Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: KAAN » 13 sty 2018, 12:06

saracen pisze:Przyroda jest samowystarczalna, co nie eliminuje wiary w to, że przyczyną wszystkiego może być Bóg
Taka wiara jest najgłupsza jaką sobie moźna wyobrazić. To nie jest wiara chrześcijańska.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: ami » 13 sty 2018, 12:26

wybrana

Korzystanie z internetu, rozmowa przez komórkę itd. w Biblii też o takich formach komunikacji nie ma. Nic tam nie pisze o kinetyce i energii kwantowej.

Tak zwane cuda dzieją się dzięki energii kwantowej.Słyszałaś o uzdrawianiu kwantowym,metodzie dwupunktowej,itd.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: saracen » 13 sty 2018, 12:45

Kaan. To nie wiara. TO WIEDZA.
Nie myl wiary z wiedzą. Na wiedzy Twoje piekła i diabły nie robią ŻADNEGO WRAŻENIA.
Jeśli próbujesz coś jednak w obszarze wiedzy, to przedstaw DOWODY NAUKOWE. Dowody, a nie bla bla bla i bla... :lol:


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: wybrana » 13 sty 2018, 12:49

ami pisze:wybrana

Korzystanie z internetu, rozmowa przez komórkę itd. w Biblii też o takich formach komunikacji nie ma. Nic tam nie pisze o kinetyce i energii kwantowej.

Tak zwane cuda dzieją się dzięki energii kwantowej.Słyszałaś o uzdrawianiu kwantowym,metodzie dwupunktowej,itd.

Ja porównywałam możliwości wiedzy ludzi współczesnych z możliwością pojmowania ludzi żyjących w okresie pisania Biblii.
Jeżeli chodzi o naukę kwantową, to nie posiadam w tym temacie wiedzy, by się wypowiadać.
Ewangelia jaka przekazał nam Jezus Chrystus jest święta i nie podważalna żadną nauką.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: Riddick » 13 sty 2018, 15:03

saracen pisze:Riddick, ani oślica nie przemówiła, ani nie wydarzył się jakikolwiek cud wychodzący poza prawa natury.
Opisy cudów powstały dawno temu przez ludzi piszących teksty składające się na "Pismo Święte".

Dlaczego mam wierzyć Tobie a nie Słowu? Dlaczego Ty uważasz, że masz racje? Poza tym, na tym polega cud, że wychodzi poza prawa natury. Jak rozumiem, spotkanie Jezusa, Mojżesza i Eliasza tez miejsca nie miało?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: KAAN » 13 sty 2018, 15:51

saracen pisze:Kaan. To nie wiara. TO WIEDZA.
Nie myl wiary z wiedzą. Na wiedzy Twoje piekła i diabły nie robią ŻADNEGO WRAŻENIA.
Jeśli próbujesz coś jednak w obszarze wiedzy, to przedstaw DOWODY NAUKOWE. Dowody, a nie bla bla bla i bla... :lol:
Z całą pewnością doświadczysz na sobie mocy Bożej, nie będzie ci do śmiechu. Bóg jest realny i na pewno będziesz musiał przed nim stanąć na sądzie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: kontousunieteMtl » 13 sty 2018, 21:09

Riddick pisze:
saracen pisze:Nie przekonasz ludzi, którzy wierzą w dosłowność opisów biblijnych, w tym, że gadający wąż podpuścił Ewę...

Tak zapytam dla formalności: oślica też nie przemówiła?



Oslice i weze mowia tylko w rzeczywistosci nienaturalnej....fikcyjnej....np. w swiecie wiary, ktory znajduje sie daleko od Boga....czyli w ciemnosci...(albo ciemnocie... jak kto woli....)....Tam tez maja objawienia wszelkiej masci oszolomy religijne.....Maryje przekazuja chore wiesci z zaswiatow.....faceci w sukienkach przepedzaja demony....handluja odpustami i decyduja o twoim zyciu....tak, jakby do nich nalezalo.....Rozgrzeszaja (albo nie)...uzdrawiaja...wyklinaja....zabijaja.....


W rzeczywistosci naturalnej, gdzie " Bog przechadza sie wsrod swojego stworzenia", oslice i weze nigdy nie mowia ludzkim glosem, poniewarz ich natura, dana im przez Boga, uniemozliwia im takie mowienie....(nesto, pozdrawiam cie.... :) )....


Niestety, poprzez fikcje "niegodziwca" , w ktorej czlowiek panuje nad czlowiekiem ( hierarchia organizacjii religijnych i politycznych...żądza wladzy i korzysci materialnychn za wszelka cene ) naturalne srodowisko zostalo niemalze zniszczone.....ludzkosc stanela w obliczu samozaglady...... :-(

ZYCIE w kazdej formie przestalo miec wartosc....

A to, w ktorym pojawia sie Swiadomosc, zostaje osądzone przez falszywych aniolow swiatlosci i skazane na ogniste pieklo..... :evil:


.................


A jednak pojawiajaca sie u ludzi SWIADOMOSC to znak, ze DOBRY BOG , ktory jest BEZWARUNKOWA MILOSCIA "postanowil" zainterweniowac....



Obserwacja tych zdarzen daje mi nadzieje, ze ciemnosc (ciemnota) zostanie wyparta przez SWIATLO.....

Kocham SWIATLO.... :) ....dlatego chodze z glowa podniesiona do gory....czekajac na wyzwolenie...... :)


Pozdrawiam wszystkich w Duchu i Prawdzie... :)


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: wybrana » 13 sty 2018, 22:19

@Motyl- dzięki.
Myślę,że bardziej prawdziwie i logicznie nie można tego ująć.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
liberator
Posty: 937
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: liberator » 14 sty 2018, 11:21

Motyl pisze:Zanim pojawil sie czlowiek na ziemi istnialy wirusy i zwierzata.....i jak czytamy w opisie stworzenia nic nikogo nie gnebilo....


A z jakiego powodu wierzysz w żydowski mit stworzenia, a nie w indyjski, arabski czy polski?

Motyl pisze:Dowody znajdziesz w sobie....jesli sie tam udasz.....i wtedy bedziesz mogl je zweryfikowac
wlasciwie.....


W sobie? Czyli co mam zrobić?

Motyl pisze:Poki co jestes fanem wlasnego ego....i nie bardzo lapiesz wszystko, co do ciebie pisze.....


Oczywiście, że jestem fanem własnego ego. Nawet bardzo!
Czasem jednak, gdy najdzie mnie ochota to dopuszczam do jego rozpadu.
Niewyobrażalne, nie do opisania to uczucie.
Ostatnio jednak ochota nachodzi mnie bardzo rzadko...


Co to jest ta ŚWIADOMOŚĆ o której piszesz wielkimi literami?
Bo jak widzę chodzi Ci o coś zupełnie innego niż normalnie rozumiane.

Mówisz, że to jest Bóg, że to jest jego królestwo, coś jeszcze?

Niestety obawiam się, że nie dojdziemy do niczego konkretnego poza subiektywnymi uczuciami.

Motyl pisze:Naiwyzsza pora obudzic sie z letargu.


No ja nie jestem człowiekiem wiary. Przebudzenie zaliczyłem już wiele lat temu :)

Motyl pisze:@liberator...powiedz, prosze, ze to nieprawda...... 


Nie słuchaj Magdy, ona nie ma pojęcia ;)
Liberator poza pisaniem na forum ma wiele innych zainteresowań, np gotowanie :
Obrazek


:powodzenia:
1. Wyzwanie moralne dla wierzących. Na razie nie sprostał mu nikt na forum: http://goo.gl/sXDX9L
2. Czy Biblia podaje prawdę? Konkretna weryfikacja. Weryfikacja wykazała, że biblia nie podaje prawdy. http://goo.gl/ued2be
3. Człowiek wierzący w istnienie boga. Przyczyny... http://goo.gl/YvyjhY
4. Jahwe namawiający / nakazujący zabijanie całych narodów łącznie z dziećmi. Obrzydliwość http://goo.gl/XOxKlB
5. „Pismo Święte to fikcja literacka ?" Żadnemu teiście nie udało się zaprzeczyć... http://goo.gl/pZuy0x
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: kontousunieteMtl » 14 sty 2018, 14:00

liberator pisze:
Motyl pisze:@liberator...powiedz, prosze, ze to nieprawda...... 


Nie słuchaj Magdy, ona nie ma pojęcia ;)




Wiedzialam , ze jestes autentyczny...... :->
Na obydwu fotkach wygladasz jak....młody bóg.... ;)
Ciesze sie , ze ten dar urody nie powywracal ci w glowie.....a wnioskuje z tresci twoich wypowiedzi.....i z tego co wyczytam pomiedzy wierszami.....



cdn....


Wrocilam z pracy padnieta....na razie nie mam sily pisac....ale odpowiem na wszystkie twoje pytania....najlepiej jak potrafie....... :->


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: nesto » 14 sty 2018, 16:13

:oops: nie do wiary.. Motylu!


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: breath » 14 sty 2018, 17:06

Motyl pisze:
liberator pisze:
Motyl pisze:@liberator...powiedz, prosze, ze to nieprawda...... 


Nie słuchaj Magdy, ona nie ma pojęcia ;)




Wiedzialam , ze jestes autentyczny...... :->
Na obydwu fotkach wygladasz jak....młody bóg.... ;)
Ciesze sie , ze ten dar urody nie powywracal ci w glowie.....a wnioskuje z tresci twoich wypowiedzi.....i z tego co wyczytam pomiedzy wierszami.....
Tak wygląda Steven Seagal, a nie ten człowiek, do którego z taką atencją piszesz.Poza tym, co to ma być ten dar urody... Dotychczas o niczym takim nie słyszałam, ale chętnie dowiem się czegoś więcej.Ja przepraszam, ale jeśli takie posty już tu można przeczytać, to niedługo to forum niczym nie będzie się różnić od np. pudelka.Żenada i tyle.


cdn....


Wrocilam z pracy padnieta....na razie nie mam sily pisac....ale odpowiem na wszystkie twoje pytania....najlepiej jak potrafie....... :->


Awatar użytkownika
liberator
Posty: 937
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: liberator » 14 sty 2018, 17:13

breath pisze:Tak wygląda Steven Seagal,

Czyli liberator ;)


:powodzenia:
1. Wyzwanie moralne dla wierzących. Na razie nie sprostał mu nikt na forum: http://goo.gl/sXDX9L
2. Czy Biblia podaje prawdę? Konkretna weryfikacja. Weryfikacja wykazała, że biblia nie podaje prawdy. http://goo.gl/ued2be
3. Człowiek wierzący w istnienie boga. Przyczyny... http://goo.gl/YvyjhY
4. Jahwe namawiający / nakazujący zabijanie całych narodów łącznie z dziećmi. Obrzydliwość http://goo.gl/XOxKlB
5. „Pismo Święte to fikcja literacka ?" Żadnemu teiście nie udało się zaprzeczyć... http://goo.gl/pZuy0x
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: kontousunieteMtl » 14 sty 2018, 17:14

nesto pisze::oops: nie do wiary.. Motylu!




:?:


nesto, co ty....protestant....?

Na zartach sie nie znasz....?


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jahwe namawiający / nakazujący ludobójstwa. Obrzydliwość

Postautor: kontousunieteMtl » 14 sty 2018, 17:30

breath pisze:Tak wygląda Steven Seagal, a nie ten człowiek, do którego z taką atencją piszesz.Poza tym, co to ma być ten dar urody... Dotychczas o niczym takim nie słyszałam, ale chętnie dowiem się czegoś więcej.Ja przepraszam, ale jeśli takie posty już tu można przeczytać, to niedługo to forum niczym nie będzie się różnić od np. pudelka.Żenada i tyle.





Moja droga breath.....mysle, ze jako gorliwa protestantka powinnas unikac oddzialu zakaznego.....jeszcze sie zarazisz....polkniesz jakiegos bakcyla.....albo jeszcze cos..... :-D



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości