Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: wybrana » 07 sty 2018, 19:26

Motyl pisze:
wybrana pisze: To wiara pozwala nam zwyciężać w tej walce.



Zastanow sie, wybrana z czym ty walczysz.... :->

Bo z tego, co widze, to walczysz sama ze soba....a fikcja wiary motywuje cie do tego boju.....

Obudz sie.....bo zatracisz sie zupelnie..... :->


A jak sądzisz czemu i dzięki komu tyle ludzi jest zwiedzionych?
Działa w nas Duch Święty, ale również działa szatan,no chyba, że wykluczasz jego istnienie.
Jeżeli wykluczasz, to jesteś w trudnej sytuacji.
Katolicy też pragną Boga, ale są zwiedzeni, bo ich nauczyciele też są zwiedzeni. Nie posilają się Słowem Bożym.
Nie piszę do ciebie, by cokolwiek ująć, czy podważyć twoją wiarę, albo urazić cię. Zawsze cię popierałam,ale teraz nie mogę zgodzić się z twoimi poglądami.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: ami » 07 sty 2018, 19:45

wybrana
napisała do Motyl:Działa w nas Duch Święty, ale również działa szatan,no chyba, że wykluczasz jego istnienie.

Tego szatana w nas można określić jako obecną w nas ciemność,o której nauczał Jezus:"Bacz,aby Światłość,która jest w tobie nie była ciemnością".Zastanawiające jest to,że te osoby,które tak bardzo Ciebie krytykowały i poniżały,mają znacznie więcej ciemności niż jasności (70-75 % ciemności i 30-25 % jasności - tragedia),w przeciwieństwie do Ciebie.Zawsze było wiadomo,że ciemność nie lubi jasności i ją zwalcza,ale obecnie to wszystko zaczyna się zmieniać.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: kontousunieteMtl » 07 sty 2018, 20:09

wybrana pisze:A jak sądzisz czemu i dzięki komu tyle ludzi jest zwiedzionych?



Dzieki "wezowi starodawnemu".....ktory przekonal jakos czlowieka, aby ten mu uwierzyl.....No i udalo sie.....caly swiat lezy teraz w jego mocy a ludzie " drża w oczekiwaniu jutra"...twierdzac coraz czesciej , ze dzieje sie coraz gorzej....

Działa w nas Duch Święty, ale również działa szatan,no chyba, że wykluczasz jego istnienie.


wybrana, pomysl.....jak moze dzialac w nas szatan i Duch Sw....?

Czy ty wiesz w ogole co piszesz....?

Albo jeden , albo drugi.....


Jeżeli wykluczasz, to jesteś w trudnej sytuacji.


Nie wykluczam lecz inaczej sie z nim obchodze.... :)

Kiedys mu wierzylam...pielegnowalam jego klamstwa....A teraz mam go gdzies, wraz z jego klamstwami....

Odkad go zdemaskowalam pojawia sie sporadycznie i na dystans...Ta bestia strasznie boi sie swiatla.... :->

Katolicy też pragną Boga, ale są zwiedzeni, bo ich nauczyciele też są zwiedzeni. Nie posilają się Słowem Bożym.


Ja nie dziele ludzi wg twoich kryteriow....

Wg mnie sa tylko wierzacy i swiadomi Boga....i dzieli ich przepasc, ktora mozna pokonac tylko z pomoca Boza w postaci swiatla, rozswietlajacego ciemnosci duchowe.....

Sprobuj rozniecic jakis promyczek tego swiatla w chwili szczerej rozmowy z....soba sama.... :)

Nie piszę do ciebie, by cokolwiek ująć, czy podważyć twoją wiarę, albo urazić cię. Zawsze cię popierałam,ale teraz nie mogę zgodzić się z twoimi poglądami.



Rozumiem i nie oczekuje, ze bedziesz sie ze mna zgadzac....

Przebywamy obie w dwoch odrebnych rzeczywistosciach...Toczy sie miedzy nami jakis dialog...ale kazda z nas nadaje na innych czestotliwosciach... i dopoki bedziesz wierzyc w dalekiego Boga, zamiast doswiadczac Tego, ktory podtrzymuje twoje napietnowane wiara zycie , nigdy nie bedziemy w jednosci....

Niestety, nie posiadam mocy aby to zmienic....


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: KAAN » 07 sty 2018, 21:19

Dobrze że nie posiadasz mocy, bo głosisz diabelskie nauki, nawet nie zająknęłaś się na temat wiary przez którą ludzie są zbawieni. Głosisz fałszywą ideologię i zostaniesz z niej rozliczona na sąd

Ef 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9 Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.
10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.
zie Bożym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: Sebek » 07 sty 2018, 21:25

Motyl pisze:
wybrana pisze:A jak sądzisz czemu i dzięki komu tyle ludzi jest zwiedzionych?



Dzieki "wezowi starodawnemu".....ktory przekonal jakos czlowieka, aby ten mu uwierzyl


Właśnie dajesz świadectwo ze Ciebie przekonał i uwierzyłaś


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: Sebek » 07 sty 2018, 21:35

Dałaś sie przekonać

A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta polne, które PAN Bóg uczynił. Powiedział on do kobiety: Czy Bóg rzeczywiście powiedział ???
Księga Rodzaju 3:1a

I wąż powiedział do kobiety: Na pewno nie umrzecie;
Księga Rodzaju 3:4

Ale Bóg wie, że tego dnia, gdy z niego zjecie, otworzą się wasze oczy i będziecie jak bogowie znający dobro i zło.
UBG - Księga Rodzaju 3:5
Ostatnio zmieniony 07 sty 2018, 21:57 przez Sebek, łącznie zmieniany 1 raz.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: Sebek » 07 sty 2018, 21:43

Paweł wszystko wyjasnił i tyle w temacie!!

są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą wypaczyć ewangelię Chrystusa.
List do Galacjan1 1:7b

List do Galacjan 1
1,8 Lecz choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba głosił wam ewangelię inną od tej, którą wam głosiliśmy, niech będzie przeklęty.
1,9 Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Gdyby wam ktoś głosił ewangelię inną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: kontousunieteMtl » 07 sty 2018, 21:45

KAAN pisze:Dobrze że nie posiadasz mocy, bo głosisz diabelskie nauki, nawet nie zająknęłaś się na temat wiary przez którą ludzie są zbawieni. Głosisz fałszywą ideologię i zostaniesz z niej rozliczona na sąd



Niech ci bedzie....KAAN....nie bede sie juz z toba na ten temat spierac....czlowieku wielkiej wiary....


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: diedmaroz » 07 sty 2018, 21:49

1 Piotra 5:5-9
Podobnie młodsi, bądźcie ulegli starszym; wszyscy zaś przyobleczcie się w szatę pokory względem siebie, gdyż Bóg pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje.
Ukórzcie się więc pod mocną rękę Bożą, aby was wywyższył czasu swego.
Wszelką troskę swoją złóżcie na niego, gdyż On ma o was staranie.
Bądźcie trzeźwi, czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć.
Przeciwstawcie mu się, mocni w wierze, wiedząc, że te same cierpienia są udziałem braci waszych w świecie.

Przypowieści 16:18-20
Pycha chodzi przed upadkiem, a wyniosłość ducha przed ruiną.
Lepiej być pokornym z ubogimi, niż dzielić łupy z pyszałkami.
Kto zważa na słowo, znajduje szczęście, a kto ufa Panu, jest szczęśliwy.

„Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem ich jest Królestwo Niebios” (Ew. Mateusza 5.3)


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: wybrana » 07 sty 2018, 22:17

@kontousuniete,to w takim razie odpowiedz mi na czym oparta jest twoja wiara? Czy odrzucasz Ewangelię- czyli Słowo Boże?
Co jest wykładnią i podstawą twojego pojmowania Boga, Jego Prawa i oczekiwań?
Jeżeli nie jest to Ewangelia Jezusowa, która przedstawia nam postać Boga, to wedle jakich kryteriów wiesz, że głos wewnętrzny jaki słyszysz - jest właśnie głosem Boga?
Nasze myśli się przeplatają.Raz są dobre a raz bywają bardzo oskarżające i destrukcyjne. Czy twój rozum bez fundamentów wiary- jest wstanie osądzić ich wartość? Czy sama wewnętrzna euforia wystarcza, by się obronić przed myślami, które mogą nas wprowadzić w błąd i zwodzić?
Człowiek do ostatniego swojego oddechu jest poddany walce duchowej, bo zło im bardziej będziesz pragnęła stawać się lepsza, to jeszcze bardziej będzie atakować. Dlatego trwanie w Słowie Bożym i modlitwa jest naszą bronią. Osoby, które już czują się nowo narodzone muszą walczyć, by nie stracić tego, co osiągnęły.
Naczytałaś się jakiś ezoterycznych nowinek. Przyznam się, że postawiłam duże oczy czytając to, że mamy odrzucić wiarę, by skupić się tylko na własnych odczuciach. Nasz rozum jest zbyt słaby, by nie opierając się na Ewangelii mógł te odczucia w pełni ocenić.
W Fatimie ludziom ukazała się postać, która przedstawiła się jako Maria, i gdyby nie bezcenna wartość Ewangelii pewnie musielibyśmy w te zwiedzenie uwierzyć.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: kontousunieteMtl » 07 sty 2018, 22:27

wybrana pisze:Co jest wykładnią i podstawą twojego pojmowania Boga, Jego Prawa i oczekiwań?


Wybrana....jesli chcesz dowiedziec sie tego ode mnie, to poczytaj to , co napisalam w moich postach...


Nie mam juz nic wiecej do powiedzenia....Pozdrawiam cie... :)


Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: pietrobus » 08 sty 2018, 10:19

Coś mało widzę tu tolerancji :-D Prawda jest taka, że Bóg starotestamentowy jest Bogiem wymagającym, karnym i krwawym. Dopiero Bóg nowotestamentowy okazuje się być oaza miłości, wyrozumiałości, i zrozumienia. Nikt tego nie zmieni.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
liberator
Posty: 937
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: liberator » 08 sty 2018, 10:25

pietrobus pisze:Coś mało widzę tu tolerancji :-D Prawda jest taka, że Bóg starotestamentowy jest Bogiem wymagającym, karnym i krwawym. Dopiero Bóg nowotestamentowy okazuje się być oaza miłości, wyrozumiałości, i zrozumienia. Nikt tego nie zmieni.


Chodzi o to, że nasza moralność ewoluuje, co dobitnie widać właśnie w przypadku Boga biblijnego.
Autorzy biblijni dostosowywali go do czasów w jakich pisali.


:powodzenia:
1. Wyzwanie moralne dla wierzących. Na razie nie sprostał mu nikt na forum: http://goo.gl/sXDX9L
2. Czy Biblia podaje prawdę? Konkretna weryfikacja. Weryfikacja wykazała, że biblia nie podaje prawdy. http://goo.gl/ued2be
3. Człowiek wierzący w istnienie boga. Przyczyny... http://goo.gl/YvyjhY
4. Jahwe namawiający / nakazujący zabijanie całych narodów łącznie z dziećmi. Obrzydliwość http://goo.gl/XOxKlB
5. „Pismo Święte to fikcja literacka ?" Żadnemu teiście nie udało się zaprzeczyć... http://goo.gl/pZuy0x
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: ami » 08 sty 2018, 10:58

pietrobus pisze:Coś mało widzę tu tolerancji :-D Prawda jest taka, że Bóg starotestamentowy jest Bogiem wymagającym, karnym i krwawym. Dopiero Bóg nowotestamentowy okazuje się być oaza miłości, wyrozumiałości, i zrozumienia. Nikt tego nie zmieni.


Istota ze ST nie była prawdziwym Bogiem,ale podawała się za boga Żydów.Jezus zdemaskował go w rozmowie z Żydami,z tego powodu,że powiedział im prawdę o ich bogu,chcieli go ukamienować.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: saracen » 08 sty 2018, 11:31

Jakiś cytat?



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości