Moje wyznanie

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 21 sie 2015, 18:01

Czekoladowy,
Dzięki za odpowiedź. Nie mam pojęcia jaka jest podstawa,aby tak sądzić. Może jakieś legendy czy bajki,bo raczej poważne źródła nie mówią o takich fantazjach.
Oliwka
Teraz dopiero zauważyłam twoją odpowiedź.
Może tak,może nie. Nie wiem,co o tym sądzić,ale ja homoseksualizmu czy innych dewiacji nie umiem jakoś łączyć z demonami.


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 21 sie 2015, 18:23

Dzięki za odpowiedź. Nie mam pojęcia jaka jest podstawa,aby tak sądzić. Może jakieś legendy czy bajki,bo raczej poważne źródła nie mówią o takich fantazjach.

Jeden czy dwa niejasne wersety z początku Księgi Rodzaju i masa spekulacji.

Może tak,może nie. Nie wiem,co o tym sądzić,ale ja homoseksualizmu czy innych dewiacji nie umiem jakoś łączyć z demonami.

Jeśli chodzi o ten artykuł, to wg. mnie to pierwszej wody brednie.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 21 sie 2015, 18:33

Czekoladowy,
Czekoladowy pisze: dwa niejasne wersety z początku Księgi Rodzaju i masa spekulacji.

No to jak dla mnie nie ma podstaw do takiej "diagnozy".
Czekoladowy pisze:Jeśli chodzi o ten artykuł,

Nie czytam nic ,co jest na czarnym tle. Szkoda oczu. Jak ktoś chce poważne teksty pisać to powinien wiedzieć,że czarne tło jest szkodliwe dla oczu i mózgu. :]


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 21 sie 2015, 18:42

kontousunięte1 pisze:
Nie czytam nic ,co jest na czarnym tle. Szkoda oczu. Jak ktoś chce poważne teksty pisać to powinien wiedzieć,że czarne tło jest szkodliwe dla oczu i mózgu. :]

olaboga noc jest czarnym tłem z jasnymi gwiazdami o ile je widac ,oczywiście.
Bóg dał nam tło nocy chyba nie wiedział ze szkodzi na oczy i mózg ..a moze wiedział
i celowo chciał uszkodzic ?
kto wymyslił czarna czcionke to takie mini uszkadzanie oczu i mózgu ,teraz wiem dlaczego
polacy nie czytaja książek - bo maja czarna czcionke - a to spryciule :-D


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 21 sie 2015, 20:30

Oliwka,
Chyba nie rozumiesz albo udajesz.Co ma wspólnego noc z czarnym ekranem komputera?
A książki czytałam zanim ty się urodziłaś.
I Boga do swojego zakręconego forum nie mieszaj.


Awatar użytkownika
Jaremi
Posty: 54
Rejestracja: 18 sie 2015, 21:17
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jaremi » 21 sie 2015, 21:31

Ariela pisze:Co do Rethela. To co powiedzial nie wynika z jego umiejetnosci pzrepowiadania ale raczej z jego doswiadczenia. Zapewne nie jedna osoba po rozmowie z nim stala sie agnostykiem i ateista wiec nie ma sie co dziwic ze tak mowil. Powinien zatrudnic sie u anty-misjonarzy. Rabini sie produkuja, wykladaja na uniwersytetach, roznosza ulotki, ostrzegaja w synagogach, wydaja ksiazki, przychodza na idywidualne spotkania z mesjanskimi Zydami. Po co? Wystarczy wyslac do nich Rethela, a od razu zrozumieja dlaczego ich przodkowie nie chcieli konwertowac na chzrescijanstwo nawet pod grozba tortur i smierci.
_________________



Jeżeli chrześcijaństwo i Biblia są takie "straszne" i "okropne", że aż ciebie odrzuca, wobec czego
wyrzekłaś się chrześcijaństwa i tej księgi na amenta, a z kolei Rethel swoim pisaniem sprawia, że
ludzie tę rzekomą "straszność" widzą, to znaczy, że on pisze dokładnie tak jak jest i jak napisano (!) a
więc w każdej dyskusji z tobą, przeciwstawiając się twoim infantylnym wyobrażeniom, miał rację!
No a jeżeli nie miał racji, to jakim cudem ty od chrześcijaństwa odeszłaś? Skoro nie jest tak
"strasznie" jak mówi, to ty Arielo powinnaś nadal być chrześcijanką i bronić Biblii przed takimi jak Rethel! :mrgreen:

Więc jak? Rethel miał rację czy nie? :->


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 22 sie 2015, 08:26

Dragonar pisze:
Nick pisze:proponuję "kameleon" albo "chorągiewka" :D

Nie przesadzaj lepiej. :/


Nie przesadzam w stopniu nawet najmniejszym.
Darzysz ją sympatią co blokuje zdolność trzeźwej oceny- to naturalne


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 22 sie 2015, 13:41

Nick pisze:Nie przesadzam w stopniu nawet najmniejszym.
Darzysz ją sympatią co blokuje zdolność trzeźwej oceny- to naturalne

Po prostu to dobija człowieka i nie pomaga mu wcale, ewentualnie podnosi mu ciśnienie.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 22 sie 2015, 14:48

Ariela nie przyszła tu po pomoc, a bardziej pokpić sobie z chrześcijan. Uważaj bo kiedy podpadniesz to i z Ciebie urządzi pośmiewisko.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 22 sie 2015, 17:56

kontousunięte1 pisze:Oliwka,
Chyba nie rozumiesz albo udajesz.Co ma wspólnego noc z czarnym ekranem komputera?
A książki czytałam zanim ty się urodziłaś.
I Boga do swojego zakręconego forum nie mieszaj.

zaraz chwileczka jakie zakrecone czego sie boisz ?
czytałąs ksiazki zanim sie urodziłam :eek: jak to mozliwe czas wsteczny czy jak ?

ty tez matuzalem . :clap: po ile wy lat macie :flower:

Na czarny ekran kompa tez nie patrz bo szkoda oczu i mózgu ?
najlepiej białym papierem zasłonic .

Moje forum z woli Boga przeciw zakłamaniu przeciw religiom i kłamcom co powalaja
PRAWDE na ziemie .
PRAWDA DOTYKA GŁEBOKO WINNEGO TAK ,ZE NIE MOZE JEJ ZNIEŚĆ.


czytała zanim sie urodziłam - a to dobre ... :heart:


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 22 sie 2015, 18:38

Oliwka,
Dzięki. Nawtykałaś mi w to sobotnie popołudnie. Lepiej Ci?
Bo mnie jest przykro. :-(


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: vanity » 22 sie 2015, 21:45

Dragonar pisze:Bzdura kompletna. Kolejny raz udowadniasz, że nie rozumiesz moich intencji, które są czysto intelektualne.


Milo pewnie niejednemu, ze sie dyskretnie wycofujesz. Szkoda, ze nie zauwazyles iz istota cierpienia, konstruktywnosc, solidnosc bazy, perspektywicznosc, musza byc glownymi ramami dla kryterium dobra i zla, a nie bog opisany dla rzekomo 3 klasy titanica w postaci rybakow,ciesli ktorzy mieli zawstydzic medrcow z 1 Kor 1. Ten bog, przedstawiony w sposob kwiecisty, gdzie ekspresja jezykowa przytlacza przejrzystosc wywodu, gradacja, przesadzenie, nagromadzenie czegokolwiek niesie pozytek jedynie w postaci zadowolenia z siebie mowcy, co swietnie widac w koncowych rozdzialach ks hioba. Mowiac o ramach, wykluczam matematyczne ekstrema, w ktorych nastepuje zbiorowa przewaga w uldze cierpienia gwalcicieli kosztem jednego cierpienia ofiary.
Do zagmatwanej tresci pisma dodano mase sloganow, niczym z tanich telenowel tylko dla bezrobotnych lub tylko dla tych po godzinach i mamy ksztalt swietej nieomylnej ksiegi.

Bog/wladca zakloca błędnik moralnosci tym wrazliwym, a zostawia pole do interpretacji lawirantom i cwaniakom. Bog staje sie proteza sumienia jako moralnosci, twardą, zastepujacą nerwy, mechaniczną konstrukcją eliminujaca swobode poczucie bólu i empatie. Proteza jest programem, a wolny czlowiek ma ... wole. By dobry czlowiek czynil dobro, potrzebna jest łapowka, czy to w formie pieniedzy czy zycia wiecznego. Pomiotem tego jest chrzescijanska nowomowa w ktorej dobro i prawda jest zdefiniowane na nowo, zupelnie jak u Orwella, mamy myslozbrodnie i Ministerstwo Milosci,brzmi znajomo ?
Wedlug jednej z definicji
Nowomowa była kształtowana poprzez tworzenie neologizmów (np.: seksozbrodnia, dobromyśl), neosemantyzację lub eliminowanie z języka wyrazów nazywających zjawiska, które są niewygodne dla władzy (np.: wolność, honor, sprawiedliwość, moralność) oraz poprzez maksymalne zubożenie i uproszczenie języka. Słowa miały być łatwe do wymówienia i zapamiętania, krótkie, dobitne w treści. Łatwość wypowiadania słów miała iść w parze z ograniczeniem wysiłku myślowego podczas formułowania sądów.


kruszynka pisze:
Dragonar pisze:Ale kwiecistego języka zazdroszczę.

Byłoby czego zazdrościć gdyby ekspresja językowa nie przytłaczała przejrzystości wywodu.
Gradacja, przesadzenie, nagromadzenie (czegokolwiek) niesie pożytek jedynie w postaci zadowolenia z siebie mówcy. Choć, tutaj, mowa adwokacka, więc może nie jedynie.


Wybaczysz, ze kobieta musiala czekac na faceta.

Odpowiem w bardziej prostym tonie, z odcieniem relatywistycznym, moze w prostackim jeszcze latwiej przetrawisz.
Poczucie estetyki,wstydu oraz ochrona poziomu wlasnej wrazliwosci sa wazne w odbiorze rzeczywistosci, mowiac łopatologicznie, to zupelnie jak z węchem, gdzie permanentne przebywanie w odorze powoduje wzmozona tolerancje na smrod wlasny jak i wspoltowarzyszy. Niezreczna sytuacja jest gdy ktos z zewnatrz wpadnie na chwile i jego reakcja moze sie śniętym lokatorom wydawac bardzo przesadzona, lub jest tylko tak oficjalnie traktowana, dla zlagodzenia konsternacji, tzn zmieszania.

To, ze cale zycie zgina sie kolana przed wladza roznego sortu nie jest usprawiedliwieniem drastycznego spadku przyzwoitosci, szczegolnie gdy pochodzi sie z kraju w ktorym wg Herbeta "nawet najgorsza k.... zachowała coś z poetyki preromantyków - to dyskretne ściąganie brudnej bielizny i opowieść o Tatusiu który miał dużo pieniędzy, ziemi albo golił się dwa razy dziennie".


Klangman pisze:Pisz, proszę tak, by Ci z dolnego pokładu Titanica zrozumieli. Przecież do nich się zwracasz, czyż nie? Pozdrawiam :)
Ps. Jesteś elokwentna, jesteś :)


-ntny.

Wyrafinowana forma pelni role mocnej ideowej kontry, by m.in dowiesc, ze krasomowstwo to nie tylko znak rozpoznawczy adwokatow diabła. Przewietrzenie gestego eteru powoduje trzaskanie drzwiami, tak to juz jest z żywiołami. Bronic ludzi mozna niekoniecznie podobnym im stylem jezykowym.
A i przy okazji podciagna sie troche, dla ich samozadowolenia jak i bezpardonowo naciaganych quasineutrali jak kruszynka czyli obserwatorow kalkulatorow http://www.youtube.com/watch?v=0mrs7zibD4o



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 22 sie 2015, 22:14

Tylko, że formę wypowiedzi należy dostosować do adresata (3 pokład Titanica). Przecież pisałeś z uwagi na niego. Dlatego wytknąłem brak konsekwencji.


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: vanity » 22 sie 2015, 23:13

Klangman

Moja taktyka to wrodzona tendencja do miksu defensywnej taktyki w formie reedukacji 3 klasy Titanica,wraz z ofensywna taktyka rozwalajaca wytrychem drzwi do 1 i 2 klasy. Im mocniej trzeba pocisnac elicie, tym jednoczesnie traci sie kontakt z uciskanymi. Jak sie rozpedze to tak sie konczy.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 22 sie 2015, 23:23

vanitt <lubik> za autorefleksję


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości