Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: vanity » 29 lut 2016, 21:08

Walka z systemem? Przeciez lepiej "odbic karte w fabryce azbestu" ( Dzien swira ), splodzic potomka - nowa bateryjke generujaca zlo (jak bog da potomka z anielska aura, to jest to olbrzymie wyroznienie, zhanbiona po czasie ziemskimi interesami ), zasilajaca matrixa w imie oczekiwan systemu, by nie czuc jego oddechu na plecach, po zejsciu narkotycznego haju sprowadzic milosc do prostytucji, bo taki jest finalny efekt zwiazkow, a po godzinach zajac sie teologia na forum religijnym w poszukiwaniu znakow od boga by mowic o wolnosci duchowej.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Samolub » 01 mar 2016, 16:55

O tym mówie właśnie x D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: DARK » 28 mar 2016, 17:57

Samolub pisze:Cameron musi byc Protestantą : ) Premier UK musi byc wyznania Protestanckiego.
Brytyjczycy sa poprawni raczej a nie pro muzumanscy. Polityka w skali globalnej to niesamowita pajeczyna

Obama to Katoliko-Muzumanin z elementami komunistycznymi oraz swieckimi, pseudo Protestanta dla glosow wyborcow. Zaden Ewangeliczny Protestant bialy, czarny, latynos czy azjata na niego nie glosowal, on nie ma zadnego poparcia w tej grupie jest persona non granta. Zreszta on jest Prezydentem i musi się dostosowac, nawet to God Bless America musi mowic bo Amerykanie czy to Katolicy, Protestanci czy Adwentysci sa duzo bardziej religijni niz Europejczycy i kazdy Amerykanin uwaza ze Prezydentem powinien byc czlowiek gleboko wierzacy. Bez tego nie ma szans uzyskac nikt wiecej niz kilka procent



Piszesz, że żaden czarny na niego nie głosował, czy czarny protestant? Pomijając, która odpowiedź jest prawidłowa, znany periodyk ksztłtujący prawdę , jakim jest Gazeta Wyborcza informował, że 93% czarnych afro - amerykanów poparło Obamę.

Jak zatem rozumieć Twój przekaz??????????


Awatar użytkownika
Nicole-88
Posty: 76
Rejestracja: 02 lut 2016, 19:48
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Nicole-88 » 28 mar 2016, 18:23

Raczej wśród Protestanckich (wierzących) Afroamerykanów ma teraz poparcie bliskie zeru, zauważ że Amerykanie mają niewielki wybór kandydatów, więc wybiera się często mniejsze zło. Demokraci czy Republikanie to sam diabeł wcielony


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Samolub » 28 mar 2016, 21:04

No wybór mają niesamowity, korporacje i biznes dobiera swoich pionkow, a oni wybieraja miedzy zdecydowana interwencja w Iraku badz umiarkowana interwencja w Iraku : )

Ewentualnie jakies niuanse...


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: koleżanka » 27 maja 2016, 11:03



5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Realista » 23 cze 2016, 22:02

Bardzo dobra i merytoryczna odpowiedź szyity dla wszelkich domorosłych "apologetów" :-) https://www.youtube.com/watch?v=9WrzRDyVKnY


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Dragonar » 24 cze 2016, 00:41

Realista pisze:Bardzo dobra i merytoryczna odpowiedź szyity dla wszelkich domorosłych "apologetów" :-) https://www.youtube.com/watch?v=9WrzRDyVKnY

Początkowo szyita przytacza pewne rozsądne i potrzebne reguły interpretacji świętych tekstów, z którymi mogę się zgodzić. Tymczasem w przypadku niektórych wersetów, do których mówca próbuje wskazać kontekst, sprawa nie jest tak jednoznaczna, ponieważ w tradycji muzułmańskiej mamy różne stopnie wiarygodności hadisów. W hadisach tymczasem odnajdujemy niekiedy kontekst sytuacyjny dla niektórych wersetów Koranu. Problem w tym, że do jednego wersetu mogą odnosić się chociażby dwie lub trzy historie. Jedne są bardziej, inne mniej wiarygodne. Często wygląda to tak, że sahih jest hadis z kontekstem przedstawiającym taką interpretację wersetu, która pokazuje islam w złym świetle. Szyita czyni pewne zabiegi, aby uwiarygodnić swoją wypowiedź (mnóstwo książek w tle, powoływanie się na autorytety, cytowanie wersetów w oryginale, gdy nie jest to potrzebne ze względu na brak szczegółowej analizy poszczególnych słów arabskich), jednak dokonuje istotnych uproszczeń. To prawda, że narwani apologeci antyislamscy nadużywają niektórych wersetów Koranu, lecz nasz szyita przesadza w drugą stronę, gdyż rzeczywistość nie jest wcale tak kolorowa i klarowna zarazem.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Realista » 24 cze 2016, 09:28

Dragonar pisze:
Realista pisze:Bardzo dobra i merytoryczna odpowiedź szyity dla wszelkich domorosłych "apologetów" :-) https://www.youtube.com/watch?v=9WrzRDyVKnY

Początkowo szyita przytacza pewne rozsądne i potrzebne reguły interpretacji świętych tekstów, z którymi mogę się zgodzić. Tymczasem w przypadku niektórych wersetów, do których mówca próbuje wskazać kontekst, sprawa nie jest tak jednoznaczna, ponieważ w tradycji muzułmańskiej mamy różne stopnie wiarygodności hadisów. W hadisach tymczasem odnajdujemy niekiedy kontekst sytuacyjny dla niektórych wersetów Koranu. Problem w tym, że do jednego wersetu mogą odnosić się chociażby dwie lub trzy historie. Jedne są bardziej, inne mniej wiarygodne. Często wygląda to tak, że sahih jest hadis z kontekstem przedstawiającym taką interpretację wersetu, która pokazuje islam w złym świetle. Szyita czyni pewne zabiegi, aby uwiarygodnić swoją wypowiedź (mnóstwo książek w tle, powoływanie się na autorytety, cytowanie wersetów w oryginale, gdy nie jest to potrzebne ze względu na brak szczegółowej analizy poszczególnych słów arabskich), jednak dokonuje istotnych uproszczeń. To prawda, że narwani apologeci antyislamscy nadużywają niektórych wersetów Koranu, lecz nasz szyita przesadza w drugą stronę, gdyż rzeczywistość nie jest wcale tak kolorowa i klarowna zarazem.

Dragonarze zarzut wyprowadzony z siły hadisow zbil w innym filmiku. Zresztą Arek jest osobą bardzo otwartą na dialog. Zrobi Ci szczegółową analizę filologiczna, gdyż biegle posluguje się staroarabskim. Niestety na potrzeby krótkiego filmiku drobiazgowa analiza jest zupełnie zbędna. Tym bardzie, że arabskiego nie znasz więc również mógłbyś mu zarzucić, że wykorzystuje Twoją niewiedzę. Jeżeli chcesz mogę z nim porozmawiać na temat dyskusji moderowanej. Będziesz mógł skonfrontować swoje obiekcje z teologiem muzułmańskim.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: 2tm31617 » 22 lip 2016, 20:18

Jakie są spelnione proroctwa w Islamie? I czemu nie są one świadectwem prawdziwosci Allaha?


2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: 2tm31617 » 31 lip 2016, 01:18

Obrazek


Awatar użytkownika
darktofik
Posty: 223
Rejestracja: 23 sty 2014, 20:54
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Babilon
O mnie: Satanista. Hedonista. Czciciel Życia.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: darktofik » 01 sie 2016, 14:28

:D że niby chrześcijaństwo broni przed islamem? :rotfl: tak jak dżuma chroni przed aids? :oops:
Ciekaw jestem tej obrony- będziecie ISIS walić po głowach biblią, czy klawiaturami komputerów? A może ich wszystkich nawrócicie na chrześcijaństwo? Tylko które, bo każdy z was reprezentuje "jedyne i prawdziwe", ale inne niż reszta ;)


"To nic osobistego. Po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi. Hańba ci."- król Julian Lemur Pierwszy
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Dragonar » 01 sie 2016, 17:55

Świat chrześcijański jest zjednoczony i organizuje krucjaty w obronie cywilizacji - źle! Świat chrześcijański jest podzielony i próbuje rozwiązywać problemy w dyplomatyczno-pokojowy sposób - też źle! Drodzy niewierzący, zdecydujcie się. :)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 974
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Dzik » 06 sie 2016, 22:15

KRK ściaga Islamistów do Polski.
Opublikowano Czerwiec 10, 2016 Przez NS W Polska
Biskupi wrazili zgodę – Polska sprowadzi uchodźców we współpracy z Caritas Polska
Obrazek

O kryzysie uchodźców i Światowych Dniach Młodzieży rozmawiano podczas spotkania Zespołu ds. Kontaktów Konferencji Episkopatu Polski z Konferencją Episkopatu Niemiec, które odbywa się w dniach 30 maja – 1 czerwca w Warszawie.
Co najdziwniejsze, — decyzja biskupów o utworzeniu korytarza humanitarnego dla uchodźców nie została przedstawiona szerszej publiczności. — Publicyści i portale internetowe doszukać musiały się jej same.
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/bisku ... ka-2016-06


W Warszawie powstanie luksusowa arabska dzielnica
Szejkowie chcą zbudować w polskim mieście nową dzielnicę. Ma być wielka i luksusowa. „Największa inwestycja na świecie”
Obrazek
Owocem niedawnej wizyty premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich może być wielka inwestycja, w ramach której w jednym z polskich miast powstanie nowa dzielnica o powierzchni co najmniej 20 hektarów. Projektem zainteresowane są m.in. władze Krakowa i Warszawy.
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/po-pi ... ki-2015-07


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Samolub » 07 sie 2016, 01:48

Haha x D luksusowa ? Taka jak w Londynie czy Holandii gdzie robaki wychodzą z domow hah dobre


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości