Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: fryderyk » 19 maja 2017, 18:30

kruszynka pisze:Przejrzyj to forum w....latach.
Mówca podawał się za wierzącego.

A to na takie zabawy nie mam czasu :)
Odnosiłem się tylko do ostatnich postów.

kruszynka pisze:Przez te lata był niepełnosprawny umysłowo? Czy teraz coś szwankuje? Dokonamy wyboru?

Był najprawdopodobniej bardzo mocno zindoktrynowany od dziecka. To typowe.
Taka indoktrynacja zaślepia rozum. Nakazuje bronić przed samym sobą za wszelką cenę wpojonych przekonań aby nie doszło do erozji i w efekcie do rozpadu misternie budowanej przez całe życie iluzji.

kruszynka pisze:Znalazłeś autorytet?


Co masz na myśli?


MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: MMW » 19 maja 2017, 18:42

Po prostu nie zadowoliłem się opiniami głoszonymi w formie absolutnych prawd przez ludzi udających, że wiedzą, podczas gdy zaledwie coś im się wydaje.

Autorka zarzucająca mi zmiany denominacji też szukała, zmieniała i nawet radziła się mnie kiedyś w sprawie zmian - ale najwyraźniej ma krótką pamięć ;)

Swoją drogą zarzucanie zmienności poglądów przez protestantów, którzy stworzyli tysiące wariantów chrześcijaństwa, jest co najmniej zastanawiające. Proponuję, żebyście najpierw uzgodnili między sobą, jak to jest ta jedyna i ostateczna prawda a dopiero potem zaczęli głosić ja na zewątrz :lmao:


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: kruszynka » 19 maja 2017, 18:45

fryderyk pisze:A to na takie zabawy nie mam czasu

No proszę. Tanizna. Miłego weekendu. Myślałam, że stać Cię na refleksję.
MMW pisze:Może zamiast osobistych przytyków doczekam się wyjaśnienia, o co chodzi w Biblii, skoro przez kilkanaście lat nie zrozumiałem? B

Osobiste przytyki? Mam pełną sympatię wobec Ciebie.
Powiem Ci tak:
4 lata temu zauważyłam to forum. Zaczęłam czytać dyskusje. Jeszcze niezarejestrowana.
Po roku postanowiłam się tu zapisać.
Twoje wypowiedzi, Lasha, Fantomika, chrześcijanina (większość nieobecnych) i innych były bodźcem dla mnie dla pewnych przemyśleń.
Dobrych. Wielki skrót.

Krótka piłka: 15 stron mogłabym zapisać na temat: podążanie za Pismem w wykonaniu MMW.

Teraz co mamy? MMW niewierzący?

Jak rozpoznajesz prawdę?

Uczuciami?

Nic nie wiem o Tobie.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: MMW » 19 maja 2017, 18:55

Jestem agnostykiem, ale wciąż poszukuję Boga - niestety model Boga serwowany przez chrześcijaństwo [i szerzej: religie abrahamowe] od roku dla mnie zbankrutował.


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: kruszynka » 19 maja 2017, 18:59

MMW pisze:ale wciąż poszukuję Boga

Dlaczego?


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: MMW » 19 maja 2017, 19:04

kruszynka pisze:Dlaczego?


Bo od dziecka mam zainteresowania filozoficzno-religijne :)


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: kruszynka » 19 maja 2017, 19:12

No ale stanęło na tym, że wiarę kwitujesz wypowiedziami swoimi jak wyżej. Rozumiem, że one podsumowują Twoje zainteresowania filozoficzno - religijne.. Normalnie jak numizmatyka.
Teraz kolacja, dobry film, może kino, opera.....
Spoko.

Coś jeszcze?


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: fryderyk » 19 maja 2017, 19:52

kruszynka pisze:No proszę. Tanizna. Miłego weekendu. Myślałam, że stać Cię na refleksję.

:eek:
Jaka tanizna? Po prostu nie mam czasu i nie za bardzo interesują mnie egzystencjalne poszukiwania każdego uczestnika forum...
Ze swoimi prywatnymi poszukiwaniami już ledwie się wyrabiam czasowo :D

Miłego również Tobie!


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: kruszynka » 19 maja 2017, 20:03

fryderyk pisze:Miłego również Tobie!

Dzięki. :)
Akurat od wczoraj jestem w zadumie nad śmiercią Chrisa Cornella. Słucham sobie. I tak o.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: kruszynka » 19 maja 2017, 20:06

fryderyk pisze:Po prostu nie mam czasu i nie za bardzo interesują mnie egzystencjalne poszukiwania każdego uczestnika forum...


Więc też ich nie pochwalaj.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: MMW » 20 maja 2017, 07:13

kruszynka pisze:No ale stanęło na tym, że wiarę kwitujesz wypowiedziami swoimi jak wyżej. Rozumiem, że one podsumowują Twoje zainteresowania filozoficzno - religijne.. Normalnie jak numizmatyka.
Teraz kolacja, dobry film, może kino, opera.....
Spoko.

Coś jeszcze?

Nieszczęście rozmów z chrześcijanami polega na tym, że nie posiadając żadnych realnych dowodów na prawdziwość swoich stwierdzeń, sięgają po chwyty niemerytoryczne, ale mające zastraszyć rozmówcę. Są to teksty w rodzaju: A co będzie, jak umrzesz? Czy jesteś gotowy stanąć przed Bogiem, który osądzi cię z każdej myśli i czynu? To życie się skończy i co dalej? A jak przyjdzie ciężka choroba? Jaki jest sens życia? Co będzie z tobą po śmierci?

Takie teksty, podobnie jak straszenie piekłem, to pytania, na które obecnie żaden człowiek nie potrafi dać wspartych dowodami odpowiedzi, ale które uderzają w słabe punkty człowieczeństwa, którymi jest obawa przed cierpieniem, przemijaniem i śmiercią. Religie abrahamowe najpierw straszą piekłem, sądem, przemijaniem, cierpieniem, śmiercią, chorobą etc. a potem dają niczym nie poparte odpowiedzi jako remedium. Po kilkunastu latach doświadczeń jednego mogę być pewien: patrząc na losy własne i znajomych protestantów, a także śledząc rozmaite media, wszelkie nadprzyrodzone roszczenia chrześcijan dotyczące tego, ziemskiego życia, są absolutnie bezpodstawne. W życiu nie spotkałem się z żadnym wydarzeniem [osobiście, u znajomych czy udokumentowanym w mediach], które stanowiłoby wypełnienie obietnic biblijnych dotyczących wypędzania demonów, uzdrawiania, przenoszenia wiarą gór, czynienia rzeczy większych niż Jezus itp.

W związku z tym dla zastraszenia kandydatów, utrzymywania w ryzach członków i psychologicznej zemsty na "apostatach" pozostaje używanie do manipulacji tego, czego w życiu ziemskim zweryfikować nie można. Piekło jest wdzięcznym narzędziem, bo jego istnienia na tym świecie nie można zweryfikować a wizja wiecznego cierpienia może wielu przestraszyć i zmusić do uległości.


Oszołom ;-)
Posty: 59
Rejestracja: 20 mar 2017, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Oszołom ;-) » 22 maja 2017, 18:01

A tak w ogóle to niby w którym miejscu Pismo Święte rzekomo mówi o nigdy niekończącej się karze piekła dla człowieka?


Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: biblijny » 22 maja 2017, 23:42

Oszołom ;-) pisze:A tak w ogóle to niby w którym miejscu Pismo Święte rzekomo mówi o nigdy niekończącej się karze piekła dla człowieka?


Myślę, że na przykład ten fragment to potwierdza:

10 A diabła, który ich zwodzi,
wrzucono do jeziora ognia i siarki,
tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok.
I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków.

Apokalipsa, rozdział 20, wers 10.

Fałszywy prorok jest oczywiście człowiekiem.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: biblijny » 23 maja 2017, 00:00

MMW pisze:Nieszczęście rozmów z chrześcijanami polega na tym, że nie posiadając żadnych realnych dowodów na prawdziwość swoich stwierdzeń, sięgają po chwyty niemerytoryczne, ale mające zastraszyć rozmówcę. Są to teksty w rodzaju: A co będzie, jak umrzesz?


Z jakiego powodu pytanie "Co będzie, jak umrzesz" Cię zastrasza?
Czy stawianie pytań jest złe?
Dlaczego pytanie, czy śmierć jest kresem egzystencji człowieka, jest niewłaściwe?
Dlaczego zadając pytanie, trzeba mieć jakieś argumenty?


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Oszołom ;-)
Posty: 59
Rejestracja: 20 mar 2017, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Oszołom ;-) » 23 maja 2017, 01:39

biblijny pisze:I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków.
Wieki wieków to dziesiątki tysięcy lat. Czyli bardzo, bardzo długo, ale jednak nie niekończący się nigdy okres czasu ;-)



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość