Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: kruszynka » 26 lut 2016, 20:26

Samolub, nie o ten szczegół artykułu mi chodziło w momencie gdy go wskazywałam. (jakby co)


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Samolub » 26 lut 2016, 20:34

Wiem, ale razi mnie ta propaganda, jak czytam ze Piotr byl papiezem to się zastanawiam czy to realne ze ktoś tak moze myslec, albo nie czyta Biblii albo nie zna historii Papiestwa.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Dragonar » 26 lut 2016, 20:40

Oliwka -

Oliwka pisze:Naprzykład jakie to bzdury jaka papka ,

Media - również polskie, choć najlepiej widać to na przykładzie mediów amerykańskich - próbują przekonać nieczytających o religiach ludzi, że islam jest religią pokoju, nie wojny, zaś dżihadyści po prostu nie reprezentują prawdziwego islamu. Propaguje się mit, jakoby terroryzm nie miał religii. W USA pojawiają się również durne przykłady gloryfikacji kultury arabskiej, mówienie o proroku Mahomecie jako o cudownym prawodawcy, który przyniósł, np. prototypowe prawa dla kobiet. Stek bzdur i kłamstw.

Oliwka pisze:mysle ,ze mamy juz tyle wiadomości ,ze religioznawstwo to dopiero papka.

Religioznawstwo to naukowe poznawanie innych religii, bardzo przydaje się chrześcijaninowi, który chce uzasadnić swoje chrześcijaństwo i wyjaśnić, dlaczego wierzy akurat Chrystusowi, a nie Mahometowi, Buddzie czy Josephowi Smithowi.

kruszynka -

kruszynka pisze:https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... YpoPNCFhdQ
Dragonar, polecam, bo to coś dla Twoich dociekliwości.

Dzięki. :)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: artur403 » 26 lut 2016, 21:09

Barack Obama, oficjalnie protestant, nie umie się zdystansować od swoich islamskich korzeni. Wiele jego wypowiedzi sugeruje, że Obama wierzy po islamsku. W apologii islamu wtóruje mu David Cameron i inni zachodni politycy.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Samolub » 26 lut 2016, 21:34

Cameron musi byc Protestantą : ) Premier UK musi byc wyznania Protestanckiego.
Brytyjczycy sa poprawni raczej a nie pro muzumanscy. Polityka w skali globalnej to niesamowita pajeczyna

Obama to Katoliko-Muzumanin z elementami komunistycznymi oraz swieckimi, pseudo Protestanta dla glosow wyborcow. Zaden Ewangeliczny Protestant bialy, czarny, latynos czy azjata na niego nie glosowal, on nie ma zadnego poparcia w tej grupie jest persona non granta. Zreszta on jest Prezydentem i musi się dostosowac, nawet to God Bless America musi mowic bo Amerykanie czy to Katolicy, Protestanci czy Adwentysci sa duzo bardziej religijni niz Europejczycy i kazdy Amerykanin uwaza ze Prezydentem powinien byc czlowiek gleboko wierzacy. Bez tego nie ma szans uzyskac nikt wiecej niz kilka procent

Zreszta Obama jest juz zmeczony i nieswiezy. Doprowadzil do konfliktu na Ukrainie, niszczyl bliski wschod, Irak, Afganistan, Syrie, moze nie on ale za jego przyzwoleniem Amerykanie wykorzystuja miliardy Chinczykow ekonomicznie, wojskowo, umieraly dzieci, kobiety oraz niewinni ludzie. Za takie dezyzje prezydent innego kraju trafilby przed sad miedzynarodowy.

A Hussain, czemu Amerykanie go nie zatrzymali, przesluchali, postawili przed sad, moze mial haki na Obame?

Przeciez to byla egzekucja, rozumiecie. Koles bez broni uniosl ręce do gory a komandosi chwala sie ze to nie czlowiek i mieli rozkaz zabic. To tak jakbym ja jako bogacz wmowil Polskom ze Obama to terrorysta wyslal zolniezy i ogladal przez tv jak poddajac sie zostaje rozstrzelany. Ameryka to pranie mozgu bo robia to co islamisci tylko w imie demokracjii i dobra ekonomicznego hagemona.

Po prostu media, politycy i bogaci w USA to psychopaci. A prosci Amerykanie to ludzie pozadni, wina systemu, Ameryka potrzebuje odnowy, nie wtracania się w globalne sprawy bo wysyla wojsko, bron i wszystko robi z czynnika ekonomii i hagemoni. Oni zabija nawet psa jesli pies polubi Putina bo mu da kielbasy Putin, bo Rosja to straszak wszelkie zbrodnie uzasadniaja. Syria i Isis to Amerykanska zbrodnia, a Obama jeszcze trafi za kratki, dziwic się ze sa zamachy?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: artur403 » 26 lut 2016, 23:41

Dlaczego Katoliko- ? Czy jest coś, co wskazuje na katolickość Obamy?


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Samolub » 27 lut 2016, 01:55

Oczywiscie to ze jest wasalem Papieza, zobaczysz jak się skonczy jego prezydentura : ) gwarantuje ci to ze Obama się oficjalnie konwertuje na Katolicyzm. Kiedy dokladnie nie wiem, wspomnisz slowa Samoluba pewnego dnia w Twojej skrzynce z informacjami pojawi się taki obrazek : D

Co do Camerona to polityk, jak na konserwatyste liberalny, poza kwestia homoseksualistow ktora jest kwestia spoleczna a nie religijna to jego poglady sa zdrowe. A to ze UK jest krajem otwartym i tolerancyjnym to akurat jeszcze nie zarzut, Piotr tez nie wyganial z okolicy Zydow czy Pogan.

Nierzadko krytykowal radykalny islam, ale nie zabranial czy wykluczal muzumanow ktorzy zyja w zgodzie z tradycja brytyjska i prawem tak jak innych religii. Nie widzę wiec powodu by nazywac go odstepca czy nie chrzescijaninem

Stwierdzil ze Wielka Brytania to kraj chrzescijanski, na pogrzebie Thatcher czytal Ewangelie, pozatym premier brytyjski musi byc Protestanta i ma pewne kompetencje odnosnie wyznania bo UK jest krajem o panstwowej religjii gdzie i Premier ma pewne kompetencje.

Tony Blair po wyczerpaniu urzedu przeszedl na Katolicyzm, to ewenement historyczny w Zjednoczonym Krolestwie, ale Cameron to inna bajka


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: artur403 » 27 lut 2016, 10:35

Czy islamiści mają czapki-niewidki??

Niemcy "zgubili" 130 tysięcy uchodźców. Nie wiadomo, gdzie są, ani co robią
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/art ... ranci.html

130.000 to już porządna armia. Ciekawe, gdzie się odezwie...


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Ariela » 27 lut 2016, 23:11

Arvinger,

Dla mnie trzeba miec tupet, zeby siedziec w Ameryce przy biurku i tlumaczyc ludziom z muzulmanskich krajow czym jest islam. To tak jakby Afrykanin pouczal Polakow czym jest polska kielbasa. Jezykiem ojczystym Christian Prince'a jest jezyk arabski a James'a White'a jezyk angielski, a to ze umie czytac po arabsku... Wiesz, ja ci na przyklad moge przeczytac cos po hebrajsku, ale co przeczytalam juz ci nie powiem. Poza tym Koran zostal napisany w sredniowiecznym arabskim, do tego w dialekcie kurajszytow co nawet utrudnia samym Arabom zrozumienie arabskiego oryginalu, wiec watpie zeby James White wiedzial co czyta.

James White ma swietna znajomoscc Biblii i teologii chrzescijanskiej, co przyznal sam Christian Prince, ale na temat islamu wie malutko, bo zaprzecza nawet temu co mowia apologeci tacy jak Sam Shamoun, Nabeel Qureshi czy David Wood. Poza tym wiedza James'a White'a opiera sie wylacznie na tlumaczeniach angielskich, bo watpie aby czytal Koran i hadisy po arabsku ze zrozumieniem. Poza tym nie ma dostepu do calego islamskiego materialu, bo wiele kolekcji hadisow mozna znalezc wylacznie w krajach arabskich. Christian Prince ma natomiast dostep nie tylko do materialow ale rowniez do wypowiedzi uczonych, ktore swoja dorga czesto tlumaczy na jezyk angielski i udostepnia na Youtube'ie. To konto do ktorego podalam ci link to jedno z wielu, bo caly czas muzulmanie zglaszaja jego material do administratorow.

I nie powinienes sie dziwic ze ukrywa sie pod pseudonimem i nie bral udzialu w debatach przed kamerami, skoro muzulmanie chca go zabic. Czemu chca go zabic? Chyba dlatego ze mowi cos co jest dla nich niewygodne. Swoja droga, mnie interesuje co on mowi a nie jak to mowi, bo to ze James White jest swietnym retorykiem wcale nie swiadczy o jego ogromnej wiedzy, wrecz odwrotnie. Na tym wlasnie polega sztuka retoryki; na przekonaniu ludzi ze ma sie racje gdy sie jej nie ma poprzez tuszowanie braku wiedzy oprawa jezykowa i wzmacnianie slabych argumentow srodkami stylistycznymi.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Oliwka » 28 lut 2016, 12:53

Dragonar pisze:Oliwka -

Oliwka pisze:Naprzykład jakie to bzdury jaka papka ,

Media - również polskie, choć najlepiej widać to na przykładzie mediów amerykańskich - próbują przekonać nieczytających o religiach ludzi, że islam jest religią pokoju, nie wojny, zaś dżihadyści po prostu nie reprezentują prawdziwego islamu. Propaguje się mit, jakoby terroryzm nie miał religii. W USA pojawiają się również durne przykłady gloryfikacji kultury arabskiej, mówienie o proroku Mahomecie jako o cudownym prawodawcy, który przyniósł, np. prototypowe prawa dla kobiet. Stek bzdur i kłamstw.

Oliwka pisze:mysle ,ze mamy juz tyle wiadomości ,ze religioznawstwo to dopiero papka.

Religioznawstwo to naukowe poznawanie innych religii, bardzo przydaje się chrześcijaninowi, który chce uzasadnić swoje chrześcijaństwo i wyjaśnić, dlaczego wierzy akurat Chrystusowi, a nie Mahometowi, Buddzie czy Josephowi Smithowi.

.........

No dobrze cos wyjaśniłeś jesli chodzi o islam , stek bzdur i kłamstw. ale oni o tym wiedza ,wiedza ,że niewiernych nalezy klamac oszukiwać,
w ty słuchałam o tzw ::Samotne wilki""
Oni moga nosic krzyżyki nie chodzić do ich meczetwów maja mówic to co rozmówca chce usłyszeć maja sie trzymac na uboczu nie mieszac z tłumem swoich .
A w odpowiednim czasie maja 'UDERZYC" .

Nnie porównam buddy i Josefa Szmita .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: magda » 29 lut 2016, 04:31

Ale co tu ma sbór do rzeczy , zapomnieliscie o historii papiestwa , to bestia co dostała ranę od miecza i ta rana sie yeraz zablixnia bestia była straszna , nie było straszniejszej siły na tej planecie nigdy niz papiertwo w dawnych wiekach sprzed tej rany kiedy uraciło władze . i wy sie ludzicie ze jak nie mało władzy i było potulne to takie bedzie dalej łudzicie sie tera jak odzyska władze to dopiero da ppalić gorzej niz wystepni papieżee i inkwizycja, stosy i tortury inkwizycji to maleńki pikuś w porównaniu co teraz zrobi . Juz łep podnosi bestia pomaleńku. Na szczescie Jezus niedługo będzie i zniszczy ten kosciół odstępczy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rethel
Posty: 294
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:07
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Prawdziwy Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Rethel » 29 lut 2016, 17:01

Ariela pisze:Poza tym Koran zostal napisany w sredniowiecznym arabskim, do tego w dialekcie kurajszytow co nawet utrudnia samym Arabom zrozumienie arabskiego oryginalu, wiec watpie zeby James White wiedzial co czyta.


Ten "arabski" to jak łacina dla romanojęzycznych albo prasłowiański dla nas.
Dokładnie ten sam okres czasu - tyle że to już wówczas była jedna z wersyj
arabskiego, a nie jeden arabski dla wszystkich. I dodajmy do tego pisanie
bez samogłosek. Normalnie język zrozumiały jak nie wiem...


Obrazek
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Samolub » 29 lut 2016, 19:50

Nie wiem co gorsze, media, islamisci, Niemcy czy alkocholicy katolicy Polacy. Zyjemy w psychiatryku raczej, najlepiej to maja Swiadkowie u nich niczym się nie interesuja i zyja se wlasnym zyciem. A w mediach mają problem nawet z rzeczywistoscia, nawet dokumenty juz nie sa zrodlem prawdy, pranie mozgu w Europie trwa. Muzumanie nie sa mile widziani, ani zadnymi Bracmi czy Siostrami nie sa. Inna sprawa sa uchodzccy, ale Ci sa bezpieczni juz w Turcjii. To jest patologia, ale fajnie zobaczyc jak w Berlinie rozpierdziel bedzie jak u mnie w mieście, ja mam patologie w sasiedztwie na codzien, a patologia to nie tylko biedni, patologia to tez policjant przestepca, polityk zlodziej itd.

Wedlug mnie potrzebna jest wojna domowa i weryfikacja obecnego ladu. Zyje się źle, panuje niewolnictwo ekonomiczne i medialne

Po pierwsze Unia musi upasc
Po drugie spoleczenstwo trzeba zbudowac na nowo, to jest patologia w ktorej patologia broni uprzywilejowanej pozycjii.
Banki musza się pokozyc
Korporacje musza się pokorzyc
Muzumanie musza się dostosowac do wszelkich zalecen, a jesli nie to odrazu deportacja, psychistryk lub rozstrzelac

Tak samo politycy, przedsiebiorcy, media, a jesli nie bedzie wojna domowa w calej Europie bo tak nie moze być dluzej

Ewentualnie Bog niech zesle plagi bo to tak byc nie moze, chcemy plag i ognia x D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: vanity » 29 lut 2016, 20:29

Samolub pisze:Nie wiem co gorsze, media, islamisci, Niemcy czy alkocholicy katolicy Polacy. Zyjemy w psychiatryku raczej


W oficjalnym psychiatryku jest ten plus, ze jak sie mozna domyslec niewielu udaje normalnych, a w tym psychiatryku prawie kazdy udaje normalnego, co jest wyrafinowanym psychiatrykiem w ktorym prawde marginalizuje sie i miesza z nieudacznictwem jak z gownem, od ktorego sie ucieka. Dodaj do tego przymusowa, bo ekonomiczna atomizacje ludzi antysystemowych, a dostaniesz obraz planety wiezienia. Religia w tym swiecie to eskapizm, za ktory sie placi.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Samolub » 29 lut 2016, 20:48

Jesli jesteś poprawny a nawet wspierasz system to nie zauwazysz tego bo pomagasz psychiatrykowi działac wiec psychiatryk wynagradza. Dlatego wiekszosc ludzi jest nie swiadoma, zyjemy obecnie w czyms potwornym, czyli w takim wielkim tyglu interesow. Ja nawet ogladajac Tv widzę co Ci ludzie mysla i do czego daza, to wszystko proste i do rozczytania jak klamstwa 4 latka, kazdy klamie, malo kto jest tam wolny juz na pewnym etapie oddali szatanowi dusze, normalnie w zyciu, oni sa zniewoleni i sa dziecmi diabla.

To ze i diabeł wykorzystuje religje to nie nowosc.
Według mnie jest to wiezienie wrecz juz powoli pieklo tylko takie stadium poczatkowe. Nawet nie ma gdzie uciekac : D

Trzeba się cieszyc ze mozna się wypowiedziec, bo to nie jest wygodne dla psychistryka podwazac jego normalnosc, psychole moga się zdenerwowac, mamy demokracje x D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości