Sianie nienawiści wobec protestantow

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: nadrozd » 03 sie 2015, 07:35

Dezerter pisze:Kościół powszechny


tyle ze kosciołem powszechnym jest tak samo KZ, KP, Prawosławie, KRK, żydzi mesjańscy, Baptysci i Magda która ma brak denominacji :) Bo kosciół jest JEDEN

powiem ze troche sie pogubiłem o co ci własćiwie chodzi ,
czy mówimy o chrzescijaństwie czy o lokalnych wspólnotach mniej lub bardziej zorganizowanych.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dezerter » 04 sie 2015, 23:17

magda pisze:
Dezerter pisze: 440 roku papież zaczął używać takiego tytułu to już nikt nie pamiętał, że tytułu najwyższy kapłan używał kiedyś Cesarz a tym bardziej nikt nie wiedział, że takiego tytułu używali kiedyś jacyś kapłani pogańscy . Ten papież zaczął wypełniać funkcję najwyższego kapłana w chrześcijaństwie, stając się najwyższym autorytetem i rozjemcą w sporach między różnymi biskupami wschodu, zachodu i Afryki (...)


Jak to możesz wiedzieć że nikt nie pamiętał przecież do dziś pamiętają i jest to w historii cesarze rzymscy mieli też tytuł pogańskiego kapłana i to jest sukcesja papieska a nie apostolska i nie od Piotra [pochodzi a od cesarzy i kapłanów pogańskich i jest ciagłosś w prześladowaniach , Najpierw cesarze zymscy przesladowali chrzescijan a potem papiestwo to przejęło i zapłonęły stosy nie udawaj ze nie rozumiesz , takie palenie głupa i udawanie ze czrane jest białe nic nie da . historia jest niestety prawdziwa i nie wmawiaj mi błędów.
- ty czytasz to co piszesz?, przecież to stek bzdur
ale po kolei

Jak to możesz wiedzieć że nikt nie pamiętał przecież do dziś pamiętają
- bo uczą się historii, mają książki i internet, a w 440 roku też mieli to wszystko?!? - poczytaj co się wtedy działo w Cesarstwie - wojny zamęt i upadek - i bajek nie opowiadaj :-D
440 - 375 = 65 lat - tyle się kiedyś nie żyło! - szczególnie u schyłku Cesarstwa - więc najstarsi już tego pamiętać nie mogli :!:
cesarze rzymscy mieli też tytuł pogańskiego kapłana
- mieli tytuł "Najwyższego kapłana" - bo Cesarz był najwyższym kapłanem wszystkich kultów i religii w Cesarstwie - takie maił uprawnienia i tytuł - był więc i najwyższym kałanem judaizmu i chrześcijaństwa w I wieku - Cesarz był panem i bogiem więc decydował o wszystkim i nie pytał się żydów i chrześcijan czy wyznawców mitry czy się zgadzają - rozumiesz to? ...
to tak, jak teraz Prezydent jest naczelnym dowódcą sił zbrojnych - choć taki Duda jest szeregowcem - strzelam ;-) a dowodzi generałami - rozumiesz?.
Cesarz zrzekł się jak słusznie zauważyłaś tytułu PM, bo w Cesarstwie wprowadzono jedną prawdziwą religię - chrześcijaństwo - a on jako chrześcijanin rozumiał, że Najwyższym Kapłanem - może być nazwany tylko Jezus a tu na ziemi co najwyżej biskup. Cesarz uginał się przed ziemską władzą Kościoła i jako wierny chrześcijanin jak zgrzeszył - musiał przejść pokutę jak każdy
- oto przykład zmiany myślenia Cesarzy pod wpływem przyjęcia chrześcijaństwa
biskup Ambrożego z Mediolanu :
Po dokonanej wiosną 390 roku przez Ceszra Teodozjusza Wielkiego masakrze mieszkańców Tessalonik Ambroży odmówił władcy prawa uczestnictwa we mszy; cesarz uzyskał przebaczenie dopiero w dniu Bożego Narodzenia, po uprzednim upokorzeniu się i odbyciu pokuty[2].

Był zaciekłym wrogiem wierzeń pogańskich
. Doprowadził do wstrzymania dotacji państwowych na cele kultu pogańskiego[3]. Aktywnie działał na rzecz usunięcia w 382 roku ołtarza bogini Wiktorii z sali posiedzeń senatu[4]. Przyczynił się także do wydania przez Teodozjusza Wielkiego zakazu kultu pogańskiego w 392 roku[5]. Zwalczał także judaizm; grożąc Teodozjuszowi ekskomuniką uzyskał całkowitą amnestię dla chrześcijan, którzy z podburzenia swojego biskupa spalili w 388 roku synagogę w mieście Kallinikum nad Eufratem[6].

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ambro%C5%BCy_z_Mediolanu
sama więc widzisz, że twoje dalsze pisanie o "pogaństwie" w Kościele to jakieś nieporozumienie, bo jedni zarzucają Kościołowi w IV i V wieku, że prześladował, palił i niszczył pogaństwo , a drudzy, że przyjął i popierał :-? :-P - to jak w końcu?
- pisałem w poprzednim poście co oznacza tytuł PM i czemu biskup Rzymu nieoficjalne zaczął go używać, bo uważał się za Naczelnego Kapłana Chrześcijaństwa - i tak go traktowało wielu biskupów ze Wschodu, Zachodu i Afryki
Najpierw cesarze zymscy przesladowali chrzescijan a potem papiestwo to przejęło i zapłonęły stosy nie udawaj ze nie rozumiesz , takie palenie głupa

- to na tych stosach to "głupa palili "? czy jak - bo nie rozumiem :-P ,
ale ty miła jesteś :-( - to tu na forum wolno takie odzywki ? :-?
"Najpierw" prześladowali, później przestali więc nie mogło "przejąć" czegoś czego nie było już 100 lat ponad :-P
a" stosy nie płonęły" historyczko od siedmiu boleści, bo stosy to nie jest wynalazek Kościoła a starożytny i płonęły przed narodzeniem Chrystusa;
Spalenie na stosie – wykonanie kary śmierci poprzez spalenie, znane od starożytności. Wspomina o niej Herodot[1], Plutarch[2] i Seneka[3]. Sposób wykonania kary śmierci, który polega na przywiązaniu skazańca do słupa, ułożeniu stosu z drewna i podpaleniu go. Skazanymi byli chrześcijanie, innowiercy, osoby oskarżone o herezję (heretycy) i zajmowanie się magią (czarownice), palono także Żydów; obok tego karę tę stosowano wobec przegranych oskarżycieli[4] i pospolitych przestępców (np. fałszerzy pieniędzy).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Spalenie_na_stosie
ja nie pisze tego ze względu na ciebie, bo widzę, że jesteś zaślepiona nienawiścią do katolików czyli ślepa na fakty obiektywne :-(
ale inni czytający niech się przy okazji twojego hejtu czegoś nauczą ...

słyszałaś o takiej podstawowej sprawie w chrześcijaństwie jak wybaczenie= uwolnienie się od nienawiści=zamknięcie się na Laskę Bożą, na Boże odpuszczenie grzechów
pomyśl o tym siostro - tak po chrześcijańsku ci radzę z serca :-D


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 sie 2015, 23:51

Dezerter pisze: więc najstarsi już tego pamiętać nie mogli

Wiesz tak sie składa ze człowiek może mówic i tak sie składa ze często mówi i opowiada swoim dziecio\m i wnukom tak jak ja wiem wiele o czasach młodości moich rodziców tak wtedy też przekazywano wiedomości nie wykręcaj sie niewiedza i niepamięcia w tamtych czasach.

Dezerter pisze: a on jako chrześcijanin rozumiał, że Najwyższym Kapłanem - może być nazwany tylko Jezus a tu na ziemi co najwyżej biskup.


Czy ty czytasz co piszesz , albo TYLKO JEZUS albo biskup i Jezus , Biblia uczy ze światynia teraz jest w niebie a nie na ziemi więc TYLKO JEZUS.

Dezerter pisze: uważał się za Naczelnego Kapłana Chrześcijaństwa


Czyli uzurpował sobie tytuł Jezusa. Czyli jeśli nie jest Lewitą to moze być tylko kapłanem na wzór Melchizedeka bo innego lapłaństwa nie ma , jest jeszcze kapłaństwo pogańskie . To jakim kapłanem jest papiez?????
Dezerter pisze: to na tych stosach to "głupa palili "? czy jak - bo nie rozumiem ,
ale ty miła jesteś - to tu na forum wolno takie odzywki ?


Palenie głupa to znaczy udawanie że sie nie rozumie i ty to własnie robisz bo dobrze wiesz jaką zbrodniczą instytucją jest KK i za jak wielkie zbrodnie Wojtyła udawał ze przeprasza wiec nie neguj Historii, ten kościół spływa krwią no i nawet tak jest napisane w Apokalipsie
Ap 17:6 bw "I widziałem tę kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusowych. A ujrzawszy ją, zdumiałem się bardzo."

Też cię zdumienie ogarnie ze to o KK chodzi bo nie przyjmujesz do wiadomosci że to własnie jest ta wszetecznica z Apokalipsy.

Dezerter pisze:bo widzę, że jesteś zaślepiona nienawiścią do katolików


Nie pisz głupot dobrze wiesz ze nawet troche nie mam nienawiści do katolików i bardzo mi was żal jak widze kogos tak slepego na wszystko to jest to takie żałosne , ja nienawidzę tej instytucji co was tak bardzo skrzywdziła i odwiodła od Jezusa i zbawienia, bardzo mi szkoda takich ludzi zwiedzionych i tak bardzo ślepych,

Dezerter pisze: jak wybaczenie= uwolnienie się od nienawiści


że ilu was to jest na swiecie tych slepych katolików ponad miliard i pędzicie ta szeroka drogą na zatracenie bo wielu po niej leci na złamanie karku a ty chcesz żebym ja djabłu i jego pracownikom wybaczała zwiedzeni takich tłumów, człowieku djabłu sie nie wybacza , tego Bóg nie nakazywał.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 05 sie 2015, 08:54

Czy mogą protestanci powiedzieć konkretnie na czym polega to katolickie "sianie nienawiści do protestantów" i podać jakieś konkretne przykłady?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 05 sie 2015, 09:00

Albertus pisze:Czy mogą protestanci powiedzieć konkretnie na czym polega to katolickie "sianie nienawiści do protestantów" i podać jakieś konkretne przykłady?

Jak protestanci, którzy nas o to oskarżają, mają podać konkrety i poprzeć je przykładami, skoro to jest tylko ich wyobraźnia?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 sie 2015, 09:53

Dezerter i Magda, spieracie sie o temat, który należałoby napisać kilka słów sprostowania. Wydarzenia o których pisze Magda są kolejnymi krokami odchodzenia Kościoła od ewangelicznego wzoru jego funkcjonowania i stopniowego kształtowania się władzy i instytucji koscielnej, która nie jest Kościołem. Instytucja kościelna jest duchowym pasożytem na ciele Kościoła i jest obecna aż do dzisiaj w postaci różnego rodzaju denominacji, czy to katolickich, czy protestanckich. Kościół Rzymskokatolicki powstał jako odłam Kościoła z przyczepionym do niego aparatem instytucji kościelnej w formie papiestwa za życia Grzegorza Wielkiego na przełomie VI i VIIw.
I o ile wszyscy chrześcijanie moga odnosić się do wspólnych korzeni to uczciwym jest mówienie o tym kiedy powstała denominacja i jakie były tego skutki. Rozciąganie istnienia denominacji bazujących na instytucji kościelnej poza czas powstania denominacji jest fałszywe i nieuczciwe w stosunku do innych chrześcijan, szczególnie grzeszą w tym miejscu dwie wielkie religie: prawosławie i katolicyzm, których istnienie nie sięga poza czasy Grzegorza Wielkiego. W Kościele pierwszych wieków wszyscy, którzy są zbawieni z wiary, mamy swoją historię i możemy identyfikować się z każdą grupą wierzących w całej historii Kościoła. Zawłaszczanie historii przez katolicyzm i prawosławie jest nieuczciwe i służy jedynie walce ideologicznej.
W szczególności nie ma w hstorii kościoła papieży przed VIw, a kościół instytucjonalny założony przez Konstantyna nie był kościołem katolickim, to sztuczny twór pasożytujący na Kościele i dający duży impuls do powstania papiestwa prawie dwa wieki później.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 05 sie 2015, 09:57

KAAN pisze:Kościół Rzymskokatolicki powstał jako odłam Kościoła z przyczepionym do niego aparatem instytucji kościelnej w formie papiestwa za życia Grzegorza Wielkiego na przełomie VI i VIIw.

Uprzejmie proszę, już kolejny zresztą raz, o zacytowanie lub wskazanie publikacji naukowych, które potwierdzą tę tezę.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 05 sie 2015, 10:24

Może autor tematu powie wreszcie na czym konkretnie polega to katolickie "sianie nienawiści wobec protestantów" i poda jakieś konkretne przykłady?

W ogóle to liczę na jego aktywny udział również w innych tematach jako przedstawiciela Judaizmu mesjanistycznego nieuznającego Trójcy Świętej. Mogłoby to być ciekawe...


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 sie 2015, 11:24

Rembov pisze:
KAAN pisze:Kościół Rzymskokatolicki powstał jako odłam Kościoła z przyczepionym do niego aparatem instytucji kościelnej w formie papiestwa za życia Grzegorza Wielkiego na przełomie VI i VIIw.

Uprzejmie proszę, już kolejny zresztą raz, o zacytowanie lub wskazanie publikacji naukowych, które potwierdzą tę tezę.
Jest to cała literatura wczesnochrześcijańska, w której nie ma instytucji papiestwa aż do VIw. i nie ma władzy papieskiej do czasów Grzegorza.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 05 sie 2015, 11:26

KAAN, nie proszę o prezentację twoich przekonań na temat zawartości literatury chrześcijańskiej, tylko o PUBLIKACJE NAUKOWE, w które POTWIERDZĄ głoszone przez ciebie tezy na temat tego, kiedy powstał Kościół katolickim.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 05 sie 2015, 11:46

Rembov pisze:Uprzejmie proszę, już kolejny zresztą raz, o zacytowanie lub wskazanie publikacji naukowych, które potwierdzą tę tezę.

Historia Powszechne. Publikacji-tysiące.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 sie 2015, 11:48

KAAN pisze:W szczególności nie ma w hstorii kościoła papieży przed VIw, a kościół instytucjonalny założony przez Konstantyna nie był kościołem katolickim, to sztuczny twór pasożytujący na Kościele i dający duży impuls do powstania papiestwa prawie dwa wieki później.


Każdy to wie ze KK powstał później ale w tej dysksji odnosimy sie do wyobrażeń katolickich jakoby od Piotra juz sa papieze co jest bzdurą.

Albertus pisze:Może autor tematu powie wreszcie na czym konkretnie polega to katolickie "sianie nienawiści wobec protestantów" i poda jakieś konkretne przykłady?


Juzż ci podano z linkami to czego jeszczze chcesz więcej co mamy przeszukiwać internet przez tydzień i wyłowić wszystkie? poczytaj o inkwizycji to ci sie conieco włos zjeży jak była nienawśc , czy myślisz ze jest mniejsza teraz kiedy się jeszcze nie manifestuje , pożyjemy zobaczymy jak wybuchnie ta nienawisc moze jeszcze za naszego życia.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 05 sie 2015, 11:49

Historia Powszechne. Publikacji-tysiące.


Podaj choć kilka publikacji naukowych, historycznych.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2015, 11:50 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 05 sie 2015, 11:49

kontousunięte1 pisze:
Rembov pisze:Uprzejmie proszę, już kolejny zresztą raz, o zacytowanie lub wskazanie publikacji naukowych, które potwierdzą tę tezę.

Historia Powszechne. Publikacji-tysiące.

Daj konkretny tytuł takiej publikacji naukowej, bo w tych, które przeglądałem pod tym kątem, NIE MA takiej informacji.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 05 sie 2015, 12:00

:google:
Choćbym wymieniła jedną i tak nie przeczytacie.
Rembov pisze:NIE MA takiej informacji.

No i po sprawie.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości