Czy chrześcijanin może być fundamentalistą?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 20 gru 2008, 13:17

Wit, Ujmijmy to tak: fundamentalista ma fundamenty i tylko fundamenty. Ogromnie zadowolony z siebie przechadza się po nich z miotełką i zmiata najmniejszy pyłek zamiast coś na nich zbudować. Choćby katedrę. Przypomina mi gościa, który zakopał w ziemi swój talent...

Przede wszystkim jednak zwróć uwagę na odpowiedź, którą dałem Hallersowi - fundamentalizm wyklucza miłość.

MP, Gatunki zagrożone szybko zaczynają reprezentować ci co mi podpadli... Skoro już o plotkach na mój temat, znasz historię o Przewodasie, stalowym sześcianie i pilniku? (śledzę losy mema)

Markulus, Masz rację, te superpromocje wpędzają mnie już w lekką paranoję...


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 20 gru 2008, 13:59

Przewodas pisze:A kto jest za miłością bliźniego?

przewodasie wiesz ile razy w biblii Jezus mówi kocham was? Ani razu!!!
Natomiast cała biblia jest jednym wielkim krzykiem miłości Boga do człowieka. Jego ofiara na krzyżu dla kazdego kto wierzy.
Hbr 4:7 Bw "przeto znowu wyznacza pewien dzień, 'dzisiaj', mówiąc przez Dawida po tak długim czasie, jak to przedtem zostało powiedziane: Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych."
przekazywanie tej ewangelii Tobie przez niektórych forumowiczów, jest właśnie aktem
miłości do Ciebie. Miłość to nie zachowania z epoki "dzieci kwiaty" ale powiedzenie człowiekowi
Dz 16:31 Bw "A oni rzekli: Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony, ty i twój dom."
pomyśl o tym choć chwilę ;-)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 20 gru 2008, 14:28

Markulus pisze:ile razy w biblii Jezus mówi kocham was? Ani razu!!!

Łazarza nie miłował? Apostołów nie umiłował? Mówisz jakby na głowę zamiast Ducha Świętego z wysokości paru pięter zstąpiła ci dusza od żelazka...

I przestań łaskawie (Ty i pozostali) wmawiać mi, że podłość i chamstwo jakich tu doświadczam są przejawami miłości do mnie. Mogę je znosić, bo Jezus tak chciał, ale nazywać to miłością to cynizm prosto z Orwella!

W ogóle, wiesz co to znaczy myśleć?! Choć chwilę???


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 20 gru 2008, 16:00

Ann, Nie kłam w żywe oczy, bo są jeszcze na tym forum dowody jak pozytywnie nastawiony i pełen szacunku dla Braci i Sióstr w wierze, zaczynałem tu mój pobyt.

Pisałem, że nie jesteś chrześcijanką i właśnie to potwierdziłaś. Gdybyś była tym za kogo się podajesz nigdy nie posłużyłabyś się argumentem "akcja-reakcja", niezależnie od tego jakie byłoby moje zachowanie. Nie masz bladego pojęcia o chrześcijaństwie.

Jesteś małą, mściwą poganką.

Albo całe to forum służy "wkręcaniu" ludzi szczerze wierzących (na zasadzie "Mamy cię!") i wy tam na drugim końcu kabla macie duży ubaw z frajerów, tak?


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 20 gru 2008, 16:00

markulus pisze:Przewodas napisał/a:
A kto jest za miłością bliźniego?

przewodasie wiesz ile razy w biblii Jezus mówi kocham was? Ani razu!!!
Natomiast cała biblia jest jednym wielkim krzykiem miłości Boga do człowieka. Jego ofiara na krzyżu dla kazdego kto wierzy.

Przewodas pisze:I przestań łaskawie (Ty i pozostali) wmawiać mi, że podłość i chamstwo jakich tu doświadczam są przejawami miłości do mnie.

Z którego mojego postu drogi przewodasie bije ta "podłość i chamstwo" których tu doświadczyłeś "biedny misiu" ;)
może podasz jakiś przykład ;D


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 20 gru 2008, 16:02

Przewodas pisze:MP, Gatunki zagrożone szybko zaczynają reprezentować ci co mi podpadli... Skoro już o plotkach na mój temat, znasz historię o Przewodasie, stalowym sześcianie i pilniku? (śledzę losy mema)


Historii nie znam :) Jeśli uznasz, że warta śledzenia wyślij mi info via PM :)


Pozdrowienia - Joanna
(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 20 gru 2008, 16:02

Markulus, Na przykład, kiedy KAAN uporczywie pisze mojego nicka z małej litery, to co to jest?


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 20 gru 2008, 16:37

Sorry przyjacielu ja tez piszę Twoj nick z małej litery i nie szczerze Ci powiem że nie wiedziałem ze sprawia Ci to tyle bólu i upokorzenia. Obiecuję w tej kwestii poprawę i myślę że KAAN jako chrześcijanin też nie będzie w tej sprawie obojętny. Inni chyba też :-) Swoja drogą to mój nick można pisać z małej i dużej litery a jak ktoś chce to nawet przez "ó" mnie tam indifferently ;)
A co jeszcze?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 20 gru 2008, 16:50

"Co jeszcze" zostawiam sumieniom zainteresowanych.

A teraz dla równowagi psychicznej idę na dużą wódkę z neopoganinem z Zadrugi i przez resztę wieczoru będę wysłuchiwać jakie to chrześcijaństwo jest religią obcą naszemu słowiańskiemu narodowi...


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 20 gru 2008, 16:53

Przewodas pisze:Jesteś małą, mściwą poganką.

Ostry jesteś w doborze słów w "swoim duchu miłości", ciekawe co na to admin? ;-)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 20 gru 2008, 17:06

Niektórzy nie wiedzą, że fundamentalizm chrześcijański to nie jest fundamentalizm religijny.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
marcin
Posty: 472
Rejestracja: 07 lut 2008, 14:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marcin » 20 gru 2008, 18:43

http://christianos.pl/?page_id=332 stary moj tekst ale jest fragment o protestanckim fundamentalizmie


天主是爱
Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 20 gru 2008, 19:35

Janoff pisze:Niektórzy nie wiedzą, że fundamentalizm chrześcijański to nie jest fundamentalizm religijny.


Jest. Jeśli dowolny termin w rzeczowniku opiszesz przymiotnikiem 'chrześcijański' nie wpłynie to w szczególny sposób na zmianę podejścia ludzi do zjawisk jakie opisuje. Fundamentalizm pozostaje fundamentalizmem. Zmienia się jedynie nalepka na AK-47.


Pozdrowienia - Joanna

(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 20 gru 2008, 19:49

@MP :: Mogę się podpisać pod każdym z wymienionych w tym artykule pięciu punktów (choć zapewne oryginalna treść ostatniego punktu nie jest dobrze oddana w tym tłumaczeniu, przynajmniej wnioskuję to z faktu, że większość owych 'fundamentalnych' kościołów uznaje dyspensacjonalizm). Co nie zmienia faktu, że np. takie narzucanie Chrześcijaństwa innym siłą (co akurat miało przecież miejsce historycznie na naszych polskich terenach) nie jest mi bynajmniej bliskie. Choć zapewne oznacza, to że jestem zwykłą konserwą, nieprawdaż? ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości