Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: kontousunieteMtl » 12 sty 2018, 14:57

liberator pisze:
Rozumiem, że po prostu tak to czujesz ale wiesz, że nie ma ku temu żadnych weryfikowalnych przesłanek, dowodów, argumentów?



Dowody znajdziesz w sobie....jesli sie tam udasz.....i wtedy bedziesz mogl je zweryfikowac wlasciwie.....

Poki co jestes fanem wlasnego ego....i nie bardzo lapiesz wszystko, co do ciebie pisze.....


Ja probuje trafic do ciebie takiego, jakim jestes naprawde.....a nie do twojej imponujacej inteligencji....ktora nie dopuszcza mnie do ciebie..... :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: magda » 12 sty 2018, 17:09

Motyl pisze:Jak myslisz, Magdo, z czego ma wyzwolic PRAWDA....?


Z grzechu moja droga , kłamstwem to ty się posługikesz bo swoje domysły co do tego przedstawiasz jako prawdę
Motyl pisze:Bog jest w czlowieku....i zawsze tak bylo.....tylko czlowiek zatracil te swiadomosc ulegajac klamstwu....


Bóg jest w niktórych zbawionych nowonarodzonych uczniach Jezusa a nie w kimś takim jak ty co wszystko co pisze bazuje na kłamstwie i fałszu. nie powiesz mi ze Bóg był w Hitlerze czy w pedofilu mordującym zwałcone dziecko w takich jest djabeł i demony , Bóg nie moze byc wspólnie z demonem w kimś, a ty masz tylko fałsz do zaoferowania.

liberator pisze:Atomy to podstawowe składniki materii. Jakby ich nie było, to by niczego nie było, więc są najważniejsze


Ale poziom naukowy jak z Harwardu az przysiadłam z wrażenia

Motyl pisze:Dowody znajdziesz w sobie....jesli sie tam udasz.....i wtedy bedziesz mogl je zweryfikowac wlasciwie.....

Poki co jestes fanem wlasnego ego....i nie bardzo lapiesz wszystko, co do ciebie pisze.....


Ja probuje trafic do ciebie takiego, jakim jestes naprawde.....a nie do twojej imponujacej inteligencji....ktora nie dopuszcza mnie do ciebie.....


Ty już motyl nie trafiaj do nikogo nie agituj do swojej religii kłamstwa nikogo , czepiasz sie tu tych co błądzą i dawaj ich agitowac, i dobrze ze cię do siebie nie dopuszcza strach pomyśleć co by to było gdyby dopuścił. nie rzucaj się na niego on tak nie wygląda jak na avatarze :rotfl: :lmao: ;P


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: kontousunieteMtl » 12 sty 2018, 17:22

magda pisze:
Ty już motyl nie trafiaj do nikogo nie agituj do swojej religii kłamstwa nikogo , czepiasz sie tu tych co błądzą i dawaj ich agitowac, i dobrze ze cię do siebie nie dopuszcza strach pomyśleć co by to było gdyby dopuścił. nie rzucaj się na niego on tak nie wygląda jak na avatarze :rotfl: :lmao: ;P




Magdo....wlasnie pozbawilas mnie wszelkich zludzen.... :mrgreen:


Umieram ze smiechu.....To byl naprawde najlepszy post jaki czytalam na tym forum..... :rotfl:



Masz mimo zrzedzenia wspaniale poczucie humoru....mysle, ze ktos taki jak ty nie moze byc zlym czlowiekiem....w swojej prawdziwej naturze....ma sie rozumiec..... ;-)


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: kontousunieteMtl » 12 sty 2018, 17:29

magda pisze: nie rzucaj się na niego on tak nie wygląda jak na avatarze ....




Nie mow.....naprawde....?


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: kontousunieteMtl » 12 sty 2018, 18:17

magda pisze: on tak nie wygląda jak na avatarze



@liberator...powiedz, prosze, ze to nieprawda...... ;)


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: wybrana » 12 sty 2018, 19:34

Motyl pisze:
magda pisze: nie rzucaj się na niego on tak nie wygląda jak na avatarze ....




Nie mow.....naprawde....?


Chyba się rozwiodę :lmao: :lmao: :lmao:


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: ami » 12 sty 2018, 19:45



Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: kontousunieteMtl » 12 sty 2018, 20:17



ami, na razie nie zapoznalam sie z tym, wiec nie mam zdania....Potrzebuje troche czasu.....

Kliknelam na to i widze, ze chodzi o jakies techniki psychologiczne.....Ale zeby sie wypowiedziec, musze sie skoncentrowac na tym....

A tak ogolnie radze zachowac dystans do wszystkiego, co nowe i nieznane..... :) ...szczegolnie kiedy chodzi o czlowieka i jego los....


saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: saracen » 12 sty 2018, 23:44

:lol: To co tam z tą 6 tysięczną Ziemią? Kiedy jakaś rocznica? :lol:

Macie te dowody naukowe w końcu czy cały czas wróżenie z fusów?

Liberator.
Atomów nie ma, bo nic w biblii o tym nie jest napisane.
:lol-above:


Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: ami » 13 sty 2018, 00:13

saracen

saracen pisze::lol: To co tam z tą 6 tysięczną Ziemią? Kiedy jakaś rocznica? :lol:

https://wp.tv/i,zwiazki-organiczne-na-meteorycie-sprzed-45-mld-lat,mid,2013106,cid,4051,klip.html?ticaid=61a929

Związki organiczne na meteorytach sprzed 4,5 mld lat

Kryształy znajdujące się na powierzchni dwóch meteorytów zawierają cząsteczki niezbędne do życia. Badacze z brytyjskiego Open University i NASA Johnson Space Center znaleźli aminokwasy, węglowodory i ciekłą wodę na skałach sprzed 4,5 miliarda lat. Aminokwasy stanowią podstawę białek, a węglowodory to związki, których obecność jest powszechna w żywych istotach.
- Przeprowadziliśmy nasze eksperymenty w jednym z najbardziej sterylnym laboratorium na świecie w NASA Johnson Space Center. Nie ma więc mowy o zanieczyszczeniu próbek pyłem zawieszonym w powietrzu - twierdzi Dr Queenie Chan z Open University.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: saracen » 13 sty 2018, 00:18

To fałszywa nauka - zaraz powiedzą kreacjoniści...

Nie przekonasz ludzi, którzy wierzą w dosłowność opisów biblijnych, w tym, że gadający wąż podpuścił Ewę...


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: Riddick » 13 sty 2018, 08:16

saracen pisze:Nie przekonasz ludzi, którzy wierzą w dosłowność opisów biblijnych, w tym, że gadający wąż podpuścił Ewę...

Tak zapytam dla formalności: oślica też nie przemówiła?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: nesto » 13 sty 2018, 10:38

Riddick pisze:
saracen pisze:Nie przekonasz ludzi, którzy wierzą w dosłowność opisów biblijnych, w tym, że gadający wąż podpuścił Ewę...

Tak zapytam dla formalności: oślica też nie przemówiła?

Oślice gadać nie potrafią. Nie mają narządu, który by im to umożliwiał. Paszcza nie wystarczy :lol:
Przykład:
https://www.youtube.com/watch?v=HQiezmWy2Zw

Zdarzają się jednak wyjątki w bajkach i w Biblii.
Przykład:
https://www.youtube.com/watch?v=XyhPt8mPwv0

W bajkach gadają również inne zwierzęta.Konie, koty itp..
Przykład:
https://www.youtube.com/watch?v=NOgqcRAHiXw


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: wybrana » 13 sty 2018, 11:55

saracen pisze:To fałszywa nauka - zaraz powiedzą kreacjoniści...

Nie przekonasz ludzi, którzy wierzą w dosłowność opisów biblijnych, w tym, że gadający wąż podpuścił Ewę...


Korzystanie z internetu, rozmowa przez komórkę itd. w Biblii też o takich formach komunikacji nie ma. Nic tam nie pisze o kinetyce i energii kwantowej.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: saracen » 13 sty 2018, 12:00

Riddick, ani oślica nie przemówiła, ani nie wydarzył się jakikolwiek cud wychodzący poza prawa natury.
Opisy cudów powstały dawno temu przez ludzi piszących teksty składające się na "Pismo Święte".

Przyroda jest samowystarczalna, co nie eliminuje wiary w to, że przyczyną wszystkiego może być Bóg



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości