Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: jon » 07 sty 2018, 09:09

Dlatego że wierzysz w swoje wyobrażenie Boga. Żeby prawdziwie wierzyć musisz zaufać Bogu we wszystkim, wyznać swój grzech i prosić Boga o wiarę i zbawienie. To sprawa pomiędzy tobą i Panem Bogiem, ja nie podam ci recepty na wiarę, to bardzo indywidualna sprawa.

To jak to wreszcie jest wiesz czy nie, najpierw mówisz Co Ma robić Żeby mieć Prawdziwą wiarę A później że nie podasz Jej recepty Na wiarę . A co z Samarytanka Ona też Najpierw Prosiła Boga o wiarę A później Z tą wiarą Prosiła Jezusa O uzdrowienie Swojej Córki?


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: KAAN » 07 sty 2018, 11:09

jon pisze:
Dlatego że wierzysz w swoje wyobrażenie Boga. Żeby prawdziwie wierzyć musisz zaufać Bogu we wszystkim, wyznać swój grzech i prosić Boga o wiarę i zbawienie. To sprawa pomiędzy tobą i Panem Bogiem, ja nie podam ci recepty na wiarę, to bardzo indywidualna sprawa.
To jak to wreszcie jest wiesz czy nie, najpierw mówisz Co Ma robić Żeby mieć Prawdziwą wiarę A później że nie podasz Jej recepty Na wiarę .
Wiara jest osobistym zaufaniem Bogu i osobistą relacją z Bogiem. Ja nie znam serca innego człowieka i nie mogę nakazać, albo zmienić serca człowieka żeby uwierzyło, to może tylko Bóg.
jon pisze:A co z Samarytanka Ona też Najpierw Prosiła Boga o wiarę A później Z tą wiarą Prosiła Jezusa O uzdrowienie Swojej Córki?
No właśnie, To relacja z Bogiem a nie z ludźmi zmienia serce ludzkie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: kontousunieteMtl » 07 sty 2018, 12:52

KAAN pisze: Żeby prawdziwie wierzyć musisz zaufać Bogu we wszystkim, wyznać swój grzech i prosić Boga o wiarę i zbawienie. To sprawa pomiędzy tobą i Panem Bogiem, ja nie podam ci recepty na wiarę, to bardzo indywidualna sprawa.


Ja zaufalam Bogu we wszystkim...O wiare nie prosze, bo nie mam potrzeby....Grzechu nie wyznaje, bo nie mam wiary, ktora uwazam za grzech....Nie musze wierzyc, kiedy mam swiadomosc Boga w sobie...Jestem z Nim w jednosci.... :)

Ty , KAAN, nie potrafisz czegos takiego zaakceptowac, poniewaz jestes czlowiekiem wiary ....

Wiara, jak sam slusznie sugerujesz, to sprawa pomiedzy czlowiekiem a Bogiem....czyli cos, co cie od Boga dodziela....

Miedzy mna a Bogiem nie ma nic....

"Jaka mnie Boze stworzyles, taka mnie masz....Znasz moje mysli....moje czyny....moje pobudki serca....Ty wprawiles w ruch moje serce....i sprawiles, ze oddycham Twoim powietrzem.....ze uswiadamiam sobie piekno kwiatow i ogrom calego wszechswiata, ktory jest Twoim dzielem....i wlasna malosc, ktorą jednak Twoj Duch przenika na wskros i wypelnia MILOSCIA do Ciebie i do dziela Twojego stworzenia, ktore nieustannie wydaje o Tobie swiadectwo...."...oto moja modlitwa....

Nie musze o nic prosic....moge tylko dziekowac, ze mam te swiadomosc, ktora sprawia, ze nikt i nic nie jest w stanie oddzielic mnie od mojego Boga....nawet wtedy, gdy zycie skonfrontuje mnie z cierpieniem...i z nienawiscia ze strony ludzi wielkiej wiary...

Wiara to brak swiadomosci Boga w sobie...to przeswiadczenie, ze Bog jest gdzies daleko ...a wiec klamstwo stojace miedzy toba a stworca...przeklenstwo.... grzech.....smierc....


Aby zyc trzeba wybrac zycie....:


„Położyłem dziś przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierz przeto życie, abyś żył, ty i twoje potomstwo” (5 Moj. 30:19)

Zycie daje pojednanie z Bogiem....czyli uswiadomienie sobie, ze ON JEST w nas....gdyby bylo inaczej nie byloby nas w o ogole.....

Im mniej swiadomosci ZYCIA tym wieksza wiara....wieksze klamstwo....wiecej smierci z rąk wierzacych ....wiecej nienawisci do drugiego czlowieka....czyli coraz wieksza przepasc dzielaca cie od Ojca.....prowadzaca w efekcie do zatracenia duszy....


Mnie wiara przeraza, KAAN.....To sraszne, ze ludzkosc tak bardzo zabrnela w klamstwo wiary..... :eek:


Wszystkie religie bazuja na wierze....obojetne czym i kim jest obiekt wiary....Sa wiec szkodliwe...destrukcyjne.... i niosa ze soba smiertelne niebezpieczenstwo dla czlowieka....


saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: saracen » 07 sty 2018, 13:32

Motyl pisze:i niosa ze soba smiertelne niebezpieczenstwo dla czlowieka....

Ostatnio można dobitnie o tym poczytać na tym forum, jak lekko podchodzą do tematu śmierci człowieka niektórzy użytkownicy.

Straszne.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: KAAN » 07 sty 2018, 14:00

Motyl pisze:
KAAN pisze: Żeby prawdziwie wierzyć musisz zaufać Bogu we wszystkim, wyznać swój grzech i prosić Boga o wiarę i zbawienie. To sprawa pomiędzy tobą i Panem Bogiem, ja nie podam ci recepty na wiarę, to bardzo indywidualna sprawa.
Ja zaufalam Bogu we wszystkim...
Nie, bo wyznajesz religię (filozofię) sprzeczną ze Słowem Bożym.
Wiara to brak swiadomosci Boga w sobie...to przeswiadczenie, ze Bog jest gdzies daleko .
To jeden z przykładów że nie rozumiesz czym jest wiara.

Mnie wiara przeraza, KAAN.....To sraszne, ze ludzkosc tak bardzo zabrnela w klamstwo wiary..... :eek:
Dlatego jesteś zgubiona i nie znasz Zbawiciela który powiedział:

Ewangelia św. Jana 3:14 I jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy,
15 Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
...
18 Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.


Jeśli nie wierzysz już jesteś osądzona.

Motyl pisze:Wszystkie religie bazuja na wierze....obojetne czym i kim jest obiekt wiary....Sa wiec szkodliwe...destrukcyjne.... i niosa ze soba smiertelne niebezpieczenstwo dla czlowieka....
Wiara jest podstawą zbawienia:

Hbr 11:6 Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają.

Ef 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9 Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.
10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: kontousunieteMtl » 07 sty 2018, 14:35

KAAN pisze:
Jeśli nie wierzysz już jesteś osądzona.



Nie wierze, KANN....Jestem czlowiekiem SWIADOMYM....czyli DUCHOWYM.....a czlowiek duchowy ( jak pisze w Biblii pelnej sprzecznosci) nie podlega zadnemu sadowi...... :)


Poniewaz stanelam po stronie zycia....zostalam wyzwolona (zbawiona) z niewoli smierci duszy....w ktorej to niewoli tkwia wszyscy wierzacy....czyli zmyslowi ludzie, ktorzy nie dopuszczaja do siebie SWIATLA....od ktorego zalezy zycie.... :->


KAAN....spojrz krytycznie na Biblie.....byc moze wtedy bedziesz w stanie odnalezc w tej szczegolnej Ksiedze Slowa Prawdy....Rozwaz wszystkie okolicznosci w ktorych ta ksiega powstawala.....i sprobuj zastanowic sie "na czczo" nad Jej trescia....

To wszystko, co piszesz swiadczy o tym jak bardzo mocno ukierunkowano twoje myslenie....zakladajac przy tym klapki na twoje oczy.....i nauszniki .....

Zrzuc te przeszkody na chwile.... i spojrz na siebie....wsluchaj sie w glos serca....zapytaj sie samego siebie, czy aby napewno jestes na wlasciwej drodze.....modlac sie przy tym do Jedynego, Prawdziwego Boga....ktory JEST w tobie..... :)


saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: saracen » 07 sty 2018, 15:13

Motyl pisze:KAAN....spojrz krytycznie na Biblie.....byc moze wtedy bedziesz w stanie odnalezc w tej szczegolnej Ksiedze Slowa Prawdy....Rozwaz wszystkie okolicznosci w ktorych ta ksiega powstawala.....i sprobuj zastanowic sie "na czczo" nad Jej trescia....

To wszystko, co piszesz swiadczy o tym jak bardzo mocno ukierunkowano twoje myslenie....zakladajac przy tym klapki na twoje oczy.....i nauszniki .....

Zrzuc te przeszkody na chwile.... i spojrz na siebie....wsluchaj sie w glos serca....zapytaj sie samego siebie, czy aby napewno jestes na wlasciwej drodze.....modlac sie przy tym do Jedynego, Prawdziwego Boga....ktory JEST w tobie..... :)

Mnie w tym wszystkim zastanawia jeden fenomen, jak tacy ludzie, którzy czytają biblię, czytają niesamowite opisy, np. że Pan Bóg przemówił mogą nie zadawać sobie pytania np. "moment! Jak to "przemówił? W jaki sposób? Jak mógł brzmieć jego głos?"

Zastanawia mnie fenomen, że tacy ludzie, piszący przy każdej okazji, jak to inni biblii nie znają, nie rozumieją, nie zadają sobie samym pytań na wiele zagadek, które są opisane. XP


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: kontousunieteMtl » 07 sty 2018, 15:40

saracen pisze:Mnie w tym wszystkim zastanawia jeden fenomen, jak tacy ludzie, którzy czytają biblię, czytają niesamowite opisy, np. że Pan Bóg przemówił mogą nie zadawać sobie pytania np. "moment! Jak to "przemówił? W jaki sposób? Jak mógł brzmieć jego głos?"

Zastanawia mnie fenomen, że tacy ludzie, piszący przy każdej okazji, jak to inni biblii nie znają, nie rozumieją, nie zadają sobie samym pytań na wiele zagadek, które są opisane. XP




Wlasnie na tym polega ten fenomen wiary, saracen.... :)


Wiara, to "bog tego systemu rzeczy".... :eek:


Wiara odbiera rozum i przestajesz byc soba....Stajesz sie marionetka pociagana za sznurki przez religijnych przywodcow..... :-(

A Bog stworzyl cie po to, abys obrazowal JEGO chwale....Tak jak Jezus Chrystus, najwiekszy z ludzi, ktory byl obrazem tej chwaly.....i za to ludzie wielkiej wiary zadali mu smierc....


Pozwol obudzic w sobie te swiadomosc obrazu BOGA w tobie.....poczuj wdziecznosc za ten DAR.....i zacznij zyc na chwale Boza....angazujac w to cala dusze...serce... i umysl.... :)


saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: saracen » 07 sty 2018, 15:46

Wyznaję zasadę, że wiara w Boga nie przeszkadza mi w dociekaniu prawdy co np. stoi za tym, czy innym opisem.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: kontousunieteMtl » 07 sty 2018, 16:20

saracen pisze:Wyznaję zasadę, że wiara w Boga nie przeszkadza mi w dociekaniu prawdy co np. stoi za tym, czy innym opisem.



Przeszkadza ci,saracen...tylko nie uswiadamisz sobie tego.... :->

Mam jednak nadzieje, ze twoje dociekania prawdy doprowadza cie do niej.....

I nie zapominaj, ze ani wiara, ani swieckie wyksztalcenie nie sa gwarantem zbawienia.... :->

W Biblii rowniez nie znajdziesz Boga....Tam znajdziesz tylko slowa ludzi, ktorzy obrazowali Boza chwale...a ktore to slowa wymieszane zostaly ze slowami tych, ktorzy tej chwaly nie obrazowali.....

Stalo sie tak za sprawa "boga tego swiata"....zaklamanego systemu religii ,opartej na wierze, ze Bog jest daleko od nas, a my musimy go blagac o litosc wyznajac mu gzech....czyli swoja WIARE..... :!:

Nie daj sie zwiezc...mlody czlowieku....

Do wiary zacheca cie "bog tego systemu rzeczy", ktory w celu odebrania ci zycia, ktore JEST twoim udzialem, przybral perfidnie "postac aniola swiatlosci"....

Boga masz w sobie....trzeba to sobie tylko uswiadomic.....Jesli tak sie stanie, przestaniesz Go szukac na zewnatrz....czyli w religii, ktora jest fikcja, wybiegajaca beznadziejnie poza rzeczywistosc stworzona przez Jedynego Prawdziwego Boga.... :->

Odnalezienie Boga w sobie to....nowe narodzenie w Duchu Sw..... :)


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: wybrana » 07 sty 2018, 16:57

Motyl pisze:
saracen pisze:
Wlasnie na tym polega ten fenomen wiary, saracen.... :)


Wiara, to "bog tego systemu rzeczy".... :eek:


Wiara odbiera rozum i przestajesz byc soba....Stajesz sie marionetka pociagana za sznurki przez religijnych przywodcow..... :-(

A Bog stworzyl cie po to, abys obrazowal JEGO chwale....Tak jak Jezus Chrystus, najwiekszy z ludzi, ktory byl obrazem tej chwaly.....i za to ludzie wielkiej wiary zadali mu smierc....


Pozwol obudzic w sobie te swiadomosc obrazu BOGA w tobie.....poczuj wdziecznosc za ten DAR.....i zacznij zyc na chwale Boza....angazujac w to cala dusze...serce... i umysl.... :)


@Motylku, miałam tu już więcej nie pisać na tym forum i nawet kilkakrotnie prosiłam moderację, by zamknęła moje konto.
Piszę jednak ze względu na ciebie, bo przeraża mnie, co tu czytam.
Nie mogę się z tobą zgodzić, że nie ma wiary. Ty mylisz pojęcie "wiara' z pojęciem "religia".
Bóg jest zawsze z człowiekiem,ale może również zamieszkać w nas - czyli w człowieku.
Wiara tworzy relację, tworzy więź i dzięki tej zawartej więzi pozwalamy i wyrażamy wolę oraz prosimy Boga, by zamieszkał w nas. Pragniemy, by przejął nasze życie we władanie, by Duch Święty nas pouczał i prowadził.
Wiara w nas powiększa się stopniowo poprzez poznawanie i poprzez całkowite zawierzenie. To jest proces rozwoju naszego ducha. Nie dzieje się tak to ot tak po prostu z automatu. Tu pstryknięcie palca nie pomoże. Niejednokrotnie ten proces rozwoju duchowego wymaga trochę czasu.
To wiara i jej rozwój pomaga nam umacniać się w tej więzi z Bogiem. Wiara obejmuje poznawanie, pragnienie i trwanie w Słowie Bożym.
Domyślam się, że twoja wiara jest na wyższym poziomie duchowym i ty nie tylko wierzysz - ale wiesz. Poznałaś i czujesz działanie Boga w sobie. Twoje oczy widzą, a uszy słyszą, ale to wszystko osiągnęłaś, bo uwierzyłaś i zawierzyłaś.
Ja też tak podobnie czuję tak jak ty, ale zawdzięczam to niezachwianej wierze, która dodaje mi sił, która pomaga mi żyć, która usuwa lęk, która ociera łzę.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: wybrana » 07 sty 2018, 17:25

@motylku, jeszcze jedno pragnę ci powiedzieć.
Podejrzewam, czytając twoje powyższe wpisy, że popadłaś troszeczkę w pychę.
Duch Święty prowadzi i poucza,ale nie można zapomnieć o podszeptach złego, który cały czas robi wszystko, by nas zwieść.
Próbuje jak złodziej wkradać się siłą w nasze myśli. Dlatego każdą myśl trzeba rozważać z wiarą- z wiarą Ewangelii. W Ewangeliach czytamy Słowo Boże, czyli wszystkie pouczenia i prawdy jakie dał nam sam Bóg.
Jesteśmy wypróbowani przez ogień i wodę i walka duchowa w nas trwa cały czas. To wiara pozwala nam zwyciężać w tej walce.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: kontousunieteMtl » 07 sty 2018, 18:22

wybrana pisze:Nie mogę się z tobą zgodzić, że nie ma wiary.



Nie musisz sie zgadzac, bo ja nigdzie nie twierdze , ze nie ma wiary....

Wrecz przeciwnie....swiat pochloniety jest wiara....

Twierdze natomiast, ze wiara jest fikcja, na ktorej wszystkie religie bazuja, wmawiajac ludziom klamstwa, ze Bog jest daleko od nas i ze one maja monopol na pojednanie nas z Bogiem.... :)


Ty mylisz pojęcie "wiara' z pojęciem "religia"


Wiara to fikcja... a religia to busines oparty na otepieniu ludzkich mas pograzonych w wierze...im glebiej pograzonych tym lepszy busines....

Nie myle tych dwoch pojec lecz pokazuje zwiazki wiary i religii...zwiazki nierozerwalne, jak pokazuje historia swiata, przechytrzonego przez "smoka starodawnego"....

Bóg jest zawsze z człowiekiem,ale może również zamieszkać w nas - czyli w człowieku.



Czlowiek jest dzielem Boga, przeniknietym Jego Duchem....Zawsze tak bylo i nigdy nic sie nie zmienilo....dopoki nie pojawila sie wiara, ze jest inaczej. ktora to wiara zaslepila czyste umysly ludzi, prowadzac ich w matnie... :-(

Nie widzisz tego, wybrana...?


Wiara tworzy relację, tworzy więź i dzięki tej zawartej więzi pozwalamy i wyrażamy wolę oraz prosimy Boga, by zamieszkał w nas. Pragniemy, by przejął nasze życie we władanie, by Duch Święty nas pouczał i prowadził.



Po co prosisz o cos, co JEST rzeczywistoscia.....ktorej ty jednak nie dostrzegasz, bo brniesz wciaz w te swoja fikcje wiary....wiary....wiary.....

Dopoki bedziesz wierzyc, ze Bog jest daleko, to stanie sie wedlog twojej wiary.....wiara czyni przeciez cuda....


Wiara powstaje na zewnatrz Boskiej rzeczywistosci....gdzie Bog nigdy nie zaglada....

Swiat wiary, to swiat stworzony przez omamionego klamstwem czlowieka....

A wiec to dwa rozne swiaty....


Wiara w nas powiększa się stopniowo poprzez poznawanie i poprzez całkowite zawierzenie.


Dokladnie...jak juz calkiem zawierzysz to zatracisz swoja dusze... :eek:

Ocknij sie.....z tego snu smierci.... :->

To jest proces rozwoju naszego ducha.


Tak..."naszego ducha"....czyli tego wyimaginowanego w procesie prania mozgu.....Bo ten Bozy Duch, ktorego masz w sobie nie podlega ludzkim procesom rozwojowym....Bozy Duch rozwija ciebie...a nie ty Jego..... :!:

Nie dzieje się tak to ot tak po prostu z automatu.


Masz racje....to sie dzieje w ciagu calego religijnego zycia, ktore najczesciej ma swoj poczatek zaraz po przyjsciu czlowieka na swiat....w nadziei, ze swiadomosc dziecka Bozego nie da rady sie ujawnic....bo stlumi ja wiara....ze przyszlas na swiat z grzechem.... :-(


Nie majac wiec swiadomosci, jestes skazana na wiare.....


Tu pstryknięcie palca nie pomoże. Niejednokrotnie ten proces rozwoju duchowego wymaga trochę czasu.
To wiara i jej rozwój pomaga nam umacniać się w tej więzi z Bogiem. Wiara obejmuje poznawanie, pragnienie i trwanie w Słowie Bożym.



Wybrana, co ty pleciesz...?

Wiara tworzy wiezi...?...zastanow sie.....


Przeciez jestes stworzeniem Bozym....przeniknietym Jego Duchem....zaleznym od Niego pod kazdym wzgledem....


Jakie wiezi ty chcesz jeszcze utworzyc....?

Co to znaczy trwac w Slowie Bozym wg ciebie....?

Bo wg mnie znaczy to zyc zgodnie z naturalnym, Boskim Prawem, ktore Bog Ojciec wpisal w moje sece, umieszczajac mnie tu, na ziemi.....

Domyślam się, że twoja wiara jest na wyższym poziomie duchowym i ty nie tylko wierzysz - ale wiesz. Poznałaś i czujesz działanie Boga w sobie. Twoje oczy widzą, a uszy słyszą, ale to wszystko osiągnęłaś, bo uwierzyłaś i zawierzyłaś.


Wybrana....wocilam do Domu Ojca....do Jego rzeczywistosci.... :)

Fikcja wiary, w ktorej bylam uwieziona, prysla jak mydlana banka....Dzieki Bogu za swiatlo , dzieki ktoremu odnalazlam droge do Domu....

Ja też tak podobnie czuję tak jak ty, ale zawdzięczam to niezachwianej wierze, która dodaje mi sił, która pomaga mi żyć, która usuwa lęk, która ociera łzę.



Wybrana...nie kombinuj z ta wiara.... :-> Uswiadom sobie, ze Bog JEST w tobie swoim Duchem....Gdyby bylo inaczej, nie istnialabys w ogole....Pomodl sie w spokoju....i wsluchaj sie w siebie....To jedyna mozliwosc nawiazania z Nim zywego kontaktu ....


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: kontousunieteMtl » 07 sty 2018, 18:30

wybrana pisze: To wiara pozwala nam zwyciężać w tej walce.



Zastanow sie, wybrana z czym ty walczysz.... :->

Bo z tego, co widze, to walczysz sama ze soba....a fikcja wiary motywuje cie do tego boju.....

Obudz sie.....bo zatracisz sie zupelnie..... :->


Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: ami » 07 sty 2018, 19:18

Motyl

Wybrana...nie kombinuj z ta wiara.... :-> Uswiadom sobie, ze Bog JEST w tobie swoim Duchem....Gdyby bylo inaczej, nie istnialabys w ogole....Pomodl sie w spokoju....i wsluchaj sie w siebie....To jedyna mozliwosc nawiazania z Nim zywego kontaktu ....

Napisałaś bardzo ważną prawdę o obecności Boga Ducha-Energii w każdym człowieku
Rzym.5.5....bo Miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego,który jest nam dany.
Chodzi o prawdziwego Boga,a nie o istotę ze Starego Testamentu,która podawała się za Boga.Bóg w nas zamieszkuje przez swojego Ducha,ale nie w naszym sercu fizycznym,ale w sercu duchowym,w tzw.czakramie serca.Jak u Ciebie przejawia się ten żywy kontakt z Bogiem.Jezus też nauczał tej bardzo ważnej prawdy:
Szukajcie najpierw Królestwa Bożego...a wszystko inne będzie wam dodane...Królestwo Boże jest w was.,


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości