Sodomicka zaraza

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: vanity » 28 sie 2015, 20:50

Janek

1. Co bog musialby zrobic i jak dlugo, zebys sie z nim nie zgodzil ?
2. Czcisz boga dlatego, ze jest wladca czy dlatego ze jest wedlug ciebie dobry ? To jest pytanie zamkniete, bez wykretow prosze.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 28 sie 2015, 20:56

Iv pisze:Janek, dobra to teraz pytam serio o te nieposluszne dzieci


Juz na to odpowiadalem..ale dobra powtorze.
Pamietaj tylko ze ja tu nie pisze o samosadach...
Jak kraj bedzie chcial wprowadzic kare za nieposzluszentwo
dzieci to nie mam nic przeciwko.Teraz nawet krytykowane jest
klaps w pupe nieposlusznego dziecka!Slowo Boze jest wazniejsze
od mojego/naszego chciejstwa.Niestety takich jak ja coraz mniej na swiecie.
Koniec juz blisko :) a przy okazji polecam artykul http://www.fzp.net.pl/judaizm/kamienowa ... stwie-tory

Nie kocha syna, kto rózgi żałuje, kto kocha go - w porę go karci. (Prz 13,24)

W sercu chłopięcym głupota się mieści, rózga karności wypędzi ją stamtąd. (Prz 22,15)

Karcenia chłopcu nie żałuj, gdy rózgą uderzysz - nie umrze. Ty go uderzysz rózgą, a od Szeolu zachowasz mu duszę. (Prz 23,13-14)


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 29 sie 2015, 00:18

vanity pisze:1. Co bog musialby zrobic i jak dlugo, zebys sie z nim nie zgodzil ?
2. Czcisz boga dlatego, ze jest wladca czy dlatego ze jest wedlug ciebie dobry ? To jest pytanie zamkniete, bez wykretow prosze.

Ciekawe pytania! Czy mogę spróbować na nie odpowiedzieć?

Jeśli tak, to:

Ad. 1. Jest wiele rzeczy, które mi się w chrześcijańskiej wierze "nie podobają"; to samo tyczy się praw Starego Testamentu. Wierzę jednak, że moja nie-zgoda jest - najwidoczniej - "błędna".

Ad. 2. Z tego pierwszego wypływa to drugie - nie wierzę, że dobro jest jakąś absolutną wartością (w sensie: niezależną nawet od Boga). Dobre jest to, co Bóg nazwie dobrym. A więc nawet gdybym odpowiedział, że czczę Boga dlatego, że jest według mnie dobry, to tylko dlatego, że wcześniej uznałem Go za władcę i przyjąłem Jego definicję dobra ;-).

Ostatecznie więc - czczę Boga, bo jest władcą, a nawet Stwórcą. Co więcej, jest godzien tej czci i robię to z przyjemnością, gdyż w swej wolnej woli jest dla nas - ludzi - niezwykle łaskawy.


DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 29 sie 2015, 07:16

Janek pisze:Niestety masz racje.Wiekszosc protestantow zakochala sie sodomizmie
.Bog powiedzial jasno ze sodomitow powinno
sie ubijac i tyle.


Czytam niektóre teksty i widzę, że poruszono tu problem pewnej moralnej dewiacji , a większość nabija się z autora tekstu.

Co do tego, co napisałeś, jest też inny tekst, mówiący, że homoseksualizm zamyka drogę do zbawienia, ale każdy ma szanśe na zbawienie, chyba bez ubijania.


,,Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11 A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego.''
Ostatnio zmieniony 29 sie 2015, 07:22 przez DARK, łącznie zmieniany 1 raz.


DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 29 sie 2015, 07:21

Realista pisze::lol-above: drogi katolicki talibie proponuję eskapadę na Bliski Wschód. Tam będziesz mógł wcielać swoje idee w życie.


Homppropaganda jest faktem.

Stanowisko biblii do grzechu homoseksualizmu jest jasne.

Iv pisze:Jaremi, kamienowanie cudzołożnic też "jest biblijne" a jednak Pan Jezus postąpił inaczej.
Czytałeś :roll:


Masz rację, jednak nie powiedział - idź i grzesz więcej, a niektóre kościoły chrześcijańskie (?) w kwestii sodomii wydają się tak mówić - ,,idź i grzesz więcej''


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: vanity » 29 sie 2015, 12:22

fauxpas

Asekuracyjne podejscie podszyte wielkim strachem, wyuczona bezradnoscia oparte na rachunku prawdopodobienstwa. Ciekawy przyklad przyjaciol Hioba, ktorzy nagrabili sobie u boga poniewaz nie mowili o nim prawdy [ Hiob 42:7 ] pokazuje, ze bezuczuciowa instrumentalizacja wlasnej osoby, relatywizm i szacowanie prawdopodobienstwa moze nie wystarczyc.
Oportunizm w tej sytuacji bez strachu przed duchowa Norymberga i watlym tlumaczeniem "wykonywalem tylko rozkazy" nie gwarantuje niczego takze z powodu innych kwestii. Jedna z nich jest ta, ze nie ma zadnej uniwersalnej przeslanki by stwierdzic, ze droga wiary, ktora obralismy jest ta skuteczna, dodatkowo prawidlowa ocene sytuacji zakloca zestaw psychologicznych mankamentow, jak Efekt utopionych kosztów czy Slodkie Cytryny jako forma racjonalizacji. Druga kwestia to wplyw socjalizacji, srodowiska, edukacji, ktore niebagatelnie wplywaja na literalnosc odbioru pisma sporzadzonego z niejednym bledem i sprzecznoscia.
Luzne wnioskowanie, oparte na wielu zrodlach religijnych nasuwa wiarygodna teze, ze bogow jest wielu i kazdy z nich jest mniej lub bardziej łasy na kolekcjonowanie czci i ofiar. To dowod nie na laskawosc, ale kaprys, dziecinnosc, proznosc, bute i demoniczne tendencje swietnie ukazane np. w ksiedze Hioba rozdzialach 38-40.
Przyjmujac jednak "optymistyczny" bieg sytuacji, to taki typ myslenia implikuje daleko idace spoleczne konsekwencje, mimo, ze patrzac globalnie, sa tylko chwila w czasie, jednak warto pamietac, ze dla kogos zyjacego w kraju bez "antychrzescijanskiej" eutanazji i sparalizowanego od szyi w dol pojecie wiecznosci uzaleznione jest nie tylko od zegara, ale takze od nacisku na uklad nerwowy i psychike.
Nasuwa sie rowniez inny aspekt, mianowicie, taki ze takim rozumowaniem kazdy egoistyczny i wybuchowy wierny z ekstremalnej religii moze kupic ekspresowy bilet do nieba, wobec tego talibow z opoznionym zaplonem schowanych pod krawatami i krzyzykami jest cala masa i nie ma sie co goraczkowac czy przyjedzie ich jeszcze 2000 wiecej, bo czymze to jest w skali wszechswiata.

Wazne pytanie.
Czy teoretycznie tracac wiare w istnienie boga, co jest mozliwe u "wszechmocnego" kreatora swiata, wierzac w przypadkowosc ewolucji, bedac w panstwie totalitarnym, dzungli, za jaka cene stanalbys aktywnie po stronie mafii, gestapo czy innej zbrodniczej machiny testujacej posluszenstwo za pomoca zabicia szczeniaka ?

Nalezy zdawac sobie sprawe, ze ci co lądowali w Dachau lub pod gilotyna np. Hans i Sophie Scholl takze stali przed problemem relacji miedzy defensywnym mysleniem, czy upadkiem wlasnego czlowieczenstwa za pomoca zasilania destrukcyjnej ideologii, a potencjalna nagroda. Brak mozliwosci wyegzekwowania uniwersalnego dobra/sprawiedliwosci o ktorym mowi Hiob w 9:33 nie podwaza jego istnienia, podobnie jest z brakiem wiedzy o takowym, co juz mialo miejsce przed wpadka Adama i Ewy. Brak wszechmocy boga 2 Tm 2:13 jest zwiastunem takze braku ultymatywnego relatywizmu.
Stwierdzenie o braku absolutnej wartosci dobra, kazdemu czlowiekowi z sumieniem ponad strachem, ciezko przechodzi przez gardlo, aczkolwiek scisle umysly charakteryzuja sie pewnym typem antyspolecznych zachowan z ktorymi lewica spoleczna musi sobie radzic.

Kolejne pytanie ktore wynika z tej dyskusji, czy teoretycznie bedac narzedziem w rekach wladcy szalenca, nie mowie o byciu tylko propagandzista, ale oprawca na zlecenie w czasie rzeczywistym, jak daleko bys sie posunal pod grozba tych samych tortur ? Czy ten zestaw 10 średniowiecznych metod tortur https://www.youtube.com/watch?v=8ohwgmD6nws
to za malo by wskrzesic sumienie, przygasic lęk i zablokowac przesuwanie granicy tolerancji w doktrynie strachu?



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 29 sie 2015, 12:55

vanity, ja nie wiem, czy Ty w ogóle przekazujesz mi jakąś informację. Jak na ironię, Twoje słowa przypominają to:

Obrazek

Jeśli chcesz mi coś po prostu powiedzieć, to zrób to, proszę. Nie mam ochoty być kolejną osobą zmuszoną do odsiewania Twoich opinii z szumu informacyjnego, który tworzysz.


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 29 sie 2015, 13:11

vanity, widzę, że porównujesz Boga do "mafii i gestapo" - rozumiem, że wierzysz, że Bóg opisany w Biblii popełnia złe czyny. W jaki sposób oceniasz, co jest dobre, a co złe?


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: vanity » 29 sie 2015, 14:18

fauxpas,

Przykro, ze w wielu watkach zawyzales poziom kreujac sie na forumowego inteligenta, zelaznego kandydata do debat, a gdy zostales przyparty do muru bardziej wysublimowana retoryka z konkretnymi argumentami, wersami i roznymi porownaniami, to strugasz prostolinijnego chlopka uzywajac zgranej forumowej karty betonowego towarzystwa wzajemnej adoracji o szumie czy kwiecistych mowach.
Slabo, stac cie na wiecej, ale po co sie wysilac, gdy ciezko sie obronic, a dyskutant nie da sie nabrac na dehumanizacyjne filozofie.
Rzuc jeszcze demotywatorem, to juz bedzie typowa gimnazjalna zagrywka.

Jezeli dla ciebie banalne pytanie retoryczne ma byc argumentem w dyskusji to odpowiem prowokacyjnie i abstrakcyjnie, ze rozrozniam strzelajac, a bog kule nosi dorabiajac konstruktywna ideologie do cierpienia.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 29 sie 2015, 14:44

vanity pisze:fauxpas,

Przykro, ze w wielu watkach zawyzales poziom kreujac sie na forumowego inteligenta, zelaznego kandydata do debat, a gdy zostales przyparty do muru bardziej wysublimowana retoryka z konkretnymi argumentami, wersami i roznymi porownaniami, to strugasz prostolinijnego chlopka uzywajac zgranej forumowej karty betonowego towarzystwa wzajemnej adoracji o szumie czy kwiecistych mowach.
Slabo, stac cie na wiecej, ale po co sie wysilac, gdy ciezko sie obronic, a dyskutant nie da sie nabrac na dehumanizacyjne filozofie.
Rzuc jeszcze demotywatorem, to juz bedzie typowa gimnazjalna zagrywka.

Jezeli dla ciebie banalne pytanie retoryczne ma byc argumentem w dyskusji to odpowiem prowokacyjnie i abstrakcyjnie, ze rozrozniam strzelajac, a bog kule nosi dorabiajac konstruktywna ideologie do cierpienia.

Znowu robisz to samo, co ze mną? Naprawdę? :P


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 29 sie 2015, 15:11

fauxpas, uniwersalna ściągaczka bezbłędna! :mrgreen:

Dodam jeszcze, że upłynęło sporo czasu, choć nie powiem że epoka (byłaby to bowiem przesadna afektacja, choć mile widziana, ciesząca oko, lub właściwie ucho spragnione wyrafinowania, jak batuta prowadzenia; a nawet jeśli nie, to jednak wyróżniająca, wynosząca ponad forumową kartę) od momentu kiedy byłam tak ciekawa czyjejś kontrakcji, sumy dążeń mylnie sprzedawanych jako konwersację, a będących alokucją spragnioną poklasku nie za ideę niosącą. lecz za samo dokonanie się, zmaterializowanie w środowisku, z którego chciałoby się emigrować, lub nawet łudzi iż się to uczyniło.

Krótko mówiąc: dawno już nie byłam tak ciekawa czyjejś reakcji, jak po wpisiefauxpas,


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 29 sie 2015, 15:14

Wyraźnie cłopak zapomniał ze Jezus za niego umarł i jego grzechy przebaczył i że nie jesteśmy pod prawem , chociaż ja też mam wielka złosć do pedalstwa , nie zabijałabym ich ale sie nimi brzydzę.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 29 sie 2015, 17:01

kruszynka pisze:fauxpas, uniwersalna ściągaczka bezbłędna! :mrgreen:

Dodam jeszcze, że upłynęło sporo czasu, choć nie powiem że epoka (byłaby to bowiem przesadna afektacja, choć mile widziana, ciesząca oko, lub właściwie ucho spragnione wyrafinowania, jak batuta prowadzenia; a nawet jeśli nie, to jednak wyróżniająca, wynosząca ponad forumową kartę) od momentu kiedy byłam tak ciekawa czyjejś kontrakcji, sumy dążeń mylnie sprzedawanych jako konwersację, a będących alokucją spragnioną poklasku nie za ideę niosącą. lecz za samo dokonanie się, zmaterializowanie w środowisku, z którego chciałoby się emigrować, lub nawet łudzi iż się to uczyniło.

Krótko mówiąc: dawno już nie byłam tak ciekawa czyjejś reakcji, jak po wpisiefauxpas,


Genialne :)


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 29 sie 2015, 17:16

Klangman pisze:Genialne

A tam. Chciałam se troszku popisać, tfu....się troszku popisać :wstyd:


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 29 sie 2015, 19:35

No i teraz odnalezienie potencjału dwuznaczności :) Również milutkie :)


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości