Sianie nienawiści wobec protestantow

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 31 lip 2015, 13:27

Albertus pisze:Piszę o zmianie ogólnego nastawienia do protestantów u Polaków. Jakby nie patrzeć to Szwedzi byli protestantami i dokonali straszliwych mordów i grabieży i profanacji katolickich kościołów o niespotykanej wcześniej i nawet później skali.

Stąd późniejsza niechęć wobec innowierców choć nie wszyscy zdradzili Polskę

Zgadza się, że Szwedzi aniołami nie byli i dopuszczali się zbrodni. Niestety dramat innowierców polegał na tym, że jeszcze przed najazdem padali ofiarą gwałtów i mordów wynikających z podburzania ciemnego ludu przez duchowieństwo katolickie. Dochodziło również do profanacji zwłok. Innowiercom po prostu nie pozostawiano wyboru kogo poprzeć. Nie nazwałbym tego zdradą Polski. Chyba, że popieranie agentury amerykańskiej w okresie PRLu przez Kościół Katolicki i Solidarność jest również zdradą Polski. Zresztą by było zabawniej część pomimo doznanych krzywd podjęła walkę ze Szwedami np. Zbigniew Morsztyn na swój koszt powołał oddział. W trakcie walki ze Szwedami pod Tyńcem dostał się do niewoli. Pomimo swojej postawy i tak był prześladowany. Z tego okresu pochodzi Pieśń w ucisku;

.............Nie pozwalają ludziom chodzić po Twej ziemi.
Nie taka srogość między zwierzęty dzikiemi,
Jakiej my doznawamy, którzyśmy bogatą
Krwie świętej Chrystusowej kupieni zapłatą.
Ty, Boże, wiesz najlepiej, żeśmy nie zgrzeszyli
Nic przeciwko Twej ziemi, aleśmy życzyli
Wszytkiego jej dobrego. Słyszysz, wieczny Panie,
I teraz dzienne za nią i nocne wzdychanie,
Żeśmy też tu ostatki dóbr naszych strawili,
Żadnejeśmy im krzywdy tym nie uczynili,
Owszem, sami częstokroć będąc uszkodzeni
I od wielu mniej bacznych widomie skrzywdzeni,
Cierpliwieśmy przykrości wszytkie ponosili
I, żeśmy przychodniami, na tośmy pomnieli.
Ty-ć sam tułactwa nasze masz porachowane,
W Twe wiaderko wszytkie łzy nasze pozbierane;
Ty, badaczu serc ludzkich, wiesz, jak przenikają
Wskroś te ciężkie potwarzy, gdy nam to zadają,
Jak byśmy bluźniercami mieli być świętego
Imienia Zbawiciela i Boga naszego.
A to wszytko dlatego, że i przyrodzenie,
I wolnowładne niebem i ziemią rządzenie,
I moc, i mądrość Jego boską Twym być znamy
Darem; w czym z całym Pismem Świętym się zgadzamy.
Stąd ci wszytkie niechęci na nas obalili,
Stąd nas już za niegodnych świata osądzili,
Stąd rozumieją, żeśmy wiecznie potępieni
I tu od miłosierdzia Twego odrzuceni,
Ale my od ich sądu do sprawiedliwego
Apelujemy, Boże, trybunału Twego..........


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 31 lip 2015, 13:41

Możliwe że jakichś tam krzywd innowiercy doznawali i przed potopem szwedzkim , należy jednak pamiętać że i tak było im w Polsce lepiej niż w jakimkolwiek innym kraju. Gdyby tak nie było to by tu nie zjeżdżali z innych krajów.A na pewno było im lepiej i mieli więcej praw niż katolikom w krajach gdzie władzę mieli protestanci..

Co ciekawe wielu z nich było lepiej w katolickiej Polsce niż w Szwecji z panującym i nietolerancyjnym dla innych wyznań protestanckich luteranizmem.

Nie bardzo to jednak niestety docenili.

Po potopie szwedzkim zresztą też, z tego co sobie przypominam, nie było poza braćmi polskimi jakichś represji wobec innowierców ze strony państwa polskiego. Nastrojom natomiast wśród ludności to moim zdaniem naprawdę trudno się dziwić.


Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dezerter » 31 lip 2015, 22:18

Drogie siostry magdo i kontousunięte1 - ja w ten sposób nie będę dyskutował i na tym poziomie negatywnych emocji
ja przyszedłem na to forum wzrastać w wiedzy i wierze a nie się kłócić
a w tym wątku chciałem wyraźnie powiedzieć, że u katolików nikt "nienawiści nie sieje"
A kto i do kogo "sieje nienawiść" - to myślę, że jasno w tym wątku czytający widzą :-(


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 01 sie 2015, 15:53

Dezerter, Na forum coś takiego jest na porządku dziennym, można się do tego przyzwyczaić nawet ignorować, choć co niektóre ataki w naszą stronę są bardzo fanatyczne.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 01 sie 2015, 22:36

Dezerter pisze: na tym poziomie negatywnych emocji

Nie mam żadnych emocji , tylko stwierdzam fakty podałam ci przykład ksiedza profesora co aż pluje jadem na protestantów ale dla ciebie to nie dowód że katolicy tak robią , udajesz ze nie widzisz tej nienawiści , może i nie widzisz bo nie jesteś np jedynym protestantem w całym duzym bloku, bo ci nikt nigdy kupy na wycieraczkę nie podrzucał , nikt cie nie wyzywał że masz kocia wiarę i tobą nie gardził że nie idziesz do kościoła katolickiego ze wszystkimib to moze i nie zauważyłes co nie znaczy ze tego nie ma bo jest. Ja ci powiem miałam taki okres że bardzo chcialam otworzyć oczy katolikom na ich błędne nauki ale niestety nie da sieę nic zrobić z takim zaślepieniem jak w KK i teraz sobie powiedziałamsą dorosli sami decydują ich sprawa , maja Biblię jak im zalezy na prawdzie a nie na przynależnosci do grupy to sami znajdą ta prawde ale tylko jeśli ich Ojciec pociągnie jeśli nie to będą jak ci

Mt 13:14 bw "I spełnia się na nich proroctwo Izajasza, które powiada: Będziecie stale słuchać, a nie będziecie rozumieli; będziecie ustawicznie patrzeć, a nie ujrzycie."
Mt 13:15 bw "Albowiem otępiało serce tego ludu, uszy ich dotknęła głuchota, oczy swe przymrużyli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, i sercem nie rozumieli, i nie nawrócili się, a Ja żebym ich nie uleczył.
No i stale bedą sie modlic do pomalowanej deski z Czestochowy i do zmarłych ludzi ale co ja mam do tego głową się muru nie przebije.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: nadrozd » 02 sie 2015, 07:03

heh ale mnie dziwi jedno.
Powszechnie wiadomo jaki był los chrzescijan jacy sie nie podporzadkowali władzy rzymu w momencie gdy konstantyn założył nowa religie.

Powszechnie wiadomy jest los żydów mesjańskich np s Susji i co z nich pozostało.
POwszechnie znanym faktem sa getta żydowskie w rzymie
powszechnie znanym faktem jest historia albigensów i waldensów
Powszechnie wiadomo że Krwawa Mery to byla katoliczka.

oraz kazdy wie ze takie serwisy i takie artykuły sa powszechne
http://konserwatyzm.pl/artykul/651/mari ... escijanami
http://jestemkatolem.pl/temat/protestantyzm/
http://jestemkatolem.pl/952/nie-nazywaj ... -t-horvat/


niestery co siali przez 2k lat to zbierac będa.....
kto siał nienawiść zbierze nienawiść

Jak ta zasada nie ominie protestantów, to i nie ominie katolikow.. wreszcie nie ominie nikogo z nas personalnie.
I zdaje mi sie ze dzisiaj to glownie personalne....jednostkowe wyskoki.


ale to co sie juz wydarzylo bedzie przypominane do konca swiata... bo jest poprostu czescia naszej histori a jej zmienic nie możemy bo sie nie da. :(

im wiecej dystansu i podziału na MY i ONI tym lepiej.
NIe jesteśmy juz ani tymi katolikami co byli kiedys ani tymi protestantami co byli kiedys.
Tak samo jak dzisiejszy niemcy nie sa nazistami co byli na II wojnie.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 02 sie 2015, 10:52

nadrozd pisze: takie artykuły sa powszechne

Aż niedobrze się robi,czytając. I ktoś śmie zarzucać protestantom sianie nienawiści.
nadrozd pisze:niestery co siali przez 2k lat to zbierac będa.....

Tak właśnie jest.
Dorzucę,że moja niechęć do tego kościoła jest całkiem uzasadniona. Pomijając historyczne sprawy,mam wielką awersję do wszystkiego i każdego kto kłamie,ukrywa,knuje. A przekonałam się,że to w katolicyzmie jest powszechne. Zawiodłam się i finito.


Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dezerter » 02 sie 2015, 12:33

nadrozd pisze:heh ale mnie dziwi jedno.
Powszechnie wiadomo jaki był los chrzescijan jacy sie nie podporzadkowali władzy rzymu w momencie gdy konstantyn założył nowa religie.

"Powszechnie" - to wszyscy uczą się historii w szkołach powszechnych, później w liceum i na studiach, powszechnie dostępne są podręczniki do historii w których są zawarte fakty historyczne a nie plotki i prywatne opinie :-/

a fakty są takie, że :
Konstantyn nie założył żadnej religii - nic bynajmniej o tym historycy nie wspominają - ale jak odkryłeś jakieś teksty źródłowe , to nobel z historii pewny :-P - promował natomiast Sol Invictus (łac. Słońce Niezwyciężone) – bóstwo rzymskie dla którego to bożka wprowadził święto dekretem z 7 marca 321 roku niedzielę jako oficjalnie święto Sol Invictus – dies Solis.
poczytaj dowiedz się i nie opowiadaj "powszechnych " bajek ;-)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sol_Invictus
A jeśli chciałeś nawiązać do sytuacji chrześcijaństwa za Konstantyna, to właśnie za jego rządów skończyło się prześladowanie chrześcijan i palenie naszych świętych ksiąg, zrównał Cesarz chrześcijaństwo z innymi religiami w cesarstwie i stało się religią legalną. Za jego czasów poza incydentalnymi wydarzeniami rozwijało się jednocześnie ortodoksyjny kościół katolicki, jak i ariański - w którym Konstantyn przyjął chrzest, który w późniejszym czasie opanował połowę cesarstwa i kilku Cesarzy z IV wieku było arianami, rozwijali się donatyści stanowiąc połowę wiernych w Afryce i kilka innych mniejszych schizm. Konstantynowi chrześcijaństwo zawdzięcza wolność a nie prześladowania - taka jest prawda historyczna i fakty historyczne znane ze źródeł historycznych....
poczytaj dowiedz się i nie opowiadaj "powszechnych " bajek ;-)
Powszechnie wiadomy jest los żydów mesjańskich np s Susji i co z nich pozostało.

Ty chyba nie znasz znaczenia słowa "powszechnie" - bo o Susji - ja miłosnik judeochrze ścijan i historii starożytnego chrześcijaństwa słyszę po raz pierwszy - jak zapewne 90% forumowiczów
http://mesjasz.info.pl/?p=2289
znalazłem coś takiego ale tam nie ma żadnych faktów! historycznych o prześladowaniu religijnym - są natomiast naciągane opinie jakiegoś człowieka :-? ;)
resztę kiedy indziej
szalom


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 02 sie 2015, 14:07

Dezerterze czy wiesz kiedy upadł definitywnie kosciół rzymski i stał się nierzadnicą z apokalipsy i Babilonem, bo pewnie nie wiesz , ostateczną datą upadku tego koscioła jest 440 rok kiedy to papież przejął sukcesję pogańskiego kapłana po cesarzach Starożytnego Rzymu i stał się pontifexem maximusem jak każdy pogański władca Rzymu i zaczał prześladować chrześcijam na wzór cesarzy Rzymskich. Każdy papież jak wiesz jest pontifexem maksimusem i żaden nie odmówił tego tytułu jak do tej pory. Po tych artykułach co to powyżej są linki widać jak to ogromne zło dawniej prześladujace chrześcijan plące ich na stosach drzemie czekajac na odpowiedni moment żeby wybuchnąć. Nie łudź sie przepraszanie przez wojtyłę za zbrodnie nic nie dało to ten sam ociekający krwia kościół nierzadnica z Apokalipsy


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: nadrozd » 02 sie 2015, 18:18

Dezerter pisze:
nadrozd pisze:heh ale mnie dziwi jedno.
Powszechnie wiadomo jaki był los chrzescijan jacy sie nie podporzadkowali władzy rzymu w momencie gdy konstantyn założył nowa religie.

"Powszechnie" - to wszyscy uczą się historii w szkołach powszechnych, później w liceum i na studiach, powszechnie dostępne są podręczniki do historii w których są zawarte fakty historyczne a nie plotki i prywatne opinie :-/


No ja znam katolicka wersje i lista papieży od Piotra z tym ze oni nie wiedzieli niektórzyt ze byli papieżami ;).... dlatego katolicki rodzaj prawdy jest czyms co mnie mdziś mało interesuje.
zawiodłem sie na nim. nie raz nie dwa :( a majac idealny obraz kosciola to bolało i to bardzo.

wiesz w NIemczech też próbuja powiedziec ze to polacy gazowali żydów to dosc naturalne.
Wiec żyjąc w katolickim kraju masz podobny obraz histori kosciola jak niemcy II wojny św.
Natomiast relacji historycznych nie idzie zmienic. Mimo ze w panstwie koscielnym musza byc dopasowane do tego co ludzie chcą usłyszec.
U nas o mordach jakie robili polacy tez sie nie mówi otarcie i uważa mówienie o tym za zdrade stanu. nawet jak to prawda :( Tak porpostu działa ten mechanizm.


to weż jakieś podreczniki z zachodu
tudzież obejrzyj history channel
lub poprostu wejdz na angielska wikipedie

https://en.wikipedia.org/wiki/Christianity
to oni tam zreszta i słucznie KRK datuja od wielkiej schizmy d0piero.
a wczesniejszy okres nazywaja okresem pentarchii... ;)
Obrazek


Generalnie ja mam nastawienie Takie:
KZ mówią ze powstali w dzien 50siatnicy, tez nie bede sie znimi spierał.
Tak samo nie bede sie spierał z toba jako z CHrzescijaninem jak powiesz ze Jezus założyl Twój kosciół. Bedziesz mial tak samo racje jak gość z KZ.
mimo że historia powie ze obie organizacje powstały duuuuuzo pozniej. to przeciez nie o organizacje religijne i polityke sie rozchodzi..


Swoja droga Jestes człowiekiem który jest w kosciele chrystusa i nei powinienes taks ie przejmować historia KRK zwłąszcza ze na nia nie masz wplywu ani na to co robili hierachowie i kler przez wieki ..... Wsród baranków zawsze sa wilki. a i zwieśc mozna wybranych.
... jak mówi pismo my nie mamy nasladować uczonych w piśmie i faryzeuszów a byc sprawiedliwsi od nich. tak ze uczmy sie z błedów histori i bierzmy nasze brzemie na klate.
A mi tez wstyd za protestanckich szwedów którzy niszczyli koscioły.... i za katolików którzy wyrzynwli waldensow i albinegnsów. NIe zmienie tego ze jestem zwiazany i z KRK i z Protestantyzmem... Bo to co sie wydarzylo to poto by tego uniknąć w przyszłości... zadne wydarzenie nie stało sie przez przypadek....

jak mówi pismo co chyba warto zacytowac

MAT 23:29 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych,
30 i mówicie: "Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie byliśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków".
31 Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków!
32 Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!



zdaje mis ie z perspektywy czasu aktualny i dla chrzescijaństwa.
NIe sadzicie ?


PS. Pamietacie jakie reackje wywołał film Pokłosie w POlsce ?
jaka była nagonaka na Sztura i wyzywanie go od zdrajcy ?
internauci nazywają Macieja Stuhra "Żydem, który przestał być Polakiem".


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dezerter » 02 sie 2015, 23:43

Nadzor - zobacz sam jak to jest jak się nie opiera swojej wiedzy na faktach historycznych i na nauce zwanej historią a na jakichś "internetowych faktach"
prosty przykład w poprzednim poście napisałeś , że KRK został założony przez Konstantyna - a więc 325 rok powiedzmy,
magda podaje 440
a w ostatnim poście podajesz że XI wiek :oops: a prawda jest taka - fakty, że Kościół powszechny (czyli katolicki) został założony podczas 50-tnicy i on właśnie rozdzielił się na KRK (zachodni/rzymski) i Prawosławny - po schizmie wschodniej w XI wieku.
To nie jest "wersja katolicka" - ja historii uczyłem się w socjalistycznej (znaczy ateistycznej i antyklerykalnej ) Polsce i uczyli tego samego
Swoja droga Jestes człowiekiem który jest w kosciele chrystusa i nei powinienes taks ie przejmować historia KRK

ale ja się ją nie przejmuje - ja się przejmuje szerzeniem mitów i bajek histo(e)rycznych ;)
A mi tez wstyd za

i tu się z tobą łącze we wstydzie za naszych przodków zarówno Polaków jaki chrześcijan - nie tak Jezus i apostołowie nas nauczyli, ale wstydźmy się za fakty historyczne a nie z mity i bajki ;-)
PS. Pamietacie jakie reackje wywołał film Pokłosie w POlsce ?

był to jeden z głupszych filmów jakie obejrzałem a zakończenie to już absurd!
więc reakcje częściowo usprawiedliwione


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 sie 2015, 00:15

Dezerter pisze: że KRK został założony przez Konstantyna - a więc 325 rok powiedzmy,
magda podaje 440


Dlatego radzę czytać uważnie napisałam że ostateczny upadek i stanie się nierządnicą Babilonem nastąpił w 440 roku kiedy papież przejął sukcesję po cesarzach Rzymu pogańskiego. Konstantyn to początek tego upadku a przejęcie tytułu pontifex maximus kapłana pogańskiego to koniec i ostateczne stanie isę religią pogańską upadłą i poddaną pontifexom maximusom czyli kapłanom pogańskim od tej chwili Rzymski Kościół nie jest już kościołem chrześcijańskim a Jezusa i Ewangelię stosuje się do mydlenia oczu wiernym i zwodzenia ogromnych mas ludzi . Tak ze czytaj uważnie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 sie 2015, 00:20

Dezerter pisze: Kościół powszechny (czyli katolicki) został założony podczas 50-tnicy i


Coś ci się roi w głowie pidczas piędziesiatnicy Duch został zesłany na kościół Jezusa i trwał on jakiś czs aż przyszło jak zapowiedziane w proroctwie odstępstwo i to jest to o czym napisalismy. od odstępstwa i ostatecznego upadku nie jest to kosciół Chrystusa a kościół pogańskich kapłanów czyli papieży. Proroctwa to odstępstwo przewidziały. Teraz Nierzadnica odziana w szkarłat i purpurę i drogie kamienie odbiera chołdy zwiedzionych tłumów ale koniec jej bliski.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dezerter » 03 sie 2015, 00:23

magda pisze:Dezerterze czy wiesz kiedy upadł definitywnie kosciół rzymski i stał się nierzadnicą z apokalipsy i Babilonem, bo pewnie nie wiesz , ostateczną datą upadku tego koscioła jest 440 rok kiedy to papież przejął sukcesję pogańskiego kapłana po cesarzach Starożytnego Rzymu i stał się pontifexem maximusem jak każdy pogański władca Rzymu i zaczał prześladować chrześcijam na wzór cesarzy Rzymskich.

Kilka błędów w jednym zdaniu :oops:
Nie "przejął sukcesji" bo Cesarz przestał używać w roku 375:
Po śmierci Lepidusa w 12 roku p.n.e. urząd najwyższego kapłana objął Oktawian August i odtąd aż do roku 375 n.e. tytuł ten noszony był przez każdego kolejnego cesarza[4]. W przypadku dwuwładztwa czy w okresie tetrarchii tytuł najwyższego kapłana noszony był zawsze tylko przez jednego z augustów, gdyż prawo zabraniało jego dzielenia[5]. Cesarze pełnili swą sakralną funkcję podczas licznych świąt. Tytuł ten wskazywał także na opiekuńczą funkcję cesarza w stosunku do wszystkich religii w cesarstwie. Cesarz mógł więc ustanawiać kapłanów i kalendarz świąt wszystkich religii cesarstwa. Dopiero w 375 roku chrześcijański cesarz Gracjan po wstąpieniu na tron odmówił przyjęcia do swojej tytulatury godności najwyższego kapłana i zrzekł się związanych z tym urzędem funkcji[6].

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pontifex_Maximus

pontifexem maximusem jak każdy pogański władca Rzymu i zaczał prześladować chrześcijam na wzór cesarzy Rzymskich.


Kolejna nieprawda, bo jak mam nadzieję przeczytałaś w podlinkowanym artykule, albo w podręczniku historii wspominany tytuł PM używali przed rokiem 12 kapłani pogańscy a nie Cesarze a po 375 roku nikt. A więc gdy w 440 roku papież zaczął używać takiego tytułu to już nikt nie pamiętał, że tytułu najwyższy kapłan używał kiedyś Cesarz a tym bardziej nikt nie wiedział, że takiego tytułu używali kiedyś jacyś kapłani pogańscy . Ten papież zaczął wypełniać funkcję najwyższego kapłana w chrześcijaństwie, stając się najwyższym autorytetem i rozjemcą w sporach między różnymi biskupami wschodu, zachodu i Afryki - jest świętym kościoła Prawosławnego i Katolickiego. Nie każdy Cesarz Rzymu prześladował chrześcijan - tym bardziej nie robił tego papież
Każdy papież jak wiesz jest pontifexem maksimusem i żaden nie odmówił tego tytułu jak do tej pory.

Kolejny błąd :oops:
Tytułu PM papież nie można odmówić, bo nie można odmówić czegoś czego oficjalnie się nie dostaje :-P
Od V w. za sprawą papieża Leona I (440-461) tytułem "Pontifex Maximus" zaczęto określać biskupów Rzymu[7][8][9]. Pomimo, że tytuł ten stał się powszechny i pojawiał się w inskrypcjach na budynkach, monumentach i monetach w Watykanie nigdy nie został włączony do oficjalnej tytulatury papieży (Annuario Pontificio jako czwarty oficjalny tytuł papieży podaje: Summus Pontifex Ecclesiae Universalis).

sprawdź zresztą tu:
http://www.opoka.org.pl/varia/poradnik/kosciol31.html
pozdrawiam


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 sie 2015, 00:40

Dezerter pisze:Kilka błędów w jednym zdaniu


czy ja napisałam ze po cesarzu i od cesarza dostał ten tytuł nie cytuj mi jakiś kawałków bo to wiem, cesarz odmówił tego tytułu bo był chrześcijaninem i nie chciał być kapłanem pogańskim a papież sobie chetnie tym kapłanem pogańskim został i to nie tylko ten pierwszy ale wszyscy do dzis są kapłanami pogaństwa
Dezerter pisze: 440 roku papież zaczął używać takiego tytułu to już nikt nie pamiętał, że tytułu najwyższy kapłan używał kiedyś Cesarz a tym bardziej nikt nie wiedział, że takiego tytułu używali kiedyś jacyś kapłani pogańscy . Ten papież zaczął wypełniać funkcję najwyższego kapłana w chrześcijaństwie, stając się najwyższym autorytetem i rozjemcą w sporach między różnymi biskupami wschodu, zachodu i Afryki - jest świętym ko


Jak to możesz wiedzieć że nikt nie pamiętał przecież do dziś pamiętają i jest to w historii cesarze rzymscy mieli też tytuł pogańskiego kapłana i to jest sukcesja papieska a nie apostolska i nie od Piotra [pochodzi a od cesarzy i kapłanów pogańskich i jest ciagłosś w prześladowaniach , Najpierw cesarze zymscy przesladowali chrzescijan a potem papiestwo to przejęło i zapłonęły stosy nie udawaj ze nie rozumiesz , takie palenie głupa i udawanie ze czrane jest białe nic nie da . historia jest niestety prawdziwa i nie wmawiaj mi błędów.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości