czy Allach niedoslyszy ?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 21 sie 2015, 10:35

Prawdą jest, że Islam to religia szatana. Wystarczy, że oglądam film Wspaniałe Stulecie to widać za kogo muzułmanie mają chrześcijan.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 21 sie 2015, 12:07

Allah to szatan? :)


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 21 sie 2015, 13:03

Janek pisze:Allah to szatan? :)


Pan Jezus Chrystus w Ewangelii:

"Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa." (J 8:44 BW).

Koran:

"Oni knuli podstęp i Bóg knuł podstęp; a Bóg jest najlepszy spośród knujących podstępy." (Koran 3:54 wg J. Bielawskiego)

"A jeśli spiskują przeciwko tobie ci, którzy nie uwierzyli, aby cię pochwycić mocno albo zabić cię lub wypędzić, jeśli zatem oni spiskują, to i Bóg przygotowuje podstęp. A Bóg jest najlepszy w swoim podstępie." (Koran 8:30 wg J. Bielawskiego)

"Knuli już podstępy ci, którzy byli przed nimi, lecz do Boga należy wszelka chytrość. On wie, co zyskała sobie każda dusza, i niebawem niewierni się dowiedzą, do kogo należy ostateczna siedziba!" (Koran 13:42 wg J. Bielawskiego)

Zresztą kim może być ktoś, kto namawia do mordowania świętych Bożych, uciskania ich i pozbawiania ich wszelkich praw? Nie ma bardziej antychrześcijańskiego ducha, niż Allah. Islam uderza zarówno w duszę chrześcijaństwa, a więc jego teologię, zaprzeczając, jakoby Jezus był Bogiem, Synem Bożym i umarł na krzyżu za grzechy świata, jak i ciało chrześcijaństwa, nakazując zabijać i męczyć Ciało Chrystusa, którym jest Kościół.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 21 sie 2015, 13:16

Wedlug mnie to tez poniekad poganstwo.. ale katolicy twierdza ze wierza w tego samego boga..Caluja koran,brataja sie z islamistami.A pisza na forum ze to szatan itd.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 21 sie 2015, 13:23

Janek pisze:Wedlug mnie to tez poniekad poganstwo.. ale katolicy twierdza ze wierza w tego samego boga..Caluja koran,brataja sie z islamistami.A pisza na forum ze to szatan itd.

O tym był cały wątek: LINK. Według KKK chrześcijanie czczą tego samego boga, co muzułmanie, a uzasadnienie jest następujące: wszyscy jesteśmy monoteistami i mamy wspólne korzenie.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 21 sie 2015, 13:51

Dragonar, ostatnio polscy muzułmanie posługują się jakim light tłumaczeniem koranu, to w porównaniu z tłumaczeniem, którym się posługujesz.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 21 sie 2015, 13:53

koleżanka pisze:Dragonar, ostatnio polscy muzułmanie posługują się jakim light tłumaczeniem koranu, to w porównaniu z tłumaczeniem, którym się posługujesz.

Którym dokładnie? Prof. Józef Bielawski to wykwalifikowany arabista, a jego tłumaczenie Koranu jest dużo bardziej obiektywne i krytyczne, niż niektóre tłumaczenia muzułmańskie. Jednak właściwie tłumaczenie nie odgrywa dużej roli - równie dobrze mogę cytować najpopularniejsze angielskie tłumaczenia Koranu, których autorami są muzułmanie. Wychodzi na to samo, co u Bielawskiego.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 21 sie 2015, 14:05

Na FB mam rozmowę, jak znajdę to wkleję.

Oto on: Obrazek


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości