Naród wybrany

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
PIN
Posty: 89
Rejestracja: 17 cze 2015, 17:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Naród wybrany

Postautor: PIN » 07 lip 2015, 11:33

Wiele się mówi "naród wybrany" Wielu ludzi zazdrości "wybraństwa" A inni wręcz nienawidzą wybranych, jako lepszych i uprzywilejowanych. Na czym więc to "wybraństwo" ma polegać?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 07 lip 2015, 12:29

Na prostej rzeczy wybraniu przez Boga. Bóg wybiera jeden naród a po odstepstwie tego narodu wybiera jeszcze innych wiernych jego synowi.

Luk 14:16-24 bw "(16) A On mu rzekł: Pewien człowiek przygotował wielką wieczerzę i zaprosił wielu. (17) I posłał swego sługę w godzinę wieczerzy, aby powiedział zaproszonym: Przyjdźcie, bo już wszystko gotowe. (18) I poczęli się wszyscy jeden po drugim wymawiać. Pierwszy mu rzekł: Kupiłem pole i muszę pójść je zobaczyć; proszę cię, miej mię za wytłumaczonego. (19) A drugi rzekł: Kupiłem pięć par wołów i idę je wypróbować; proszę cię, miej mię za wytłumaczonego. (20) A inny rzekł: Żonę pojąłem i dlatego nie mogę przyjść. (21) A gdy wrócił sługa, doniósł o tym panu swemu. Wtedy gospodarz rozgniewał się i rzekł do sługi swego: Wyjdź prędko na place i ulice miasta i sprowadź tutaj ubogich i ułomnych, i ślepych, i chromych. (22) I oznajmił sługa: Panie, tak się stało, jak rozkazałeś, i jeszcze jest miejsce. (23) Wtedy rzekł pan do sługi: Wyjdź na drogi i między opłotki i przymuszaj, by weszli, i niech będzie zapełniony dom mój. (24) Albowiem mówię wam, że żaden z owych zaproszonych mężów nie skosztuje mojej wieczerzy."

Tu o tym mowa


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 07 lip 2015, 21:18

magda pisze:Wiele się mówi "naród wybrany"


Powszechnie odnosi sie ten zwrot do zydow. Natomiast Pismo Swiete zwrot "narod wybrany" kieruje do wierzacych w Chrystusa: "wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym" 1 List Piotra rozdzial 2.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 07 lip 2015, 22:15

Zydzi dalej są narodem wybranym i cały izrael będzie zbawiony


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
PIN
Posty: 89
Rejestracja: 17 cze 2015, 17:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: PIN » 08 lip 2015, 19:08

magda pisze:Zydzi dalej są narodem wybranym i cały izrael będzie zbawiony


A dlaczego Madziu Bóg wybrał potomków Abrahama, Izaaka i Jakuba Na jakiej podstawie właśnie ich. Czym się sugerował??


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 lip 2015, 19:44

Tego nie wiemy , jest to naród inny niż wszystkie narody , gdzieby sie nie znalazł to próbuje niszczyc gojów. Nie wiem dlaczego Bogu się podoba moze jak sam mówi ze względu na Abrahama bo on bardzo Bogu ufał i sie spodobał, Owszem żydzi przez cała historie bardzo nie słuchali Boga i do dziś tak jest zawsze robili cos złego ale chyba tak jest po to żeby Bóg mógł zbawic też inne narody a poza tym jak się w kimś zakochasz to tobie sie ta osoba podoba a ktoś inny może sie dziwic co w niej widzisz imówic jak mogłes wybrać kogoś tak okropnego to moze to jest na zasadzie własnie miłości. Bóg się zakochał w tym narodzie i tyle tak jak z wybraniem dlaczego jedni są wybrani a inni nie nie wiadomo dlczego Bóg kogoś wybiera tak jak wybrał sobie Pawła co mordował prześladował a faryzeuszy nie wybrał chociaż byli mniej zawzjęci od Pawła . Nie wiemy jak to z tym jest. Bo nie wybiera ze względu na nasze zasługi to pewne i żydów też nie ztego powodu kocha.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dezerter » 08 lip 2015, 22:19

Magda bardzo rozsądnie piszesz o narodzie wybranym - potomkach Jakuba
ja tam miedzy Boga i jego wybrany kiedyś naród nie wchodzę i nie wnikam za bardzo, bo znam Słowo i wiem czym to dla mnie się może skończyć :-?
ale czuję się również członkiem Ludu Bożego Nowego Przymierza
a czy jestem dziczką, czy wszczepioną gałęzią, czy samodzielną ...
to już mniej mnie zajmuje, bo tak naprawdę - jakie to ma znaczenie dla mojego zbawienia?


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 lip 2015, 23:03

Nawet jeśli jestem dziczka wszczepioną to ciesze sie ze jestem wszczepiona i nie muszę znać powodów dlaczego Bóg tak a nie inaczej wybrał, ufam ze słusznie ufam jego wielkiej mądrości.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Naród wybrany

Postautor: KAAN » 09 lip 2015, 10:39

PIN pisze:Wiele się mówi "naród wybrany" Wielu ludzi zazdrości "wybraństwa" A inni wręcz nienawidzą wybranych, jako lepszych i uprzywilejowanych. Na czym więc to "wybraństwo" ma polegać?
Na obietnicy Bożej; Bóg wykonuje swoje obietnice nawet wtedy gdy człowiek zawodzi, na tym polega plan zbawienia człowieka. Bóg wykonuje zbawienie dlatego naród wybrany zostanie nawrócony przez Boga, ich serca zostaną odmienione ich umysły skierowane w kierunku Boga, a wszystkie obietnice ST zostaną spełnione:

List do Hebrajczyków 10:15 Poświadcza nam to również Duch Święty; powiedziawszy bowiem:
16 Takie zaś jest przymierze, jakie zawrę z nimi Po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich serca i na umysłach ich wypiszę je,
17 Dodaje: A grzechów ich i ich nieprawości nie wspomnę więcej.


Rz 11:25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26 I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27 A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.
28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
29 Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.


Ap 7:4 I usłyszałem liczbę tych, których opatrzono pieczęcią: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich plemion izraelskich....


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 09 lip 2015, 20:13

Teologia Duchowego Izraela-pytanie - Kto jest Israelem Bożym?
https://www.youtube.com/watch?v=g9Ha-ioayR8


PIN
Posty: 89
Rejestracja: 17 cze 2015, 17:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: PIN » 23 lip 2015, 20:21

Janek pisze:Teologia Duchowego Izraela-pytanie - Kto jest Israelem Bożym?
https://www.youtube.com/watch?v=g9Ha-ioayR8



Nie zrobiliśmy ani jednego kroku do przodu, jeśli chodzi o wybraństwo!
PS: " Żydzi mesjańscy, nie są Żydami"


Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dezerter » 23 lip 2015, 22:03

PIN pisze:
magda pisze:Zydzi dalej są narodem wybranym i cały izrael będzie zbawiony


A dlaczego Madziu Bóg wybrał potomków Abrahama, Izaaka i Jakuba Na jakiej podstawie właśnie ich. Czym się sugerował??

Moim zdaniem ich posłuszeństwem


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 24 lip 2015, 10:39

Wybranie narodu Izraela było Bożą lekcją dla wszystkich ludzi we w każdym czasie; był to lud twardego karku, nieposłuszny, z tendencją do bałwochwalstwa, można powiedzieć że był to jeden z najgorszych narodów, jeśli nie najgorszy. Bóg ten naród obdarzył swoją miłością, obietnicami, wychowywał go, ochraniał i wszystko co działo się z Izraelem wskazywało na niezwykłą miłość Bożą i łaskę. Historia Izraela uczy wszystkich ludzi bardzo ważnej rzeczy: nawet gdy człowiek zawodzi, nie dotrzymuje przymierza, to Bóg zawsze dotrzymuje obietnic i jest całkowicie spolegliwy. Obrazuje to też charakter zbawienia w Panu Jezusie i przygotowuje człowieka na przyjęcie Ewangelii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 24 lip 2015, 20:28

Dezerter pisze:Moim zdaniem ich posłuszeństwem


Przecież stale byli nieposłuszni, no Abracham był posłuszny ale dziwne miał 2 synów potomkami jednego są Arabowie drugiego Żydzi, Żydzi niszczą świat ekonomicznie a Arabowie chcą świat unicestwić. Mili ci potomkowie nie ma co , czy by sie samemu Abrachamowi podobali. ciekawa jestem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 24 lip 2015, 20:51




Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości