'Będziesz ze mną w Raju'

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 10 sty 2015, 22:32

dzordan pisze:
Karol pisze:Nie człowiek z papierkiem ale Duch

Obserwatorek pisze:I oni też chcą innym prać mózgi.



no tu trafiamy do sedna..... nie każy jest wogle w stanie czytać biblie.
Faryzeusze czytali iz nali ja znakomicie co z tego........

nie wielu z nich przyjeło Jezusa...Za to przyjeły go całe tłumy dzieki temu jakim był człowiekiem.
Ludzie którzy nie wydaja owoców ducha........jak apostołowie nie beda wstanie czytać bibli.

Bo na słowo to ...... każdy mówi ze ma ducha św ;)
Jak pokazał Jezus świadczył o nim on i jego ojciec dlatego tak wielu mu uwierzyło.
(nie chodzi mi tu o same cuda a le o to jakim był człowiekiem)


i ja wam powiem jedno ale nie wiem czy sie zgodzicie....
Nie jest rozsadne brać na słowo nawet księzy i pastorów własnego koscioła !!
Bo i oni potrafią pleśc bzdury i życ zycie z dala od Boga. ZGodzicie sie z tym ?

czy duma i przywiązanie do marki kościoła nie pozwoli sie przyznać....


Dlatego ja uważam ze na mszy św nie wystarczy.


Ja się zgadzam w 100 -tu procentach :thumbup:


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 11 sty 2015, 00:08

"Dziś będziesz ze mną w raju"

Każdy, ale to absolutnie każdy biblista i znawca greki mówi, że dzisiejszego dnia będzie w raju, a nie że "mówię dzisiaj", zasady gramatyki grackiej są nieubłagane i takie zdanie jakie propaguje demoniczna sekta świadków Jehowy jest całkowitym zaprzeczaniem tych zasad, niestety antychryst w postaci ciała kierowniczego na każdym kroku kłamie i oszukuje ludzi, aby zwieźć ich i zaprowadzić na wieczne zatracenie, gdzie ogień nie gaśnie, a robak nie ginie :-(


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Obserwatorek » 11 sty 2015, 14:56

dzordan pisze:Groby się otworzyły i wiele ciał Świętych, którzy umarli, powstało. I wyszedłszy z grobów po Jego zmartwychwstaniu, weszli oni do Miasta Świętego i ukazali się wielu" (27,52n).


Adwentyści na podstawie tego wersetu uczą, że święci ST są już w niebie, ale nie dotyczy to świętych NT:

„Kim są ci starcy i skąd wzięli się w niebie? Kościół adwentystów dnia siódmego powszechnie identyfikował te postacie ze świętymi, którzy powstali z grobów w czasie zmartwychwstania Chrystusa (patrz. Mat. 27,52.53 por. Ef 4,8)” (Apokalipsa A. Godek, Warszawa 1988, s. 76).

„I chociaż główne zmartwychwstanie jest w dalszym ciągu kwestią przyszłości (1 Tesal. 4,16), to jednak Jezus Chrystus pragnął niejako potwierdzić, że nie tylko sam zmartwychwstał, ale, że jest »zmartwychwstaniem i życiem« dla tych, którzy pracowali w imię Boże (...) Oni byli jego »towarzyszami«, którzy powstali z Nim z grobów. (...) 24 kapłanów pojawia się z Chrystusem w Jego kapłańskiej służbie” (Apokalipsa A. Godek, Warszawa 1988, s. 78).

Jeśli według adwentystów obecnie żyją tylko osoby ze Starego Testamentu, a nie egzystuje nikt z Nowego Testamentu, to jak sprawdzają się następujące słowa Pisma, które mówią, że „wszyscy” dla Boga żyją:

„Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją” (Łk 20:38).

Widzimy z powyższego, że adwentyści, choć z całą mocą zwalczają wiarę w duszę nieśmiertelną, jednak uznają pewną formę egzystencji po śmierci, przynajmniej niektórych osób. Dotyczy to niestety tylko mężów Starego Testamentu. Apostołowie, wszyscy męczennicy i pozostali wierni Jezusowi chrześcijanie muszą, według adwentystów, nadal leżeć w grobach bez żadnej świadomości, dopóki nie nastanie przepowiadany przez nich rychły powrót Jezusa.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 11 sty 2015, 14:59

Hardi pisze:"Dziś będziesz ze mną w raju"

Każdy, ale to absolutnie każdy biblista i znawca greki mówi, że dzisiejszego dnia będzie w raju, a nie że "mówię dzisiaj", zasady gramatyki grackiej są nieubłagane i takie zdanie jakie propaguje demoniczna sekta świadków Jehowy jest całkowitym zaprzeczaniem tych zasad, niestety antychryst w postaci ciała kierowniczego na każdym kroku kłamie i oszukuje ludzi, aby zwieźć ich i zaprowadzić na wieczne zatracenie, gdzie ogień nie gaśnie, a robak nie ginie :-(

a ja ci mowie dzis ze jestes w bledzie.
bez przecinka :)Nawet Jezus nie byl "dzis" w raju a co dopiero biedny Lotr :roll:


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 11 sty 2015, 15:08

dzordan pisze:No bo oni na sile chca, dopaswac biblie i ten werset do swoich celow.
Jezus nie uzywal slow w nadniarze, mowil krotko i zwiezle.
Oni chca go o uniewaznic.

Dajciez spokoj, z tym przecinkiem. :lol-above: :rotfl: :lmao: :lol-above: :rotfl: :lmao:

Pozatym tego dnia nie tylko łazarz byl w raju.....
Groby się otworzyły i wiele ciał Świętych, którzy umarli, powstało. I wyszedłszy z grobów po Jego zmartwychwstaniu, weszli oni do Miasta Świętego i ukazali się wielu" (27,52n).


Swieci z grobów zostali uwięzieni.....
Ale zauwazcie ze nie wszyscy.....
ze czesc tyllko .....zostala uwolniona.....świeci, wybrani, czy jak to tam nazwiesz.

Manipulacja przecinkiem nie wiele da ;)

Obserwatorku ... podawales ten werset ?
jesli nie to musisz czesciej biblie czytac i interpretowac ..... i naeza sie lanie w zadek :krzeslem: :devil:
A jak podales to spoko.... i nalezy sie nagroda :kiss: :angel:


Sporo dyskusji wywołują wersety z Mateusza 27:52, 53; powiedziano tu, że kiedy w chwili śmierci Jezusa zatrzęsła się ziemia, „pootwierały się grobowce pamięci”. Niektórzy wręcz utrzymują, jakoby doszło wtedy do zmartwychwstania. Jednakże porównanie tego fragmentu z wersetami opisującymi czyjeś wskrzeszenie jasno dowodzi, że nie chodzi tutaj o zmartwychwstanie, lecz jedynie o wyrzucenie ciał z grobów. Coś podobnego wydarzyło się też współcześnie, np. w r. 1949 w Ekwadorze, a w r. 1962 w kolumbijskim mieście Sonsón, gdzie na cmentarzu nagłe trzęsienie ziemi wyrzuciło z grobów 200 zwłok (El Tiempo, 31 lipca 1962, Bogota, Kolumbia).

http://bibliaslowoboze.blogspot.com/201 ... lem-z.html


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Obserwatorek » 11 sty 2015, 15:09

Janek pisze:
Hardi pisze:"Dziś będziesz ze mną w raju"

Każdy, ale to absolutnie każdy biblista i znawca greki mówi, że dzisiejszego dnia będzie w raju, a nie że "mówię dzisiaj", zasady gramatyki grackiej są nieubłagane i takie zdanie jakie propaguje demoniczna sekta świadków Jehowy jest całkowitym zaprzeczaniem tych zasad, niestety antychryst w postaci ciała kierowniczego na każdym kroku kłamie i oszukuje ludzi, aby zwieźć ich i zaprowadzić na wieczne zatracenie, gdzie ogień nie gaśnie, a robak nie ginie :-(

a ja ci mowie dzis ze jestes w bledzie.
bez przecinka :)Nawet Jezus nie byl "dzis" w raju a co dopiero biedny Lotr :roll:


No tak, bo raju na ziemi nie było w tym momencie. :clap:


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Obserwatorek » 11 sty 2015, 15:15

Janek pisze:Sporo dyskusji wywołują wersety z Mateusza 27:52, 53; powiedziano tu, że kiedy w chwili śmierci Jezusa zatrzęsła się ziemia, „pootwierały się grobowce pamięci”. Niektórzy wręcz utrzymują, jakoby doszło wtedy do zmartwychwstania. Jednakże porównanie tego fragmentu z wersetami opisującymi czyjeś wskrzeszenie jasno dowodzi, że nie chodzi tutaj o zmartwychwstanie, lecz jedynie o wyrzucenie ciał z grobów. Coś podobnego wydarzyło się też współcześnie, np. w r. 1949 w Ekwadorze, a w r. 1962 w kolumbijskim mieście Sonsón, gdzie na cmentarzu nagłe trzęsienie ziemi wyrzuciło z grobów 200 zwłok (El Tiempo, 31 lipca 1962, Bogota, Kolumbia).

http://bibliaslowoboze.blogspot.com/201 ... lem-z.html


Przepisałeś to od ŚJ z Wnikliwe poznawanie Pism.
Oni kiedyś w tej sprawie powoływali się na spirytystę Grebera i jego spirytystyczny przekład Biblii:

Sprawozdanie biblijne w przekładzie Johannesa Grebera podaje, że kiedy Jezus umarł, »ziemia się zatrzęsła i pokruszyły się skały. Odsłoniły się grobowce i liczne zwłoki pochowanych tam zmarłych zostały podrzucone do pionu. W tej pozycji wystawały z grobów i oglądało je wiele osób, które wracając do miasta mijały to miejsce«. Zatem okazuje się, że zamiast zmartwychwstania, jak sugerują niektóre tłumaczenia Biblii, nastąpiło wtenczas jedynie odsłonięcie zwłok i ukazanie ich oczom obserwatorów, co powtórzyło się teraz w Gwatemali. — Mat. 27:51-53” (Strażnica Rok C [1979] Nr 4 s. 24).

„Nie dziwi zatem fakt, że niejaki Johannes Greber, były duchowny katolicki, stał się spirytystą i wydał książkę pod tytułem »Communication with the Spirit World, Its Laws and Its Purpose« /Komunikowanie się ze światem duchów, jego prawa i cel/ (1932, Macoy Publishing Company, Newe York). W przedmowie podaje on typowe fałszywe wyjaśnienie: »Najważniejszą książką spirytystyczną jest Biblia, gdyż główna jej treść opiera się na wiadomościach podanych z tamtej strony tym, którzy istnieją obecnie.«” („Co Pismo Święte mówi o »życiu pozagrobowym«?” 1958 [ang. 1955] s. 78-79, par. 137).


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 11 sty 2015, 15:16

raj na ziemi to bedziesz mial na "nowej ziemi".Jezus po swym zartwychstaniu stwierdzil ze jeszcze w raju nie byl a kilka dni minelo a ty twierdzisz ze Lotr juz byl i wyprzedzil Jezusa :roll: ezus jej rzekł: "Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 11 sty 2015, 15:20

Obserwatorek pisze:
Janek pisze:Sporo dyskusji wywołują wersety z Mateusza 27:52, 53; powiedziano tu, że kiedy w chwili śmierci Jezusa zatrzęsła się ziemia, „pootwierały się grobowce pamięci”. Niektórzy wręcz utrzymują, jakoby doszło wtedy do zmartwychwstania. Jednakże porównanie tego fragmentu z wersetami opisującymi czyjeś wskrzeszenie jasno dowodzi, że nie chodzi tutaj o zmartwychwstanie, lecz jedynie o wyrzucenie ciał z grobów. Coś podobnego wydarzyło się też współcześnie, np. w r. 1949 w Ekwadorze, a w r. 1962 w kolumbijskim mieście Sonsón, gdzie na cmentarzu nagłe trzęsienie ziemi wyrzuciło z grobów 200 zwłok (El Tiempo, 31 lipca 1962, Bogota, Kolumbia).

http://bibliaslowoboze.blogspot.com/201 ... lem-z.html


Przepisałeś to od ŚJ z Wnikliwe poznawanie Pism.
Oni kiedyś w tej sprawie powoływali się na spirytystę Grebera i jego spirytystyczny przekład Biblii:

Sprawozdanie biblijne w przekładzie Johannesa Grebera podaje, że kiedy Jezus umarł, »ziemia się zatrzęsła i pokruszyły się skały. Odsłoniły się grobowce i liczne zwłoki pochowanych tam zmarłych zostały podrzucone do pionu. W tej pozycji wystawały z grobów i oglądało je wiele osób, które wracając do miasta mijały to miejsce«. Zatem okazuje się, że zamiast zmartwychwstania, jak sugerują niektóre tłumaczenia Biblii, nastąpiło wtenczas jedynie odsłonięcie zwłok i ukazanie ich oczom obserwatorów, co powtórzyło się teraz w Gwatemali. — Mat. 27:51-53” (Strażnica Rok C [1979] Nr 4 s. 24).

„Nie dziwi zatem fakt, że niejaki Johannes Greber, były duchowny katolicki, stał się spirytystą i wydał książkę pod tytułem »Communication with the Spirit World, Its Laws and Its Purpose« /Komunikowanie się ze światem duchów, jego prawa i cel/ (1932, Macoy Publishing Company, Newe York). W przedmowie podaje on typowe fałszywe wyjaśnienie: »Najważniejszą książką spirytystyczną jest Biblia, gdyż główna jej treść opiera się na wiadomościach podanych z tamtej strony tym, którzy istnieją obecnie.«” („Co Pismo Święte mówi o »życiu pozagrobowym«?” 1958 [ang. 1955] s. 78-79, par. 137).


Podalem wiecej intepretacji...Jakby nie patrzec nie bylo to zamrtwychstanie o ktorym mowil Jezus to dopiero ma odbyc sie przy Jego powrocie(paruzji)

27 Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania. 28 Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w królestwie swoim".

Na nagrode lub kare musimy troche poczekac ;-)


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Obserwatorek » 11 sty 2015, 15:21

Janek pisze:
Sporo dyskusji wywołują wersety z Mateusza 27:52, 53; powiedziano tu, że kiedy w chwili śmierci Jezusa zatrzęsła się ziemia, „pootwierały się grobowce pamięci”. Niektórzy wręcz utrzymują, jakoby doszło wtedy do zmartwychwstania. Jednakże porównanie tego fragmentu z wersetami opisującymi czyjeś wskrzeszenie jasno dowodzi, że nie chodzi tutaj o zmartwychwstanie, lecz jedynie o wyrzucenie ciał z grobów. Coś podobnego wydarzyło się też współcześnie, np. w r. 1949 w Ekwadorze, a w r. 1962 w kolumbijskim mieście Sonsón, gdzie na cmentarzu nagłe trzęsienie ziemi wyrzuciło z grobów 200 zwłok (El Tiempo, 31 lipca 1962, Bogota, Kolumbia). l


W starszym leksykonie biblijnym Towarzystwo tez w tejs sprawie powołało się na spirytystę Grebera:

Matthew 27:52, 53 (...) in 1962, when two hundred corpses in the cemetery were thrown out of their tombs by a violent earth tremor. - El Tiempo, Bogota, Colombia, July 31, 1962 .
The translation by Johannes Greber (1937) of these verses reads as follows: "Tombs were laid open, and many bodies of those buried were tossed upright. In this posture they projected from the graves and were seen by many who passed by the place on their way back to the city." (Aid to Bible Understanding 1971 s. 1134 [brak polskiego odpowiednika]).

Tu masz skany spirytysty Grebera w publikacjach ŚJ:

http://www.piotrandryszczak.pl/greber.html


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Obserwatorek » 11 sty 2015, 15:23

Janek pisze:raj na ziemi to bedziesz mial na "nowej ziemi".Jezus po swym zartwychstaniu stwierdzil ze jeszcze w raju nie byl a kilka dni minelo a ty twierdzisz ze Lotr juz byl i wyprzedzil Jezusa :roll: ezus jej rzekł: "Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca.


Ty twierdzisz, że wyprzedził.
Ja tak nie twierdzę.
Jezus powiedział: "ze mną będziesz", a więc razem mają być w jednym miejscu.

Co ty mieszasz wstąpienie do Ojca z rajem?


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 11 sty 2015, 15:23

o dzieki :) rozwazam rozne opcje i zeby nie bylo nie jestem SJ ;-)


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 11 sty 2015, 15:26

Obserwatorek pisze:
Janek pisze:raj na ziemi to bedziesz mial na "nowej ziemi".Jezus po swym zartwychstaniu stwierdzil ze jeszcze w raju nie byl a kilka dni minelo a ty twierdzisz ze Lotr juz byl i wyprzedzil Jezusa :roll: ezus jej rzekł: "Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca.


Ty twierdzisz, że wyprzedził.
Ja tak nie twierdzę.
Jezus powiedział: "ze mną będziesz", a więc razem mają być w jednym miejscu.

Co ty mieszasz wstąpienie do Ojca z rajem?


no jak?nie twierdzizs ze Jezus obiecal Lotrowi ze w tym samym dniu bedzie z nim w raju?
Jesli nie to przepraszam.Sa tacy co tak twierdza.Ja twierdze ze nie wyprzedzil bo sam Jezus
nie byl jeszcze wtedy(dzis) w raju czy tam w niebie..Jezus mu tylko wtedy o tym powiedzial.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości