Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fryderyk » 02 wrz 2015, 17:40

KAAN pisze:No właśnie, umiera bo chodzi w grzesznym ciele, jednak zbawiony człowiek zmartwychwstanie do życia wiecznego, a ten co nie nawróci sie pójdzie na wieczne potępienie.


Nadal nie rozumiem, w jakim celu Jahwe przez wieczność będzie trzymał miliardy ludzi w piekle będąc świadomym ich wielkiego cierpienia.
Nadal nie rozumiem, dlaczego nie może im okazać łaski? Możesz to wyjaśnić?

Żaden normalny człowiek nie mógłby się radować w wiecznym niebie ze świadomością że np. jego brat cierpi wieczną straszną mękę. Taka świadomość to była by również wielka kara dla tych w niebie. Czy Jahwe będzie im wymazywał pamięć o swoich potępionych krewnych?

KAAN pisze:Tak, swoje myśli Bóg objawił w swoim Słowie.


Czy uważasz, że Jahwe jest ograniczony w swoim działaniu przez teksty Biblijne?
Studiując Biblię staje się oczywistym że tak nie jest.
Np Jezus ustanawia nowe prawo które jest częściowo odwrotne od starego.

KAAN pisze:Po prostu informuję cię, ze zadajesz nielogiczne pytania i stawiasz bezsensowne tezy, nic więcej, wcale się na ciebie nie gniewam i nie denerwuję


Ja wyłącznie próbuję zrozumieć niezwykle zakręcony sposób rozumowania chrześcijan, który jest bardzo różny w zależności od ugrupowania :)
Porzuciłem już nadzieję na jakieś ujednolicenie Waszych poglądów. Są zbyt skrajne.

KAAN pisze:To pytanie jest pozbawione logiki, nie można nie umieć uwierzyć, można chcieć albo nie
chcieć, możesz przyjąć Boże postanowienie lub je odrzucić.


Ależ oczywiście się mylisz.
Ja mogę zakomunikować w mowie i w piśmie że w coś wierzę, ale tak naprawdę w swoim wewnętrznym przekonaniu w to mogę nie wierzyć.

Tak jest właśnie ze mną w przypadku wszelkich religii.
Czytając np. przeróżne Biblijne opowieści nie umiem się pozbyć przekonania, że czytam bajkę wymyśloną przez ludzi. Dokładnie tak samo jak bym czytał „Władcę pierścieni” czy „Grę o tron”.

Możesz uwierzyć, że „Gra o tron” jest opisem prawdziwych wydarzeń? Nie sądzę...

KAAN pisze:Nie nie umiesz, ale świadomie odrzucasz, ponieważ z góry zakładasz, jako swój dogmat, że objawione Słowo Boże jest fałszywe. Ty nie chcesz przyjąć tej prawdy, nie masz żadnego usprawiedliwienia przed Bogiem, bo zostałeś pouczony o prawdzie i ją odrzucasz.


W myśl tego Twojego rozumowania musiałbym przyjąć za prawdę „objawione” historie na temat wszystkich bogów ze wszystkich religii, które usłyszałem. Zastanów się nad tym swoim argumentem bo jest naprawdę bardzo chybiony. Strzelasz sobie samobója... Nie mówię tego złośliwie tylko szczerze.

KAAN pisze:Znaczy, ze masz bardzo pokręcony system wartości i myślisz totalnie nielogicznie, myślisz, ze Pan Bóg będzie się podlizywał jakiemuś zatwardziałemu grzesznikowi, który kpi z jego dzieła? Zwyczajnie wrzuci cię do piekła i tyle, mozesz sobie powierzgać, obrażać się, unosić się swoją dumą, ale to nic nie pomoże, bo nie skłoniłeś się przed Bożym majestatem.
Rozumiesz swoją sytuację?
Bardzo dobra metoda, jak ktoś nie ma w głowie i w sercu to może trzeba dotrzeć do niego poprzez tyłek? To odwieczna zasada wychowywania dzieci.


Tak, rozumiem bajkę którą mi opowiadasz :) Wybacz, ale to jest naprawdę zabawne.
Wielki wszechmocny Bóg używający metody kija i marchewki.
Ja bym się wstydził na miejscu Żydów, że tak umniejszyli zakres możliwości swojego Boga...
Ewidentnie tego nie przemyśleli, ale to nie dziwota zważywszy na ich zakres wiedzy o świecie i możliwości poznawcze ówczesnej epoki.

Stworzyli takiego Boga jakiego umieli...

KAAN pisze:Szokujące jest pozostawianie grzechu bez kary, to porażający błąd. Lepiej komuś złoić tyłek żeby zapamiętał i nie robił zła później niż pobłażać nieposłuszeństwu i grzechowi.


Ciężko z Tobą dyskutować bo często przeinaczasz bieg dyskusji. Nie wiem czy celowo czy nieświadomie ale zastanów się nad tym, dobrze Ci radzę, bo stracisz chętnych do rozmowy z Tobą.

Nie dyskutowaliśmy o klapsie w tyłek.
Oczywiście, że może on być często zasadny, potrzebny i skuteczny.
Rozmailiśmy o karze WIECZNEJ męki od której nie ma apelacji.

Taka kara już nikogo i niczego nie nauczy. Ona służy wyłącznie samej sobie, służy cierpieniu.
Ona wygląda jak prze-okrutna zemsta, a nie jak mądrze wymierzona kara mająca na celu „wyprostowanie” danego delikwenta.

Ty podsumowałeś taką wieczną karę słowami „Nie ma sensu brak cierpienia „ co jest wyjątkowo szokujące.

Nawbijałeś sobie do głowy tych wszystkich strasznych, okrutnych pomysłów i wygląda na to, że cierpisz wewnętrznie choć próbujesz robić dobrą minę do złej gry.
Szczerze radzę wyluzować, szkoda zdrowia psychicznego...


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 02 wrz 2015, 17:50

fryderyk pisze:Żaden normalny człowiek nie mógłby się radować w wiecznym niebie ze świadomością że np. jego brat cierpi wieczną straszną mękę. Taka świadomość to była by również wielka kara dla tych w niebie. Czy Jahwe będzie im wymazywał pamięć o swoich potępionych krewnych?

Stawiasz logiczne tezy i pytania...
A czy gdybyś miał alternatywę: wierzyć w Boga, który nie dopuści do takiej sytuacji - że zbawieni w niebie będą wiedzieć, iż ich bliscy cierpią nieskończenie w piekle BO niezbawieni po prostu nie będą żyć, więc i cierpieć nie będą - to byś był skłonny być chrześcijaninem?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 02 wrz 2015, 18:40

fryderyk pisze:
KAAN pisze:No właśnie, umiera bo chodzi w grzesznym ciele, jednak zbawiony człowiek zmartwychwstanie do życia wiecznego, a ten co nie nawróci sie pójdzie na wieczne potępienie.
Nadal nie rozumiem...
I nie zrozumiesz, dopóki nie uznasz Słowa Bożego za prawdę.
KAAN pisze:Tak, swoje myśli Bóg objawił w swoim Słowie.
Czy uważasz..
Uważam, że Słowo Boże jest prawdą.
KAAN pisze:Po prostu informuję cię, ze zadajesz nielogiczne pytania i stawiasz bezsensowne tezy, nic więcej, wcale się na ciebie nie gniewam i nie denerwuję
Ja wyłącznie próbuję zrozumieć ...
Nie próbujesz zrozumieć, twoje wystąpienie na tym forum jest jednym wielkim paszkwilem przeciwko Bogu i prawdzie.
KAAN pisze:To pytanie jest pozbawione logiki, nie można nie umieć uwierzyć, można chcieć albo nie chcieć, możesz przyjąć Boże postanowienie lub je odrzucić.
Ależ oczywiście się mylisz.
Ja mogę zakomunikować w mowie i w piśmie że w coś wierzę, ale tak naprawdę w swoim wewnętrznym przekonaniu w to mogę nie wierzyć.
Czyli potwierdzasz że nie masz woli zrozumienia, chodzi ci wyłącznie o zaprzeczenie i zdyskredytowanie wiary.
KAAN pisze:Nie nie umiesz, ale świadomie odrzucasz, ponieważ z góry zakładasz, jako swój dogmat, że objawione Słowo Boże jest fałszywe. Ty nie chcesz przyjąć tej prawdy, nie masz żadnego usprawiedliwienia przed Bogiem, bo zostałeś pouczony o prawdzie i ją odrzucasz.
W myśl tego Twojego rozumowania musiałbym przyjąć za prawdę „objawione” historie na temat wszystkich bogów ze wszystkich religii, które usłyszałem.
W każdej twojej wypowiedzi stosujesz erystyczne chwyty mnóstwo sofistyki i nie wykazujesz woli zrozumienia. Tak jest i w tym zdaniu celowo zmieniasz sens mojej wypowiedzi próbując skierować rozmowę na inny tor. To nic nie pomoże zostałes pouczony o prawdzie i jesteś winien przed Bogiem.
KAAN pisze:Znaczy, ze masz bardzo pokręcony system wartości i myślisz totalnie nielogicznie,....
Bardzo dobra metoda, jak ktoś nie ma w głowie i w sercu to może trzeba dotrzeć do niego poprzez tyłek? To odwieczna zasada wychowywania dzieci.
Wybacz, ale to jest naprawdę zabawne.
To nie jest zabawne tylko bardzo poważne, musisz to zrozumieć bo masz córkę którą musisz wychować.
Ja bym się wstydził na miejscu Żydów....,
Musisz się wstydzić swoich grzechów, bo inaczej nie masz podstaw do nawrócenia.
KAAN pisze:Szokujące jest pozostawianie grzechu bez kary, to porażający błąd. Lepiej komuś złoić tyłek żeby zapamiętał i nie robił zła później niż pobłażać nieposłuszeństwu i grzechowi.
Ciężko z Tobą dyskutować...
Staram się żebyś nie rozwinął swoich bezsensownych tez uciekając od głównego tematu, tematem jest piekło do którego zostaniesz wrzucony jeśli się nie nawrócisz. Problemem jest twój grzech a nie Żydzi, którzy czczą Boga na swój sposób. Oni są bardzo blisko zbawienia w odróżnieniu od ciebie.
Szczerze radzę wyluzować, szkoda zdrowia psychicznego...
Masz problem z psychiką?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fryderyk » 02 wrz 2015, 19:32

Permanentnie unikasz odpowiedzi na wiele moich pytań.
Uznaję więc, że nie znasz na nie odpowiedzi, lub boisz się z jakichś powodów na nie odpowiedzieć.
Zamiast postarać się wyjaśnić logiczne problemy chrześcijaństwa, które poruszam w dyskusji uciekasz się do straszenia mnie wiecznymi mękami... Z przykrością muszę stwierdzić, że stało się to żałosne i że liczyłem tym razem na więcej z Twojej strony.

Tak czy inaczej stoisz w dyskusji na przegranej pozycji.

Być może znajdzie się tu ktoś bardziej zaznajomiony z problemami które poruszam.

KAAN pisze:Czyli potwierdzasz że nie masz woli zrozumienia, chodzi ci wyłącznie o zaprzeczenie i zdyskredytowanie wiary. 


Wolę zrozumienia chrześcijaństwa miałem przez wiele lat.
Jednak im bardziej je rozumiałem i zgłębiałem tym bardziej wydawało mi się niewiarygodne.
Podajesz się za fundamentalistę biblijnego. Można by powiedzieć, eksperta z dziedziny chrześcijaństwa, a okazujesz się bezsilny w dyskusji ze mną – jedynie amatorem w tej materii.
W podobnym akcie bezsilności zamknąłeś jeden z moich wątków:

„Pismo Święte to fikcja literacka ? ”
http://forum.protestanci....pic.php?t=11008

tam w końcowej rozmowie z dwoma elokwentnymi ateistami pozostało Ci już tylko przyznać się do porażki lub uciec. Wybrałeś to drugie i zamknąłeś za sobą drzwi ;)


KAAN pisze:W każdej twojej wypowiedzi stosujesz erystyczne chwyty mnóstwo sofistyki i nie wykazujesz woli zrozumienia. Tak jest i w tym zdaniu celowo zmieniasz sens mojej wypowiedzi próbując skierować rozmowę na inny tor. To nic nie pomoże zostałes pouczony o prawdzie i jesteś winien przed Bogiem. 


Mówisz rzeczy nieprawdziwe. Wynika to z Twojej bezsilności w starciu z solidnym argumentem.
Nie zmieniłem nawet na jotę sensu Twojej wypowiedzi.

Mówiłeś:
KAAN pisze:
Nie nie umiesz, ale świadomie odrzucasz, ponieważ z góry zakładasz, jako swój dogmat, że objawione Słowo Boże jest fałszywe. Ty nie chcesz przyjąć tej prawdy, nie masz żadnego usprawiedliwienia przed Bogiem, bo zostałeś pouczony o prawdzie i ją odrzucasz.


Na co dostałeś logiczną, całkowicie sensowną i prawdziwą odpowiedź:
„W myśl tego Twojego rozumowania musiałbym przyjąć za prawdę „objawione” historie na temat wszystkich bogów ze wszystkich religii, które usłyszałem. „

Jest to jedyne sensowne wyjście ponieważ nie mam możliwości zweryfikowania, która historia religijna podaje prawdę.

Tym argumentem strzeliłeś sobie samobója i musiało Cię to bardzo zaboleć skoro zacząłeś zarzucać mi jakieś chwyty erystyczne, których po prostu nie ma.

KAAN pisze:Staram się żebyś nie rozwinął swoich bezsensownych tez uciekając od głównego tematu, tematem jest piekło do którego zostaniesz wrzucony jeśli się nie nawrócisz.


Widzisz. Ja jestem z Tobą szczery. Mówię Ci, że przez długi czas próbowałem zrozumieć i uwierzyć w chrześcijaństwo, ale im bardziej analizowałem jego przekaz tym bardziej stawał się dla mnie niewiarygodny, aż przestałem w niego wierzyć całkowicie.

Ty na to jak zacięta płyta w kółko to samo: „uwierz i nawróć się bo zostaniesz wrzucony do piekła!” Jak myślisz, takim argumentem więcej zyskujesz czy tracisz na polu nawracania?
Nie wydaje Ci się, że pozyskałbyś więcej wyznawców swojej religii mówiąc o pozytywach zamiast o negatywach?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 02 wrz 2015, 19:51

fryderyk, a czy zauważyłeś moje pytanie o to czy byłbyś skłonny uwierzyć w Boga, gdyby był On inny niż w tytule tego tu tematu?
[bo może uciekasz przed wiarą w Boga i piekło bez końca przez Niego podtrzymywane, a gdyby prawda była inna?... To co byś zrobił?? Dalej byś nie mógł uwierzyć?...]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fryderyk » 02 wrz 2015, 20:10

Zbyszekg4 pisze:A czy gdybyś miał alternatywę: wierzyć w Boga, który nie dopuści do takiej sytuacji - że zbawieni w niebie będą wiedzieć, iż ich bliscy cierpią nieskończenie w piekle BO niezbawieni po prostu nie będą żyć, więc i cierpieć nie będą - to byś był skłonny być chrześcijaninem?...


Ta jedna zmiana w doktrynie chrześcijańskiej zapewne nie zrobiła by ze mnie chrześcijanina.

Wszelkie biblijne opisy cudownych i nadprzyrodzonych zjawisk są dla mnie niewiarygodne z powodu braku jakichkolwiek dowodów na ich prawdziwość.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 02 wrz 2015, 20:18

fryderyk pisze:Wszelkie biblijne opisy cudownych i nadprzyrodzonych zjawisk są dla mnie niewiarygodne z powodu braku jakichkolwiek dowodów na ich prawdziwość.

A może za mało szukasz?!? Jest obietnica: Szukajcie, a znajdziecie!!
No popatrz np. cud przejścia przez M.Czerwone: https://www.youtube.com/watch?v=ZZ2EKSjb82o - nie musisz na ślepo wierzyć!
Ale trzeba chcieć [Ty za bardzo chyba nie chcesz, co?? Wygodnie Ci stać na uboczu i krytykować... :hihi: ]
Dobranoc - niech Ci się przyśni wieczność w niebie :yes:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Lee
Posty: 1010
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Lee » 02 wrz 2015, 20:49

fryderyk pisze:Jako twórca wszechrzeczy, stworzył piekło i zsyła do niego ludzi na wieczne męki.
Po co i dlaczego?


Dlaczego Bóg karze wiecznie?
Otóż twój grzech został wymierzony przeciw WIECZNEMU Bogu - On jest nieskończony.
Rodzaj przestępstwa zależy od tego, przeciwko komu jest ono popełnione.

Załóżmy taką sytuację, że komórki ludzkie w jakimś tam okresie nie ulegają już starzeniu, degradacji i człowiek może istnieć wiecznie, a Ty z kolei mając również wieczność w żyłach, postanawiasz zamordować wiecznego człowieka, uśmiercając jego życie.
Po czym stajesz przed Sądem, który wymierza Cie sprawiedliwy wyrok, - Skazany na "dożywocie", czyli twoją wieczność.

Podobnie:
Bóg stworzył Cię na wieczność. Twój duch jest niekończony. A Ty zgrzeszyłeś przeciw wiecznemu Bogu.

Śmierć nie skończy twojego fizycznego istnienia. Przy zmartwychwstaniu wszyscy ludzie otrzymają nowe fizyczne ciała i staną się istotami, które spędzą wieczność w RADOŚCI lub ROZPACZY.


Zbyszekg4 pisze:
Janek pisze:kara musi byc


to prawda! I będzie...


Jeżeli ludzie niegodziwi mają cierpieć karę przez bliżej nieokreślony czas zanim ulegną unicestwieniu, dlaczego nie wspomina o tym żaden eschatologiczny fragment Pisma Świętego?


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 02 wrz 2015, 22:31

Przepraszam , ale musze powiedzieć brutalną prawdę:

chrześcijanie tutaj wypowiadający się jedyne co robią to odsuwają tego człowieka od wiary i to nie dlatego ze on zadaje głupie pytania, bo zadaje pytania
bardzo mądre i treściwe (chociaz powodowane nieznajomością spraw Bozych )

a to wy ''bracia chrześcijanie'' dajecie niepoważne odpowiedzi
do tego posuwając sie do zwykłych przytykow personalnych jak jeden z moderatorów

Pomyslcie dlaczego tak mówię, ano dlatego ze to widać gołym okiem :!: :!:

Do autora tematu:
radze dowiedzieć się czym naprawde jest wiara Chrześcijańska w tym celu lepiej udac się na inne forum
bo tutaj nie znajdziesz odpowiedzi kompletnie na nic, a jedyne co osiagniesz
to utwierdzisz sie w tym ze Chrześcijanstwo to bzdura
bo w tej wersji faktycznie nią jest.

Obrazek


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Lee
Posty: 1010
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Lee » 02 wrz 2015, 22:53

navi31 pisze:a to wy ''bracia chrześcijanie'' dajecie niepoważne odpowiedzi

Kto jest tym twoim bratem w cudzysłowie, co pisze te niepoważne odpowiedzi?

Pomyslcie dlaczego tak mówię, ano dlatego ze to widać gołym okiem :!: :!:

Może dlatego, że jesteś niepoważny ;-)


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 02 wrz 2015, 23:17



[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Lee
Posty: 1010
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Lee » 02 wrz 2015, 23:32

navi31, to wszystko jest takie dziwne i to... o czym piszesz :)
Spoglądaj czasem w niebo, może wrócą po Ciebie marsjanie ;)


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 03 wrz 2015, 01:30

odrzuccie słomianą wiare w predestynację i dogmat
o niesprawiedliwym stwórcy!
Poznajcie prawdziwego Boga


każdy własną zapłatę weźmie wedle pracy swojej. (l Kor. 3, 8)
eśli chcesz wnijść do żywota, chowaj przykazania. (Mt. 19, 17)
Ojciec niebieski widzi i odda tobie. (Rz. 2, 6)
Ojciec twój.. który widzi w skrytości, odda tobie. (Mt. 6, 4)
ktokolwiek dał się napić jednemu z tych najmniejszych kubek zimnej wody, zaprawdę powiadam wam: nie straci zapłaty swojej. (Mt. 10, 42)
Nie mamy czynić złych rzeczy, aby wyszły dobre. (Rz. 3, 8)


a oto kto wbrew słomianej wierze inspiruje do dobrych czynów:

Pracowałem więcej niźli inni, ale nie ja, ale łaska Boża ze mną. (1 Kor. 15, 10)
Jako latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, jeśli nie będzie trwać w winnym szczepie, także ani wy, jeśli we Mnie mieszkać nie będziecie. Jam jest szczep winny, wyście latorośle. Kto mieszka we Mnie, a Ja w nim, ten wiele owocu przynosi, bo bezemnie nic czynić nie możecie”. (Jan 15, 4—5)
żyję już nie ja, mówi św. Paweł, ale żyje we mnie Chrystus(Gal. 2, 20)
Pracowałem więcej niźli inni, ale nie ja, ale łaska Boża ze mną(1 Kor. 15, 10)


Dlatego winniśmy oddac wdzięczność Panu:

Czy jecie, czy pijecie, czy co innego czynicie, wszystko ku chwale Bożej czyńcie(1 Kor. 10, 31)

A nie po to , zeby ludzie obdarowani robili z człowieka /darczyńcy drugiego Boga:

„Czynili je, aby byli czczeni od ludzi”. (Mt. 6, 2). To też ogłosił im taki wyrok: „szukaliście chwały u ludzi, i ta chwała była waszą nagrodą; u Boga nic się wam nie należy, bo dla Boga nie działaliście”

Takich mozna porównać do ludzi , ktorzy dostali wikt i opierunek od szefa
a w 'nagrode' stali sie juz tacy ważni i pewni siebie , ze sami uzurpują sobie szefostwo .

podsumowując
:
1.czynienie dobra 2. wdzięczność
Na tym mozna zamknąć całą naukę.
Przekretactwo prostych dróg Bozych
doprowadziło do tego , ze ludzie szukający tak naprawde Bozej sprawiedliwosći tracą wiarę
i teraz nawet zdrowa nauka moze być dla nich nie do pojęcia .. :(

JAK WAM NIE WSTYD????


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 wrz 2015, 05:16

Lee pisze:Jeżeli ludzie niegodziwi mają cierpieć karę przez bliżej nieokreślony czas zanim ulegną unicestwieniu, dlaczego nie wspomina o tym żaden eschatologiczny fragment Pisma Świętego?

Ależ wspomina, tam, gdzie o drugiej śmierci czytamy... [tylko pamiętaj: śmierć to śmierć a życie to życie; przypominam te pojęcia bo bywają mieszane i śmierć nazywa się życiem...]
navi31 pisze:Przepraszam , ale musze powiedzieć brutalną prawdę:

chrześcijanie tutaj wypowiadający się jedyne co robią to odsuwają tego człowieka od wiary i to nie dlatego ze on zadaje głupie pytania, bo zadaje pytania
bardzo mądre i treściwe (chociaz powodowane nieznajomością spraw Bozych )

a to wy ''bracia chrześcijanie'' dajecie niepoważne odpowiedzi
do tego posuwając sie do zwykłych przytykow personalnych jak jeden z moderatorów

Pomyslcie dlaczego tak mówię, ano dlatego ze to widać gołym okiem :!: :!:

Coś w tym jest; mam nadzieję, że swoimi wypowiedziami nie dołożyłem się do tej oceny?... Na pewno tego nie chciałem (a jeśli nie wyszło, to przepraszam, Fryderyku).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Noemi » 03 wrz 2015, 09:24

navi31 pisze:Przepraszam , ale musze powiedzieć brutalną prawdę:

chrześcijanie tutaj wypowiadający się jedyne co robią to odsuwają tego człowieka od wiary i to nie dlatego ze on zadaje głupie pytania, bo zadaje pytania
bardzo mądre i treściwe (chociaz powodowane nieznajomością spraw Bozych )

a to wy ''bracia chrześcijanie'' dajecie niepoważne odpowiedzi
do tego posuwając sie do zwykłych przytykow personalnych jak jeden z moderatorów

Pomyslcie dlaczego tak mówię, ano dlatego ze to widać gołym okiem :!: :!:

Do autora tematu:
radze dowiedzieć się czym naprawde jest wiara Chrześcijańska w tym celu lepiej udac się na inne forum
bo tutaj nie znajdziesz odpowiedzi kompletnie na nic, a jedyne co osiagniesz
to utwierdzisz sie w tym ze Chrześcijanstwo to bzdura
bo w tej wersji faktycznie nią jest.

Obrazek


Nie musisz krzyczeć i to na czerwono, postaraj się zmienić kolor



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości