Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: artur403 » 18 lut 2016, 19:36



Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: artur403 » 18 lut 2016, 22:18

Islam jest religią wojny, nie pokoju. Jednoznaczne wnioski z dyskusji
https://www.youtube.com/watch?v=rh34Xsq7D_A


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Samolub » 19 lut 2016, 00:16

Każdy "muzumanin" powinien miec mozliwosc jeśli zechce wystapic z szeregow i porzucic "proroka" oraz jego wspolwyznawcow. Nie wiem co na to koran, ale koran obowiazuje tylko dla tych ktorzy uznaja go. Skoro ktoś wystepuje z islamu, to trzeba spojrzec na to co koran mowi o "odstepcach"


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Dragonar » 19 lut 2016, 01:15

Samolub pisze:Każdy "muzumanin" powinien miec mozliwosc jeśli zechce wystapic z szeregow i porzucic "proroka" oraz jego wspolwyznawcow. Nie wiem co na to koran, ale koran obowiazuje tylko dla tych ktorzy uznaja go. Skoro ktoś wystepuje z islamu, to trzeba spojrzec na to co koran mowi o "odstepcach"

Koran bardzo niepochlebnie i wręcz obraźliwie wyraża się o apostatach z islamu, a także zapowiada dla nich karę w wieczności. Tymczasem Sunna (islamski odpowiednik katolickiej Tradycji, z tym, że da się ją poznać i przeczytać), również autorytatywna dla muzułmanów, wyraźnie mówi o karze śmierci fizycznej za odejście od islamu.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: konto skasowane » 19 lut 2016, 08:21

Odejście od islamu przez muzułmanina jest tak samo problematyczne jak odejście katolika od katolicyzmu do prawdziwego Boga. Obaj są zastraszeni naukami twórców ich ruchów wiary.


.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: artur403 » 19 lut 2016, 08:34

Odejście od islamu jest karane śmiercią, zatem należy temu zaradzić za pomocą wymiaru sprawiedliwości. Państwo Polskie powinno wprowadzić kategorię "religia niebezpieczna". Każdy wyznawca religii niebezpiecznej powinien mieć prawo: poznać prawdę o religii niebezpiecznej i porzucić religię niebezpieczną. Jakiekolwiek przeciwdziałanie temu powinno być ścigane i surowo karane.
Aby to sprawnie zrobić, należy zmienić Konstytucję RP.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Samolub » 19 lut 2016, 09:29

Szczerze z KRK odejscia też były karane smiercia. Nawet w imieniu Jezusa z Biblia w reku karano ludzi na stos itp.

Tu mamy koran i tradycje interpretacjii dodatkowego slowa obok koranu. Takze czemu się dziwicie, cześć islamu jest umiarkowana ze wzgledu na strach czy dostosowanie do czasow obecnych tak jak KRK.

A ponieważ islam nie jest zbytnio atrakcyjny, szybko dostrzega się w nim klamstwo czy manipulacje to straszenie konsekwencjami opuszczenia tej religjii zatrzymuje wielu ludzi i pomaga unikac nieprzychylnych komentarzy ex muzumanow.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: artur403 » 19 lut 2016, 12:09

Dlatego właśnie powinno być nielegalne zatrzymywanie ludzi przy islamie groźbą kary wynikającej z szariatu.
Jakiekolwiek stosowanie szariatu niezgodne z obowiązującym w Polsce prawem powinno być nielegalne.
Mówię o jakimś konkretnym artykule w ustawie, który by zakazywał stosowania szariatu.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Samolub » 19 lut 2016, 13:43

A Twoj Kościol podejmie się tego by pozwalac ludziom normalnie wystepowac z KRK i wymazac ich jeśli zechca z Katolicyzmu i nie straszyc glypotami typu: opuszczajac KRK opuszczacie Boży Kościol i zamkniete sa juz dla was bramy Nieba?

To też jest nielegalne ale sila tlumu, szariat to swietokradztwo i przestepstwo poprzez sekte religijna ktora uważa się za religje pokoju, ale 1/5 globu nalezy do sekty Mahometanskiej a 1/4 do sekty Watykanskiej. Kto wiec ma te sekty upilnowac? 120 tys Protestantow w Polsce (0.4% populacjii)


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Dragonar » 19 lut 2016, 14:33

dr.sky pisze:Odejście od islamu przez muzułmanina jest tak samo problematyczne jak odejście katolika od katolicyzmu do prawdziwego Boga. Obaj są zastraszeni naukami twórców ich ruchów wiary.

Odejście od islamu jest znacznie bardziej problematyczne, niż odejście z katolicyzmu. W pierwszym przypadku można spodziewać się obelg, prześladowań i kary śmierci (czasami ze strony władzy państwowej, a czasami ze strony samodzielnie działających muzułmanów czy niezależnych meczetów), zaś w drugim wypadku skończy się ewentualnie na inwektywach, nienawiści i większych lub mniejszych utarczkach (i tylko ze strony indywidualnie działających katolików, nie zaś ze strony samego Kościoła Katolickiego czy ze strony władzy państwowej).


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: magda » 21 lut 2016, 20:31

https://www.youtube.com/watch?v=upEpOHL0moM
Zobaczcie jak Jezus trafia do muzułmanów. przez sny , wizje i ludzi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Realista » 22 lut 2016, 14:48

Dragonar pisze:
dr.sky pisze:Odejście od islamu przez muzułmanina jest tak samo problematyczne jak odejście katolika od katolicyzmu do prawdziwego Boga. Obaj są zastraszeni naukami twórców ich ruchów wiary.

Odejście od islamu jest znacznie bardziej problematyczne, niż odejście z katolicyzmu. W pierwszym przypadku można spodziewać się obelg, prześladowań i kary śmierci (czasami ze strony władzy państwowej, a czasami ze strony samodzielnie działających muzułmanów czy niezależnych meczetów), zaś w drugim wypadku skończy się ewentualnie na inwektywach, nienawiści i większych lub mniejszych utarczkach (i tylko ze strony indywidualnie działających katolików, nie zaś ze strony samego Kościoła Katolickiego czy ze strony władzy państwowej).

Przecież chrześcijaństwo podobnie traktuje apostazje jak islam w kategoriach wykluczenia z zycia wiecznego. Cała masa muzułmanow ma dosyc liberalne podejście do tych zagadnień. Wystarczy popatrzeć jak prawosławni traktują np.śj w Bułgarii. Chrześcijaństwo miało troszkę więcej czasu na ucywilizowanie się. Przecież najwieksze konflikty zbrojne w XX zaangażowały największą liczbę właśnie chrześcijan


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: magda » 22 lut 2016, 15:13

Katolicki kosciół nic sie nie ucywilizował po prostu stracił w pewnym momęcie władzę , poczekaj bo juz ja odzyskuje a zobaczysz jak bardzo jest cywilizowany , myślę ze tak jak za czasów onkwizycji mniej wiecej , i nie łudź się ci narodowcy to są też bardzo ucywilizowani cos jak faszysci za hitlera , jeszcze nie ma okazji zeby sie pokazać z tej ucywilizowanej strony ale pożyjemy to i zobaczymy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Realista » 22 lut 2016, 20:11

magda pisze:Katolicki kosciół nic sie nie ucywilizował po prostu stracił w pewnym momęcie władzę , poczekaj bo juz ja odzyskuje a zobaczysz jak bardzo jest cywilizowany , myślę ze tak jak za czasów onkwizycji mniej wiecej , i nie łudź się ci narodowcy to są też bardzo ucywilizowani cos jak faszysci za hitlera , jeszcze nie ma okazji zeby sie pokazać z tej ucywilizowanej strony ale pożyjemy to i zobaczymy.

Mówiłem o chrześcijaństwie ogólnie. Wiem, że protestanci w swojej obsesji ze wszystkiego czynią przyczółek do ataków na rzymski katolicyzm, ale chrześcijanie dopuszczali się równie okrutnych zbrodni jeżeli nie okrutniejszych w XX wieku aniżeli muzułmanie. Troszkę więcej uczciwości intelektualnej trzeba wykazywać wyliczając zbrodnie muzułmanów.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
Arvinger
Posty: 384
Rejestracja: 04 sty 2015, 21:35
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Postautor: Arvinger » 23 lut 2016, 18:32

Realista pisze:Mówiłem o chrześcijaństwie ogólnie. Wiem, że protestanci w swojej obsesji ze wszystkiego czynią przyczółek do ataków na rzymski katolicyzm, ale chrześcijanie dopuszczali się równie okrutnych zbrodni jeżeli nie okrutniejszych w XX wieku aniżeli muzułmanie. Troszkę więcej uczciwości intelektualnej trzeba wykazywać wyliczając zbrodnie muzułmanów.


To prawda - różnica jest jednak taka, że jeśli chrześcijanin popełnia zbrodnię, to czyni to wbrew nauczaniom chrześcijaństwa, natomiast jeśli muzułmanin zabija niewiernego, w wielu przypadkach będzie to zgodne z historycznymi nauczaniami wielu nurtów islamu. Wbrew dzisiejszemu mydleniu oczu jakie uprawiają liberalni zachodni muzułmanie dżihad nie jest jedynie "walką z własnymi słabościami" czy "walką z grzechem" (owszem, jest hadis mówiący o "wielkim dżihadzie i "mniejszym dżihadzie", identyfikujący zbrojną walkę jako ten drugi, ale jest odrzucany przez większość muzułmańskich uczonych jako nieautentyczny). Dżihad to przede wszystkim walka zbrojna przeciwko niewiernym, i historycznie islam (a przynajmniej niektóre szkoły interpretacji, zwłaszcza szaficka) nauczał że jest to walka zaczepna - wystarczy przeczytać Umdat as-Salik, jedno z najbardziej autorytatywnych dzieł kodyfikujących szariat, i rozdział o dżihadzie, gdzie jest on zdefiniowany jako wojna zaczepna przeciw Żydom, chrześcijanom i zoroastrianom, która jest obowiązkiem kalifa (po uprzednim pokojowym zaproszeniu do islamu i żądaniu podatku religijnego). Oczywiście muzułmanie powiedzą, że to obowiązuje tylko w prawdziwym islamskim kalifacie, ale przemilczą już fakt, że obowiązkiem każdego muzułmanina jest dążenie do utworzenia takiego właśnie kalifatu (z czym zgadzają się nawet tzw. "umiarkowani" muzułmańscy uczeni). Wystarczy przeczytać otwarty list 120 muzułmańskich uczonych do Al-Baghdadiego potępiający ISIS, w którym to liście wyraźnie uchylają się oni od zdefiniowania dżihadu i jego celów - nie da się bowiem zaprzeczyć, że doktryna ofensywnego dżihadu przeciwko niemuzułmanom jest historycznie integralną częścią islamskiego nauczania. Rzut oka na ankiety przeprowadzane wśród muzułmanów czy też na konserwatywne muzułmańskie fora internetowe jasno pokazuje, że takie zrozumienie dżihadu jest nadal żywe wśród muzułmanów także dzisiaj.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości