Adwentysci Siodmego Dnia a Trojca

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Adwentysci Siodmego Dnia a Trojca

Postautor: Ariela » 06 sty 2015, 18:50

Mam pytanie do adwentystow siodmego dnia:

Jakie jest wasze spojrzenie na Trojce?

Doszly do mnie jakies plotki ze wierzycie ze Pan Jezus jest aniolem czy cos takiego, a wchodzilam na strone adwentystow i nic takiego tam nie ma. Pisze tam wylacznie to co we wszystkich galeziach protestantantyzmu. Czy ktos moze mi wyjasnic o co chodzi z wierzeniami adwentystow odnosnie trojcy ze sa zaliczani do grupy innych wyznan chrzescijanskich?


Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 06 sty 2015, 19:31

Adwentyści od lat trzydziestych są trynitarni. Uważają, że Michał to apokaliptyczne imię Mesjasza.
Tak więc jest w pełni Bogiem i człowiekiem, czyli wyznają typową doktrynę trynitarną.


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 06 sty 2015, 19:50

agent terenowy pisze:Adwentyści od lat trzydziestych są trynitarni. Uważają, że Michał to apokaliptyczne imię Mesjasza.
Tak więc jest w pełni Bogiem i człowiekiem, czyli wyznają typową doktrynę trynitarną.

Dzięki za wyręczenie :yes:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 06 sty 2015, 21:43

Acha, okej. Dzieki za wyjasnienie :)


Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 06 sty 2015, 21:54

Oczywiście są też odłamy od A.D.S., które, jak np. Chrześcijanie Dnia Siódmego odrzuciły Ellen White, Trójcę Świętą, czy pozostające na poglądach sprzed E. White, co na jedno wychodzi.
I jak w każdej denominacji, wśród A.D.S. zdarzają się jednostki nie podzielające wiary czy to w Trójcę, czy to w "Michalstwo" Jezusa (albo oba na raz), albo w E.White.
Spotkałem takich osobiście, albo incognito(czyli czytałem coś, co naposali).


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 06 sty 2015, 22:44

Zbyszekg4 pisze:
agent terenowy pisze:Adwentyści od lat trzydziestych są trynitarni. Uważają, że Michał to apokaliptyczne imię Mesjasza.
Tak więc jest w pełni Bogiem i człowiekiem, czyli wyznają typową doktrynę trynitarną.

Dzięki za wyręczenie :yes:

Jesteś w stanie wyjaśnić, o co chodzi z tym, że "Michał to apokaliptyczne imię Mesjasza"? Jak widzi to KADŚ?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 06 sty 2015, 22:54

Taki zwrot spotkałem w książce "Apokalipsa" Dwighta Nelsona, kaznodziei adwentyatycznego. Pewnie chodzi o imię symboliczne. Ale może Zbyszek powie coś więcej. W końcu adwentysta...


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 07 sty 2015, 16:44

Michał, to jedno z imion (tak wierzymy) Mesjasza. Jezus ma wiele Imion w Biblii i to było by jednym z nich. Nie mam jakiegoś opracowania gotowego tego tematu, który jest raczej marginalny...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 07 sty 2015, 18:22

Zbyszekg4 pisze:Michał, to jedno z imion (tak wierzymy) Mesjasza. Jezus ma wiele Imion w Biblii i to było by jednym z nich. Nie mam jakiegoś opracowania gotowego tego tematu, który jest raczej marginalny...

jesteś (cie) w wielkim błędzie Michał to jest książe anielski czyli anioł, czcicie anioła- stworzenie, zamiast stwórcę.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 07 sty 2015, 20:24

jon pisze:
Zbyszekg4 pisze:Michał, to jedno z imion (tak wierzymy) Mesjasza. Jezus ma wiele Imion w Biblii i to było by jednym z nich. Nie mam jakiegoś opracowania gotowego tego tematu, który jest raczej marginalny...

jesteś (cie) w wielkim błędzie Michał to jest książe anielski czyli anioł, czcicie anioła- stworzenie, zamiast stwórcę.

W Biblii anioł to nie zawsze stworzony anioł- anioł to dosłownie posłaniec i Jezus był Posłańcem dla naszego zbawienia!
Zauważ, że gdy mowa o apokaliptycznych treściach, to najczęsciej dosłowne opisy stoją w mniejszości wobec symbolicznych...
A! I tak się nie zrozumiemy, więc: bywaj zdrów.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Obserwatorek » 08 sty 2015, 16:35

Dragonar pisze:
Zbyszekg4 pisze:
agent terenowy pisze:Adwentyści od lat trzydziestych są trynitarni. Uważają, że Michał to apokaliptyczne imię Mesjasza.
Tak więc jest w pełni Bogiem i człowiekiem, czyli wyznają typową doktrynę trynitarną.

Dzięki za wyręczenie :yes:

Jesteś w stanie wyjaśnić, o co chodzi z tym, że "Michał to apokaliptyczne imię Mesjasza"? Jak widzi to KADŚ?


KADS o Jezusie-Michale uczy:

„Dokładna analiza tekstów biblijnych odnoszących się do Michała wskazuje bez wątpienia, że nie chodzi o kogo innego jak o samego Jezusa Chrystusa” (Apokalipsa A. Godek, Warszawa 1988, s. 195; por. Daniel a współczesność W. Polok, Warszawa 1982, s. 133).

„Chrystus jest nazywany Słowem Bożym (Jan 1,1-3) dlatego, że przez Niego Bóg przekazywał wszystkie swoje objawienia człowiekowi. Jego Duch dawał natchnienie prorokom (I Piotra 1,10.11). Objawił się im w postaci Anioła Bożego, Wodza Zastępów Pańskich, wreszcie jako Michał Archanioł” (Patriarchowie i prorocy E. G. White, Warszawa 1999, s. 520).

„Po krótkim przebywaniu Mojżesza w grobie zstąpił na ziemię Michał, czyli Chrystus, w otoczeniu aniołów, którzy grzebali ciało, wzbudził Mojżesza z umarłych i wprowadził do nieba” (Historia Zbawienia E. G. White, Warszawa 1990, s. 126).

Wierzenia adwentystów co do Trójcy opisałem tu:

Czy E. G. White uczyła o Trójcy Świętej?

http://www.piotrandryszczak.pl/arty/adw ... ietej.html

A tu jest opisana przez KADS ich ewolucja dotycząca nauki o Trójcy:

Trójca w historii kościoła adwentystycznego

http://www.adwentysci.waw.pl/felieton.p ... m=&ucat=13


krzychiii
Posty: 59
Rejestracja: 09 sty 2015, 17:05
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Medellin
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Byłem kiedyś Adwentystą...

Postautor: krzychiii » 12 sty 2015, 20:35

Adwentyści wierzą w trzech osobnych bogów. Jahwe Jezus i Duch Swięty.
Przyznają się że są politeistami a ich nauki są niebiblijne więc jak coś to ich odradzam.



Ps.: polecam baptystó :nerd:


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 12 sty 2015, 20:59

krzychiii pisze:Adwentyści wierzą w trzech osobnych bogów. Jahwe Jezus i Duch Swięty.
Przyznają się że są politeistami a ich nauki są niebiblijne więc jak coś to ich odradzam.

A co Ty to za durnowatości wypisujesz??!! Szaleju się najadłeś?!? :lol: Czy zbiesiłeś się?!? :hihi:

Jak już zmarnowałeś czas, aby wystukać takie głupoty, to znajdź go więcej i UDOWODNIJ coś nabajdurzył bo inaczej to Ci bumbe wyśle!! :nerwus:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
stryczek
Posty: 269
Rejestracja: 25 sie 2013, 20:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: stryczek » 12 sty 2015, 21:10

Zawsze pojawi się ktoś kto powie, że adwentyści czczą stworzenia, bo uważają, że Michał to Jezus. :roll: Nie wspominając już o z palca wyssanych "doktrynach" o Trójcy, zbawieniu, czy Ellen White...


Co do tematu - wierzymy w Trójcę tak jak wszyscy inni protestanci. :)


Amazing Grace, how sweet the sound,
That saved a wretch like me....
I once was lost but now am found,
Was blind, but now, I see.
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Obserwatorek » 13 sty 2015, 12:06

stryczek pisze:Co do tematu - wierzymy w Trójcę tak jak wszyscy inni protestanci. :)


Oj raczej chyba nie tak samo, bo u was Jezus to archanioł:

„Chrystus jest nazywany Słowem Bożym (Jan 1,1-3) dlatego, że przez Niego Bóg przekazywał wszystkie swoje objawienia człowiekowi. Jego Duch dawał natchnienie prorokom (I Piotra 1,10.11). Objawił się im w postaci Anioła Bożego, Wodza Zastępów Pańskich, wreszcie jako Michał Archanioł” (Patriarchowie i prorocy E. G. White, Warszawa 1999, s. 520).

Prócz tego adwentyści piszą:

"Niektórzy sądzą, jakoby nauka o Trójcy miała rodowód rzymskokatolicki, dlatego musi być błędna. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że ujęcie Trójcy w Kościele powszechnym różni się od adwentystycznego, biblijnego"

http://www.adwentysci.waw.pl/felieton.p ... m=&ucat=13



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości