'Będziesz ze mną w Raju'

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
bio slawek
Posty: 220
Rejestracja: 24 gru 2014, 05:21
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

'Będziesz ze mną w Raju'

Postautor: bio slawek » 04 sty 2015, 22:53

Obrazek

Obrazek


Teoria Inteligentnego Projektu W Przyrodzie (ID)

https://www.facebook.com/groups/teoriaID/?fref=ts

Intelligent Design - Consistent with the program Discovery Institute

https://www.facebook.com/groups/IDIDI777ID/?fref=ts
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 05 sty 2015, 03:17

W Łuk 12,1 też różne przekłady stosują różny podział zdania.
A nawet zmieniają szyk zdania.
Chodzi o słowo "najpierw".


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 05 sty 2015, 10:12

To łotr na krzyżu nie wiedział że Jezus mówi do niego dzisiaj?

Może mógł pomyśleć że Jezus mówi do niego wczoraj albo jutro? :) ;)


A tak poważnie to przy interpunkcji stosowanej przez S.J. słowo "dzisiaj" staje się kompletnie nic nie znaczącym ozdobnikiem i dlatego też wszyscy uczciwi tłumacze stosują inną interpunkcję niż S.J.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 sty 2015, 10:19

Bioslawku mylisz wstąpienie do Ojca z wstąpieniem do raju, błędnie zakładając, że raj jest u Ojca w niebie.
Według Biblii człowiek po śmierci ciała idzie do miejsca zwanego po hebrajsku szeol a po grecku hades. Zgodnie z nauką Pana Jezusa z Łuk 16:19-31 miejsce oczekiwania jest podzielone na dwie części z których jedna jest miejscem szczęśliwego oczekiwania na zmartwychwstanie, a druga jest miejscem cierpienia. Twój powyższy wywód jest bez podstaw biblijnych to oszustwo oszustów z Brooklynu, nie wklejaj kłamstw Strażnicy.

PS. pisz w trybie tekstowym, nie wklejaj obrazków z tekstem, ponieważ bardzo utrudnia to dyskusję i cytowanie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
bio slawek
Posty: 220
Rejestracja: 24 gru 2014, 05:21
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: bio slawek » 05 sty 2015, 12:45

KAAN
PS. pisz w trybie tekstowym, nie wklejaj obrazków z tekstem, ponieważ bardzo utrudnia to dyskusję i cytowanie.



Proszę o uzasadnienie tego wymogu na podstawie regulaminu forum; http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 485#425485


Teoria Inteligentnego Projektu W Przyrodzie (ID)



https://www.facebook.com/groups/teoriaID/?fref=ts



Intelligent Design - Consistent with the program Discovery Institute



https://www.facebook.com/groups/IDIDI777ID/?fref=ts
Awatar użytkownika
bio slawek
Posty: 220
Rejestracja: 24 gru 2014, 05:21
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: bio slawek » 05 sty 2015, 12:53

KAAN pisze:Bioslawku mylisz wstąpienie do Ojca z wstąpieniem do raju, błędnie zakładając, że raj jest u Ojca w niebie.
Według Biblii człowiek po śmierci ciała idzie do miejsca zwanego po hebrajsku szeol a po grecku hades. Zgodnie z nauką Pana Jezusa z Łuk 16:19-31 miejsce oczekiwania jest podzielone na dwie części z których jedna jest miejscem szczęśliwego oczekiwania na zmartwychwstanie, a druga jest miejscem cierpienia.


Hades” i „Szeol” — powszechny grób ludzkości (gr. ᾅδης [háides]; łac. infer′nus; hebr. שאול [sze’òl]; syr. Sziul). Słowo „Hades” prawdopodobnie oznacza „miejsce, którego nie widać” i występuje w Przekładzie Nowego Świata Chrześcijańskich Pism Greckich 10 razy: w Mateusza 11:23; 16:18; Łukasza 10:15; 16:23; w Dziejach 2:27, 31; Objawieniu 1:18; 6:8; 20:13, 14.

Jak to wynika z Dziejów Apostolskich 2:27, gdzie Piotr cytuje Psalm 16:10.

Dzieje Apostolskie 2: 27 gdyż nie pozostawisz mojej duszy w Hadesie ani nie pozwolisz, żeby lojalny wobec ciebie ujrzał skażenie.

Psalm 16:10 10 Bo nie pozostawisz mojej duszy w Szeolu.
Nie pozwolisz, żeby lojalny wobec ciebie ujrzał dół

A więc jak widzimy w Biblii słowa szeol i hades są słowami wymiennymi.

Hades oznacza to samo, co Szeol, mianowicie powszechny grób ludzkości (w odróżnieniu od greckiego táfos, czyli pojedynczego grobu). Łacińskim odpowiednikiem Hadesu jest inférnus (czasami ínferus). Wyraz ten oznacza „położony poniżej; niższy region” i trafnie określa powszechny grób ludzkości. Stanowi zatem stosowny odpowiednik terminów używanych w językach greckim i hebrajskim.

W natchnionym Piśmie Świętym słowa „Hades” i „Szeol” są kojarzone ze śmiercią i umarłymi, a nie z życiem i żywymi.

Objawienia 20:13 I wydało morze umarłych, którzy się w nim znajdowali, i śmierć, i Hades wydały umarłych, którzy się w nich znajdowali, i byli sądzeni każdy z osobna — według swych uczynków.

Same w sobie nie zawierają one żadnej myśli o doznawaniu przyjemności albo bólu ani tego nie sugerują.

Kaznodziei 9:9 Korzystaj z życia z żoną, którą kochasz, przez wszystkie dni swego marnego życia, które On ci dał pod słońcem, przez wszystkie dni swej marności, to bowiem jest twój dział w życiu i w trudzie, którym się trudzisz pod słońcem. 10 Wszystko, co twoja ręka ma sposobność zrobić, rób całą swą mocą, bo nie ma pracy ani snucia planów, ani poznania, ani mądrości w Szeolu — w miejscu, do którego idziesz.

Psalm 146: 3 Nie pokładajcie ufności w dostojnikach
ani w synu ziemskiego człowieka, do którego nie należy wybawienie.
4 Duch jego uchodzi, a on wraca do swej ziemi;
w tymże dniu giną jego myśli.

Próbowano już różnie wyjaśnić etymologię hebrajskiego słowa sze’òl, ale najprawdopodobniej pochodzi ono od czasownika שּׁאל (sza’ál), oznaczającego „prosić” lub „domagać się”. Wynikałoby z tego, że Szeol to miejsce (nie stan), które prosi lub dopomina się o wszystkich bez wyjątku i przyjmuje zmarłych ludzi. Znajduje się w ziemi, zawsze jest kojarzone z umarłymi i najwyraźniej oznacza powszechny grób ludzkości, ziemskie miejsce przebywania zmarłych. Natomiast hebrajskie słowo kéwer oznacza pojedynczy grób lub miejsce pogrzebania (Rodzaju 23:4, 6, 9, 20).

Np. Rodzaju 23:: 4 „Jestem wśród was przybyszem i osiedleńcem. Dajcie mi u was na własność grobowiec, żebym mógł pogrzebać swą zmarłą sprzed mego oblicza”.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Szeol

"Szeol (hebr. שְׁאוֹל) – w Starym Testamencie, a przede wszystkim we wczesnym judaizmie, miejsce pobytu zmarłych, pozbawionych wszelkiej radości istnienia i życia. [....] Niektórzy badacze przyjmują , że pierwotnie słowo to znaczyło tyle, co „grób”, „cmentarz”, zaś późniejszy symbolizm (włącznie z bardzo późną, współczesną koncepcją innych rzeczywistości czy „zaświatów”) jest owocem wpływów zaratustriańskich, hellenistycznych i chrześcijańskich.

Ze względu na grecki zapis większości ksiąg Nowego Testamentu – słowo „szeol” przetłumaczone zostało na greckie „hades”. W niektórych polskich przekładach w miejscach słowa „szeol” pojawia się wyraz „otchłań”."
Ostatnio zmieniony 05 sty 2015, 12:55 przez bio slawek, łącznie zmieniany 1 raz.


Teoria Inteligentnego Projektu W Przyrodzie (ID)



https://www.facebook.com/groups/teoriaID/?fref=ts



Intelligent Design - Consistent with the program Discovery Institute



https://www.facebook.com/groups/IDIDI777ID/?fref=ts
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 sty 2015, 12:54

Uzasadniałem i proszę o zastosowanie się, dyskutowanie o regulaminie takze jest zabronione w nieodpowiednich do tego miejscach forum, to ostatnie ostrzeżenie z tego cyklu, po następnych będe przydzielał punkty karne.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
bio slawek
Posty: 220
Rejestracja: 24 gru 2014, 05:21
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: bio slawek » 05 sty 2015, 12:58

KAAN pisze:Uzasadniałem i proszę o zastosowanie się, dyskutowanie o regulaminie takze jest zabronione w nieodpowiednich do tego miejscach forum, to ostatnie ostrzeżenie z tego cyklu, po następnych będe przydzielał punkty karne.


Ja nie dyskutuję o regulaminie, tylko proszę o uzasadnienie na podstawie jego treści. A to różnica. Taki masz moderatorski obowiązek. Jeżeli zarzucasz komuś łamanie regulaminu, to powinieneś się wesprzeć odpowiednim paragrafem. Tak czy nie? W ten sposób działa każde porządne forum.


Teoria Inteligentnego Projektu W Przyrodzie (ID)



https://www.facebook.com/groups/teoriaID/?fref=ts



Intelligent Design - Consistent with the program Discovery Institute



https://www.facebook.com/groups/IDIDI777ID/?fref=ts
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 sty 2015, 13:00

bio slawek pisze:
KAAN pisze:Bioslawku mylisz wstąpienie do Ojca z wstąpieniem do raju, błędnie zakładając, że raj jest u Ojca w niebie.
Według Biblii człowiek po śmierci ciała idzie do miejsca zwanego po hebrajsku szeol a po grecku hades. Zgodnie z nauką Pana Jezusa z Łuk 16:19-31 miejsce oczekiwania jest podzielone na dwie części z których jedna jest miejscem szczęśliwego oczekiwania na zmartwychwstanie, a druga jest miejscem cierpienia. Twój powyższy wywód jest bez podstaw biblijnych to oszustwo oszustów z Brooklynu, nie wklejaj kłamstw Strażnicy.
Hades” i „Szeol” — powszechny grób ludzkości ...
Nic nie wynika z twojego wywodu, nie odniosłeś się do Łuk 16:19-31, gdzie Słowo zdaje kłam twojemu zdaniu:
Same w sobie nie zawierają one żadnej myśli o doznawaniu przyjemności albo bólu ani tego nie sugerują.
... że nie ma w pojęciu szeolu (hadesu) mowy doznawaniu czegokolwiek. Przeciwnie; Pan Jezus dokładnie powiadamia nas o doznaniach w czasie oczekiwania na zmartwychwstanie, a na krzyżu informuje o natychmiastowym przejściu do tego stanu z chwilą śmierci.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 sty 2015, 13:01

bio slawek pisze:
KAAN pisze:Uzasadniałem i proszę o zastosowanie się, dyskutowanie o regulaminie takze jest zabronione w nieodpowiednich do tego miejscach forum, to ostatnie ostrzeżenie z tego cyklu, po następnych będe przydzielał punkty karne.


Ja nie dyskutuję o regulaminie, tylko proszę o uzasadnienie na podstawie jego treści. A to różnica. Taki masz moderatorski obowiązek. Jeżeli zarzucasz komuś łamanie regulaminu, to powinieneś się wesprzeć odpowiednim paragrafem. Tak czy nie? W ten sposób działa każde porządne forum.
Za uporczywe dyskusje o sprawach nie związanych z wątkiem przydzielam ci punkt karny.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
bio slawek
Posty: 220
Rejestracja: 24 gru 2014, 05:21
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: bio slawek » 05 sty 2015, 14:19

KAAN

Nic nie wynika z twojego wywodu, nie odniosłeś się do Łuk 16:19-31


Odniosłem się już dawno, tylko mój post został skasowany zanim mnie poinformowano, że nie mogę tutaj zamieszczać swoich traktatów. Więc teraz dostaniesz tylko linka do niego: https://bioslawekblog.files.wordpress.com/2014/12/3.jpg

Bez znaczenia jest to, czy przyjmiesz moje zrozumieniue czy nie. Najważniejsze jest to, że Łuk 16:19-31 nie popiera hipotezy istnienia "szeolu [hadesu] jako grobu, piekła a zarazem raju" , więc tak na prawdę nie było się do czego odnosić. Zwłaszcza, że ty sam nie opatrzyłeś tego komentarzem, któryby w świetle kontekstu biblijnego popierał twoje fantazje :)


Teoria Inteligentnego Projektu W Przyrodzie (ID)



https://www.facebook.com/groups/teoriaID/?fref=ts



Intelligent Design - Consistent with the program Discovery Institute



https://www.facebook.com/groups/IDIDI777ID/?fref=ts
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 06 sty 2015, 12:18

bio slawek pisze:KAAN
Nic nie wynika z twojego wywodu, nie odniosłeś się do Łuk 16:19-31

Odniosłem się już dawno...
Nie odniosłeś się w kontekście watku, dlatego twój wywód jest kulawy, bo bezkontekstowy.
Najważniejsze jest to, że Łuk 16:19-31 nie popiera hipotezy istnienia "szeolu [hadesu] jako grobu, piekła a zarazem raju" , więc tak na prawdę nie było się do czego odnosić
.Oczywiście że popiera, wynika to wprost z opisu tego fragmentu. Uczy, że istnieje świadomość po śmierci ciała i ludzie usprawieliwieni z wiary przebywają w miejscu oczekiwania na zmartwychwstanie jako szczęśliwi, mający społeczność z innymi wierzącymi i z Panem Jezusem, co potwierdza Paweł apostoł pisąc:

List do Filipian 1:21 Albowiem dla mnie życiem jest Chrystus, a śmierć zyskiem.
22 A jeśli życie w ciele umożliwi mi owocną pracę, to nie wiem, co wybrać.
23 Albowiem jedno i drugie mnie pociąga: pragnę rozstać się z życiem i być z Chrystusem, bo to daleko lepiej;

bio slawek pisze: Zwłaszcza, że ty sam nie opatrzyłeś tego komentarzem, któryby w świetle kontekstu biblijnego popierał twoje fantazje :)
Fantazjujesz, komentarz do tego robiłem wielokrotnie, na co russellici nigdy nie mieli odpowiedzi, także w realu kiedy z nimi rozmawiałem, zawsze patrzyli na zegarek i mówili ze się śpieszą :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
bio slawek
Posty: 220
Rejestracja: 24 gru 2014, 05:21
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: bio slawek » 06 sty 2015, 13:14

KAAN pisze:List do Filipian 1:21 Albowiem dla mnie życiem jest Chrystus, a śmierć zyskiem.
22 A jeśli życie w ciele umożliwi mi owocną pracę, to nie wiem, co wybrać.
23 Albowiem jedno i drugie mnie pociąga: pragnę rozstać się z życiem i być z Chrystusem, bo to daleko lepiej;


A te wersety znasz? Paweł miał nadzieję spotkać się z Jezusem po zmartwychwstaniu w czasie ostatecznym: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 653#425653

Jan. 6:48-59
Ja jestem chlebem żywym, który z nieba zstąpił; jeśli kto spożywać będzie ten chleb, żyć będzie na wieki; a chleb, który Ja dam, to ciało moje, które Ja oddam za żywot świata.
[....]
Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie. Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."

Pod adresem więcej wersetów potwierdzających tą prawdę: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 653#425653

Jak widać przywracanie zmarłych do życia nie nastąpiło jeszcze za czasów apostoła Pawła:


2 tym 2: 16 Unikaj zaś światowej2 gadaniny; albowiem uprawiający ją coraz bardziej będą się zbliżać ku bezbożności, 17 a ich nauka jak gangrena będzie się szerzyć wokoło. Do nich należą Hymenajos i Filetos, 18 którzy odpadli od prawdy, mówiąc, że zmartwychwstanie już nastąpiło, i wywracają wiarę niektórych.


Teoria Inteligentnego Projektu W Przyrodzie (ID)



https://www.facebook.com/groups/teoriaID/?fref=ts



Intelligent Design - Consistent with the program Discovery Institute



https://www.facebook.com/groups/IDIDI777ID/?fref=ts
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 06 sty 2015, 14:15

bio slawek pisze:
KAAN pisze:List do Filipian 1:21 Albowiem dla mnie życiem jest Chrystus, a śmierć zyskiem.
22 A jeśli życie w ciele umożliwi mi owocną pracę, to nie wiem, co wybrać.
23 Albowiem jedno i drugie mnie pociąga: pragnę rozstać się z życiem i być z Chrystusem, bo to daleko lepiej;

A te wersety znasz? Paweł miał nadzieję spotkać się z Jezusem po zmartwychwstaniu w czasie ostatecznym: ..
NIe, te wersety mówią o pewnej możliwości natychmiastowego spotkania z Panem Jezusem, oczywiście nie w pełnym wymiarze takim jak po zmartwychwstaniu, ale dokłasdnie na takiej zasadzie jak funkcjonowało "łono Abrahama" w ST a przedstawione przez Pana Jezusa w Łuk 16:19-31.
Jak widać przywracanie zmarłych do życia nie nastąpiło jeszcze za czasów apostoła Pawła
Nie ma to związku z tematem; teza jest taka, że zaraz po śmierci ciała wierzący ma społeczność z Panem Jezusem.
2 tym 2: 16 Unikaj zaś światowej2 gadaniny; albowiem uprawiający ją coraz bardziej będą się zbliżać ku bezbożności, 17 a ich nauka jak gangrena będzie się szerzyć wokoło. Do nich należą Hymenajos i Filetos, 18 którzy odpadli od prawdy, mówiąc, że zmartwychwstanie już nastąpiło, i wywracają wiarę niektórych.
Więc unikaj światowej gadaniny, która łaczy zycie wyłacznie z ciałem i nie uznaje duchowej egzystencji po śmierci ciała.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 06 sty 2015, 14:52

Pozwolę sobie powtórzyć moje pytanie:

To łotr na krzyżu nie wiedział że Jezus mówi do niego dzisiaj?

Może mógł pomyśleć że Jezus mówi do niego wczoraj albo jutro? :) ;)

Przy interpunkcji stosowanej przez S.J. słowo "dzisiaj" staje się kompletnie nic nie znaczącym ozdobnikiem



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości