Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: fryderyk » 31 sie 2015, 19:36

Jako twórca wszechrzeczy, stworzył piekło i zsyła do niego ludzi na wieczne męki.
Po co i dlaczego?


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 31 sie 2015, 19:44

kara musi byc :) a czy juz zsyla i czy sa to wieczne meki to sprawa dyskusyjna.
Jak byles maly i cos przeszkrobales to dostawales od mamy/taty kare no nie ?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 31 sie 2015, 19:50

fryderyk, ja akurat wierzę inaczej i mnie taki problem, jak w Twym pytaniu, "nie podnosi ciśnienia"...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 31 sie 2015, 19:56

Janek pisze:kara musi byc

to prawda! I będzie...

Janek pisze:a czy juz zsyla i czy sa to wieczne meki to sprawa dyskusyjna.

zaraz Cię zasypią "dowodami", że nie masz się nad czym zastanawiać- i np. Kain już tysiące lat katusze piekielne cierpi, a taki np. Stalin to tylko lat kilkadziesiąt, a ktoś inny to nawet jeszcze nie zaczął tej kary, a jest nie lepszy od w/w...
Czemu ci wcześniej urodzeni są bardziej w sensie długości, karani?!?... Stalin na plaży się opalał i lemoniadę pił, a biedny Kain to tylko ogień i zero kropli wody miał w tym czasie i to tak od tysięcy lat - czy to tak działa Boża sprawiedliwość??!...
Ot, pytanie (za które zaraz mi się dostanie: żem niedouczony biblijnie bałwan...) :-P


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 31 sie 2015, 20:09

Niech sypia :-P Zaraz ktos wyskoczy z przypowiescia o bogaczu :-D


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 31 sie 2015, 20:19

Piekło jest sprawiedliwą karą dla ludzi za popelnione grzechy, za bunt przeciwko Bogu i za nieposłuszeństwo Jemu. Tak jak zbawieni mają nagrodę w postaci życia wiecznego, tak grzesznicy będa cierpieć w jeziorze ognia i siarki to jest drugiej śmierci, bo pieklo zostanie wrzucone do jeziora ognia i siarki, a w raz ze wszystkimi grzesznikami takze szatan i fałszywy prorok.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Albertus » 31 sie 2015, 20:26

fryderyk pisze:Jako twórca wszechrzeczy, stworzył piekło i zsyła do niego ludzi na wieczne męki.
Po co i dlaczego?


Zgodnie z pismem piekło nie zostało przygotowane dla ludzi:
Mt:
(31) Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. (32) I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. (33) Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. (34) Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata! (35) Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; (36) byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie. (37) Wówczas zapytają sprawiedliwi: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? (38) Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? (39) Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie? (40) A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili. (41) Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! (42) Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; (43) byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie. (44) Wówczas zapytają i ci: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie? (45) Wtedy odpowie im: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili. (46) I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.

Jaki jest ratunek?

Miłosierdzie bo miłosierni miłosierdzia dostąpią

Ale przede wszystkim Krzyż Chrystusa który wznosi się nad światem tak jak miedziany wąż sporządzony przez Mojżesza nad izraelitami pokąsanymi śmiertelnie przez węże. Kto spojrzał na węża pozostawał przy życiu.


Patrz na Chrystusa i żyj!

Dlaczego miałbyś stracić swoją duszę?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 31 sie 2015, 20:29

Patrz na Chrystusa i żyj!

Dlaczego miałbyś stracić swoją duszę?
fryderyk, - weź sobie to do serca!! Nie marnuj życia...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 31 sie 2015, 20:45

fryderyku, o ile zgadzam się z odpowiedzią np. Oberyna, o tyle domyślam się, że możesz zechcieć podważyć takie rozwiązanie. Przecież nikt Bogu nie kazał karać kogokolwiek, to Jego inicjatywa; ba, nikt nie kazał Bogu tworzyć ludzi, jeśli miałoby to się później okazać dla Niego takim zmartwieniem, że aż przygotował specjalne "miejsce" kary w postaci piekła (jakkolwiek rozumianego; poruszone wątki długości trwania kary i czasu jej startu są tu nieistotne).

Dlaczego zatem Bóg zsyła do piekła? Według mnie, najprostsza i najmniej satysfakcjonująca odpowiedź to: nie wiemy. Ewentualnie: gdyż taka była Jego wola.

Prz 16: (4) Pan wszystko uczynił dla swoich celów, nawet bezbożnego na dzień sądu.

Rz 9: (22) A cóż, jeśli Bóg, chcąc okazać gniew i objawić moc swoją, znosił w wielkiej cierpliwości naczynia gniewu przeznaczone na zagładę, (23) a uczynił tak, aby objawić bogactwo chwały swojej nad naczyniami zmiłowania, które uprzednio przygotował ku chwale (...)


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 31 sie 2015, 20:50

Do tego wyzej dodam ze Bog nie jest odpowiedzialny za to ze czlowiek
jest bezbozny.Czlowiek sam wybral bycie bezboznym.

fauspas nie zaczynaj kalwinizowac :roll:
taka "nauka" nie nawrocisz ateisty :-/


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 31 sie 2015, 20:54

Janku, nie wyznaję, że Bóg jest odpowiedzialny za ludzki grzech.
I nie nawracam żadnego ateisty, tylko odpowiadam w wątku na forum zgodnie z tym, co uważam :-).


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 31 sie 2015, 20:58

Janku, nie wyznaję, że Bóg jest odpowiedzialny za ludzki grzech.

Nie o to mi chodzilo..ale zostawmy ten temat.
I nie nawracam żadnego ateisty

A powinienes!
tylko odpowiadam w wątku na forum zgodnie z tym, co uważam

ehh nie rozumiesz..


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 31 sie 2015, 21:45

Dla mnie są generalnie dwie opcje, w obu przypadkach nie ma żadnego aktywnego zsyłania człowieka do piekła:
* Wszyscy trafimy po śmierci przed oblicze Boże, by być obecni w Jego chwale. Od stanu naszego ducha zależałoby, czy będziemy w takim układzie szczęśliwi, czy będziemy cierpieć. Natomiast stan naszego ducha zależy od tego, czy pozwolimy Duchowi Świętemu przekształcić nasze serca przez Ewangelię, czy też odrzucimy łaskę.
* Gdy dana osoba odrzuca istnienie Boga oraz Ewangelię, odcina się od źródła łaski Bożej oraz oddala się w duchu od Boga na rzecz grzechu i jeżeli ten stan nie będzie zmieniony, to po śmierci fizycznej zostanie podtrzymany, przez co stanowi źródło cierpienia.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 31 sie 2015, 22:55

Janku, wybacz, że nie mam tak dobrej strategii marketingowej w sprzedaży Ewangelii jak Ty :-).


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 31 sie 2015, 23:20

Nie mnie pros o przebaczenie :) Zapisz sie na jakis kurs ;)
dobra zarty zartami ale koniec tego offtopa :-P
Chyba zakumales ocb.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości