Sianie nienawiści wobec protestantow

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Sianie nienawiści wobec protestantow

Postautor: PawełSz » 29 lip 2015, 17:02

DLACZEGO Kościół katolicki boi się protestanckich tzw. Sekt ?
Pastor Kulec - https://m.youtube.com/watch?v=6n61PAkcn74

https://m.youtube.com/#/watch?v=TeerGhB1TrY


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 29 lip 2015, 18:49

Czy możesz napisać jakie konkretnie wspólnoty masz na myśli pisząc o "protestanckich sektach"?

Pytam bo jakoś sobie nie przypominam żadnego przejawu nienawiści do protestantów.

Natomiast niektóre sekciarskie grupy uznające się za protestanckie mogą wzbudzać, często uzasadnioną, niechęć.


Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sianie nienawiści wobec protestantow

Postautor: Dezerter » 29 lip 2015, 20:05

PawełSz pisze:DLACZEGO Kościół katolicki boi się protestanckich tzw. Sekt ?
Pastor Kulec - https://m.youtube.com/watch?v=6n61PAkcn74

https://m.youtube.com/#/watch?v=TeerGhB1TrY

nie będę słuchał jakichś nieprawdziwych pierdołów - jak żyję w krk 48 lat tak nie słyszałem żadnych wrogich tekstów w odniesieniu do protestantów - chyba, że w sensie i kontekście historycznym - taka jest szara rzeczywistość w krk. Wielokrotnie za to modliłem się o jedność z braćmi odłączonymi, modliłem się za nich - na Eucharystii, znam wiele wspólnot wspólnych ;-) typu Teze, jest "wspólny" Kurs alfa, są wspólne inwenty na stadionach, jest tydzień ekumeniczny, gdzie zachęca się katolików do odwiedzania kościołów protestanckich (sam byłem w zesszłym roku u Ewangelicznych chrześcijan, rozmawiałem z pastoraem i członkami wspólnoty, wspólnie się modliliśmy i bardzo mi się podobało a relację zdałem i proboszczowi i wikaremu i spotkałem się z życzliwym zainteresowaniem.
Spotkałem się natomiast z wrogim stosunkiem w KRK do SJ i Badaczy Pisma, ale oni do protestantów się nie zaliczają więc to się nie liczy! ;-)


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 29 lip 2015, 22:30

Dezerter pisze:nie będę słuchał jakichś nieprawdziwych pierdołów - jak żyję w krk 48 lat tak nie słyszałem żadnych wrogich tekstów w odniesieniu do protestantów


osłuchaj sobie tego i poczytaj komentarze w ogóle nie chce mi sie szkać ale KRK takich paszkwili na protestantów dzo ma tylko że teraz daje że akceptje protestantów bo chce ekmenii i jednej światowej religii więc to tak wygląda że kazania o Jezusie Biblia ale skoro jesteś tak dlugo w KK to musisz pamiętać czasy kiedy w kazaniach o Bogu nie było ani słowa. No to się uwas zmienia , były czasy kiedy w kazaniach było nawoływanie do denncjowania protestantów świetej inkwizycji i rózne takie tam ale to stare dzieje teraz juz djabeł kazje sie jako anioł światłości no bo chce odzyskać władzę to może to wyglądać ładnie ale wierz mi djabeł sie nie nawróci nie ma takiego proroctwa.
https://www.youtube.com/watch?v=IZ1nVJOgVDM


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dezerter » 29 lip 2015, 23:15

PawełSz pisze:osłuchaj sobie tego i poczytaj komentarze w ogóle nie chce mi sie szkać ale KRK takich paszkwili na protestantów dzo ma tylko że teraz daje że akceptje protestantów bo chce ekmenii

powiem tak - odsłuchałem i przepraszam tego mądrego i nawróconego chrześcijanina, który tam mówi - jest mi bratem w Chrystusie jeśli jest szczery
to nie on mówi "nieprawdziwe pierdoły" - to PawełSz - pisze je w komentarzu do filmu
Uzasadnienie:
- w filmie nie ma złego słowa, ani skargi na KRK
- KRK, w tym papież, zbliża się bardzo do kościoła zielonoświątkowego i wzajemnie/odwrotnie - mogę podać kilka konkretnych przykładów ...
- Kościół zielonoświątkowy sam jest sobie winien, że jest nazywany destrukcyjną sektą jeśli dozwala w swoich szeregach na coś takiego - a widziałem i gorsze rzeczy - skojarzenia miałem jednoznaczne, że nie jest to działanie Ducha Św a tego innego ducha złego
https://www.youtube.com/watch?v=2K2GNcuhgZ4


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 29 lip 2015, 23:22

Dezerter pisze: w filmie nie ma złego słowa, ani skargi na KRK


Ale na protesyantów to jedzie równo.
Dezerter pisze:KRK, w tym papież, zbliża się bardzo do kościoła zielonoświątkowego i wzajemnie/odwrotnie - mogę podać kilka konkretnych przykładów ...


Każdy kościół protestancki kyóry zbliza się do KRK czyli Nierządnicy Babilonu co wymordowała milony ludzi za wierę jest dla mnie odstępcą. Nie po to ginęli w mękach protestanci przez wieki , torturowani i paleni zywcem zeby teraz jakis pastorzyna się bratał z oprawcami.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Sianie nienawiści wobec protestantow

Postautor: albercik » 29 lip 2015, 23:29

PawełSz pisze:DLACZEGO Kościół katolicki boi się protestanckich tzw. Sekt ?

Ponieważ sa konkurencją


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: nadrozd » 30 lip 2015, 14:43

Moim zdaniem stara gwardia katolików w wiekszosci to ignoranci religijni.
Duchowośc oparta na kremówkach i imporezach podczas pielgrzymek i myslenie socjalistyczno wodzowskie. CZy sie stoi czy sie leży wszystko darmo sie należy.


Nowe pokolenie inteligentnych katolików młodzież i studenci nie maja problemu.
POzatym wiekszość z nich identyfikuje sie z CHrystusem a nie z ortodoksyno rydzyko-papieskim KRK ;) I z tego co widze całkiem sporo z nich czyta biblie. Jeżdzą za granice, cierpią z nami ucisk.... wiedzą ze bez chrystusa nic nie zdziałmy. I sorry ale nikt tego juz nie zatrzyma :)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 30 lip 2015, 14:56

nadrozd pisze:Nowe pokolenie inteligentnych katolików młodzież i studenci nie maja problemu.
POzatym wiekszość z nich identyfikuje sie z CHrystusem a nie z ortodoksyno rydzyko-papieskim KRK I z tego co widze całkiem sporo z nich czyta biblie. Jeżdzą za granice, cierpią z nami ucisk.... wiedzą ze bez chrystusa nic nie zdziałmy. I sorry ale nikt tego juz nie zatrzyma

To prawda. Tylko zastanawia mnie dokąd to zmierza. Dla KrK oczywiście. Jesli młodzi ludzie "myślą" po protestancku, to przecież dla swojego Kościoła są wykleci,czy jak to się tam mówi. Nie powinni Komunii przyjmować, skoro wierzą w Chrystusa żywego,a nie w opłatku itd.itd. Jeśli znają Biblię...cóż,ta wiedza ma swoje konsekwencje. Chyba,że idą na skróty. Do spowiedzi,bez przyznania się do innej wiary...no wiesz,co mam na myśli.Może dla wielu to nie jest problem,ale dla mnie to zwykła hipokryzja.Stanowiska nie do pogodzenia. Jak to widzicie?


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 30 lip 2015, 15:35

W Kościele Katolickim nie spotkałem się z programowym sianiem nienawiści wobec protestantów. Raz czy dwa ksiądz w parafii w mojej miejscowości lubił sobie podrwić z protestantyzmu, np. akcentując, że "Kościół Katolicki założył Chrystus, nie jak inne kółka religijne - jakieś Luterki i Kalwiny", czy coś w tym stylu. Jednak były to sporadyczne sytuacje. Jeżeli ktokolwiek sieje nienawiść, to "szeregowi" katolicy, którzy niekiedy nie rozróżniają wyznań i identyfikują protestantów ze Świadkami Jehowy, ewentualnie z prawosławnymi i nazywają sektą czy kociarzami.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 30 lip 2015, 15:41

kociarzami.


Ja po raz pierwszy z takim określeniem wobec protestantów spotkałem się na tym forum ze strony protestantów....

Na początku nie wiedziałem o co chodzi.

Podejrzewam że określenie to może być popularne w okolicach gdzie od dawna istniały jakieś grupy protestanckie i dochodziło do jakichś konfliktów.W moich stronach to słowo jest bardzo mało znane


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 30 lip 2015, 15:44

Ale potem się okazuje że zielonoswiatkowe nauczanie pojawia się u katolików i wywalaja oczy ze zdziwienia i mowy im odbiera. Tak, to przyjdzie od środka i nawet się nie zorientuja że sami stali się częścią świętego protestanckiego kościoła Chrystusa


.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 30 lip 2015, 16:21

nadrozd pisze:Nowe pokolenie inteligentnych katolików młodzież i studenci nie maja problemu.
POzatym wiekszość z nich identyfikuje sie z CHrystusem a nie z ortodoksyno rydzyko-papieskim KRK I z tego co widze całkiem sporo z nich czyta biblie. Jeżdzą za granice, cierpią z nami ucisk.... wiedzą ze bez chrystusa nic nie zdziałmy. I sorry ale nikt tego juz nie zatrzyma
No czasy się zmieniaja i wasze nauki też było tak ze nie mówiło się o Bog nic a nic na nabożeństwie kazania były o polityce i ewentalnie moralności były czasy kiedy było jeszcze gorzej , było średniowiecze i inkwizycja kościół spływał krwią i w renesansie rozpustą a teraz po utracie władzy przez papiestwo nagonka na udawanie zainteresowania Jezusem i Biblią, powtarzam djabeł się nie nawraca to dalej jest kit i przykrywka dla czegos innego dla tworzenia jednej światowej religii i złapania na haczyk jak najwięcej wiernych tym haczykiem jest biblia i Jezus ale nie zapominaj że jeszcze do 1952 roku był zakaz czytania i posiadania Biblii pod karą ekskomuniki a dawniej pod kara śmierci wielu spłonęło na stosie żywcem za Biblię, djabeł się nie nawraca.

Dragonar pisze:lubił sobie podrwić z protestantyzmu, np. akcentując, że "Kościół Katolicki założył Chrystus, nie jak inne kółka religijne - jakieś Luterki i Kalwiny", czy coś w tym stylu. Jednak były to sporadyczne sytuacje. Jeżeli ktokolwiek sieje nienawiść, to "szeregowi" katolicy, którzy niekiedy nie rozróżniają wyznań


A ten ksiądz o tym wiedzac daje iskierkę żeby potem wierni odpowiedni myśleli źle o innych wyznaniach.

Albertus pisze:Na początku nie wiedziałem o co chodzi.


Mnie regularnie mówia ze mam kocia wiarę.

dr.sky pisze: Tak, to przyjdzie od środka i nawet się nie zorientuja że sami stali się częścią świętego protestanckiego kościoła Chrystusa


Tak to wygląda ale niestety nie ma takich proroctw.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: nadrozd » 30 lip 2015, 17:02

moim zdaniem to po tłumaczeniu bibli z hebrajskiego na orginalneojczyste nie dało sie za 3mac juz prawdy.
Od kąd nabożeństwa sa w jezyku narodowym, biblia jest w narodowym to cieżko ludziom kity wciskać. Mamy internet w ktorym każdy może sobie bloga założyc, mamy cywilizowane prawo technike. Prawo UE zabrania juz bezszeczenia zwłok i wystawiania trupów na widok publiczny.
Nie znam zadnego katolika który bylby zadowolony np z relikwi zaschnietego jezyka w jego kościele. Kultu obrazów i figur juz tez nikt nie traktuje poważnie i patrzą młodzi na to z politowaniem;)

To co zapoczątkował luter wydało owoc i kościół juz nigdy nie bedzie taki jak wtedy.
Zmiany może od dlugiego czasu sa powolne i nie krwawe ale za to skutecznie brną do celu.. ZOstały po nim groby w postaci starych katedr.... i instytucja religijna która nie ma znaczenia ;)

Wielki Babilon umrze jest na to skazany , a wyrok jest na naszych oczach. To co widzimy to niedobitki.... a w srodku rodzi sie cos nowego i mnie to cieszy :)
Ostatnio zmieniony 30 lip 2015, 17:03 przez nadrozd, łącznie zmieniany 1 raz.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 30 lip 2015, 17:30

Ogólnie w Polsce o protestantach praktycznie się nie mówi. Jest ich tak mało że praktycznie są niezauważani. Przeciętny katolik ma raczej pozytywne wyobrażenie protestantów - wyidealizowane i oparte raczej o amerykańskie filmy niż o jakieś osobiste doświadczenie.Polacy są bardzo tolerancyjni i w ogóle im nie przeszkadza to że na przykład Adam Małysz jest protestantem ani to że przez jakiś czas mieliśmy protestanta premiera - Jerzego Buzka. I nigdy nie słyszałem aby ktoś , nawet w czasie gdy nie był już zbyt lubiany, atakował go z powodu jego religii.

Inaczej jest ze Świadkami Jehowy albo z jakimiś pseudo protestanckimi sektami. Tutaj można zauważyć pewną niechęć ale też bez przesady. U mnie w pracy mamy kilkoro Świadków Jehowy i ich relacje z katolikami są poprawne.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości