Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: inquisitio » 18 lip 2016, 14:00

liberator pisze:
inquisitio pisze:Jaki obraz Boga ( pod wzgledem moralnym ,postepowania itp) bylby dla Ciebie do zaakceptowania?


To temat do szerszej dyskusji na którą teraz nie mam czasu.
Zatem tu na forum skupiamy się na gotowym obrazie jaki jest pokazany w biblii i który w oczywisty sposób jest w wielu aspektach moralnie zepsuty.

Nie masz czasu na jedno a masz czas na drugie ;-)
Tak naprawde to nie interesuje Cie Bog jako taki, tylko udowadnianie swoich racji oraz gorzkich zali ,za ktorymi stoi zawsze
strach.


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
liberator
Posty: 937
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: liberator » 18 lip 2016, 14:13

KAAN pisze:Nie ma różnicy, po prostu nie rozumiesz czym jest śmierć duchowa, najpierw musisz uznać istnienie świata duchowego, uznać majestat Boga inaczej nie będziesz rozumiał niczego co naucza Biblia.


Nie uznaję istnienia świata duchowego ponieważ nie wiadomo co to jest.
Nie znana jest żadna konkretna, jednoznaczna definicja czegoś takiego.
Nie da się uznawać czego co nie wiadomo czym jest.

Nie uznaję majestatu wymyślonej postaci z fikcji literackiej jaką jest biblijny Bóg Jahwe.
Podobnie nie uznaję majestatu królowej Cersi z „Gry o Tron”.

Nie przeszkadza mi to jednak w ocenie moralnej poczynań tych fikcyjnych postaci na kartach fikcji literackiej w których są bohaterami.

KAAN pisze:Podczas gdy kara piekła nie jest za niewiarę w małe coś, ale brak wiary w Pana Jezusa, brak uznania swojego grzechu, brak pokory przed Bogiem. To nie jest małe coś, ale wina z powodu wszystkich twoich grzechów.


Brak wiary w boskość Jezusa to jest właśnie „małe coś”.
To „przewinienie” w myślach i nic więcej.
Mało tego, to „przewinienie” na które nie mam wpływu. Po prostu nie poznałem wiarygodnych dowodów, więc nie wierzę. Proste jak drut i taką zasadą ty również w życiu się kierujesz w odniesieniu do wielu rzeczy, np. Teorii Ewolucji.
Nie poznałeś przekonujących dowodów na tą teorię więc w nią nie wierzysz.

To samo jest u mnie z bogiem który jest opisywany w biblii. Rozumiesz?

KAAN pisze:Do takich wniosków doprowadza cię brak zrozumienia kim jest Bóg, grzech jest dla ciebie błahym przewinieniem, a obraza najwyższego nie istnieje bo odrzucasz jego istnienie i władzę. Nie wiem czy wiesz, ale w historii karano śmiercią ludzi którzy obrażali jakiegoś władcę i było to sprawiedliwe i zapisane w ówczesnym prawie; o ileż większym jest majestat Boga Wszechmogącego, którego ty cały czas obrażasz.


Nie zdajesz sobie sprawy jak śmieszna jest twoja argumentacja w świetle faktu, że ty również odrzucasz istnienie i majestat setek innych bogów... Bogów, którzy inni uznają za prawdziwie istniejących tak jak ty swojego...

Władcy ludzcy byli namacalni i ich istnienie było pewne czego w żaden sposób nie można powiedzieć o twoim czy innych bogach...

Zatem ponownie bijesz pianę i nie potrafisz uzasadnić, dlaczego karanie wieczną męką pojmujesz jako sprawiedliwe. Jedyne co mówisz, to że jest to sprawiedliwe ponieważ tak jest napisane.

Mówisz jak dziecko: „Jest tak bo tak” :)

Nie jesteś jednak w stanie wyjaśnić, dlaczego miałoby to być uznane za sprawiedliwe. Nie jesteś w stanie bo oczywiście sprawiedliwe i mądre to nie jest. Jest to moralny upadek...
Wyznajesz ideologię moralnego upadku...


:powodzenia:
1. Wyzwanie moralne dla wierzących. Na razie nie sprostał mu nikt na forum: http://goo.gl/sXDX9L
2. Czy Biblia podaje prawdę? Konkretna weryfikacja. Weryfikacja wykazała, że biblia nie podaje prawdy. http://goo.gl/ued2be
3. Człowiek wierzący w istnienie boga. Przyczyny... http://goo.gl/YvyjhY
4. Jahwe namawiający / nakazujący zabijanie całych narodów łącznie z dziećmi. Obrzydliwość http://goo.gl/XOxKlB
5. „Pismo Święte to fikcja literacka ?" Żadnemu teiście nie udało się zaprzeczyć... http://goo.gl/pZuy0x
Awatar użytkownika
liberator
Posty: 937
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: liberator » 18 lip 2016, 14:15

inquisitio pisze:Nie masz czasu na jedno a masz czas na drugie ;-)

No dokłądnie, ledwo mam czas na drugie :)

inquisitio pisze:Tak naprawde to nie interesuje Cie Bog jako taki, tylko udowadnianie swoich racji oraz gorzkich zali ,za ktorymi stoi zawsze
strach.


Strach przed czym niby?
Głównie to zależy mi na pomocy ludziom dotkniętym szkodliwymi wirusami umysłowymi jakimi jest więszość religii.

Widzę, że brakuje Ci merytorycznych argumentów (albo może chęci) w dyskusji ze mną i zaczynasz podchody bezpośrednio do mojej osoby, zamiast skupić się na tym co piszę... To niestety typowe w tego typu dyskusjach.


:powodzenia:
1. Wyzwanie moralne dla wierzących. Na razie nie sprostał mu nikt na forum: http://goo.gl/sXDX9L
2. Czy Biblia podaje prawdę? Konkretna weryfikacja. Weryfikacja wykazała, że biblia nie podaje prawdy. http://goo.gl/ued2be
3. Człowiek wierzący w istnienie boga. Przyczyny... http://goo.gl/YvyjhY
4. Jahwe namawiający / nakazujący zabijanie całych narodów łącznie z dziećmi. Obrzydliwość http://goo.gl/XOxKlB
5. „Pismo Święte to fikcja literacka ?" Żadnemu teiście nie udało się zaprzeczyć... http://goo.gl/pZuy0x
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: inquisitio » 18 lip 2016, 22:00

liberator pisze:
inquisitio pisze:Tak naprawde to nie interesuje Cie Bog jako taki, tylko udowadnianie swoich racji oraz gorzkich zali ,za ktorymi stoi zawsze
strach.


Strach przed czym niby?

Sam sobie odpowiedz.
Głównie to zależy mi na pomocy ludziom dotkniętym szkodliwymi wirusami umysłowymi jakimi jest więszość religii
. Cóz takiego mozesz zaofiarowac tym ktorych Jezusu uzdrowił badz wydobyl z grzechów ?
Mnie np wydobyl z grzechu , a Ty co mi oferujesz ?

Widzę, że brakuje Ci merytorycznych argumentów (albo może chęci) w dyskusji ze mną i zaczynasz podchody bezpośrednio do mojej osoby, zamiast skupić się na tym co piszę... To niestety typowe w tego typu dyskusjach.

Zniecheca mnie przytaczanie argumentów komus kto do nich nie racxy sie odniesć.


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
liberator
Posty: 937
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: liberator » 19 lip 2016, 08:05

inquisitio pisze:Sam sobie odpowiedz.


Zły trop. Moja aktywność na forum nie jest spowodowana strachem.
Wręcz przeciwnie. Lubię kontakt z ludźmi w każdej formie: czy to w realu czy w wirtualu.

inquisitio pisze:Cóz takiego mozesz zaofiarowac tym ktorych Jezusu uzdrowił badz wydobyl z grzechów ? 
Mnie np wydobyl z grzechu , a Ty co mi oferujesz ? 


Mogę zaoferować prawdę: nie uzdrowił Cię ktoś zmarły tysiące lat temu tylko sam tego dokonałeś wpływając pozytywnymi myślami na swoje ciało (chyba że jeszcze lekarz brał w tym udział to i jemu należą się podziękowania).

inquisitio pisze:Zniecheca mnie przytaczanie argumentów komus kto do nich nie racxy sie odniesć.


Być może coś mi umknęło (jak widzisz rozmawiam z kilkoma osobami jednocześnie), ale widzę, że to Ty nie odniosłeś się do moich ostatnich argumentów.


:powodzenia:
1. Wyzwanie moralne dla wierzących. Na razie nie sprostał mu nikt na forum: http://goo.gl/sXDX9L
2. Czy Biblia podaje prawdę? Konkretna weryfikacja. Weryfikacja wykazała, że biblia nie podaje prawdy. http://goo.gl/ued2be
3. Człowiek wierzący w istnienie boga. Przyczyny... http://goo.gl/YvyjhY
4. Jahwe namawiający / nakazujący zabijanie całych narodów łącznie z dziećmi. Obrzydliwość http://goo.gl/XOxKlB
5. „Pismo Święte to fikcja literacka ?" Żadnemu teiście nie udało się zaprzeczyć... http://goo.gl/pZuy0x
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: KAAN » 19 lip 2016, 14:35

liberator pisze:
KAAN pisze:Nie ma różnicy, po prostu nie rozumiesz czym jest śmierć duchowa, najpierw musisz uznać istnienie świata duchowego, uznać majestat Boga inaczej nie będziesz rozumiał niczego co naucza Biblia.

Nie uznaję istnienia świata duchowego ponieważ nie wiadomo co to jest.
Nie wiesz co to jest i nie chcesz wiedzieć i dlatego nie możesz zrozumieć wszystkiego innego, twoje zdolnosci poznawcze sa wysoce ograniczone z tego powodu.
Nie znana jest żadna konkretna, jednoznaczna definicja czegoś takiego.
Nie wszystko polega na definicjach, cała obecna wiedza naukowa opiera się o aksjomaty, rzeczy przyjmowane bez dowodu, na wiarę. Dlatego jeśłi nie przyjmiesz aksjomatów dotyczących spraw dichwych nigdy ich nie poznasz, tak długo jak bedziesz opierał się przed przyjęciem pewnych aksjomatów tak długo pozostaniesz w niewiedzy i błędzie.
Nie da się uznawać czego co nie wiadomo czym jest.
Wiadomo, tylko ty nie wiesz, inni wiedzą, to są ci którzy przyjęli pewne prawdy wiarą, tak jak matematyk przyjmuje ideę punktu, tak ty musiałbyś przyjąć istnienie ducha.
Nie uznaję majestatu wymyślonej postaci z fikcji literackiej jaką jest biblijny Bóg Jahwe.
To twój problem i poniesiesz wszelkie konsekwencje z tym związane, dla ciebie rzeczywistość jest fikcją literacką, więc żyjesz w wirtualnym swoim świecie.
KAAN pisze:Podczas gdy kara piekła nie jest za niewiarę w małe coś, ale brak wiary w Pana Jezusa, brak uznania swojego grzechu, brak pokory przed Bogiem. To nie jest małe coś, ale wina z powodu wszystkich twoich grzechów.

Brak wiary w boskość Jezusa to jest właśnie „małe coś”.
Nie rozumiesz czym jest niewiara, to nie jest małe coś, to wielki pakiet różnego rodzaju decyzji i problemów jakie ciebie dotykają, tego jednak nie widzisz z powodu zawężonego pola poznania.
Po prostu nie poznałem wiarygodnych dowodów,
Nie da się przeprowadzić dowodów bez aksjomatów będących podwaliną całego rozumowania; tkwisz w intelektualnym zaułku i nie potrafisz z niego wyjść, tłuczesz się po nim jak ślepy ptak nie potrafiąc wyjść ze swoich fantazji.
To samo jest u mnie z bogiem który jest opisywany w biblii. Rozumiesz?
Oczywiście że rozumiem, tak jest z każdym, kto myśli że jest pępkiem świata i jego myślenie jest najpoprawniejsze. Nie przyjmuje argumentów, napomnień dowodów, nic... Stylem życia jest negacja.
KAAN pisze:Do takich wniosków doprowadza cię brak zrozumienia kim jest Bóg, grzech jest dla ciebie błahym przewinieniem, a obraza najwyższego nie istnieje bo odrzucasz jego istnienie i władzę. Nie wiem czy wiesz, ale w historii karano śmiercią ludzi którzy obrażali jakiegoś władcę i było to sprawiedliwe i zapisane w ówczesnym prawie; o ileż większym jest majestat Boga Wszechmogącego, którego ty cały czas obrażasz.
Nie zdajesz sobie sprawy jak śmieszna jest twoja argumentacja w świetle faktu, że ty również odrzucasz istnienie i majestat setek innych bogów... Bogów, którzy inni uznają za prawdziwie istniejących tak jak ty swojego...
Nie masz pojęcia jak śmieszne są twoje wnioski wobec wiedzy o całym religijnym świecie, zbyt mało wiesz, żeby takie tezy stawiać. Najpierw powinieneś poznać i uznać Biblię, a potem wymądrzać się na temat tzw bogów. Twoje pisanie to żaden argument, jest tego typu: jedzcie kupki, miliardy much nie może się mylić.
Zatem ponownie bijesz pianę i nie potrafisz uzasadnić, dlaczego karanie wieczną męką pojmujesz jako sprawiedliwe. Jedyne co mówisz, to że jest to sprawiedliwe ponieważ tak jest napisane.
Bijesz pianę pisząc że nie pokazałem ci sprawiedliwości Bożej i jej podstaw. Sprawiedliwą karą jest piekło dla ciebie, który obrażasz Boga swoja arogancją w stosunku do niego i negacją jego istnienia i majestatu. Obraza niewyobrażalnego majestatu powoduje niewyobrażalnie wielką karę.
Mówisz jak dziecko: „Jest tak bo tak” :)
Mówisz jak dziecko, które zakrywa oczka rączkami i myśli że go nikt nie widzi.
Nie jesteś jednak w stanie wyjaśnić, dlaczego miałoby to być uznane za sprawiedliwe.
Jestem, i wielokrotnie ci wyjaśniłem, widocznie nie czytasz tego co piszę; jest to sprawiedliwe ze względu na sprawiedliwego Boga, który ustala zasady sprawiedliwości, twoje kryteria sprawiedliwości kompletnie się nie liczą, to tylko twoje prywatne opinie. Sprawiedliwość wyznaczają autorytety, a ty nie masz żadnego autorytetu w tej dziedzinie. Dla człowieka najwyższym autorytetem jest Bóg Wszechmogący i od niego pochodzi wszelka sprawiedliwość.
Jest to moralny upadek...
Wyznajesz ideologię moralnego upadku...
Moralny upadek jest dziełem ateistów i wszelkiego typu buntowników, przez tysiąclecia standardy moralności wyznaczał Bóg i poprzez swoich proroków przekazał je ludziom. Ateiści są propagatorami upadłego systemu wartości, z ich powodu na świecie panoszy się bezprawie, niemoralność. To ateiści wymyślili że morderstwo nienarodzonych dzieci to dobry uczynek, że niszczenie moralne dzieci poprzez szerzenie wszelkiego rodzaju zboczeń, akceptację zła, rozbijanie rodziny, niszczenia wartości chrześcjańskich. Do największych zbrodni dochodziło w miejscach gdzie rządzili ateistyczni dyktatorzy, to oni wywoływali najokrutniejsze wojny.
Największą zbrodnią było negowanie majestatu Boga i wiary, niszczenie Kościoła, prześladowanie wierzących, bo z tego wzięlo się całe zło ateizmu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
liberator
Posty: 937
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: liberator » 19 lip 2016, 15:03

KAAN pisze:Nie wiesz co to jest i nie chcesz wiedzieć i dlatego nie możesz zrozumieć wszystkiego innego, twoje zdolnosci poznawcze sa wysoce ograniczone z tego powodu.


Blabla :)
A prawidłowo jest tak:
Nie wiem co to jest i BARDZO chcę wiedzieć.

KAAN pisze:Dlatego jeśłi nie przyjmiesz aksjomatów dotyczących spraw dichwych nigdy ich nie poznasz,


A jakież to one są?

KAAN pisze:Wiadomo, tylko ty nie wiesz, inni wiedzą, to są ci którzy przyjęli pewne prawdy wiarą, tak jak matematyk przyjmuje ideę punktu, tak ty musiałbyś przyjąć istnienie ducha.


Czyli duch jest taką ideą jak punkt w matematyce, tak?
Czyli istnieje on tylko w teorii?

KAAN pisze:To twój problem i poniesiesz wszelkie konsekwencje z tym związane, dla ciebie rzeczywistość jest fikcją literacką, więc żyjesz w wirtualnym swoim świecie.


Twoim problemem jest to, że fikcję literacką nazywasz rzeczywistością. Wielki problem ale być może nie poniesiesz żadnych tego konsekwencji. Nikt za to nie karze :)

KAAN pisze:Nie rozumiesz czym jest niewiara, to nie jest małe coś, to wielki pakiet różnego rodzaju decyzji i problemów jakie ciebie dotykają, tego jednak nie widzisz z powodu zawężonego pola poznania.


Niewiara w coś to jest właśnie małe coś.
Dlaczego nie wierzysz w Teorię Ewolucji?
Bo nie poznałeś wystarczających dowodów.
Identyczna sytuacja jest ze mną i nie wiarą w twoją „świętą” książkę.

KAAN pisze:Oczywiście że rozumiem, tak jest z każdym, kto myśli że jest pępkiem świata i jego myślenie jest najpoprawniejsze. Nie przyjmuje argumentów, napomnień dowodów, nic... Stylem życia jest negacja.


Blabla :)

Otóż nie myślę że jestem pępkiem świata ani tym bardziej że moje myślenie jest zawsze nieomylne.
Ludzką rzeczą jest się mylić.

Argumenty i dowody które podajecie tu na poparcie istnienia waszego Boga są po prostu strasznie liche, niewiarygodne, bardzo podobne lub identyczne z argumentami i dowodami które podają przedstawiciele innych kultów :)


No i moim stylem życia nie jest negacja, a rozwój i poszerzanie własnych horyzontów.

KAAN pisze:Najpierw powinieneś poznać i uznać Biblię, a potem wymądrzać się na temat tzw bogów.
Nie masz pojęcia jak śmieszne są twoje wnioski wobec wiedzy o całym religijnym świecie, zbyt mało wiesz, żeby takie tezy stawiać. 


Najpierw powinieneś poznać i uznać wszystkie święte książki wszystkich religii żebyś mógł się wymądrzać na temat innych Bogów.
Ty nie masz żadnych argumentów tylko nieustanne bicie piany i ewentualnie cytowanie biblii...

KAAN pisze:Bijesz pianę pisząc że nie pokazałem ci sprawiedliwości Bożej i jej podstaw. Sprawiedliwą karą jest piekło dla ciebie, który obrażasz Boga swoja arogancją w stosunku do niego i negacją jego istnienia i majestatu. Obraza niewyobrażalnego majestatu powoduje niewyobrażalnie wielką karę.


W takim razie ty zapewne wiesz, że może czekać cię kara setek Bogów których nie uznajesz i których majestat odrzucasz...

Kara wiecznego i niewyobrażalnego cierpienia wymierzona za chwilową obrazę to właśnie przykład skrajnej niesprawiedliwości.
Wyznajesz kult ZŁA i CIEPRIENIA.

Cały czas nie potrafisz wyjaśnić zasadności takiej kary, bo tego się nie da uzasadnić.

KAAN pisze:Jestem, i wielokrotnie ci wyjaśniłem, widocznie nie czytasz tego co piszę; jest to sprawiedliwe ze względu na sprawiedliwego Boga, który ustala zasady sprawiedliwości,


A więc jest tak jak mówiłem.
Nie potrafisz uzasadnić sprawiedliwości kary piekielnej.
Potrafisz jedynie stwierdzić, że tak jest napisane dlatego jest to sprawiedliwe.
Żałosne tłumaczenie... Oczywiście to żadne wytłumaczenie..

Niczym dziecko, które nie wie co i jak ale tatuś mu tak powiedział więc tak jest...

Wiem, że tak naprawdę wiesz, że to nie jest sprawiedliwe, ale musisz iść w zaparte i próbować oszukiwać samego siebie bo runął by ci światopogląd idealnego Boga z twojej fikcji literackiej...

--------

No i na koniec coś oczywistego.

Jeśli twój Bóg faktycznie istnieje i chciałby żebym w niego wierzył i uznał jego majestat, to na boga, niech mi się w jakikolwiek sposób pokaże! Niech objawi siebie tak abym mógł go jakimś swoim zmysłem dostrzec...
Co mam wielbić i uznawać? Powietrze?
Jakieś stare zapiski o niestworzonych rzeczach, niewiadomo przez kogo naskorbane, gdzie i kiedy?

TO TAKIE PROSTE!


:powodzenia:
1. Wyzwanie moralne dla wierzących. Na razie nie sprostał mu nikt na forum: http://goo.gl/sXDX9L
2. Czy Biblia podaje prawdę? Konkretna weryfikacja. Weryfikacja wykazała, że biblia nie podaje prawdy. http://goo.gl/ued2be
3. Człowiek wierzący w istnienie boga. Przyczyny... http://goo.gl/YvyjhY
4. Jahwe namawiający / nakazujący zabijanie całych narodów łącznie z dziećmi. Obrzydliwość http://goo.gl/XOxKlB
5. „Pismo Święte to fikcja literacka ?" Żadnemu teiście nie udało się zaprzeczyć... http://goo.gl/pZuy0x
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: KAAN » 19 lip 2016, 20:00

liberator pisze:
KAAN pisze:Nie wiesz co to jest i nie chcesz wiedzieć i dlatego nie możesz zrozumieć wszystkiego innego, twoje zdolnosci poznawcze sa wysoce ograniczone z tego powodu.
A prawidłowo jest tak: Nie wiem co to jest i BARDZO chcę wiedzieć.
Nie wierzę w twoje deklaracje, gdybyś chciał to nie negowałbyś wszystkiego.
KAAN pisze:Dlatego jeśłi nie przyjmiesz aksjomatów dotyczących spraw dichwych nigdy ich nie poznasz,
A jakież to one są?
Pisano ci wiele o nich; Bóg jest stworzycielem, jest wszechmocny, dał Słowo które jest cała prawdą itd. Co najmniej powinieneś przyjąć że istnieje świat duchowy, a ty nic, w ten sposób sam ograniczasz swój zakres poznania.
KAAN pisze:Wiadomo, tylko ty nie wiesz, inni wiedzą, to są ci którzy przyjęli pewne prawdy wiarą, tak jak matematyk przyjmuje ideę punktu, tak ty musiałbyś przyjąć istnienie ducha.
Czyli duch jest taką ideą jak punkt w matematyce, tak?
Nie, to dwie różne dziedziny rzeczywistości, tak jak wierzysz że istnieje punkt, tak musisz uwierzyć że istnieje duch.
Czyli istnieje on tylko w teorii?
Duch to nie teoria, to rzeczywistość, musisz uwierzyć że on istnieje, tak jak wierzysz że istnieje punkt, choć nie potrafisz go zdefiniować.
KAAN pisze:To twój problem i poniesiesz wszelkie konsekwencje z tym związane, dla ciebie rzeczywistość jest fikcją literacką, więc żyjesz w wirtualnym swoim świecie.
Twoim problemem jest to, że fikcję literacką nazywasz rzeczywistością. Wielki problem ale być może nie poniesiesz żadnych tego konsekwencji. Nikt za to nie karze :)
Przekonasz się w przyszłości, ja śpię spokojnie ty nigdy nie będziesz miał spokoju duchowego.
KAAN pisze:Nie rozumiesz czym jest niewiara, to nie jest małe coś, to wielki pakiet różnego rodzaju decyzji i problemów jakie ciebie dotykają, tego jednak nie widzisz z powodu zawężonego pola poznania.
Niewiara w coś to jest właśnie małe coś.
Niewiara w Boga to coś o potwornych konsekwencjach dla ciebie.
Dlaczego nie wierzysz w Teorię Ewolucji?
Bo nie poznałeś wystarczających dowodów.
Identyczna sytuacja jest ze mną i nie wiarą w twoją „świętą” książkę.
Nie, bo jest sprzeczna z rzeczywistością, nie dlatego ze nie ma na nią dowodów, jest po prostu sprzeczna ze stworzeniem jakie obserwuje się dookoła.
KAAN pisze:Oczywiście że rozumiem, tak jest z każdym, kto myśli że jest pępkiem świata i jego myślenie jest najpoprawniejsze. Nie przyjmuje argumentów, napomnień dowodów, nic... Stylem życia jest negacja.
Otóż nie myślę że jestem pępkiem świata ani tym bardziej że moje myślenie jest zawsze nieomylne.
Ludzką rzeczą jest się mylić.
I znowu nie wierzę w twoje deklaracje, masz swoje kryteria prawdy i jesteś sam dla siebie autorytetem, to się nazywa pępek świata.
Argumenty i dowody które podajecie tu na poparcie istnienia waszego Boga są po prostu strasznie liche, niewiarygodne, bardzo podobne lub identyczne z argumentami i dowodami które podają przedstawiciele innych kultów :)
No właśnie o tym pisałem powyżej; masz swoie wyimaginowane kryteria prawdy za które nie potrafisz wyjść, jesteś w klatce własnego zamkniętego umysłu.
No i moim stylem życia nie jest negacja, a rozwój i poszerzanie własnych horyzontów.
To ci się tylko tak wydaje, co innego wynika z twoich postów.
KAAN pisze:Najpierw powinieneś poznać i uznać Biblię, a potem wymądrzać się na temat tzw bogów.
Nie masz pojęcia jak śmieszne są twoje wnioski wobec wiedzy o całym religijnym świecie, zbyt mało wiesz, żeby takie tezy stawiać. 

Najpierw powinieneś poznać i uznać wszystkie święte książki wszystkich religii żebyś mógł się wymądrzać na temat innych Bogów.
Ty nie masz żadnych argumentów tylko nieustanne bicie piany i ewentualnie cytowanie biblii...
:) serwujesz piankę ctrl+c, ctrl+v , znasz idee boga w różnych kultach? Kosmologię różnych kultów? Postudiuj i porównaj może coś ci się rozjaśni :)
KAAN pisze:Bijesz pianę pisząc że nie pokazałem ci sprawiedliwości Bożej i jej podstaw. Sprawiedliwą karą jest piekło dla ciebie, który obrażasz Boga swoja arogancją w stosunku do niego i negacją jego istnienia i majestatu. Obraza niewyobrażalnego majestatu powoduje niewyobrażalnie wielką karę.
W takim razie ty zapewne wiesz, że może czekać cię kara setek Bogów których nie uznajesz i których majestat odrzucasz...
Pianka :)
Kara wiecznego i niewyobrażalnego cierpienia wymierzona za chwilową obrazę to właśnie przykład skrajnej niesprawiedliwości.
Wyznajesz kult ZŁA i CIEPRIENIA.
Sienka pianka :)
Cały czas nie potrafisz wyjaśnić zasadności takiej kary, bo tego się nie da uzasadnić.
Jeszcze cieńsza pianka :)
KAAN pisze:Jestem, i wielokrotnie ci wyjaśniłem, widocznie nie czytasz tego co piszę; jest to sprawiedliwe ze względu na sprawiedliwego Boga, który ustala zasady sprawiedliwości,
A więc jest tak jak mówiłem.
Nie potrafisz uzasadnić sprawiedliwości kary piekielnej.
Nie tak jak mówiłeś, masz wyjaśnione, tylko nie umiesz tego zrozumieć, tak wygląda ateistyczne myslenie.
Potrafisz jedynie stwierdzić, że tak jest napisane dlatego jest to sprawiedliwe.
Żałosne tłumaczenie... Oczywiście to żadne wytłumaczenie..
Żałosne rozumowanie przezentujesz, żałość wynika z twojego myślenia a nie z mojego braku argumentów. Nie umiesz zrozumieć tych argumentów. Do jakiego autorytetu się odnosisz?
Niczym dziecko, które nie wie co i jak ale tatuś mu tak powiedział więc tak jest...
Odwrotnie, wie bo przeczytało, natomiast ty prezentujesz rozumowanie Zosi Samosi, czytałeś tą bajeczkę? Jak nie to koniecznie przeczytaj, ja ją czytam moim wnuczkom, żeby nie polegały tylko na własnym widzimisie ,ale zwracały się do autorytetów. Mam nadzieję że rozumiesz co piszę :)
Wiem, że tak naprawdę wiesz, że to nie jest sprawiedliwe, ale musisz iść w zaparte i próbować oszukiwać samego siebie bo runął by ci światopogląd idealnego Boga z twojej fikcji literackiej...
Źle wiesz :) Zosiu Samosiu, twoje własne wizje na prawdę nie są autorytetem.

Jeśli twój Bóg faktycznie istnieje i chciałby żebym w niego wierzył i uznał jego majestat, to na boga, niech mi się w jakikolwiek sposób pokaże!
W życiu, nigdy tego nie zrobi, Bóg nie ugnie się przed twoimi zachciankami, to ty musisz się ugiąć inaczej zginiesz w piekle.

Niech objawi siebie tak abym mógł go jakimś swoim zmysłem dostrzec...
:no:
Co mam wielbić i uznawać? Powietrze?
Jest jeszcze świat duchowy, którego ty nie uznajesz.
Jakieś stare zapiski o niestworzonych rzeczach, niewiadomo przez kogo naskorbane, gdzie i kiedy?
No i dlatego umrzesz w piekle
TO TAKIE PROSTE!
!!! w istocie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: 2tm31617 » 19 lip 2016, 22:13

KAAN pisze:znasz idee boga w różnych kultach? Kosmologię różnych kultów? Postudiuj i porównaj może coś ci się rozjaśni :)

o to to to! możesz polecić jakąś ksiażkę kondensujacą nauki pism świętych różnych religii w świetle współczesnej nauki? Biblia dostarcza mnóstwa naukowych faktów, które dopiero pod mikroskopem i przez teleskop są obserwowane, a prawa przyrody były znane zanim pojawił sie Newton czy Einstein. Biblia jest mocna, ale chce poszerzyć wiedzę z zakresu "mocy" innych religii... może być nawet strona internetowa. dzięki ;-)


Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: inquisitio » 21 lip 2016, 12:47

liberator pisze:
inquisitio pisze:Sam sobie odpowiedz.


Zły trop. Moja aktywność na forum nie jest spowodowana strachem.
Wręcz przeciwnie. Lubię kontakt z ludźmi w każdej formie: czy to w realu czy w wirtualu.

A Swoja wojne z Bogiem czym uzasadniasz ? Prawdą ,czy krwawa wlasną wersja Jego Oblicza ?
Z tego co mowisz,wnioskuje ze Bog to samo zlo,tyran ect, i z tym sie nie mozesz zgodzic ? I slusznie,gdyz nie ma takiego Boga. Kurczowo jednak trzymasz sie tej wersji,nie dajac sobie szans na dostrzezenie Jego prawdziwego Oblicza. Skad to sie bierze ?

inquisitio pisze:Cóz takiego mozesz zaofiarowac tym ktorych Jezusu uzdrowił badz wydobyl z grzechów ? 
Mnie np wydobyl z grzechu , a Ty co mi oferujesz ? 


Mogę zaoferować prawdę: nie uzdrowił Cię ktoś zmarły tysiące lat temu tylko sam tego dokonałeś wpływając pozytywnymi myślami na swoje ciało (chyba że jeszcze lekarz brał w tym udział to i jemu należą się podziękowania).

Uzdrowiona zostala dusza,cialo zas uswiecone. Bedac w sytuacji moralnie nie do rozwiaxania,poprosilem o pomoc Pana,a On podzwignal nie tylko mnie,ale i inna osobe ,ktora o to nie prosila. Byla tylko prosba ,zero moich staran.
Jeśli twój Bóg faktycznie istnieje i chciałby żebym w niego wierzył i uznał jego majestat, to na boga, niech mi się w jakikolwiek sposób pokaże! Niech objawi siebie tak abym mógł go jakimś swoim zmysłem dostrzec...
Co mam wielbić i uznawać? Powietrze?

A prosiles kiedys Boga o to ?
A moze caly czas Ci sie objawia,tylko nie potrafisz Go dostrzec poorzez warstwy uprzedzen ? Moze Twoje ,,Tak" jest jednoczesnie ,,Nie", prosisz o cos a podswiadomie z automatu odrzucasz?


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: KAAN » 21 lip 2016, 20:44

2tm31617 pisze:
KAAN pisze:znasz idee boga w różnych kultach? Kosmologię różnych kultów? Postudiuj i porównaj może coś ci się rozjaśni :)
o to to to! możesz polecić jakąś ksiażkę kondensujacą nauki pism świętych różnych religii w świetle współczesnej nauki?
Mam taką jedną książkę J. W. Sire "Światy wokół nas" - wprowadzenie do podstawowych koncepcji światopoglądowych, ciekawa pozycja ustawiająca w jakimś porządku różnego rodzaju ideologie funkcjonujące na swiecie. Wiele też czytałem w temacie kiedy przygotowywałem temat kosmologii biblijnej do nauczania w szkole biblijnej i w zborach, ale nie potrafię już podać źródeł, było to kilkanaście lat temu. Ale z pewnością znajdziesz wiele informacji w internecie, czytając wyznania różnych kultów można się zorientować o ich rozumieniu świata.
2tm31617 pisze:Biblia dostarcza mnóstwa naukowych faktów, które dopiero pod mikroskopem i przez teleskop są obserwowane, a prawa przyrody były znane zanim pojawił sie Newton czy Einstein. Biblia jest mocna, ale chce poszerzyć wiedzę z zakresu "mocy" innych religii... może być nawet strona internetowa. dzięki ;-)
Oczywiście że wiele rzeczy jest wymienionych w Biblii, które odnoszą się do materialnego porządku świata, ale Biblia nie jest podręcznikiem nauk ścisłych i nie można się spodziewać terminów naukowych. Rzeczy są traktowane opisowo i z różnych punktów widzenia, niekoniecznie naukowych, ale to co Biblia przekazuje jest prawdą nie dająca się podważyć.
Jełśi chodzi o tematy ze styku nauki i Biblii to warto czytać i słuchać tego co umieszczono w serwisach kreacjonistycznych i apologetycznych; z polskich mogę polecić jako pierwszą http://creationism.org.pl/ tam znajdziesz mnóstwo linków do stron polskich i obcojęzycznych. Strona nie była dawno aktualizowana, ale jako start do poszukiwań jest doskonała. Znajdziesz tam linki do http://answersingenesis.org/, http://www.stworzenie.org/, http://www.icr.org/
To wystarczy na studiowanie przez kilka lat :D


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: 2tm31617 » 22 lip 2016, 00:59

KAAN pisze:
2tm31617 pisze:
KAAN pisze:znasz idee boga w różnych kultach? Kosmologię różnych kultów? Postudiuj i porównaj może coś ci się rozjaśni :)
o to to to! możesz polecić jakąś ksiażkę kondensujacą nauki pism świętych różnych religii w świetle współczesnej nauki?
Mam taką jedną książkę J. W. Sire "Światy wokół nas" - wprowadzenie do podstawowych koncepcji światopoglądowych, ciekawa pozycja ustawiająca w jakimś porządku różnego rodzaju ideologie funkcjonujące na swiecie. Wiele też czytałem w temacie kiedy przygotowywałem temat kosmologii biblijnej do nauczania w szkole biblijnej i w zborach, ale nie potrafię już podać źródeł, było to kilkanaście lat temu. Ale z pewnością znajdziesz wiele informacji w internecie, czytając wyznania różnych kultów można się zorientować o ich rozumieniu świata.
2tm31617 pisze:Biblia dostarcza mnóstwa naukowych faktów, które dopiero pod mikroskopem i przez teleskop są obserwowane, a prawa przyrody były znane zanim pojawił sie Newton czy Einstein. Biblia jest mocna, ale chce poszerzyć wiedzę z zakresu "mocy" innych religii... może być nawet strona internetowa. dzięki ;-)
Oczywiście że wiele rzeczy jest wymienionych w Biblii, które odnoszą się do materialnego porządku świata, ale Biblia nie jest podręcznikiem nauk ścisłych i nie można się spodziewać terminów naukowych. Rzeczy są traktowane opisowo i z różnych punktów widzenia, niekoniecznie naukowych, ale to co Biblia przekazuje jest prawdą nie dająca się podważyć.
Jełśi chodzi o tematy ze styku nauki i Biblii to warto czytać i słuchać tego co umieszczono w serwisach kreacjonistycznych i apologetycznych; z polskich mogę polecić jako pierwszą http://creationism.org.pl/ tam znajdziesz mnóstwo linków do stron polskich i obcojęzycznych. Strona nie była dawno aktualizowana, ale jako start do poszukiwań jest doskonała. Znajdziesz tam linki do http://answersingenesis.org/, http://www.stworzenie.org/, http://www.icr.org/
To wystarczy na studiowanie przez kilka lat :D


Dzięki KAAN. Swiaty wokół nas mam, jeszcze nie zacząłem czytać.
Trafiłem na ten film,
https://www.youtube.com/watch?v=zBooHRUs6-c
zaczynał sieobie obiecująco, a tymczasem na końcu twierdzą w nim że najstarsze cywilizacje są starsze od biblijnego potopu, a skorupa ziemi przesuwa się co 40 tysięcy lat z powodu nadmiaru lodu na biegunach. Nie sądziłem, że tak można zastępować cały wywód o słabościach ewolucji.

Strony kreacjonistyczne są interesujące, ale jak tu trafić na solidne strony kosmologiczne z odwołaniem do poszczególnych religii (w sensie popierające je lub obalające)... Będę dalej szukał.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: KAAN » 22 lip 2016, 09:17

Powstało wiele kierunków światopoglądowych, które sa pośrednie pomiędzy kreacjonizmem i ewolucjonizmem, te najbliższe kreacjonizmowi bywają konformistyczne z pewnymi stwierdzeniami naukowców. I tak powstał np kreacjonizm starej ziemi, albo ewolucja teistyczna. Niektórzy boją sie przyjąć wprost co podaje Biblia aby nie byc oskarżonym o brak naukowości, prymitywizm myślenia itd.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
liberator
Posty: 937
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: liberator » 22 lip 2016, 12:52

W związku z licznymi obowiązkami zawodowymi, w najbliższych dniach nie będę mógł aktywnie uczestniczyć w dyskusjach.

Ale nie martwcie się! Ciąg dalszy z mojej strony nastąpi bo Bóg (jakiś :) ) mi świadkiem - widzę, że jest co prostować :letssin:


:powodzenia:
1. Wyzwanie moralne dla wierzących. Na razie nie sprostał mu nikt na forum: http://goo.gl/sXDX9L
2. Czy Biblia podaje prawdę? Konkretna weryfikacja. Weryfikacja wykazała, że biblia nie podaje prawdy. http://goo.gl/ued2be
3. Człowiek wierzący w istnienie boga. Przyczyny... http://goo.gl/YvyjhY
4. Jahwe namawiający / nakazujący zabijanie całych narodów łącznie z dziećmi. Obrzydliwość http://goo.gl/XOxKlB
5. „Pismo Święte to fikcja literacka ?" Żadnemu teiście nie udało się zaprzeczyć... http://goo.gl/pZuy0x
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: 2tm31617 » 22 lip 2016, 14:26

liberator pisze:W związku z licznymi obowiązkami zawodowymi, w najbliższych dniach nie będę mógł aktywnie uczestniczyć w dyskusjach.

Ale nie martwcie się! Ciąg dalszy z mojej strony nastąpi bo Bóg (jakiś :) ) mi świadkiem - widzę, że jest co prostować :letssin:


NIe mozemy się doczekać! studiuj więc teraz pilnie ateistyczne strony i ksiażki i przynieś nam dobrą nowine, otwórz nasze serca i umysły :)



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości