Sianie nienawiści wobec protestantow

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 05 sie 2015, 12:03

Wuko!

Prosimy o jakieś publikacje naukowe i historyczne.

Konkretne


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 05 sie 2015, 12:05

Maria Jaczynowska, Danuta Musiał, Marek Stępień:" Historia starożytna".
Własnie znalazła taką stronkę. Z góry mówię,że pierwszy raz ją widzę,ale poczytam i może komuś też się przyda.
http://kritikos.pl/Historia-wczesnego-chrzescijanstwa


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 05 sie 2015, 12:22

kontousunięte1 pisze:Maria Jaczynowska, Danuta Musiał, Marek Stępień:" Historia starożytna".

Nie zawiera głoszonych przez KAANa tez, że Kościół katolicki powstał na przełomie VI i VII wieku i nie było do tego czasu papieży. Masz jakąś inną?


Własnie znalazła taką stronkę. Z góry mówię,że pierwszy raz ją widzę,ale poczytam i może komuś też się przyda.
http://kritikos.pl/Historia-wczesnego-chrzescijanstwa

Prosimy o źródła NAUKOWE.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 05 sie 2015, 12:23

kontousunięte1 pisze::google:
Choćbym wymieniła jedną i tak nie przeczytacie.
Rembov pisze:NIE MA takiej informacji.

No i po sprawie.

Sprawdziłem, bo jest dostępna w sieci, podaną przez ciebie publikację i niestety, w niej również NIE MA takiej informacji. Oczywiście, możesz zacytować jej fragment, gdzie to zapisano, ale ja takiego nie znalazłem.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 05 sie 2015, 12:23

I w tej historii starożytnej autorstwa Maria Jaczynowska, Danuta Musiał, Marek Stępień:

Pusze że Kościół Katolicki powstał w VI wieku?

Poważnie? Podaj na której stronie to spróbuję poszukać.

Czy możesz podać gdzie w podanym linku mamy jakieś naukowe publikacje mówiące o tym że Kościół powstał w VI w?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 sie 2015, 12:32

Albertusie ty się chcesz przepychać i szukać publikacji żeby bronić tej zbrodniczej instytucji, najlepszym dowodem są słowa Wojtyły że przeprasza za zbrodnie czyli chcesz bronić zła , czy wiesz ze tu chodzi o twoje zbawienie takie prawdziwe w prawdziwym Jezusie a nie zbawienie przez papiestwo i sakramenty , Czy się nie boisz należeć do tak zbrodniczej zbryzganej krwia instytucji. Jakich chcesz dowodów jeśli wasz papież przeprasza że zbrodnie dokonane na protestantach owszem było to przepraszanie w kit i bez poparcia w czynach taki pic na wodę zeby pokazać jaki to wspaniały papież i jak się korzy ale otwóz oczy kościół zbrodniczy nie jest prowadzony Duchem Bozym a Duchem djabelskim to djabeł jest zabójcą.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: nadrozd » 05 sie 2015, 12:33

Kosciół rzymsko katolicki z siedzibą w i papieżem Rzymie :)

Katolicki Apostolski powstał wcześniej i gdzie indziej.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 05 sie 2015, 12:48

Myślę że wobec braku konkretnych argumentów można śmiało uznać tezę że KK powstał w VI wieku za fałszywą i zmyśloną.


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: nadrozd » 05 sie 2015, 13:16

Mysle ze nikt nie miał nigdy watpliwości ze Powszechny Kosciół Katolicki jest od czasów Apostolskich


I ze Rzymsko Katolicki który powstał w VI wieku jest tylko jego częśćią ...która wynosi sie nad innych i nie raczy brać pod uwage istnienia koscioła katolickiego poza Rzymskim Katolicyzmem.

Na tym własnie polega sianie nienawiści..... i jest to dość paskudne bo tworzy podziały :(


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 05 sie 2015, 13:27

nadrozd pisze:Mysle ze nikt nie miał nigdy watpliwości ze Powszechny Kosciół Katolicki jest od czasów Apostolskich

Oczywiście. Tak samo jak od czasów apostolskich istnieje w nim urząd Namiestnika Chrystusa. :)

I ze Rzymsko Katolicki który powstał w VI wieku

Znowu ta teza. Masz może jakieś NAUKOWE źródło, które ją potwierdzi, bo od KAANa nie można się go doprosić, a kontousunięte1 podała książkę, która takiej informacji NIE podaje.


...która wynosi sie nad innych i nie raczy brać pod uwage istnienia koscioła katolickiego poza Rzymskim Katolicyzmem.

Wiesz, po takim czasie na forum powinieneś już przyjąć do wiadomości, że tzw. Kościół rzymskokatolicki jest CZĘŚCIĄ Kościoła katolickiego, a nie całością. Wskazywaliśmy materiały na ten temat już tyle razy, że chyba nawet ślepy by dojrzał tę informację. Nie rozumiem, dlaczego ty nadal z lepszym uporem twierdzisz, że wszyscy, którzy przyjmują komplet nauczania katolickiego, to członkowie Kościoła łacińskiego.

Na tym własnie polega sianie nienawiści.....

Nie, to jedynie kolejny z twoich przedziwnych pomysłów.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 sie 2015, 13:39

nadrozd pisze:Mysle ze nikt nie miał nigdy watpliwości ze Powszechny Kosciół Katolicki jest od czasów Apostolskich


I ze Rzymsko Katolicki który powstał w VI wieku jest tylko jego częśćią ...która wynosi sie nad innych i nie raczy brać pod uwage istnienia koscioła katolickiego poza Rzymskim Katolicyzmem.

Na tym własnie polega sianie nienawiści..... i jest to dość paskudne bo tworzy podziały
_________________


Mylisz sie nie jest częscia kościoła Bożego to nierzadnica z Apokalipsy a nie oblubienica.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 05 sie 2015, 13:54

Rembov pisze:Znowu ta teza. Masz może jakieś NAUKOWE źródło, które ją potwierdzi, bo od KAANa nie można się go doprosić, a kontousunięte1 podała książkę, która takiej informacji NIE podaje.

Myślę, że kwestia "powstania" Kościoła Rzymskokatolickiego jest drugorzędna w stosunku do tego czy jest istotnie powszechny i apostolski. Bardzo wszechstronnie omówił to zagadnienie poprzez analizę kanonów soborowych oraz pism wczesnochrześcijańskich - pod kątem sprzeczności w nich zachodzących Jan Niemojewski w książce Okazanie, iż Kościół Rzymski Papieski nie jest apostolski, ani święty, ani jeden, ani powszechny.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 05 sie 2015, 14:54

Rembov pisze:Nie zawiera głoszonych przez KAANa tez

Ja rozumiem zdążyłeś przeczytać 600 stron. Ja nie odnoszę się do żadnych tez.Chciałeś tytuł z historii to masz.
W przypisas masz mnóstwo dalszych,po nitce do kłębka,za kilka lat zapoznasz się z całą historią .Powodzenia.
Dla mnie ani ty,ani KAAN,ani nikt inny nie jest guru, alfa i omegą. Jezus dał nam Pismo i choćby anioł z nieba głosił inaczej to...niech spada. Tak,że już masz z sukcesją apostolską,z TRADYCJĄ APOSTOSKĄ przechlapane. I nie dyskutuję na ten temat więcej,bo to strata czasu.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 sie 2015, 15:07

Nie ma co dyskutować ze slepym o kolorach, Jeżeli ktos jest az tak ślepy i nie widzi w Historii kościoła katolickiego tego ogromu zła to znaczy że jest zaslepiony i że nie jest przez Boga powołany i nic się w takim wypadku nie da zrobić.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: nadrozd » 05 sie 2015, 15:07

Rembov pisze:Znowu ta teza. Masz może jakieś NAUKOWE źródło


To nie kwestia zródeł a tego jak patrzysz na historie.
Niestety to co powstało za czasów konstantyna jest Nowym tworem.
Ma to cos z czasów apostolskich ale jest jednak inne :/

i wielu daje sie na to nabrać tak jak ty.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości