Bicie kobiet

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Bicie kobiet

Postautor: Ariela » 25 mar 2015, 11:16

Nie wiem gdzie tu wstawic wiec umieszczam to tutaj. Teraz pod innym tytulem, bo pierwszy raz umiescilam to w dziale "Kubel na mysli ulotne" alewatek zniknal. Chcialabym sie odniesc do slow uzytkownika Jon.

jon pisze:
PanJestMocaMoja pisze: Z reszta Kolezanko, nie potrzeba dlugich dyskusji na temat islamu. Wystarczy jeden wers aby sciagnac cie na ziemie (Cytuje to z mojej Chrystusowej milosci do Ciebie):
Sura 4:34
Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i BIJCIE JE! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!
Nadal myslisz ze islam jest fajny? Nadal myslisz ze pochodzi od tego samego Boga?
Jak nie wierzysz, sprawdz wszystkie tlumaczenia po angielsku. Wszedzie pisze to samo, a pamietaj ze tlumaczenia Koranu z arabskiego sa czesto dopasowywane do zachodnich czytelnikow i w jezyku arabskim
brzmi ten wers jeszcze bardziej brutalnie.

a co byś wobec tego zaproponowała jako chrześcijanka w przypadku nieposłuszeństwa żony, dodam że metody pokojowego skłonienia do posłuszeństwa nie skutkują.


A co ty bys zaproponowal w przypadku zlego zachowania ze strony meza, na przyklad nie pomaga w domu, nie pomaga zonie przy dzieciach, wychodzi z kolegami i zostawia zone z masa obowiazkow lub nie chce mu sie pracowac. No co bys zaproponowal? Dodam ze metody pokojowego sklonienia do zmiany na lepsze nie skutkuja. Moze... rzucic mu telefonem w twarz? Albo napasc go z kijem bejzbolowym? Wynajac na niego gansterow? A moze zakupic paralizator?

Albo co bys zaproponowal w przypadku gdy podczas rozmowy ktos sie z toba nie zgadza. Dodam ze metody pokojowego sklonienia do zmiany zdania nie skutkuja. Hm....moze zadzgac te osobe nozem?

Wiesz co? Zamiast siedziec calymi dniami i wypatrywac slowa"Elohim" w hebrajskim tekscie Biblii i jego zastosowania, poswiec ten czas i przestudjuj sobie Prawo Boze:

Mateusza 7:12
Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy.
Zatem nie stosuj przmeocy wobec innych jesli sam nie chcialbys aby ktos stosowal ja wobec ciebie.

I jeszce jedno. Zanim bedziesz nauczal kobiety ich obowiazkow, przestudiuj dokladnie swoje, zebys byl bardziej wiarygodny nauczajac innych

List do Efezjan 5:28
Mężowie powinni miłować swoje żony, tak jak własne ciało. Kto miłuje swoją żonę, siebie samego miłuje. 29 Przecież nigdy nikt nie odnosił się z nienawiścią do własnego ciała, lecz [każdy] je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus - Kościół,

Bo ja moje obowiazki bardzo dobrze znam, ale rowniez moje prawa. I powiem tak. Jesli ktos kto nazywa siebie samego chrzesicjaninem i w malzenstwie podnioslby na mnie reke, zacytowalybym mu slowa apostola Pawla do Arcykaplana:
"Bog cie uderzy sciano pobielana."


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 wrz 2015, 15:48

Obrazek

Cały fic polega na tym że głowa meza musi być Chrystus , ot i cała filozofia.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
darktofik
Posty: 223
Rejestracja: 23 sty 2014, 20:54
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Babilon
O mnie: Satanista. Hedonista. Czciciel Życia.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bicie kobiet

Postautor: darktofik » 14 gru 2015, 12:25

Ariela pisze:A co ty bys zaproponowal w przypadku zlego zachowania ze strony meza, na przyklad nie pomaga w domu, nie pomaga zonie przy dzieciach, wychodzi z kolegami i zostawia zone z masa obowiazkow lub nie chce mu sie pracowac. No co bys zaproponowal? Dodam ze metody pokojowego sklonienia do zmiany na lepsze nie skutkuja. Moze... rzucic mu telefonem w twarz? Albo napasc go z kijem bejzbolowym? Wynajac na niego gansterow? A moze zakupic paralizator?


Ariela, powyżej mojego posta masz przykład, że islamscy dewianci nie są odosobnieni w podejściu do wyższości mężczyzn nad kobietami. W zasadzie większość religii monoteistycznych zakłada patriarchat. Owocem tego typu myślenia jest natychmiastowy wniosek, że wszelkie zło i plugastwo nie tylko ma łatwiejszy dostęp do kobiety, ale też- o zgrozo! JEST kobietą :] Stąd już niedaleko do zastąpienia siły argumentów argumentem siły. Dla mnie szokujące jest traktowanie dorosłej, niezależnej kobiety jak dziecka i wmawianie jej, że byłą "nieposłuszna" i powinna za to "ponieść karę". Domorośli sędziowie i samozwańcze głowy rodzin powinni mieć odrąbywane ręce powyżej łokcia :P Ciekawe, jak wtedy by wyglądały ich zapędy do karania i w szerszym aspekcie- określania tzw "moralności".


"To nic osobistego. Po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi. Hańba ci."- król Julian Lemur Pierwszy
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Bicie kobiet

Postautor: magda » 14 gru 2015, 21:44

Aż ręce opadaja jak sie was czyta darktofiku wyluzuj po co zagubionej kobiecie jeszcze macić w głowie. piszesz kompletne głupoty , wiec zamilcz bo jest taki werset w Biblii

Prz 17:28 bw "Nawet głupiec, gdy milczy, uchodzi za mądrego, za roztropnego, gdy zamyka usta."

Więc sie zamknij dla twojego dobra i nie kompromituj sie wiecej bo opciach i tyle.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
darktofik
Posty: 223
Rejestracja: 23 sty 2014, 20:54
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Babilon
O mnie: Satanista. Hedonista. Czciciel Życia.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bicie kobiet

Postautor: darktofik » 15 gru 2015, 09:53

Rozumiem, że argumentów Ci jak zwykle brak, dlatego wolisz mnie zwynazywać od głupców :)
Idąc twoim tokiem rozumowania powinienem rzec: "milcz babo głupia i nie pouczaj mężczyzny, bo twoją rolą jest słuchać, a nie pouczać" ;) No ale tak nie powiem, bo nie jestem zwolennikiem myślowej pułapki, za jaką mam patriarchat. Co więcej, doceniam twój wysiłek, jaki włożyłaś w posta (w końcu zrobiłaś tylko jednego orta na trzy zdania, a to już jest coś), a taka oznaka bezsilności, jak żałosne podpieranie się uniwersalnymi cytatami utwierdza mnie w słuszności mojego podejścia :)
BTW- myślałaś kiedyś o tym, żeby ten przecudnej urody cytat przemyśleć głębiej i może zastosować do własnej osoby...? ;) W końcu nie o to chodzi, by pisać co się myśli, ale żeby myśleć, co się pisze :)
Co do mieszania w głowach- od tysięcy lat to rola religijnych fanatyków, nie intelektualistów, więc znów mylisz pojęcia i osoby. Skłanianie do samodzielnego myślenia, dochodzenia do autentycznie osobistych przemyśleń zamiast bezkrytycznego powielania behawioralnych nawyków stada może być groźne, owszem. Dla reszty stada niewolników i ich nadzorców :)


"To nic osobistego. Po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi. Hańba ci."- król Julian Lemur Pierwszy
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Bicie kobiet

Postautor: magda » 15 gru 2015, 14:47

Supermanie wiem że mezczyzna jest wazniejszy niż kobieta ale jak Facet głupieje to nawet i zwierzę go do porzadku może przywołać więc poczytaj jak to kiedyś oślica zawróciła proroka co to głupota mu zlasowała muzg , No ale nie wiem czy ty w ogóle raczysz sie w czymkolwiek biblijnym orientować i daja za wygrana miej racje , i nic mnie nie obchodzisz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
darktofik
Posty: 223
Rejestracja: 23 sty 2014, 20:54
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Babilon
O mnie: Satanista. Hedonista. Czciciel Życia.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bicie kobiet

Postautor: darktofik » 15 gru 2015, 14:54

Ale w tobie masa agresji i pychy... Miłość własną pomyliłaś z samouwielbieniem? :hihi: Wybacz, nie będę dłużej karmił drzemiącego w tobie trolla.
:D Ależ ty musisz mieć kompleksy, że wypisujesz takie cuda... Włącznie z tą nienawistną stopką :D

Jeśli masz jakieś sensowne zdanie, to je wyraź, chętnie odpowiem, bo na razie nic mądrego nie piszesz, nie umiesz się nawet odnieść do mojego posta, tylko ciągle do mojej osoby.
Tak czy inaczej- EOT


"To nic osobistego. Po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi. Hańba ci."- król Julian Lemur Pierwszy
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Bicie kobiet

Postautor: magda » 15 gru 2015, 16:48

Ja yu rozmawiałam z Arielą a nie z tobą wiec wcinasz sie w inny Temat i głupoty piszesz ,i do tego zupełnie nie na temat. Idź zjedz obiadek to ci sie trochę poprawi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
darktofik
Posty: 223
Rejestracja: 23 sty 2014, 20:54
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Babilon
O mnie: Satanista. Hedonista. Czciciel Życia.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bicie kobiet

Postautor: darktofik » 15 gru 2015, 16:54

To jest forum, więc mam prawo się wypowiadać. Nie wcinam się. Odpisałem do Arieli, nie tobie. Jak masz ochotę na rozmowę prywatną, to użyj opcji "prywatna wiadomość". Za propozycję obiadu dziękuję, niestety tobie nie zaproponuje tego samego, bo chyba z jedzeniem to już nieźle przedobrzyłaś. A że widzę, iż nie dociera kulturalnie, to powiem w może bardziej zrozumiałym dla ciebie, prostackim stylu: odnoś się merytorycznie, albo odbij i odpłyń. Dotarło do ciebie, trollu?


"To nic osobistego. Po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi. Hańba ci."- król Julian Lemur Pierwszy
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Bicie kobiet

Postautor: magda » 15 gru 2015, 20:10

Tak jest panie hrabio


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości