Islam i etyka podwójnych standardów

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Islam i etyka podwójnych standardów

Postautor: Dragonar » 28 sie 2015, 17:34

Zapraszam do przeczytania kolejnego artykułu popularnonaukowego na temat islamu, który dotyczy tym razem moralności w tej religii, która znacznie różni się od etyki, jaką odnajdujemy w chrześcijaństwie. Jej głównym znakiem rozpoznawczym jest dualizm, a więc rozdwojenie objawiające się w istnieniu dwóch kodeksów moralnych - jednego stosowanego wobec wiernych, a innego wobec niewiernych:

Islam i etyka podwójnych standardów

Tekst opatrzony został dość dużą ilością przypisów do publikacji książkowych oraz samych źródeł religii islamskiej - dzięki linkom zawsze można zweryfikować, czy cytuję je w prawidłowy sposób. Polecam też sprawdzić mój poprzedni tekst pt. "Koran w kontekście - 9:29": LINK.

Serdecznie zachęcam do przeczytania i wyrażenia własnej opinii. Chętnie podyskutuję również z niezgadzającymi się.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Islam i etyka podwójnych standardów

Postautor: koleżanka » 12 wrz 2015, 17:39

Więc, które tłumaczenie Koranu jest poprawne? Polscy muzułmanie używają nowego tłumaczenia, jednak nie dowiedziałam się co to za nowe tłumaczenie, które jest łagodniejsze. :-/


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam i etyka podwójnych standardów

Postautor: Dragonar » 12 wrz 2015, 17:47

Najlepiej sprawdzać zarówno polskie, jak i kilka angielskich tłumaczeń, zestawiając je - z reguły są zbieżne, niezależnie od tego, czy pochodzą od muzułmanów, czy nie. Jeżeli nie możesz znaleźć tego tłumaczenia używanego przez polskich muzułmanów, to jest to najwyraźniej jakieś młode tłumaczenie, tymczasem ja korzystam głównie z tłumaczenia profesora arabistyki, Józefa Bielawskiego, które wydawane jest przez Państwowy Instytut Wydawniczy,


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Rethel
Posty: 294
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:07
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Prawdziwy Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam i etyka podwójnych standardów

Postautor: Rethel » 12 wrz 2015, 22:50

Skądeś wziął Dragu ów Izaakowicowy żywot Mahometa z 1955?


Obrazek
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Islam i etyka podwójnych standardów

Postautor: Dragonar » 20 wrz 2015, 18:46

Rethel pisze:Skądeś wziął Dragu ów Izaakowicowy żywot Mahometa z 1955?

W Internecie jest skan wersji książkowej, o ile dobrze pamiętam. Przepraszam, że odpowiadam tak późno. Nie zauważyłem Twojej wypowiedzi.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości