przekonal a sens widzę w wyrazaniu siebie

To skomplikowana materia, bo jeśli pojdziemy Ewangelizowac Muzumanow to zawsze czuwa Duch Święty, dziala na okraglo kiedy jest noc i ludzie spia, kiedy jest dzien i rozpoczyna wewnetrzny proces dla szukajacych. A jego dzialanie jest bardzo widoczne, czesto ludzie mysla nawet o tym samym by podczas rozmowy być w jednej kwestii pouczeni juz o tym. Co ciekawe nie musza miec stycznosci i przygotowania.

To jest tak czeste zjawisko ze nie da się tego przegapic jako Nowo Narodzony dokladnie wiem ze kiedy idziemy Ewangelizowac to spotkamy ludzi ktorzy szukaja potwierdzenia tego co z Ducha Swietego w swiecie. To tylko zarys bo Duch Święty dziala jak zechce i może wszystko, jedynie wola czlowieka go blokuje, ale dziala.

Niestety tutaj mamy sytuacje taka ze ludzie sa zdezorientowani bądz pograzeni w sidlach swiata, wlasnych przekonan ktore trzeba polaczyc i doswiadczen oraz rzadz a to nie sprzyja Ewangelizacji. Taki front agnostyczno/ateistyczny, katolicko-protestancki w odparciu picia szczochow jest kpina bo to sami mozecie Ewangeliziwac. Duch Swiety bedzie pomagal kiedy my tym ludziom bedziemy szczerze chcieli pomoc, pokazac, przekazac to co wiemy co juz odrazu ci ludzie wyczują. Mowa ciala, jezyk, motywacje sa wazne, jesli nie podoba się komus kultura jaka niesie islam czy jest niezgodny z jego widzi mi sie w modzie ubioru lepiej niech zostanie w domu.

Kwestie organizacyjne, lecz jesli chcecie Ewangeliziwac to cel powinien nam przyswiecac jak Pawlowi czy Janowi w Dziejach gdy szli do pogan. Wszelkie ukryte intencje i widzimi sie Bog zna i nie da Ducha tym ktorzy chca zarobic, owszem zwodzic moga i z diabla iść nawet "Chrzescijanie " do muzumanow na "Ewangelizacje" sobie robiac szkode i innym

Przedewszystkim niesc powinnismy Słowo Boże i Chrystusa, a zeby niesc trzeba miec swiadectwo, trzeba wiedziec jaka Ewangelie, uwazam ze ja wiem... a nie wyobrazam sobie tego o czym mowi Artur, Ariela etc

Zreszta walki polityczne i spoleczne podczas Ewangelizacjii ukryte to hipokryzja. Owszem mozemy wymienic się doswiadczeniami, otworzyc oczy na zlozonosc problemu. Na pewno nie dam się wmanipulowac w dzialalnosc taka by wspierac tym zachod, ateizm czy katolicyzm. O to to to nie ma opcjii, tym bardziej krzywdy narobilibyscie tym ktorzy się nawroca, gorzej niz destrukcyjna sekta.

U Nowo Narodzonych tego zapalu nie ma bo jeszcze nie udalo się niektorym z rodzina, swoim miastem i każdy chce swoj czas zaangazowac troche blizej nie dalej i bardziej realnie. A wiemy ze i tak Bog czuwa nad wszystkim i mamy okreslony zakres ktorego trzymac się powinnismy i Duch nas poucza.

Ja nie widzę sensu w komunikowaniu sie zorganizowanym przez internet w Ewangelizacje osob ktore nie sa postawione na drogach zyciowych, bo sa ludzie blizej tych problemow. Skoro nie jara to nas, skoro nie jestesmy jak dotychczas koordynatorami takich spraw wiekszych to nie ma sensu, to dzieje sie od tak... nie z nacisku i sztucznosci tylko z dnia na dzien, oddolnie i z checi.

Jeśli bedzie silna potrzeba grupy i chęci to bedzie podstawa.

Inna sprawa,sa muzumanie ktorzy mają mieszkac w Polsce bo Polacy bardziej poczuwaja się. Choc ja pierwszorzednie raczej zajalbym się pozarzadowo Chrzescijanami na uchodztwie, zaproszenia do lokalnych spolecznosci, pomoc duchowa rozmową itp.

A to ze muzumanie zaczeli przeszkadzac ateistom i Ci chcieliby dobic ich naszymi rekoma, teologia czy wiedza religijna to calkiem inna sprawa. Nie godna wiekszej uwagi czy zaangazowania, to samo mysle o inicjatywie katolickiej. Chcecie robcie w,swoim zakresie my w swoim, bez koordynowania i komentowania co kto.

Przeciez nie bede nawracal ludzi na giełde Amerykanska, jedzenie fast foodow czy muzumanki na dzinsy. To tylko kultorowosc, to ze tak to jest na terenach gdzie dominuje/dominowalo Chrzescijanstwo to nie znaczy, ze to Chrzescihanskie czy nie.

Inna sprawa to jaka Ewangelia, ta Biblijna znana gdzie pozyskujemy Brata i Siostre ratujac przed swiatem i dajac swiatlo czy jakies gowno dajac? Wkoncu mamy być jedno wiec myslenie i rozumienie jest podobne, a jak z zwodzicielami czy agnostykami nauczac czegos innych skoro sami nie kumaja rzeczy prostych ktore dzieci zrozumieja czytajac Pismo, kiedy jeszcze im nie,wyprano mozgu i nie ograniczyly je czynniki polityczne, finansowe i strukturalne.

Bo z tego co rozumiem Islam tu jest,takim wrogiem ktory laczy, a to jest bez sensu.

W takim dobrym duchu nam Protestantom uda się to z Adwentystami czy Prawoslawnymi bo wiekszosc ludzi z tych wyznan ma czyste intencje i pewna podstawe postawy wlasnej zwana Chrzescijanska. Niestety Prawoslawie jest mniej czujne i mniej elastyczne, wiec prawdopodobnie da się rozegrac glownie przez naiwnosc. Potrzeba jeszcze sprytu i pelnej zbroi Bożej, oraz calkowite kierownictwo Duchem Świetym. Nie czesciowe, z czasem Prawoslawni dojrzeja do dostrzezenia tych spraw bo to bedzie postepowac, a nie odwrotnie, nie ma ku temu podstaw


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: magda » 26 lut 2016, 08:16

Ariela tu powinno sie nawrócić Avingera bo wierzy kłamstwom swojego papieża ,który juz wyeliminował Jezusa ze zbawczego dzieła i brata się z wrogami Jezusa a avinger tego nie widzi. Ty dobrze piszesz więc popracuj nad nim bo zginie ze swoim kościołem , jest na szerokiej drodze i nawet tego nie widzi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Arvinger
Posty: 384
Rejestracja: 04 sty 2015, 21:35
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Arvinger » 26 lut 2016, 11:05

magda pisze:Ariela tu powinno sie nawrócić Avingera bo wierzy kłamstwom swojego papieża ,który juz wyeliminował Jezusa ze zbawczego dzieła i brata się z wrogami Jezusa a avinger tego nie widzi. Ty dobrze piszesz więc popracuj nad nim bo zginie ze swoim kościołem , jest na szerokiej drodze i nawet tego nie widzi.


Pisałem wielokrotnie, że obecny papież to publiczny heretyk i modernista, podobnie jak pozostali papieże od II Soboru Watykańskiego, i działa na Kościół destrukcyjnie promując zupełnie niekatolickie nauki. W niczym nie ujmuje to jednak z prawdziwości Kościoła Katolickiego, przeciwnie - nic dziwnego, że szatan chce przez modernistów zniszczyć jedyny Kościół Chrystusa.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Samolub » 26 lut 2016, 12:58

Ariela agnostyczko/katoliczka ma nawracac katolikow do Jezusa, paczcie do czego to doszło

Arvinger tak Ty uznales go (franciszka) za heretyka i mowiles ze jego nauczanie jest błedne. Ale wtenczas nawet na forum inni katolicy uznali Cię za heretyka czy tam schizmatyka, nie wazne ... za jakiegos katolika drugiego czy trzeciego sortu w laikacie.

Ja tam nie wiem czym sa ci modernisci, chyba modernizowac chca ale swoimi kompleksami ze skrajnosci w skrajnosc. Polecam Tobie trzymac się Pisma i trzymac dystans do wladz Watykanskich


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: artur403 » 26 lut 2016, 15:43

Moderniści to najwięksi wrogowie katolików przed-soborowych, tradycyjnych. Wnioskuję, że Arvinger jest przed-soborowym katolikiem.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Samolub » 26 lut 2016, 17:03

No raczej : )


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: kruszynka » 26 lut 2016, 20:12

Arvinger pisze:Pisałem wielokrotnie, że obecny papież to publiczny heretyk i modernista, podobnie jak pozostali papieże od II Soboru Watykańskiego, i działa na Kościół destrukcyjnie promując zupełnie niekatolickie nauki. W niczym nie ujmuje to jednak z prawdziwości Kościoła Katolickiego, przeciwnie - nic dziwnego, że szatan chce przez modernistów zniszczyć jedyny Kościół Chrystusa.

Sorry że pociągnę ten offtop, ale po 2,5 roku na forum ta wypowiedź jest dla mnie najbardziej zdumiewająca.
Nie, żebym miała coś przeciwko niej =P
Tak bardzo jestem zaskoczona, że zaczęłam grzebać w necie w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: czy tak można pisać/myśleć będąc w/g KK. Czy taka postawa jest w ogóle dopuszczalna wśród członków Waszego kościoła.
Trafiłam na ciekawy artykuł:
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... YpoPNCFhdQ
Dragonar, polecam, bo to coś dla Twoich dociekliwości.

Przepraszam, ze offtop, ale nie chcę zakładać wątku, bo nie mam potrzeby dyskusji na ten temat =P

Arvinger, po kiego odszedłeś z KEA? (o ile dobrze zapamiętałam z Twoich wypowiedzi, jeśli nie, to na mnie nakrzycz ;-) )


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Samolub » 26 lut 2016, 20:24

Piotr Papiezem? Biblia uczy raczej ze Piotr byl Apostolem. Mowienie ze Piotr to Rzymski Papiez to obrazanie tego Apostola.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości